Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Decano είπε

Εμένα είναι παραπάνω οι οφειλές...

 

9 λεπτά πριν, korakios είπε

(μετά αναφορές για διαγραφή)

 

2 λεπτά πριν, Decano είπε

αυτό ότι θα μπαίνει ρήτρα πως βγήκε; υπάρχει κάπου γραμμένο;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58824572

2 ποστ πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Άρα δεν υπάρχει κάπου γραπτώς από την εταιρεία. Ειπώθηκε σε μια τηλεφωνική κλήση άλλης εταιρείας.

Αν δεν ενεργοποιηθεί κάποιος με ΚΟΤ δεν θα μάθουμε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... κι όποιος θέλει να το ψάξει περαιτέρω για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως ας το ψάξει. Μακάρι να μην ισχύει τίποτα από όσα μου είπανε πριν στη Volton, και να επωφεληθεί ο κόσμος απ'το φτηνότερο διαθέσιμο ΚΟΤ στην ΕFA, κανείς δεν εύχεται το αντίθετο. Αλλά αν γίνει στραβή, ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.

Από δώ και στο εξής... σελίδα 782. 🙂 Ας πάμε παρακάτω, εκτός αν κάποιος έχει επιπλέον νέα σχετικά με το θέμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... κι όποιος θέλει να το ψάξει περαιτέρω για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως ας το ψάξει. Μακάρι να μην ισχύει τίποτα από όσα μου είπανε πριν στη Volton, και να επωφεληθεί ο κόσμος απ'το φτηνότερο διαθέσιμο ΚΟΤ στην ΕFA, κανείς δεν εύχεται το αντίθετο. Αλλά αν γίνει στραβή, ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.

Από δώ και στο εξής... σελίδα 782. 🙂 Ας πάμε παρακάτω, εκτός αν κάποιος έχει επιπλέον νέα σχετικά με το θέμα.

 

Νομίζω πιο μεγάλο είναι το ρίσκο για την ρήτρα εκκαθάρισης αγοράς που δεν ξέρεις τι θα πληρώσεις παρά τα 7 ευρώ της EFA και την υπόθεση που πλανάται περί ΚΟΤ. Γιατί όταν έρχεται μηνιαίος λογαριασμός 150 ευρώ για 350kw εξαιτίας ρήτρας το χειμώνα πόσα θα πάει? Όπου φύγει φύγει λοιπόν ελπίζοντας να πάνε όλα καλά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Decano είπε

Νομίζω πιο μεγάλο είναι το ρίσκο για την ρήτρα εκκαθάρισης αγοράς που δεν ξέρεις τι θα πληρώσεις παρά τα 7 ευρώ της EFA και την υπόθεση που πλανάται περί ΚΟΤ.

το ίδιο πράγμα είναι , κοίτα ο ekrapali δε σου λέει μην πας , ούτε εγώ , απλά ψάξτο λέμε, φιλικά , μη βρεθείς προ εκπλήξεως , τίποτε παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decano είπε

μήπως έχεις ενεργοποιηθεί;

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα. Σημερα εστειλα email. Αυριο θα παρω τηλ την εφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα. Σημερα εστειλα email. Αυριο θα παρω τηλ την εφα.

Πάρε ΔΕΔΔΗΕ 2111900500 και ρώτησε. Η efa μου είπε ότι αν ενεργοποιηθεί δεν παίρνουν τηλ να στο πουν μόνο αν προκύψει θέμα με ΔΕΔΔΗΕ σε παίρνουν 

Είσαι ΚΟΤ;

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι

@Decano

θα σε ενημερωσω αυριο μεσω μνμτος απο οτι διαβασα και εσυ περιμενεις ως νεα ηλεκτροδοτηση

 

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SilentVoice είπε

Ευγενική και ειλικρινής πάντως!

@korakios Επιβεβαιώσαμε τα 7ευρώ τον μήνα πάγιο στην περίπτωση του ΚΟΤ απο την EFA.

