Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Να ρωτησω μιας και δεν εχει αναφερθει; Την επιδοτηση ποιος την πληρώνει; 

Όλοι οι φορολογούμενοι θα τη πληρώσουμε (ότι βγαίνει απ'το ταμείο ενεργειακής μετάβασης πρέπει να επιστραφεί με τον έναν ή τον άλλο τρόπο). Το γελοίο είναι ότι επωφελούνται μόνο όσοι έχουν κυμαινόμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όλοι οι φορολογούμενοι θα τη πληρώσουμε (ότι βγαίνει απ'το ταμείο ενεργειακής μετάβασης πρέπει να επιστραφεί με τον έναν ή τον άλλο τρόπο). Το γελοίο είναι ότι επωφελούνται μόνο όσοι έχουν κυμαινόμενα.

μπες σε κυμαινόμενο αν σου βαστάει να πάρεις την επιδότηση 😁

το ΤΕΜ αργότερα το κόβω στις ρυθμιζόμενες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μακάρι να'ναι έτσι... εγώ κάθε φορά που ακούω τη λέξη 'συστεμικά' λεω ωχ. Τα συστήματα καταλαβαίνουν 0 και 1, τίποτε ενδιάμεσα. Ούτε λαμβάνουν υπόψιν τι είπες εσύ με τους υπαλλήλους. Ένας αλγόριθμος είναι που κάνει τη τιμολόγηση... είναι καθαρά θέμα προγραμματισμού αν θα εμφανιστεί η ρήτρα ή όχι. Μακάρι να γλυτώσεις τον επιπλέον μπελά.

Βλέπουμε το όλο κόλπο ειναι τώρα ο λογαριασμός τρέχει και θα έχουμε πάλι τα ίδια περιμένω την απάντηση και την κάνω ηλεκτρονικά στο myhomeonline της ΔΕΗ γιατί στο Γ1 έχει εγγυήσεις έχει πολλά έξτρα τσαλουμια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Να ρωτησω μιας και δεν εχει αναφερθει; Την επιδοτηση ποιος την πληρώνει; 

Τα κορόιδα οι Γερμανοί που μας δίνουν (ακόμη) δάνεια.

Τους έχουμε πιάσει κώτσους για τα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Συγκρινα  στο εξελ το myhone online/enter με το ΗΡΩΝ-45% και ειδα οτι στα 537 ευρω που εδινα στο 4μηνο  θα γλυτωσω 48.  Οποτε αφου το 1ο  δεν εχει ρητρα ΟΤΣ και μπορω να φυγω αμεσα απο τον Ηρωνα (ελευθερο συμβολαιο)  , η μεταβαση  ειναι μονοδρομος .  Απο την αλλη  ειναι και η επιστροφη  . Ποση αναμενεται να ειναι η μεγιστη επιδοτηση  το μηνα (οχι  ΚΟΤ)?

 

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chriskan22 είπε

 Συγκρινα  στο εξελ το myhone online/enter με το ΗΡΩΝ-45% και ειδα οτι στα 537 ευρω που εδινα στο 4μηνο  θα γλυτωσω 48. 

με πόση ΤΕΑ στο excel , γιατί τώρα πάμε >200

1 ώρα πριν, chriskan22 είπε

Ποση αναμενεται να ειναι η μεγιστη επιδοτηση  το μηνα (οχι  ΚΟΤ)?

είδα στο καφέ 1/3 της προσαύξησης μέχρι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν να τα φουντάρουν πακέτο με ΔΕΗ. Ας το ευχαριστηθούμε όσο κρατήσει. 😛

Μόλις τα αναλάβουν ιδιώτες, θα μείνει μόνο ο Σουμπάσης με φτηνό. Ο τελευταίος των Μοϊκανών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Είσαι 100% σίγουρος ότι αυτά που υπέγραψες, είναι αυτά που αναγράφονται στη προσφορά; Αν δεν είσαι σίγουρος ανέβασε εδώ τους γενικούς και ειδικούς όρους με σβησμένα όλα τα προσωπικά στοιχεία (ονόματα, παροχή, υπογραφές κλπ)

 

 

ΑΙΤΗΣΗ 1.pdf ΑΙΤΗΣΗ 2.pdf ΑΙΤΗΣΗ 3.pdf ΑΙΤΗΣΗ 4.pdf ΑΙΤΗΣΗ 5.pdf

1 λεπτό πριν, supermarioarv είπε

 

ΑΙΤΗΣΗ 6.pdf ΑΙΤΗΣΗ 7.pdf ΑΙΤΗΣΗ 8.pdf DOUBLE GAS FIX PROMO.pdf PROMO ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 50.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@supermarioarvMε το ρεύμα όλα μια χαρά... φτηνή τιμή προμήθειας, χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

Αυτό το double energy με το αέριο τι ήθελες και το υπέγραψες!

Δώσε βάση να καταλάβεις. Στο ρεύμα έχεις μεν σύμβαση για 2 έτη. Όμως βάσει νόμου (κώδικας προμήθειας) oι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να διατηρήσουν την τιμή που υπέγραψες μόνο για 6 μήνες. Μετά μπορούν να ανεβάσουν τις τιμές, ή να αλλάξουν τους όρους και να βάλουν ρήτρα αναπροσαρμογής. Σου στέλνουν ειδοποίηση και σου λένε 'αν θες κάτσε, αν θες φύγε'.

