Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παίζει με αυτό το πρόγραμμα της watt + volt https://www.watt-volt.gr/en/electricity/home-products/liberty-choice-home-3/

Στο excel έχετε ένα δικό τους πρόγραμμα αλλά το πιο ακριβό (όσο αβορα τις κιλοβατώρες) 

Απότι καταλαβαίνω σου εγγυούνται την χρέωση για 1,2,3 χρόνια; (ανάλογα τι θα επιλέξεις  πχ liberty choice home 1,2 ή 3 ) 

 

@korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Τι παίζει με αυτό το πρόγραμμα της watt + volt https://www.watt-volt.gr/en/electricity/home-products/liberty-choice-home-3/

Στο excel έχετε ένα δικό τους πρόγραμμα αλλά το πιο ακριβό (όσο αβορα τις κιλοβατώρες) 

Απότι καταλαβαίνω σου εγγυούνται την χρέωση για 1,2,3 χρόνια; (ανάλογα τι θα επιλέξεις  πχ liberty choice home 1,2 ή 3 ) 

ρήτρα αναπροσαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ρήτρα αναπροσαρμογής

και πόσο πρακτικά μπορεί να παίξει αυτό έτσι στο περίπου βάσει αντίστοιχων αναπροσαρμογών στο παρελθόν; πχ απο 0,058 άντε να πάει 0,07 ή μπορεί να πάει πχ 0,10; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

και πόσο πρακτικά μπορεί να παίξει αυτό έτσι στο περίπου βάσει αντίστοιχων αναπροσαρμογών στο παρελθόν; πχ απο 0,058 άντε να πάει 0,07 ή μπορεί να πάει πχ 0,10; 

~0,15 παίζουν αυτούς τους μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

~0,15 παίζουν αυτούς τους μήνες

α κοροϊδεύουν δηλαδή 0,15 +0,058 πάμε στα 20 λεπτα σχεδόν σαν του οτε... οπότε nrgy fixed sta 0.06 αν θέλει κάποιος φθηνή κιλοβατώρα ή βγήκε τιποτα καλύτερο;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα νεωτερα με την προτεργια.

μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια, θα αφαιρεθει στον επαγγελματικη παροχη η ποινη προωρης αποχωρησης και θα εκδοθει νεος τελικος. Μια και θα εκδοσετε νεο, φροντιστε να συμπεριλαβετε και την επιστροφη των ΟΤΣ που εχετε χρεωσει απο 11/2/21, ειπα. Εβαλε τα γελια και μου ειπε πως αυτο δεν γινεται γιατι υπαρχει ο σχετικος ορος στην συμβαση. Για να μην κουραζω αλλο εδω με το τι ειπα και τι απαντησε, εστειλα γραπτα απο την φορμα τους αιτημα/παραπονο για καθε μια παροχη χωριστα, ζητωντας την επιστροφη των ποσων. Αναμενω πλεον τυχον απαντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να κάνει καμιά πρόβλεψη για την τιμή της ΤΕΑ(πρώην ΟΤΣ) τους επόμενους μήνες;; Θα συνεχίσει αυξητικά με peak το Γενάρη στα 130€;;

Ήδη έχω δώσει 2x 40-άρια - σε δύο μήνες στη σειρά - σε ρήτρες και νομίζω με συμφέρει να σπάσω το συμβόλαιο και να πάω σε κάτι fixed το συντομότερο δυνατόν. 

ots.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Omnio3 είπε

Μπορεί κανείς να κάνει καμιά πρόβλεψη για την τιμή της ΤΕΑ(πρώην ΟΤΣ) τους επόμενους μήνες;;

το μόνο σίγουρο είναι οτι δε θα είναι τόσο υψηλή μιας και θα σταματήσουν τα λιγνιτικά

Αλλά και πάλι , με 60άρια της ΤΕΑ και τους νέους τύπους υπολογισμού ,πάλι ακριβά θα βγαίνει...

2 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

6000 kwh το τετράμηνο  (είμαι αυτός που πήρε 1200 ευρώ εκκαθαριστικό λιγα ποστ πιο πριν :P ) 

 

9 ώρες πριν, korakios είπε

αν πάρεις γραπτώς οτι το fixed θα παραμείνει 9,9€ και αν τυχών αλλάξει θα  ενημερωθείς 60 μέρες πριν και θα μπορείς να φύγεις αζημίως, κοιτάς για nrg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

το μόνο σίγουρο είναι οτι δε θα είναι τόσο υψηλή μιας και θα σταματήσουν τα λιγνιτικά

 

δες και κλάψε, 107 ευρώ.... μας τίναξε ο λιγνίτης

image.png.068a8d2fac6a4af6fd46da4848f65967.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cyberguy είπε

δες και κλάψε, 107 ευρώ.... μας τίναξε ο λιγνίτης

image.png.068a8d2fac6a4af6fd46da4848f65967.png

απο Ζενιθ έφυγα Ιανουάριο ,τρέχοντας μάλιστα ,μιας και φάνηκε απο Νοέμβριο οτι η χοντρική ξεφεύγει . Δε βλέπω έκπτωση συνέπειας όμως (όχι οτι αλλάζει και πολλά στην τελική τιμή )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Omnio3 είπε

Μπορεί κανείς να κάνει καμιά πρόβλεψη για την τιμή της ΤΕΑ(πρώην ΟΤΣ) τους επόμενους μήνες;; Θα συνεχίσει αυξητικά με peak το Γενάρη στα 130€;;

Ήδη έχω δώσει 2x 40-άρια - σε δύο μήνες στη σειρά - σε ρήτρες και νομίζω με συμφέρει να σπάσω το συμβόλαιο και να πάω σε κάτι fixed το συντομότερο δυνατόν. 

ots.JPG

Τον Αύγουστο μέσος όρος είναι στα 130

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

απο Ζενιθ έφυγα Ιανουάριο ,τρέχοντας μάλιστα ,μιας και φάνηκε απο Νοέμβριο οτι η χοντρική ξεφεύγει . Δε βλέπω έκπτωση συνέπειας όμως (όχι οτι αλλάζει και πολλά στην τελική τιμή )

γιαυτο και εγω ψαχνομαι άμεσα και μάλλον πάω protergia oikiako fixed, το excel σου αυτό προτείνει (τρομερη δουλειά btw, kudos)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...