Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω υπο εξέλιξη αίτηση σε ΔΕΗ Home Online, προηγουμενος πάροχος είναι η Watt Volt.

Εχω εκκρεμότητα καταγγελία στην ΡΑΕ και ΣτΚ για την Ρήτρα που εφάρμοσαν χωρίς ενημερώση.

Απλά έλαβα ενα SMS σήμερα απο την Watt Volt, πως επιθυμούν να έρθουν σε επαφή μαζί μου για την διαδικασία αιτήματος και οτι "προσπάθησαν" να με καλέσουν και δεν με βρήκαν, Να τους καλέσω πίσω σε κινητό τηλέφωνο ή μέσω email.

Ουτε καν μούτρα είχαν να με πάρουν τηλέφωνο. Απλά πέταξαν το SMS για τυπικούς λόγους.

Για πλάκα δοκίμασα να τους πάρω και να δω τι θα μου πουν, ούτε απάντησαν στο τηλέφωνο, ούτε με ξαναπήραν.

Απλά ενημερώνω και εδώ το νήμα, ότι μετά απο αιτηση φυγής Watt Volt, η μόνη κίνηση ήταν να στείλουν ενα SMS. 

Επεξ/σία από SilentVoice
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Απλά ενημερώνω και εδώ το νήμα, ότι μετά απο αιτηση φυγής Watt Volt, η μόνη κίνηση ήταν να στείλουν ενα SMS. 

απο τη στιγμή που έκανες καταγγελία η μόνη επικοινωνία πρέπει να είναι γραπτώς, να αποφύγεις τα τηλεφωνήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

όχι , για το MasterBlaster αναφερόμουν που πέταξε απλά τη μπόμπα και έφυγε ! τι να εννοεί ο ποιητής ?

πάω εκκλησία με σχολική τσάντα να γεμισω κεριά με 10 λεπτά

Σόρρυ παιδιά...θα αλλάξουν σύντομα και της ΔΕΗ. Αυτό ξέρω. Λογικό δεν είναι; Αγοράζεις κάτι 250 και το πουλάς 95? Γίνεται; Δεν γίνεται...αρχές επόμενης εβδομάδας υποθέτω :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MasterBlaster είπε

Σόρρυ παιδιά...θα αλλάξουν σύντομα και της ΔΕΗ. Αυτό ξέρω. Λογικό δεν είναι; Αγοράζεις κάτι 250 και το πουλάς 95? Γίνεται; Δεν γίνεται...αρχές επόμενης εβδομάδας υποθέτω :)

τώρα το έθεσες πιο κομψά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Σόρρυ παιδιά...θα αλλάξουν σύντομα και της ΔΕΗ. Αυτό ξέρω. Λογικό δεν είναι; Αγοράζεις κάτι 250 και το πουλάς 95? Γίνεται; Δεν γίνεται...αρχές επόμενης εβδομάδας υποθέτω :)

Καλα αυτο το υποθετουμε εδω και κανενα 1,5 μηνα ρε master και το ειχα ξαναγραψει.Νομιζαμε ξερεις κατι και λεω καλα μλκς ειναι και δεν μας λεει.:D

Λογικο να γινουν αλλαγες σε ολα.Και πολυ αργησαν βασικα.Αλλα δεν τους νοιαζει και να μπαινουν απο μεσα δεν θα τα πληρωσουν αυτοι.Εμεις θα τα πληρωσουμε παλι.

Τελοσπαντων ληξη συναγερμου.

1 ώρα πριν, korakios είπε

ναι , βασικά δε θα έπρεπε να το πει καν

Ενταξει μια εκτιμηση εκανε απλα το ειπε σαν: Τρεξτε να κρυφτειτε πεφτει κομητης.:lol:

Μακαρι να γινοταν δηλαδη και να μην ελεγε τιποτα ακομη κι αν το ηξερε.Για να μην μεινει τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τελοσπαντων ληξη συναγερμου.

άσε να βαράει ο συναγερμός , καλό είναι να βιαστούν και οι υπόλοιποι που το σκέφτονται λες και θα αλλάξουν πλανήτη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο περι Volterra , μια χαρά μου έστειλε μήνυμα για καταχώρηση , αλλά δεν το διάβασα σωστά και τελικά την καταχωρείς σε άλλη σελίδα , όχι στο myvolterra

έναντι θα φάω ο νιούμπης :(
________________________________________

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Πέτυχαν τον στόχο τους. Μάζεψαν μερικούς πίσω και τώρα, ας αναιβασουμε.... 

