Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 μέρες υπομονή για την απάντηση, μετά άλλες 10 μέρες για απάντηση γιατί δεν μου απάντησαν, περνάει ο καιρός..Έχω ήδη 20 μέρες απο 6/10 που ζήτησα τηλεφωνικά ανάλυση λογαριασμού και 12 απο 14/10 που το ζήτησα γραπτά..Έστειλα το έγγραφο παραπόνων και προχωράω σε αίτηση στην ΔΕΗ μιας και θέλει κάποιες μέρες να γίνει η αλλαγή.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, Incepted είπε

Το Protergia KOT ειναι οντως χωρις ρήτρα?

Είναι και δεν είναι...

 

4 ώρες πριν, korakios είπε

λόγω της φήμης οτι ίσως θα αλλάξουν οι τιμές ,σκεφτείτε να κάνετε  σήμερα αίτηση στης ΔΕΗ και μην περιμένετε απάντηση για όσους περιμένουν απάντηση απο την αμφισβήτηση

Πήρα τηλέφωνο σήμερα για άλλο λόγο (ακόμα να στείλουν αντίγραφο σύμβασης στο αέριο). Έχουν αλλάξει τα ηχογραφημένα διαφημιστικά μηνύματα... πάει το 'e-bill' με το έντονο 'λλλ'. 😋 Επίσης σταμάτησαν να διαφημίζουν το MyHomeOnline, και πλέον διαφημίζουν το Enter Plus. Δε ξέρω αν αυτό λέει κάτι ή αν δε λέει απολύτως τίποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σχετικά με την nrg το προγραμμα μου είναι το save 40% και διαβαζοντας ξανά την σύμβαση στο τέλος σχετικά με την χρέωση αναπροσαρμογής λέει αυτο της φωτό παρακατω. Μήπως τελικά είχα υπογράψει ότι αποδέχομαι κανονικά την αναπροσαρμογή ;

IMG_20211026_185439.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GeG είπε

Μήπως τελικά είχα υπογράψει ότι αποδέχομαι κανονικά την αναπροσαρμογή ;

αν έγραφε τους δίνει το νεφρό και το όλα τα περιουσιακά σου στοιχεία θα σήμαινε οτι αποδέχεσαι ?

Η απάντηση είναι όχι γιαυτό και υπάρχει ο κώδικας προμήθειας ηλεκτρικής ενάργειας

ούτε για τη ρήτρα σε ενημέρωσαν , ούτε σου εξήγησαν τη χρέωση , ούτε στο συγκεκριμένο πρόγραμμα σου είπαν οτι αν βάλεις το fixed δε θα χρεώνεσαι ρήτρα , ούτε (το γνωστό θέμα) οτι η τιμή του fixed θα μπορούσε να μεταβληθεί ανάλογα πότε το ενεργοποίησες (τωρα καταργήθηκε τελείως)

21 λεπτά πριν, GeG είπε

Σχετικά με την nrg

κάνε αίτηση απο τώρα για ΔΕΗ και παράλληλα αίτημα παράπονο στο myrae ή ΣτΚ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ήρθε και Οκτωβρίου λογαριασμός Volterra με καμία αλλαγή.

https://pasteboard.co/urRH3Er3iKQJ.png

Επεξ/σία από teohokage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.heron.gr/news/heron-afksisi-timon/

Eυτυχώς είναι μια γενική ενημέρωση για τις αυξήσεις τιμών χονδρεμπορίου.

