Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Ααα καλά . Αφού λέει πάνω όφελος. Δίπλα λέει τελικό κόστος.

Επίσης στο πρόγραμμα γίνεται σύγκριση μεταξύ σταθερών προγραμμάτων. Το ΔΕΗ my Home Online είναι η βάση σύγκρισης με τα υπόλοιπα σταθερά. Δε γίνεται σύγκριση με το Γ1 που πληρώνεις τώρα.

Πάμε να σε σώσουμε, μας τη λες κι από πάνω. Τράβα υπέγραψε Ζενίθ, ΗΡΩΝ, Protergia να τους δώσεις έτσι ένα μηνιάτικο. 👌

δεν πας να με σωσεις, πας να πουλησεις πνευμα.
παμε παλι:
μου λεει ο φιλος να παω στην σελιδα που εξηγει το εξελ, και μετα να διαβασω τις 10 τελευταιες σελιδες.

το κανω.

ανοιγω το εξελ και στην στηλη που ονομαζει οφελος/ετος βλεπω 10 εταιριες με μειον, και 2-3 με θετικο (που εννοειται)
τι ειναι λοιπον το πρωτο πραγμα που σκεφτεται καποιος;
οτι το μειον αποτελει εκπτωση.. κερδος..
απο την στιγμη που το ποστ του δεν το διευκρινιζει, αυτο σκεφτεσαι πρωτα.
οχι οτι οι 10 εταιριες σε βαζουν μεσα και οι δυο σου δινουν κερδος.
λογικο ειναι να μπερδευτει καποιος οταν δεν εχει παρακολουθησει ολο το νημα.

και το εξηγησα οτι τετοιος ημουν. μπερδεμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κι εσύ ρε κοράκιε βάλε μια υποσημείωση από κάτω, γιατί είναι ικανοί μερικοί να αγοράσουν χρυσάφι αντί για ρεύμα.

για το μείον ???? Δηλαδή στο νέο excel που είναι κόκκινα τα μείον λες να το μπερδεύουν σαν SOS οτι συμφέρουν ?🤣

δε βάζω τίποτα αφού απλή λογική :

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δίπλα λέει τελικό κόστος

 

5 λεπτά πριν, DarK_HumOuR είπε

και το εξηγησα οτι τετοιος ημουν. μπερδεμενος

δεν έγινε τίποτα , το θέμα είναι να προλάβαινες την efa , πήρες τηλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

 

δεν έγινε τίποτα , το θέμα είναι να προλάβαινες την efa , πήρες τηλ ?

προλαβα το οικιακο της Βολτερρα οποτε πιστευω οτι θα ειμαι οκ. ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

νυχτερινό βάλε πάντως

περιμενω να μου στειλουν τα συμβολαια σε μειλ και μου ειπαν οτι θα παρει λιγη ωρα, αλλα εχει κατοχυρωθεί το αιτημα οπως και να εχει.
και ενω συμφωνα με το εξελ σου ειναι ακριβοτερο κατα 20€ απ το online της δεη, προτιμαω να παω σ αυτους παρα να μεινω στην δεη. εξαλλου οι κιλοβατωρες που εκαψα περσι ηταν πολυ περισσοτερες απο τον μ.ο. μιας συνηθισμένης χρονιας

λογω καταστασεων.
υπαρχει επιλογη να προστεθει νυχτερινο στο "οικιακο 360" της Βολτερρα;
δεν ειναι fix προγραμμα;

Επεξ/σία από DarK_HumOuR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

για το μείον ???? Δηλαδή στο νέο excel που είναι κόκκινα τα μείον λες να το μπερδεύουν σαν SOS οτι συμφέρουν ?🤣

δε βάζω τίποτα αφού απλή λογική :

Eίναι ικανός κάποιος να υπογράψει πρόγραμμα με 0.14€/kw και 59 πάγιο (Ζενίθ) ή 0.11€/kw και 420 ευρώ πάγιο (ΗΡΩΝ) και μετά να πει ότι μπερδεύτηκε απ'το excel. Θα το ζήσεις κι αυτό μια μέρα, να το θυμηθείς. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Θα το ζήσεις κι αυτό μια μέρα, να το θυμηθείς. 😄

😁το έχω προβλέψει 

Στις 7/2/2021 στις 9:30 ΜΜ, korakios είπε

- Τα αρχεία αυτά φτιάχτηκαν από εμάς για εμάς και μπορεί να έχουν κάποια λάθη . Γιαυτό πάντα μα πάντα να διαβάζετε τους όρους του συμβολαίου και για οποιαδήποτε απορία να αποφεύγετε τηλεφωνική επικοινωνία ,μόνο μέσω email ώστε να έχετε ξεκάθαρες αλλά και γραπτές απαντήσεις

 

23 λεπτά πριν, DarK_HumOuR είπε

και ενω συμφωνα με το εξελ σου ειναι ακριβοτερο κατα 20€ απ το online της δεη, προτιμαω να παω σ αυτους παρα να μεινω στην δεη

