Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

μηδενικη ρητρα;

ναι

3 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

γτ νμζ ειναι τρικ της δεη για να φερει πισω παλι τους χαμενους πελατες;

λάθος

3 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

και γιατι η δεη ειναι πιο μαγκας απτις αλλες και δεν εχει ρητρα; και οι αλλες εταιρειες γτ δεν εχουν μηδενικη ρητρα;

την πληρώνεις μέσω φόρων

4 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

και μετα απο 6 μηνες παλι να ψαχνεσαι σπαζοντας συμβολαια και να πληρωνεις επιπλεον για τερματισμο συμβολαιου;

δεν πληρώνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Tzini_Gr σου χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάς στο δόντια.

Αν η ρήτρα αναπροσαρμογής είναι τώρα διπλάσια, περίμενε να δεις τον άλλο μήνα πόσο θα πάει. Κι από του χρόνου αν σταματήσει η επιδότηση της κυβέρνησης, μόλις πληρώνεσαι μη μπαίνεις στο κόπο να βγάζεις τα λεφτά απ'το ATM... στείλτα κατευθείαν όλα στην Elpedison.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

γτ νμζ ειναι τρικ της δεη για να φερει πισω παλι τους χαμενους πελατες;

Το τρικ είναι στο πάγιο.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/9/2021 στις 11:07 ΜΜ, Jackson_1919 είπε

Έχει βάλει κανείς το NOVA Energy KOT? Λέει οτι δεν εφαρμόζεται ρήτρα προσαρμογής! 

821501485_NovaEnergy.JPG.991cba8af47fb05a0f5dad39119657eb.JPG

 

https://www.nova.gr/sites/default/files/2021-06/Nova Energy_Koinoniko Oikiako Timologio_Jun21.pdf

 

Βρείτε τις διαφορές! Το παρακάτω screenshot ειναι σημερινό. 

 

Energy_KOT.JPG.fee4be704a37dffbec8ca327f543eb6e.JPG

https://nova.gr/upload/editor/Packages/nova-energy_koinwniko-oikiako-timologiov_site_nov-21.pdf

Επεξ/σία από Jackson_1919
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Αν κάνεις κίνηση ενημέρωσε να φύγουμε... χέρι-χέρι! Φοβάμαι να μείνω μόνος μου! :lol:

ρε άμα φύγετε εσείς οι παιχταράδες, ποιός θα παίξει τελικό ΤσούΛού με μας? 
τα κοριτσάκια του help-desk? 
Δεν θα κατέβουν τα ΕΛΤΑ και θα σηκώσουμε κούπα στα χαρτιά τελικά! 
Δείτε τις ημερομηνίες σας στους λογαριασμούς και υπολογίστε για Δεκέμβρη, μέχρι 31/12 θα υπάρχουν τα online/enter, εγώ θα περίμενα μέχρι τις 16-17/12 (ανάλογα με τις προηγούμενες ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμών) και μετά θα πήγαινα ΔΕΗ.

 

Spoiler

τελικά το καλύτερο πρόγραμμα στο insomnia το έχω μόνο εγώ: 
έναν χρόνο μηδενικό πάγιο (0 αναρτήσεις) και μηδενική χρέωση kwh (0 likes/+) :P

 

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

μέχρι 31/12 θα υπάρχουν τα online/enter, εγώ θα περίμενα μέχρι τις 16-17/12 (ανάλογα με τις προηγούμενες ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμών) και μετά θα πήγαινα ΔΕΗ.

 

Έτσι όπως ροκανίζεις το χρόνο, κοίτα μη βάλεις αυτογκόλ. 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fallen333 είπε

Δείτε τις ημερομηνίες σας στους λογαριασμούς και υπολογίστε για Δεκέμβρη, μέχρι 31/12 θα υπάρχουν τα online/enter, εγώ θα περίμενα μέχρι τις 16-17/12 (ανάλογα με τις προηγούμενες ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμών) και μετά θα πήγαινα ΔΕΗ.

Άν το Δεκέμβρη έχει φτάσει 300-400€ η χοντρική μπορεί να εξαφανιστούν οι τιμές από τη ΔΕΗ και μετά θα μείνουμε με την πρίζα στο χέρι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Άν το Δεκέμβρη έχει φτάσεο 300-400 η χοντρική μπορεί να εξαφανιστούν οι τιμές από τη ΔΕΗ και μετά θα μείνουμε με την πρίζα στο χέρι.

1) από πότε ισχύει ο νέος πάροχος? από την ημέρα που κάνεις αίτηση? από την ημέρα που υπογράφεις τα συμβόλαια? ή από την ημέρα που περνά ο ΔΕΔΔΗΕ και ξεκινά να σ'εκπροσωπεί η ΔΕΗ? 
2) τώρα στον τελευταίο λογαριασμό που πήρατε και είχε ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΟΤΣ, ποιά περίοδο κατανάλωσης αφορούσε? 
3) λες δλδ πως δεν έχεις χρόνο για να δείς λογαριασμό Δεκέμβρη και μετά να προλάβεις να κλείσεις online/enter μέχρι τα Χριστούγεννα?
 