Όμως με εκνευρίζει το γεγονός ότι αναρτήθηκε σήμερα (τα κοιτάω κάθε μέρα)  αλλά λέει 21/10. Μ'αυτή τη λογική μπορούν να κάνουν αυξήσεις τιμών ή τροποποίηση όρων πχ στις 1/12 και να βάλουν ημερομηνία 1/11 στην ανακοίνωση. Ωραία πράγματα... 🤬

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GeG είπε

 Σχετικά με την nrg το προγραμμα μου είναι το save 40% και διαβαζοντας ξανά την σύμβαση στο τέλος σχετικά με την χρέωση αναπροσαρμογής λέει αυτο της φωτό παρακατω. Μήπως τελικά είχα υπογράψει ότι αποδέχομαι κανονικά την αναπροσαρμογή ;

 

Το fixed το εχεις ενεργοποιησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Κοιτάω να βάλω παροχή σε μια αποθήκη που θα γίνουν κάτι εργασίες και θα χρειαστούμε ρεύμα για 4-5 μήνες. Βλέποντας το excel λεω οτι μάλλον παω για το W&V LIBERTY CHOICE HOME 1 μιας και δεν έχει ούτε πάγιο ούτε δέσμευση (η κατανάλωση θα είναι μιδαμινή). Θέλω να ρωτήσω όμως τι είναι η κανονική/παραπλανητική τιμή που βλεπω στις στήλες γιατί δεν καταλαβάινω πως βγαίνει. 
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Το fixed το εχεις ενεργοποιησει?

δεν εκανα καποια ενεργεια σχετικα με το fixed και δεν καταλαβαινω τι θα επρεπε να ειχα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeG είπε

δεν εκανα καποια ενεργεια σχετικα με το fixed και δεν καταλαβαινω τι θα επρεπε να ειχα κανει.

Οταν υπεγραψες την συμβαση δεν ειχες διαβασει τιποτα?Απλα υπεγραψες δηλαδη?

Το ρωταω με την εννοια αν ηξερες τι προγραμμα υπεγραφες και τι υπεγραψες γενικοτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teohokage είπε

ήρθε και Οκτωβρίου λογαριασμός Volterra με καμία αλλαγή.

https://pasteboard.co/urRH3Er3iKQJ.png

Ποτέ είπαμε ότι έκανες τη σύμβαση; 

Το ίδιο πρόγραμμα έχουμε και μακάρι να μην έρθει τπτ και σε μένα αν και έχω κλείσει εξάμηνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsapadim είπε

Θέλω να ρωτήσω όμως τι είναι η κανονική/παραπλανητική τιμή που βλεπω στις στήλες γιατί δεν καταλαβάινω πως βγαίνει. 
Ευχαριστώ

η παραπλανητική είναι η διαφημιζόμενη στο site

η κανονική είναι με τη ρήτρα αναπροσαρμογής που μπαίνει καπέλο σε αυτά τα προγράμματα και εξαρτάται απο τη χοντρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsapadim είπε

Καλησπέρα,

Κοιτάω να βάλω παροχή σε μια αποθήκη που θα γίνουν κάτι εργασίες και θα χρειαστούμε ρεύμα για 4-5 μήνες. Βλέποντας το excel λεω οτι μάλλον παω για το W&V LIBERTY CHOICE HOME 1 μιας και δεν έχει ούτε πάγιο ούτε δέσμευση (η κατανάλωση θα είναι μιδαμινή). Θέλω να ρωτήσω όμως τι είναι η κανονική/παραπλανητική τιμή που βλεπω στις στήλες γιατί δεν καταλαβάινω πως βγαίνει. 
Ευχαριστώ

Οι αποθήκες παίρνουν επαγγελματικό Γ21, όχι οικιακό. Στη χειρότερη εποχή έπεσες κυριολεκτικά και θες και χωρίς δέσμευση;

Δε νομίζω να γλυτώνεις τη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsapadim είπε

κοιτάω να βάλω παροχή σε μια αποθήκη που θα γίνουν κάτι εργασίες

τώρα το πρόσεξα , αν θες επαγγελματικό

https://www.heron.gr/energy/electricity/epixeirisi/up-business-1-zero/

 δεν ξέρω όμως αν το κόψεις μη σου ζητήσουν το 50ρικο δώρου πίσω

υπόψιν το προτείνω όχι μόνο για το 50ρικο αλλά κυρίως γιατί

1 ώρα πριν, tsapadim είπε

η κατανάλωση θα είναι μιδαμινή

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...