Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν δεν βρισκεις kexts η καρτα σου θελει αλλαγη με μια τετοια

http://www.ebay.co.uk/itm/Atheros-AR5B195-AR9285-AR3011-WiFi-WLAN-Bluetooth-3-0-Combo-Half-Mini-PCIE-W004-/300958964047?pt=UK_Computing_NetworkCards_RL&hash=item46128d594f

Νομιζω ειναι το σωστο λινκ , εαν εχει καποιος κατι καλυτερο ας με διορθωσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και με το Apple ID τι γίνεται? Έμαθα ότι έχουν αρκετοί πρόβλημα ακόμη και με Apple υπολογιστές.

 

Με Apple υπολογιστή δεν έχει κανένας πρόβλημα με το ID! Εσύ που το άκουσες αυτό...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που διάβασα ξένα forum (τώρα δεν ξέρω αν λένε και αλήθεια... ) αλλά πολλοί αναφέρουν ότι ακόμη και με apple υπολογιστή είχαν θέματα με το ID τους. Τεσπα έτσι λένε. Το δικό μου ενώ στο site της apple δείχνει οκ όταν πάω να κάνω αναβάθμιση σε mavericks δεν μου την κάνει ούτε στο itunes μπαίνει ούτε στο app store. Τώρα δυστηχός είμαι με Windows  :cry:  :cry:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα από την αλλη όταν πηγα να κατεβάσω τα mavericks τρεχοντας mountain lion σε vmware, δεν μου έδινε καν επιλογή να χρησιμοποιήσω το δικό μου apple ID (που χρησιμοποιώ στο Iphone). Εμφάνιζε μόνο το apple ΙD του αδελφου μου (το είχα βαλει μια φορά πριν μήνες και το είχε κρατησει) και ήταν γκριζαρισμένο. Βάζοντας τον κωδικό του βεβαια το κατεβασε κανονικά.

 

Ο αδελφος μου εχει iphone και macbook pro αν παιζει ρόλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η εγκατάσταση είναι σωστή λειτουργούν όλα κανονικά,απλά με τον chameleon είναι λίγο πιο δύσκολο το iMessage και το facetime γιατί εξαρτάται από πολλές μικρορυθμίσεις,αλλά με τον clover ούτε συζήτηση.. το appstore είναι πολύ απλό σε κάθε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι συμβατό ναι φίλε μου,κοίτα εγώ που ξέρω που μπορεί να φτάσει και πως να λειτουργήσει το Hi_end μηχάνημα σου δεν μπορώ να συμβιβαστώ στην ιδέα απλά για την εμπειρία που λες ..

Απαραίτητο λοιπόν για εμένα είναι αλλά ναι μπορείς να το έχεις και χωρίς patching. απλά θα βασανιστής και εσύ περισσότερο.

Ακολούθα αυτόν τον οδηγό που και αυτός δεν έχει πειράξει bios αλλά παρ'ολα αυτά δείχνει ευτυχισμένος.. (αφού δεν ξέρει το καλύτερο πως να το αναζητήσει ?) ;)

 

> http://noberoi.wordpress.com/2013/10/30/install-mac-os-x-mavericks-on-a-intel-pc-with-asus-maximus-vi-gene-_hacknt0sh_/

 

Εχω ετοιμάσει εδώ και μερες το USB μεσω unibeast και μαλλον αυριο θα ξεκλέψω χρόνο για να ατο δοκιμάσω

 

Μία ερώτηση μόνο (για αρχή)

Στο μηχανημα εχω έναν SSD με windows Κλπ και έναν HDD για αποθηκευση. Εχω ένα docking station συνδεδεμένο με e-sata και ελεγα να βάλω εκεί έναν σκληρό για να περάσω τα maverick. Επειδή στο παραπάνω link ο τ΄λυπος χρησιμοποιεί μόνο ενα σκληρόθελω να ρωτήσω: εχει επιλογή για δισκο εγκαταστασης κλπ ή θα πρεπει να ξεσυνδεσω τους αλλους δισκους? Λογικά θα έχει απλά είπα να είμαι σιγουρος. Θα πειράζει καθόου τους αλλους δισκους ή θα γραψει μόνο στον επιλεγμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είναι καλό να όταν κάνουμε οποιαδήποτε εγκατάσταση να έχουμε μόνο τον ενδιαφερόμενο δίσκο πάνω..

