Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, esofron είπε

Σε ευχαριστώ πολύ.

Οπότε κάνοντας αυτή την διαδικασία, ουσιαστικά όταν έρθει ο εκκαθαριστικός λογ. τον πληρώνουμε και μετά περιμένουμε για να πάρουμε κάποια  επιστροφή, αν υπάρχει.

όχι , κάνεις την αμφισβήτηση και 99,999% θα πάρεις μια τυποποιημένη απάντηση κονσέρβα

μετά κάνεις καταγγελία η οποία θα πάρει καιρό

στο ενδιάμεσο τα χρεώνεσαι κανονικά όλα και αν πάρεις κάτι καλώς

Τώρα αν το κάνεις ή όχι , δικό σου θέμα , δικά σου λεφτά/χρόνος , δικά σου τα δικαιώματα σαν καταναλωτής :)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλος μου έκανε αιτηση  αμφισβήτησης στην Volton για την ρητρα αποχώρησης σε λογαριασμο με ΟΤΣ κατευθείαν στα γραφεία τους στην Λ.Συγγρου.

Τον ενημερώσανε τηλεφωνικά οτι δεν την πιστώνουνε και πρέπει να πληρώσει κανονικά.

Τωρα αναγκαστικά θα παει μεσω ΡΑΕ και ΣτΚ ?

 

ΥΓ. Ειναι τελικος λογαριασμος με διακοπη παροχης γιατι μετακομισε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Η Ελίν θα τους πληρώσει όλους τέλος του μήνα, και αυτούς που είχανε ήδη λάβει τελικό.

αφού έχουμε φύγει που θα μας βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coyote2 είπε

αφού έχουμε φύγει που θα μας βρει?

δεν είδες έναν περίεργο τύπο έξω απο το σπίτι που παραμονεύει ? 😂

λογικά θα κλείσανε την καρτέλα σαν πελάτης , θα στείλουνε έκτακτο μέσω email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς για το Home Online

1 ) Η πάγια εντολή μέσω πιστωτικής η μέσω χρεωστικής έχει πάγια χρέωση στην  Alpha bank?
2) O λογαριασμός είναι μηνιαίος, είναι υποχρεωτική η καταχώρηση μέτρησης κάθε μήνα η μπορώ να αφήσω αν θέλω να περνιέται η μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ κάθε τετράμηνο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leotzian είπε

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς για το Home Online

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/page/201/#comments

και διαβάζεις τις τελευταίες 10 σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/page/201/#comments

και διαβάζεις τις τελευταίες 10 σελίδες

Φίλε μου @korakios καλά τα λες εσύ, έψαξα και 20 σελίδες πριν, αλλά να ξέρεις ότι βρίσκεις τα πάντα, βγάζεις τα μάτια σου, ΕΚΤΟΣ αυτό που σε ενδιαφέρει να μάθεις, όταν ένα νήμα έχει 200 σελίδες άντε βρες άκρη, αυτό στο έχουν τονίσει και κάποιοι άλλοι φίλοι πριν...

Πάντως σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, leotzian είπε

Φίλε μου @korakios καλά τα λες εσύ, έψαξα και 20 σελίδες πριν, αλλά να ξέρεις ότι βρίσκεις τα πάντα, βγάζεις τα μάτια σου, ΕΚΤΟΣ αυτό που σε ενδιαφέρει να μάθεις, όταν ένα νήμα έχει 200 σελίδες άντε βρες άκρη, αυτό στο έχουν τονίσει και κάποιοι άλλοι φίλοι πριν...

Πάντως σε ευχαριστώ

υπάρχει και η αναζήτηση

σου απάντησα στο άλλο θέμα μιας και το παρών καμία σχέση δεν έχει με τα προγράμματα της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήραν τηλέφωνο απ'τον ΗΡΩΝ για την αμφισβήτηση σχετικά με το λάθος τιμολόγησης στο Only Business (έβαλαν 0.0745 αντί για 0.0645).

Μου λένε πως αν θέλω να έχω χρέωση 0.0645 θα πρέπει να πληρώσω ρήτρα προσαρμογής και δε με συμφέρει. 😄

Τους εξηγώ ωραία και ευγενικά ότι δε θέλω να αλλάξω πρόγραμμα, αλλά να τιμολογηθώ με τη τιμή προμήθειας που υπέγραψα το καλοκαίρι, που είναι 0.0645 σταθερή χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. 😝 Τελικά παίζει να είμαι ο μοναδικός σε όλη την Ελλάδα, δεν εξηγείται αλλιώς. Ξέχασαν κιόλας πόσο έδιναν τα σταθερά πριν τις αυξήσεις; Εντάξει τουλάχιστον συνεννοηθήκαμε αφού είδαν το αντίγραφο της σύμβασης μου, θα επιστρέψουν το ποσό τις επόμενες μέρες. Σήριαλ έχει καταντήσει.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με πήραν τηλέφωνο απ'τον ΗΡΩΝ για την αμφισβήτηση σχετικά με το λάθος τιμολόγησης στο Only Business (έβαλαν 0.0745 αντί για 0.0645).