 

Spoiler

4) ίσως προκύψει θέμα και με μένα στην SOLAR γιατί μάλλον έκανα λ@λακία!

 

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

1) από πότε μετράει ο νέος πάροχος? από την ημέρα που κάνεις αίτηση? από την ημέρα που υπογράφεις τα συμβόλαια? ή από την ημέρα που περνά ο ΔΕΔΔΗΕ και ξεκινά να σ'εκπροσωπεί η ΔΕΗ?

Το τελευταίο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Άν το Δεκέμβρη έχει φτάσεο 300-400 η χοντρική μπορεί να εξαφανιστούν οι τιμές από τη ΔΕΗ και μετά θα μείνουμε με την πρίζα στο χέρι.

δε θα έχει ρεύμα , άφοβα την πιάνεις με γυμνό χέρι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το τελευταίο.

Α ΟΚ, οπότε δίκιο έχεις για πιθανό "αυτογκόλ" στις 16-17/12 μιας και λόγω Χριστουγέννων θα κωλυσιεργήσουν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ!
 

Στις 15/11/2021 στις 1:03 ΜΜ, Kzaxas είπε

Πήρα τελικά τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί καθυστερεί η έκδοση του λογαριασμού και μου απάντησαν ότι οφείλεται σε διευκρινίσεις για την έκπτωση-επιδότηση  που πρέπει να μπει!?!?!?

Εγώ έκανα μάλλον λ@λακία μπαντριοτ! 
Την ημέρα της καταμέτρησης για τον εκκαθαριστικό, ήρθε συνεργείο της ΔΕΔΔΗΕ και με πέρασε νυχτερινό μετρητή... τον παλιό που ξήλωσαν τον έβγαλα φωτό και ενημέρωσα τον πρόεδρο οτι έβαλα νέο "έξυπνο" μετρητή με νυχτερινή καταμέτρηση. 
Ναι αλλά το συμβόλαιο μου ήταν S1 Fixed, τώρα μπορεί να με τιμωρήσει ο πρόεδρος και να με πούνε οτι "το παλιό S1N Fixed καταργήθηκε, οπότε θα σε περάσουμε σε κάποιο από τα καινούρια!". :fear: 
Άρα, ή θα πληρώσω το πρόστιμο της "τιμωρίας", ή θα αναγκαστώ να βρώ άλλη "ομάδα" να παίξω μπάλα, myhome online δηλαδή, άρα με βλέπω για κερκίδα!! :unsure:
ΑΝ γίνει κάτι τέτοιο, θα παρακαλέσω τον πρόεδρο να μην σπάσει το δίδυμο Βούλτσεφ Fallen - Kzaxas Μπαρζόφ και να παραμείνω στην ομαδάρα με το παλιό S1N Fixed (που έχεις εσύ νομίζω). Ό,τι γίνει @Kzaxas, τί να κάνω? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

2) τώρα στον τελευταίο λογαριασμό που πήρατε και είχε ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΟΤΣ, ποιά περίοδο κατανάλωσης αφορούσε? 
3) λες δλδ πως δεν έχεις χρόνο για να δείς λογαριασμό Δεκέμβρη και μετά να προλάβεις να κλείσεις online/enter μέχρι τα Χριστούγεννα?

2) Οκτώβρη κυρίως.

3) Δεν ξέρω, αν και δύσκολο όλα πιθανά τα θεωρώ όπως είναι η αγορά. Από την άλλη η ΟΤΣ στα ΕΛΤΑ παραμονεύει και ίσως ήδη να χρεωνόμαστε τέτοια και να δείξει στην εκκαθάριση.

42 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Εγώ έκανα μάλλον λ@λακία μπαντριοτ! 

Ναι, μάλλον την πάτησες. Ομάδα μοντέλο την έκανες μπουρδέλο.😂

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και εγώ στο elpedison 24 νυχτερινό, το Μαιο μου κούνησαν ένα 50ρακι και ανανέωσα για 2 χρόνια, αν φύγω τώρα για να πάω στη πίσω στη ΔΕΗ στο myHome Enter, που απο ότι βλέπω είναι με σταθερή χρέωση και χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, θα πληρώσω στην elpedison κάποιο πέναλτι για τερματισμό συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, vassar είπε

Είμαι και εγώ στο elpedison 24 νυχτερινό, το Μαιο μου κούνησαν ένα 50ρακι και ανανέωσα για 2 χρόνια, αν φύγω τώρα για να πάω στη πίσω στη ΔΕΗ στο myHome Enter, που απο ότι βλέπω είναι με σταθερή χρέωση και χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής, θα πληρώσω στην elpedison κάποιο πέναλτι για τερματισμό συμβολαίου;

Καλησπερα...Αυτο θα ρωτησεις τον παροχο σου ποιο ειναι αυτο το ποσο του πεναλτι που λες.. Εχει μπει ρητρα στον λογαριασμο σου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...