Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, marksk είπε

τώρα ναι 

μετά με επιδότηση 0,14 αν και ανέβηκε Σεπτέμβριο και γενικά απο Ιούνιο ανέβηκαν παραπάνω

αλλά πχ πέρυσι Νοέμβριο Δεκέμβριο πόσο είχες ? τότε εμένα φτάσανε σαν το παλιό Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1779862/euaggelos-mutilinaios-na-proseuxomaste-gia-ipio-xeimona

παιδια αν ισχυουν αυτα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα και δεν εχουμε παρει χαμπαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marksk είπε

γιατί αν κατάλαβα καλά ρήτρες κτλ μετά μπήκαν 

είναι στους γενικούς όρους του προγράμματος , απλά σου το κρύψανε . Δες το συμβόλαιο

Για αμφισβήτηση δες το προηγούμενο σχόλιο

το 2. που αναφέρεις ορθώς το γράψανε και ισχύει για όλους τους παρόχους

1 λεπτό πριν, marksk είπε

Δεν είχα το καπέλο 100+

ναι σίγουρα , ρωτάω αν τυχών τα υπολόγισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

μετά με επιδότηση 0,14 αν και ανέβηκε Σεπτέμβριο και γενικά απο Ιούνιο ανέβηκαν παραπάνω

αλλά πχ πέρυσι Νοέμβριο Δεκέμβριο πόσο είχες ? τότε εμένα φτάσανε σαν το παλιό Γ1

 

 

xt_2020_v5.indd.pdf

Επεξ/σία από marksk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marksk είπε

βασικά σε ρώτησα για Νο'εμβριο - Ιανουάριο αλλά πόσταρες τον ίδιο, βέβαια με την ευκαιρία βγήκε

~0,142 έκανα λάθος πριν γιατί δεν έβαλα νυχτερινές (όχι 0,17) , με συγχωρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

βασικά σε ρώτησα για Νο'εμβριο - Ιανουάριο αλλά πόσταρες τον ίδιο, βέβαια με την ευκαιρία βγήκε

~0,142 έκανα λάθος πριν γιατί δεν έβαλα νυχτερινές (όχι 0,17) , με συγχωρείς

Μέχρι μέσα  Δεκέμβρη πάει 

xt_2020_v5.indd.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

εδώ έχασες και το καλύτερο πάτημα γιατί δεν μπορείς να στηρίξεις οτι δε γνώριζες για ρήτρες.

 

Πραγματικά ειναι για γελια. Δεν ειχε προβλημα στην εκτυπωση το κειμενο που αναφεροταν στην ρητρα ΟΤΣ ηταν μη αναγνωσημο  εκ του πονηρου. Οχι σε εναν λογαριασμο αλλα στους 3 τελευταιους. 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εστω οτι φυγω απο Προοτεργια για ΔΕΗ και εχω ενα υπόλοιπο στην Προτέργια που ειναι η ρητρα αποχωρησης και δεν το πληρωσω,Τι μπορούν να μου κάνουν ;

Εννοειται οτι θα εχω κανει αμφισβητηση και καταγγελία σε συνηγορο του Καταναλωτη 

Επεξ/σία από 12mats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsigpan είπε

Πραγματικά ειναι για γελια. Δεν ειχε προβλημα στην εκτυπωση το κειμενο που αναφεροταν στην ρητρα ΟΤΣ ηταν μη αναγνωσημο  εκ του πονηρου. Οχι σε εναν λογαριασμο αλλα στους 3 τελευταιους. 

μια χαρά προχωράς για ΡΑΕ με το νέο εργαλείο ή ΣτΚ , ρώτα όμως αυτά πρώτα

επίσης να φαίνεται οτι οι ερωτήσεις του οτι δε φαινόταν η αλλαγή υπολογισμού της ρήτρας να μη δείχνουν οτι γνώριζες την ύπαρξή της

Spoiler

  ΟΦΤΟΠΙΚ

Μόλις τώρα, 12mats είπε

Ρε παιδια εστω οτι φυγω απο Πρ

οτεργια για ΔΕΗ και εχω ενα υπόλοιπο στην Προτέργια που ειναι η ρητρα αποχωρησης και δεν το πληρωσω,Τι μπορούν να μου κάνουν ;

Εννοειται οτι θα εχω κανει αμφισβητηση και καταγγελία σε συνηγορο του Καταναλωτη 

άνοιξε νέο αν δε σε καλύπτει κάτι απο αυτό

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

μια χαρά προχωράς για ΡΑΕ με το νέο εργαλείο ή ΣτΚ , ρώτα όμως αυτά πρώτα

επίσης να φαίνεται οτι οι ερωτήσεις του οτι δε φαινόταν η αλλαγή υπολογισμού της ρήτρας να μη δείχνουν οτι γνώριζες την ύπαρξή της

  Απόκρυψη περιεχομένων

  ΟΦΤΟΠΙΚ

άνοιξε νέο αν δε σε καλύπτει κάτι απο αυτό

 

Καταλαβα αρα δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα για ενα μικρο ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Decano είπε

Πήρα ΕΦΑ τηλέφωνο, μου είπαν ότι η αίτηση έχει καταχωρηθεί στο μητρώο τους, έχει σταλεί ΔΕΔΗΕ και μέχρι Παρασκευή (δεν διευκρινίστηκε αν εννοεί αυτήν ή την επόμενη) θα έχουν απάντηση από ΔΕΔΗΕ. Αν υπάρξει πρόβλημα στον ΔΕΔΗΕ θα με καλέσουν διαφορετικά απλά θα ενεργοποιηθεί χωρίς να με καλέσουν.

Παίρνω ΔΕΔΗΕ...

Ο ΔΕΔΗΕ απάντησε ότι δεν βλέπει αίτημα αλλαγής παρόχου...

Με κάλεσαν πριν από λίγο ότι εκπροσσωπούμαι ήδη από την efa energy και ότι η αίτηση θα σταλεί προς τον ΔΕΔΗΕ σήμερα ή το αργότερο έως αύριο το πρωί και ότι ο ΔΕΔΗΕ θέλει το λιγότερο 3 ημέρες να την υλοποιήσει. Το μέγιστο ποσό είναι?

Η εκπροσώπηση τι σημαίνει; Ότι κάνουν αυτοι την διαδικασία στον ΔΕΔΗΕ, γιατί μπορούσα να την κάνω και μόνος μου;

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγενική και ειλικρινής πάντως!

@korakios Επιβεβαιώσαμε τα 7ευρώ τον μήνα πάγιο στην περίπτωση του ΚΟΤ απο την EFA.

Προσωπικά μάλλον δεν θα το προχωρήσω, γιατι εχει μεγάλη ρήτρα σε περιπτώση αποχώρησης και σε εναν χρόνο μάλλον θα μετακομίσουμε πάλι. 

 

image.png.b0c35cd5d5ceca70c58d1b382bfe8cbc.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Ευγενική και ειλικρινής πάντως!

@korakios Επιβεβαιώσαμε τα 7ευρώ τον μήνα πάγιο στην περίπτωση του ΚΟΤ απο την EFA.

Προσωπικά μάλλον δεν θα το προχωρήσω, γιατι εχει μεγάλη ρήτρα σε περιπτώση αποχώρησης και σε εναν χρόνο μάλλον θα μετακομίσουμε πάλι. 

 

image.png.b0c35cd5d5ceca70c58d1b382bfe8cbc.png

Η μετακόμιση τι σχέση έχει; Δεν μεταφέρεται το πρόγραμμα στη νέα παροχή;

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...