μάλλον για να μην πέσει λουκέτο περισσότερο . Μακάρι να αυξήσει τις τιμές και να κοπούνε γενικότερα όλες οι επιδοτήσεις . Ότι τώρα "κερδίζουμε" το χάνουμε τουλάχιστον επι δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

άσε να βαράει ο συναγερμός , καλό είναι να βιαστούν και οι υπόλοιποι που το σκέφτονται λες και θα αλλάξουν πλανήτη

Σειρηνες πολεμου βαρανε εδω και καιρο.Το συγκεκριμενο μια βομβιτσα ηταν.:P

2 λεπτά πριν, korakios είπε

άσχετο περι Volterra , μια χαρά μου έστειλε μήνυμα για καταχώρηση , αλλά δεν το διάβασα σωστά και τελικά την καταχωρείς σε άλλη σελίδα , όχι στο myvolterra

έναντι θα φάω ο νιούμπης :(
 

Γιατι που κανεις την καταχωρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Μια γενικού περιεχομένου ερώτηση.

Συμφέρει αυτή την εποχή κάποιο πρόγραμμα με ΟΤΣ, ή συμφέρουν μόνο τα προγράμματα με fixed τιμή;

1 ώρα πριν, MasterBlaster είπε

Σόρρυ παιδιά...θα αλλάξουν σύντομα και της ΔΕΗ. Αυτό ξέρω. Λογικό δεν είναι; Αγοράζεις κάτι 250 και το πουλάς 95? Γίνεται; Δεν γίνεται...αρχές επόμενης εβδομάδας υποθέτω :)

 

59 λεπτά πριν, korakios είπε

τώρα το έθεσες πιο κομψά 😁

Εάν έχεις συμβόλαιο μπορούν να το αλλάξουν, για αυτό υποτίθεται επιλέγεις fixed τιμη;

Επεξ/σία από aphalax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

Πάντως αν τυχών αλλάξει κάτι , προς το παρών το σταθερό της Volterra είναι μια χαρά με 0,12 και 9 πάγιο

Το έχεις λάθος στο excel 0.16

Kαι το Only Business Plus διόρθωσε, 2 χρόνια δέσμευση.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το έχεις λάθος στο excel 0.16

0,16 είναι η αρχική , την έκπτωση τη βάζω μετά λόγω περίπτωσης ΚΟΤ

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Kαι το Only Business διόρθωσε, 2 χρόνια δέσμευση.

σωστός :)

15 λεπτά πριν, aphalax είπε

Συμφέρει αυτή την εποχή κάποιο πρόγραμμα με ΟΤΣ, ή συμφέρουν μόνο τα προγράμματα με fixed τιμή;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

16 λεπτά πριν, aphalax είπε

Εάν έχεις συμβόλαιο μπορούν να το αλλάξουν, για αυτό υποτίθεται επιλέγεις fixed τιμη;

όχι , λόγω χοντρικής επιλέγεις fixed . Ανεβαίνει η χοντρική και φτάνει >0,20 με τυχών επιδοτήσεις , σε fixed παραμένει σταθερό

Με δέσμευση ή όχι ο πάροχος έχει το δκαίωμα σε 6 μήνες να αλλάξει τιμές (με δικαίωμα αποχώρησης φυσικά) .

Σε ποιο είσαι ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Γιατι που κανεις την καταχωρηση?

https://www.volterra.gr/eksyphrethsh/vale-metrisi-form/

τελικά εγώ έκανα την πατάτα , μπορούσα να βάλω αλλά ψάρωσα γιατι στο "my volterra"

https://volterramou.intelen.com/login

μου έδειχνε 22/11/2021

431407163_.png.822e9220150639a07bf5d4de528424fb.png

και δε δοκίμασα να πατήσω

μου φαίνεται οτι όταν έκανα λογαριασμό δεν μπορούσες να πατήσεις καν στα πεδία .

τεσπα , καινούρια κόλπα , πάνω που έμαθα το app της ζενιθ , μετά nrg , τώρα αυτό , σε <6 μήνες άλλο , καταλαβαίνεις 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...