Μια φορά θα σε γλυτώσει αυτή η επιλογή αλλά θα είναι καθοριστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είναι καλό να όταν κάνουμε οποιαδήποτε εγκατάσταση να έχουμε μόνο τον ενδιαφερόμενο δίσκο πάνω..

Μια φορά θα σε γλυτώσει αυτή η επιλογή αλλά θα είναι καθοριστική.

 

Λοιπον πριν λίγο βρήκα χρόνο να ασχοληθώ αλλα επειδή ήμουν ήδη ψιλοκομματια δεν αποσυνδεσα τους αλλους δισκους και είπα να δοκιμάσω έτσι.

Η εγκατασταση εγινε κανονικά. Δουλευει κανονικά το store, ethernet και κυρίως αναγνωρίζει και τις 2 οθόνες μου ωστε να λειτουργουν ξεχωριστά (όχι mirroring). Επίσης εντοπίζει χωρίς προβλήματα τα NAS μου. Τέλος συνδεθηκε χωρίς πρόβλημα στον exchange server του εταιρικου μου mail. Στα windows κατι τέτοιο είναι απλά εφιαλτης.

 

Αυτό που δεν δουλευει μεχρι τωρα είναι η αναπαραγωγή avi αλλα δεν ασχολήθηκα ακομα να περασω ξεχωριστο player. Τα mp4 τα παιζει κανονικά. Το κύριο πρόβλημα μου είναι ότι λόγω ελλειψης χωρου χρησιμοποιώ τα ηχεια της οθόνης και ο ήχος ερχεται από την GPU. Στα maverick δεν αναγνωρίζει την καρτα ήχου της γραφικων οποτε..... no ήχος. Δεν προλαβα να το ψαξω παραπέρα ομως.

 

ΥΓ: Μία λεπτομέρια: Ξέρει κανείς πως μπορώ να μετακινήσω την μπαρα από την μία οθόνη στην αλλη; Είναι στην δεξια οθόνη και δεν με βολέυει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κ έχεις HDMI sound out αν γίνει σωστά patching η κάρτα σου.

Εγκατέστησε το perian > http://perian.org/

Απλά μετακίνησε την μπάρα από το ενα παράθυρο στο άλλο να εφάπτεται όπως τώρα εφάπτεται στο πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DP 7 is OuT ..

 

post-227308-0-82914000-1409678263_thumb.jpg

 

Όλα βαίνουν καλώς,το συνηθισμένο patch του ήχου μόνο,και χάσαμε την Ελληνική σημαιουλα μάλλον προσωρινά :P

 

post-227308-0-82996600-1409680663_thumb.jpg

 

BIULD 14A343f

 

..και πρόσκληση για το ICloud for Windows (beta)

 

post-227308-0-73415300-1409691824_thumb.png

 

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DP 7 is OuT ..

 

attachicon.gifDP7.jpg

 

Όλα βαίνουν καλώς,το συνηθισμένο patch του ήχου μόνο,και χάσαμε την Ελληνική σημαιουλα μάλλον προσωρινά :P

 

attachicon.gif7.jpg

 

BIULD 14A343f

 

..και πρόσκληση για το ICloud for Windows (beta)

 

attachicon.gifiCloud beta.PNG

 

Πώς λέγεται το wallpaper ρε;;; :)

 

 

Ρε παιδιά,προσπαθώ να βάλω τα iAtkos S3 στο laptop της υπογραφής και κατά την εγκατάσταση,λίγο μετά την μέση,μου μαυρίζει η οθόνη και κάνει επανεκκίνηση και όταν ανοίγει μου λέει You need to restart your system.Press the power button κτλ...Ξέρεις κανείς τι φταίει;;Επίσης η Intel 5300 υποστηρίζεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...