είναι και τα 30€ επιπλέον του online βασικά

Στις 7/2/2021 στις 9:30 ΜΜ, korakios είπε

Ο υπολογισμός είναι τέτοιος ώστε να περιλαμβάνει τη μέγιστη έκπτωση ,συνήθως είναι η έκπτωση συνέπειας και ΔΕΝ περιλαμβάνει τη διπλανή στήλη “Επιπλέον Έκπτωση/έτος”

 

25 λεπτά πριν, DarK_HumOuR είπε

υπαρχει επιλογη να προστεθει νυχτερινο στο "οικιακο 360" της Βολτερρα;
δεν ειναι fix προγραμμα;

όλα τα προγράμματα παίρνουν νυχτερινό . Το μόνο που δεν ξέρω και είναι σημαντικό είναι (ερώτηση σε όλους)

όταν το πρόγραμμα που βρίσκεται κάποιος ΔΕΝ είναι εμπορικά διαθέσιμο , τι γίνεται στην περίπτωση αλλαγής σε νυχτερινό ?

Στη Ζενιθ πχ βρήκαν ευκαιρία και με πέρασαν σε άλλο (με αυτόματη εγγραφή σε 2ετές συμβόλαιο , μη χάσουν ευκαιρία , φυσικά και έφυγα αζημίως...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, korakios said:

 

είναι και τα 30€ επιπλέον του online βασικά

 

 

ναι ειναι αλλα με δεσμευει 2 χρονια σε φιξ τιμη, ενω του χρονου οι τιμες μπορει να πεσουν και δεν δεσμευομαι απ την βολτερα. γι αυτο προτιμω να το ρισκαρω.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DarK_HumOuR είπε

ναι ειναι αλλα με δεσμευει 2 χρονια σε φιξ τιμη, ενω του χρονου οι τιμες μπορει να πεσουν και δεν δεσμευομαι απ την βολτερα. γι αυτο προτιμω να το ρισκαρω.

εσυ ψηφιζεις;

Η εξαγορά της δέσμευσης είναι μικρό ποσό... αν θες να φύγεις φεύγεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

 

έστειλα στο και customer να στείλω και στο ccbo ?

Πλάκα στην πλάκα εγώ σήμερα ξεμπέρδεψα -πιστεύω οριστικά - ενώ τους έχω στείλει τα πάντα από το προηγούμενο Σάββατο. Έχουν χάσει την μπάλα και είναι και ελαφρώς αναλφάβητοι!!! Δεν ξέρουν λ.χ. καθόλου από .docx.  και λίγο από .pdf, μόνο φωτογραφίες βλέπουν.

Καλά κάνεις και το καλαμπουριζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Watt&Volt Zero , εγγύηση λέμε

άσε με γιατί έχω μπλέξει με την watt & volt και τον γείτονα (για το κοινόχρηστο Γ21). Του έκαναν λέει προσφορά με 0,55 / kwh χωρίς πάγιο και χωρίς κρυφές χρεώσεις και θέλει να πάμε εκεί. Του εξήγησα 100 φορές ότι δεν παίζει αυτό το σενάριο και του ζήτησα να μας στείλουν γραπτώς την προσφορα με τους όρους κλπ. Και πρέπει να ψάξω τώρα που αναφέρει η watt & volt την ρήτρα αναπρασαρμογής.. :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Πλάκα στην πλάκα εγώ σήμερα ξεμπέρδεψα -πιστεύω οριστικά - ενώ τους έχω στείλει τα πάντα από το προηγούμενο Σάββατο. Έχουν χάσει την μπάλα και είναι και ελαφρώς αναλφάβητοι!!! Δεν ξέρουν λ.χ. καθόλου από .docx.  και λίγο από .pdf, μόνο φωτογραφίες βλέπουν.

Καλά κάνεις και το καλαμπουριζεις..

τους έχω βαλει τεστ,

πρώτη αίτηση Δευτερα (ξέχασα να συμπληρώσω τα κουτάκια στο τέλος για ενημερώσεις και διαφημίσεις) απο ,καταλάθος ,όχι κύριο email

Σήμερα στο support , με σωστή την αίτηση ,απο το κύριο email

Σήμερα τηλεφωνικά μισή αίτηση μέχρι να βρει την πρώτη

Θα δείξει 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

μάματα , αύριο φοβάμαι οτι θα αρχίσουν με τα προγράμματα με ρήτρες και το αν συμφέρουν 😂

Τι να κανεις εκει περα δεν μπορεις να συγκρινεις.

Ας παει ο καθενας σε οποιον παροχο του αρεσει το χρωμα που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, userAnon είπε

Του έκαναν λέει προσφορά με 0,55 / kwh χωρίς πάγιο και χωρίς κρυφές χρεώσεις και θέλει να πάμε εκεί.

με 0,55 τι κρυφές χρεώσεις να έχει ?🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω πάει από watt and volt στην Ήρων,κ με έχουν ταράξει στην ρήτρα αναπροσαρμογής, σκέφτομαι να πάω δεη.πειτε μου δεν βρίσκω άλλη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...