Μου λένε πως αν θέλω να έχω χρέωση 0.0645 θα πρέπει να πληρώσω ρήτρα προσαρμογής και δε με συμφέρει. 😄

Τους εξηγώ ωραία και ευγενικά ότι δε θέλω να αλλάξω πρόγραμμα, αλλά να τιμολογηθώ με τη τιμή προμήθειας που υπέγραψα το καλοκαίρι, που είναι 0.0645 σταθερή χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. 😝 Τελικά παίζει να είμαι ο μοναδικός σε όλη την Ελλάδα, δεν εξηγείται αλλιώς. Ξέχασαν κιόλας πόσο έδιναν τα σταθερά πριν τις αυξήσεις; Εντάξει τουλάχιστον συνεννοηθήκαμε αφού είδαν το αντίγραφο της σύμβασης μου, θα επιστρέψουν το ποσό τις επόμενες μέρες. Σήριαλ έχει καταντήσει.

Η ΗΡΩΝ ειναι για κλάματα πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Η ΗΡΩΝ ειναι για κλάματα πραγματικά.

Παντού η ίδια κατάσταση επικρατεί μωρέ... προσπαθούν με μικρό αριθμό υπαλλήλων να διαχειριστούν πολλαπλάσιο όγκο αιτημάτων. Το τελευταίο 6μηνο η εξυπηρέτηση της Ελίν είναι πολύ χειρότερη... εκεί να δεις μπάχαλο με τις τιμολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vassar είπε

Είμαι και εγώ στο elpedison 24 νυχτερινό, το Μαιο μου κούνησαν ένα 50ρακι και ανανέωσα για 2 χρόνια, αν φύγω τώρα για να πάω στη πίσω στη ΔΕΗ στο myHome Enter, που απο ότι βλέπω είναι με σταθερή χρέωση και χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, θα πληρώσω στην elpedison κάποιο πέναλτι για τερματισμό συμβολαίου;

Καλησπέρα.

Σε σημερινή επικοινωνία που είχα για παρόμοιο προβλημα μου είπα ότι θα δώσω πίσω τα 50€ της εκτύπωσης λόγω ανανέωσης. Είναι ο πρώτος λογαριασμός που μου τον άλλαξαν από fixed σε "απλό".

Καλύτερα στείλε ένα mail στο [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Fallen333 είπε

ρε άμα φύγετε εσείς οι παιχταράδες, ποιός θα παίξει τελικό ΤσούΛού με μας? 
τα κοριτσάκια του help-desk? 
Δεν θα κατέβουν τα ΕΛΤΑ και θα σηκώσουμε κούπα στα χαρτιά τελικά! 
Δείτε τις ημερομηνίες σας στους λογαριασμούς και υπολογίστε για Δεκέμβρη, μέχρι 31/12 θα υπάρχουν τα online/enter, εγώ θα περίμενα μέχρι τις 16-17/12 (ανάλογα με τις προηγούμενες ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμών) και μετά θα πήγαινα ΔΕΗ.

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

τελικά το καλύτερο πρόγραμμα στο insomnia το έχω μόνο εγώ: 
έναν χρόνο μηδενικό πάγιο (0 αναρτήσεις) και μηδενική χρέωση kwh (0 likes/+) :P

 

Εγώ φοβάμαι μήπως κάνουν ντρίπλα τα ΕΛΤΑ (μην δεν βάλουν ρήτρα ΟΤΣ ούτε στον επόμενο λογαριασμό) μέχρι να λήξη η προσφορά της ΔΕΗ και μετά μας πεθάνουν στα πέναλτι ...

@DownUNDERground 25/11 θα δώσω ένδειξη πελάτη αλλά λογικά θα αργήσουν τα ΕΛΤΑ να εκδώσουν λογαριασμό... άντε να περιμένω 10 μέρες μέχρι τις 5/12, μετά θα πρέπει να γίνει αλλαγή.

😄@Fallen333 Αν ο πρόεδρος (ΕΛΤΑ) δεν δώσει μπόνους για την κατάκτηση του τροπαίου είναι λογικό να μην κατέβουμε στο παιχνίδι 😜
Μας δίνει περισσότερα άλλη ομάδα γιατί είμαστε παιχταράδες... 🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...