Προσωπικά μάλλον δεν θα το προχωρήσω, γιατι εχει μεγάλη ρήτρα σε περιπτώση αποχώρησης και σε εναν χρόνο μάλλον θα μετακομίσουμε πάλι. 

 

image.png.b0c35cd5d5ceca70c58d1b382bfe8cbc.png

Αφού μου το επιβεβαίωσαν και εμένα για τα 7€ πάγιο στο βαιμπερ, χωρίς να είναι ξεκάθαρο  τι χρεώσεις θα υπάρχουν. Εμμέσως μου είπε ΟΧΙ μην προχωρήσεις! Μόνο αν έχω μεγάλη κατανάλωση, όπου αν είναι μεγάλη η κατανάλωση, βγαίνεις εκτός κοτ.

Κάτι κρύβεται πίσω από την ΕΦΑ πάντως. Ξέρουν πως θα μας τον ΕΦΑρμοσουν σε λίγες ημέρες αν πάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή με ρωτάνε στη δουλειά διάφοροι που έχουν ΔΕΗ αν πρέπει να μείνουν εκεί αν κατάλαβα καλά η ΔΕΗ online συμφέρει πιο πολύ από όλους τους εναλλακτικούς αυτή τη στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, εξαιρετικό πρόγραμμα (οχι) από Watt and volt (Zero μου το ανέφερε), χωρίς ΟΤΣ, χωρίς πάγιο, χωρίς συνδρομή με μια μικρή επιπλέον χρέωση της τάξης των 2€/100 kwh. Η ευρηματικότητά τους έχει φτάσει σε άλλα επίπεδα. 

1 λεπτό πριν, stred είπε

Παιδιά επειδή με ρωτάνε στη δουλειά διάφοροι που έχουν ΔΕΗ αν πρέπει να μείνουν εκεί αν κατάλαβα καλά η ΔΕΗ online συμφέρει πιο πολύ από όλους τους εναλλακτικούς αυτή τη στιγμή;

Για να βγάλω από τον κόπο τον Κοράκιο, μια ανάρτηση ακριβώς πάνω από τη δική σου έχει καταγράψει τους συνδέσμους για τα προγράμματα της ΔΕΗ, στο ερώτημά σου γενικώς ναι, τα προγράμματα ΧΩΡΙΣ ΟΤΣ της ΔΕΗ φαίνονται περισσότερο τίμια αυτή τη στιγμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εχει σπασει τα νευρα η NRG εκανα αιτηση για fixed και παλι ηρθε λογαριασμος με ρητρα εχει καταντησει αηδια...

 

myNRG.gif

Επεξ/σία από sysyfos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ετοιμάζεις τα παιδιά για το σχολείο και να βλέπεις αυτό!!!!

Μας κυνηγάει παντού αυτή η εταιρεία

 

DSC_3737.JPG

Επεξ/σία από Kzaxas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μίλησα με την υπεύθυνη από efa θεσαλλονίκης. Στο ΚΟΤΒ η χρέωση είναι 3.90 πάγιο, αν ενεργοποιησεις πάγια εντολή μέχρι τον 2ο μήνα πηγαινει στα 3,40 και είναι χωρίς ρήτρα όπως γράφει το συμβόλαιο. Το ΚΟΤΒ εφαρμοζεται στην τιμη της κιλοβατώρας. Το ΚΟΤΑ δε το θέλουν και προσπαθούν να το αποφεύγουν. Μου είπε οτι θα μου τα στείλει και γραπτώς σε email αλλά μου είπε οτι εφοσον εχω το συμβολαιο ειμαι καλλυμενος, αυτο μετράει ειπε και οχι το email που θα στειλει.

Επίσης η μέτρηση ανά μήνα αν θέλω γίνεται στον ΔΕΔΔΗΕ. 

Ο φίλος παραπάνω που του είπαν για τα 7 ευρώ είναι ΚΟΤΑ ή ΚΟΤΒ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...