Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα απλα αναβοσβηνει το black magic :P Τα νουμερα παντως στο table ειναι τα ιδια και πρεπει να ειναι maxed

Πρέπει να είναι bug για να σου παίξει όπως και σε εμένα διάλεξε

Stress => 5GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιγνίδια επιβίωσης.. :P

..αν υπήρχε ομοιογένεια θα ήταν ακόμα ψηλότερα τα νούμερα.

 

post-227308-0-28294600-1443243098_thumb.jpg

 

 

 

 


Εγώ στο δικό μου fujitsu lifebook S6410 μπορώ να βάλω?? Δοκιμάζω Lion αλλά σταματάει το dvd  μετά απο λίγα δεύτερα.

Αν έχεις πράγματι την x3100 δοκίμασε snow lepard και μετά περνάς οπου σου επιτρέπει η ισχύς σου..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ αλλά δεν κάνει εγκατάσταση, γυρίζει το μήλο και και μετά από λίγο σταματάει το dvd. Δοκίμασα διάφορα στο bios  αλλά τίποτε. Και με 10.6.3 τα ίδια και με 10.5.5 τα ίδια.

post-297626-0-00246600-1443249523_thumb.jpg

Αυτό...

post-297626-0-00503200-1443249893_thumb.jpgpost-297626-0-92746500-1443249897_thumb.jpgpost-297626-0-35824600-1443249903_thumb.jpg

 

Επίσης κάτι ακόμη, στο μάνουαλ του βρήκα γράφει ότι φοράει T7500 refers to (2.20GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB), T7300 (2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB). και Τ7700 και αυτό που έχω έχει Τ8300 L2 Cache 3MB σε συγκρίσεις που διάβασα βγάζουν τον Τ8300 καλύτερο αλλά τα 3ΜΒ με τα 4 τι διαφορά έχουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιγνίδια επιβίωσης.. :P

..αν υπήρχε ομοιογένεια θα ήταν ακόμα ψηλότερα τα νούμερα.

 

attachicon.gifRaid x3.jpg

 

 

 

 

Αν έχεις πράγματι την x3100 δοκίμασε snow lepard και μετά περνάς οπου σου επιτρέπει η ισχύς σου..

Τι εχεις κανει???! 3x250 ssds? Raid Card ή X99 controller ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εχω δημιουργήσει ενα bootable usb χρησιμοποιώντας το disk utility και το Install Yosemite.app απο το App Store για την εκδοση 10.10.4.Χρησιμοποίησα ως bootloader τον Enoch τελευταία εκδοση και kernel το AMD Yosemite 10.10.5_SSEPlusV2.Καταφερα να εκκινησω τον Η/Υ με bootflag npci=0x3000 αλλα καταλήγω σε kernel panic:

"Kernel Extensions in backtrace:

 

com.apple.driver.AppleMobileFileIntegrity(....."

Υποψη εχω δημιουργήσει το Extra/Extensions folder στο usb και εχω βαλει τα βασικα kexts για AMD Hackintosh.

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι σε αδιέξοδο.Πως μπορώ να ξεπεράσω αυτό το προβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα, αλλα μήπως έπρεπε να βάλεις τον αντίστοιχο kernel με την έκδοση ? η τουλάχιστον την έκδοση με τον kernel ?  10.10.4 vs 10.10.5_SSEPlus V2 ?

 

Σε καθε περίπτωση χαρας το κουράγιο σου με τον AMD..


Προσπαθώ αλλά δεν κάνει εγκατάσταση, γυρίζει το μήλο και και μετά από λίγο σταματάει το dvd. Δοκίμασα διάφορα στο bios  αλλά τίποτε. Και με 10.6.3 τα ίδια και με 10.5.5 τα ίδια.

attachicon.gif2TwO1ic.jpg

Αυτό...

attachicon.gifΚαταγραφή.JPGattachicon.gifΚαταγραφή1.JPGattachicon.gifΚαταγραφή2.JPG

 

Επίσης κάτι ακόμη, στο μάνουαλ του βρήκα γράφει ότι φοράει T7500 refers to (2.20GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB), T7300 (2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB). και Τ7700 και αυτό που έχω έχει Τ8300 L2 Cache 3MB σε συγκρίσεις που διάβασα βγάζουν τον Τ8300 καλύτερο αλλά τα 3ΜΒ με τα 4 τι διαφορά έχουν??