Αν όμως φύγεις από το ρεύμα θα χάσεις την έκπτωση 50% από το αέριο, για το οποίο έχεις 2 χρόνια δέσμευση κατά πάσα πιθανότητα.

1.jpg.e40c7e37083bb5de329509858106039c.jpg

 

Συνέχεια στο θέμα για το αέριο.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

να σου εξηγήσω πως το σκέφτηκα στο αέριο μου έδωσε φιχ τιμη για ένα χρόνο 

διαβάζοντας την ειδησεογραφία όπως έιναι αυτή τη στιγμή υπολογίζουν ενα 6μηνο το ενεργειακό χάος με το κακο σενάριο να παίρνει όλο το 2022

αν με κρατήσει στις τιμές που υπέγραψα για Φ.Α. για ένα χρόνο (δηλαδη όλο σχεδόν το 2022) και τουλάχιστον 6μηνες για το ρεύμα πιστεύω πως θα έχω αποφύγει όλο το χοντρό πακέτο εξόδων και σιγά σιγά θα επανέλθουμε σε φυσιολογικές τιμές....

πρώτα ο Θεός αν ζούμε εως τότε....😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη βδομάδα περνώ τηλέφωνο nrg γιατί δεν μου βαλανε πόντους ακόμα στην shell. Είστε ο κάτοχος, λέω όχι, είναι η γυναίκα μου, πρέπει να κάνουμε ταυτοποίηση πρώτα και μετά μιλάμε, οκ λέω (ευτυχώς ήταν σπίτι).  Σήμερα μπήκα στο τσάτ της nrg και ήθελα 2 πράγματα, πρώτα να ρωτήσω γιατί δεν εμφανίζονται αναλυτικά οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις σε όλους τους λογαριασμούς και ειδικά στον εκκαθαριστικό και μετά να ρωτήσω αν θα έχουμε ενημέρωση 60 μέρες πριν αν αλλάξει κάτι στην σύμβαση μου. Ειπα να ξεκινήσω με το εύκολο ερώτημα, μου λέει αρχηκα ότι δεν τα βάζουν λόγο χώρου, μα τις λέω στους προηγούμενους τα βάζατε και επίσης  μια χαρά χώρο βλέπω στον καθαριστικό κτλ κτλ μετά μου είπε μια αλλη κοτσάνα και επεμενα, μου λέει δώστε μου το αφμ σας. Της δίνω καταλαθος το δικό μου..   Μου λέει δεν υπάρχει το αφμ, της δίνω μετά της γυναίκας μου και λέω ξέχασα ότι ήταν στης συζηγου. Μου λέει αυτή δεν είστε εσείς..... . Και από εκεί και μετά δεν μου έδινε καμιά πληροφορία, της λέω έλεος δεν θα τροποποιουσουμε κάτι κτλ κτλ να της λέω δίπλα μου είναι η συζηγος...., συγνώμη αλλά δεν γίνετε.....  Βρε πάρτε τηλέφωνο να σας δώσει το οκ τα στοιχεία τα εχετε..... Όχι αυτή, συνέχιζε τα δικά της. Τα νεύρα μου είχαν γίνει........ Είπα να σας πω τον πόνο μου 😁😁😁

Έχουμε κάποια λύση, πάνω σε αυτό να μπορώ να μιλάω εγώ μαζί τους χωρίς να χρειάζετε η παρουσία της συζηγου;;; αν τους στείλω καμιά εξουσιοδότηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababa641 είπε

Τα ΕΛΤΑ συνεχίζουν χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής και χωρίς αύξηση στην τιμή της κιλοβατώρας...

ελτα 15.png

elta 4.png

Ξερω γινομαι κουραστικος αλλα θα το ξαναπω....ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΡΗΤΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Την προηγούμενη βδομάδα περνώ τηλέφωνο nrg γιατί δεν μου βαλανε πόντους ακόμα στην shell. Είστε ο κάτοχος, λέω όχι, είναι η γυναίκα μου, πρέπει να κάνουμε ταυτοποίηση πρώτα και μετά μιλάμε

η Δ. ήτανε ????😁

στο site της NRG έβαλες τη κάρτα της γυναίκας σου ?

Κάνε εγγραφή στο allsmart , βγάλε κάρτα δικιά σου (vitrual στο κινητό) και όταν μαζεύονται

 
Αναφορά σε κείμενο

 

Πως μπορώ να μεταφέρω τους πόντους μου από την δική μου κάρτα allSmart σε άλλον χρήστη;
 

Αν θέλετε να δώσετε τους πόντους σας σε κάποιον άλλον, παρακαλώ να στείλετε γραπτό αίτημα με φωτοτυπία της ταυτότητάς αναφέροντας τον αριθμό της κάρτας που θέλετε να μεταφερθούν διευκρινίζοντας αν θέλετε ολική ή μερική μεταφορά πόντων.

 

υπόψιν οτι στο ίδιο τηλέφωνο δεν μπαίνουν 2 κάρτες στο app (ωστε να την έβαζες στης γυναίκα σου)

απλά κράτα τη δικιά σου και μετέφερε ανα διαστήματα πόντους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...