Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, walex είπε

έκανα τα παραπάνω βήματα και ήρθε η απάντηση

συμπληρώνεις παράπονο για τη μη ανάλυση του ποσού και γιατί δεν απάντησαν στο γιατί δε σε ενημέρωσαν για τη ρήτρα πριν υπογράψεις και κάνεις καταγγελία ΣτΚ ή ΡΑΕ

2 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Με έχεις ταγκαρει αλλά δεν βλέπω απάντηση.

Screenshot_20211025_113525.png.562be7a44e16b4fb210c2c7710712019.png

_________________________________________

Βγήκε και απο το energy cost το Zero σαν σταθερό , διόρθωσαν του Ηρών , βέβαια ξεχάσανε το weyellow

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lademporas είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.  Πάροχος μου είπε ότι μπορεί να το περάσει στο όνομα μου σαν αποθήκη και να γίνει η δουλειά.  Ξέρεις κάτι σχετικά;

Το να στο περάσει ο πάροχος στα μουλωχτά σαν αποθήκη είναι το μόνο εύκολο, βάζεις και το Οn! Business της Ελίν ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που δεν έχει πάγιο.

Στο Ε9 όμως λέει κατάστημα και μόλις πάρει ρεύμα η παροχή θα πρέπει άμεσα να το δηλώσεις σε Εφορία και Δήμο ως ηλεκτροδοτούμενο. Εκεί θα μπλέξεις γραφειοκρατικά γιατί κανονικά πρέπει να κάνεις αλλαγή χρήσης σε αποθήκη (ρώτα μηχανικό και λογιστή για λεπτομέρειες, δεν είναι επί του θέματος).

Εκτός κι αν υπάρχει δυνατότητα να πάρεις προσωρινά ρεύμα, δήθεν για εργασίες ανακαίνισης. Ρώτα τον ΔΕΔΔΗΕ αν κάνεις μετά διακοπή, αν εξακολουθεί να ισχύει η εντολή για αποξήλωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα επαγγελματικά της watt&volt και Ζενιθ πήγαν 0,19 και 0,25 αντίστοιχα

Spoiler

edit το ίδιο και τα οικιακά

με την σκέψη μείνατε κάποιοι δυστυχώς

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

Επεξ/σία από korakios
&οικιακά
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lademporas είπε

Γιατί μέχρι 31/12?  Συγγνώμη που ρωτάω κάτι που ενδεχομένως έχει απαντηθεί αλλά από εχθές διαβάζω και τα 2 σχετικά threads και δεν έχω βρει την απάντηση.  Ευχαριστώ.

Γιατί μέχρι 31/12 δίνουν 30€ δώρο που αντισταθμίζει εν μέρη την ποινή αποχώρησης. Γίνεται μια υπόθεση ότι από 1/1 μπορεί να αλλάξουν και τα δικά τους προγράμματα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, lademporas είπε

)Παράλληλα για το οικιακό μου γιατί ως τώρα είμαι πρωτέργια και διαπίστωσα πλέον διαβάζοντας εδώ τι με περιμένει

λυπητερή με ρήτρα δε σου ήρθε ακόμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, korakios είπε

Τα επαγγελματικά της watt&volt και Ζενιθ πήγαν 0,19 και 0,25 αντίστοιχα

με την σκέψη μείνατε κάποιοι δυστυχώς

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

Αν μου κάνουν αναπροσαρμογή στο 6μηνο (τέλη Γενάρη), από του χρόνου ένα χιλιάρικο παραπάνω για μένα.

Εκτός αν βγάλει σταθερό η ΔΕΗ τζάμπα, μόνο εκεί ελπίζουμε πλέον. 🤣

1.jpg.0542214c753e9304c9d04e3d4bbed049.jpg

 

edit: Koράκιε, το Only Business Plus είναι 24 μήνες.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί μέχρι 31/12 δίνουν 30€ δώρο που αντισταθμίζει εν μέρη την ποινή αποχώρησης. Γίνεται μια υπόθεση ότι από 1/1 μπορεί να αλλάξουν και τα δικά τους προγράμματα.