Αυτό το έχεις δει ? > http://hacklions.blogspot.gr/


Τι εχεις κανει???! 3x250 ssds? Raid Card ή X99 controller ?

 Ο Συγχωρεμένος ο Πατέρας μου ξέρεις πως το έλεγε ?

""Ο Διάολος δουλειά δεν είχε και ........ "" - αν το έχεις ακούσει..  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα, αλλα μήπως έπρεπε να βάλεις τον αντίστοιχο kernel με την έκδοση ? η τουλάχιστον την έκδοση με τον kernel ?  10.10.4 vs 10.10.5_SSEPlus V2 ?

 

Σε καθε περίπτωση χαρας το κουράγιο σου με τον AMD..

 Ευχαριστώ για την απάντηση.Χρισιμοποίησα το συγκκριμένο Kernel γιατί ειναι τελευταια εκδοση.

Το προβλημα που αντιμετωπίζω με τι εχει να κανει; με καρτα γραφικων , με συνδεμένες συσκευες ή κατι αλλο.Αυτό προσπαθώ να προσδιορίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ για την απάντηση.Χρισιμοποίησα το συγκκριμένο Kernel γιατί ειναι τελευταια εκδοση.

Το προβλημα που αντιμετωπίζω με τι εχει να κανει; με καρτα γραφικων , με συνδεμένες συσκευες ή κατι αλλο.Αυτό προσπαθώ να προσδιορίσω.

Κανε στικακι με 10.10.5 και βαλε αυτον τον kernel δεν μπορεί καν να δουλεψει άλλη εκδοση με αλλον kernel πολυ περισσότερο στην δικη σου περίπτωση..

Νομίζω οτι εκει εστιάζει το πρόβλημα σου... αν και σου ειπα δεν εχω ιδεα από AMD μια φορα το εκανα κ υποσχέθηκα στον εαυτο μου να μην το ξανακάνω.. απλα αυτο που σου περιγράφω ειναι βασική αρχη στο Hackint0sh και φαντάζομαι οχι μόνο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχεις δει ? > http://hacklions.blogspot.gr/

 

Το είδα αλλά αυτός ήδη τρέχει snow leopard στο λαπτοπ και βάζει Lion. Και δεν λέει πουθενά για το bios τι ρυθμίσεις έχει βάλει. Εμενα δεν ξεκινάει καν την εγκατάσταση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανε στικακι με 10.10.5 και βαλε αυτον τον kernel δεν μπορεί καν να δουλεψει άλλη εκδοση με αλλον kernel πολυ περισσότερο στην δικη σου περίπτωση..

 

 

Τελικα ακολούθησα τη συμβουλή σου και δημιουργησα στικάκι με 10.10.5 και το kernel αυτό και κατάφερα να κανω εγκατασταση.

Τωρα, μετά την εγκατάσταση δεν εκκινεί χωρίς στικακι.Απο ότι καταλαβαίνω πρεπει να εγκαταστήσω καποιον bootloader.

Επίσης δεν έχω ήχο και δεν λειτουργεί η καμερα με το μικρόφωνό της(C270 Logitech).

Καποια βοήθεια μήπως;

 

Edit

Το προβλημα με την εκκινηση και τον ηχο λύθηκε επίσης και η καμερα δουλευει αψογα.

Επεξ/σία από cgiannakidis70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο δικό μου fujitsu lifebook S6410 μπορώ να βάλω?? Δοκιμάζω Lion αλλά σταματάει το dvd  μετά απο λίγα δεύτερα.

Δοκίμασε niresh 10.8.2 (όχι 10.8.5 δεν έχει τους drivers για χ3100) το έχω βάλει σε  σχεδόν ίδιο  μηχάνημα    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...