περίμενε την επόμενη εβδομάδα και θα δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

περίμενε την επόμενη εβδομάδα και θα δεις...

βασικά καλό είναι να τα λέμε ξεκάθαρα . Λογικά εννοείς οτι θα αλλάξει κάτι απο 1/11

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

περίμενε την επόμενη εβδομάδα και θα δεις...

Τέτοια λέγε...

Από την άλλη, έχουμε πει αν ξέρουμε κάτι, καλύτερα ή να το λέμε όλο, ή να μη λέμε τίποτα, καθώς είναι σοβαρό το θέμα. Κάποιοι περιμένουμε εκκαθαριστικό τον επόμενο λογαριασμό για να δούμε αν θα μεταπηδήσουμε. Άρα καλό είναι να προσέχουμε τα λεγόμενά μας, γιατί επηρρεάζουμε τις κινήσεις του κόσμου που μπαίνει εδώ μέσα.

Αν εγώ προτρέξω και γυρίσω στη ΔΕΗ αυτή την εβδομάδα και τελικά δεν ανακοινωθούν αυξήσεις την επόμενη, δε θα απολογηθεί ο χρήστης που έγραφε μισές πληροφορίες στο insomnia, ούτε θα πληρώσει τη δική μου ζημία.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Masterblaster επίσης καταλαβαίνεις οτι θα σπαμαριστείς απο pm 😂

 

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Κάποιοι περιμένουμε εκκαθαριστικό τον επόμενο λογαριασμό για να δούμε αν θα μεταπηδήσουμε.

όπως και κάποιοι είναι και στη διαδικασία αναμονής αμφισβήτησης

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Masterblaster επίσης καταλαβαίνεις οτι θα σπαμαριστείς απο pm 😂

 

Και αυτό ακριβώς θα πάρει για να μάθει.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν τυχών αλλάξει κάτι , προς το παρών το σταθερό της Volterra είναι μια χαρά με 0,12 και 9 πάγιο

Φυσικά και τα ΕΛΤΑ αν δεν εφαρμόζουν ρήτρα (για τους γνωστούς λόγους😛) 0,124 και 1,2 πάγιο, λουκούμι , @DownUNDERgroundδε θα χρειαστεί να αλλάξεις καν πάροχο 😂

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

Πάντως αν τυχών αλλάξει κάτι , προς το παρών το σταθερό της Volterra είναι μια χαρά με 0,12 και 9 πάγιο

Φυσικά και τα ΕΛΤΑ αν δεν εφαρμόζουν ρήτρα (για τους γνωστούς λόγους😛) 0,124 και 1,2 πάγιο, λουκούμι , @DownUNDERgroundδε θα χρειαστεί να αλλάξεις καν πάροχο 😂

 

Με τόσο ψηλό πάγιο δεν πάω Volterra.

Και για τα ΕΛΤΑ, άλλο 0.096€ και 0,5€ πάγιο της ΔΕΗ όμως. Απλά οκ, καταλαβαίνω πως το λες, δε θα με τσουρουφλίσουν τελείως κι όλας.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ, τώρα μου πέρασε απο το μυαλό αν παίξει και καμια αλλαγή στη νομοθεσία και τον πιούμε όλοι ....

πωωωωω μας έκαψες μεσημεριάτικα ....

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Με τόσο ψηλό πάγιο δεν πάω Volterra.

κατέβασε το νέο excel και δες τελικές τιμές στα ρητροπρογράμματα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ωχ, τώρα μου πέρασε απο το μυαλό αν παίξει και καμια αλλαγή στη νομοθεσία και τον πιούμε όλοι ....

πωωωωω μας έκαψες μεσημεριάτικα ....

Για ποιές περιπτώσεις ακριβώς λες και γιατί σε ενέπνευσα εγώ να το σκεφτείς τώρα;😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...