Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

..και σημερα η GM > OS X El Capitan 10.11 GM build 15A282b   ;)

..εαν κατεβαζεις απο Developer Account (aka official καταστασεις), θα εκτιμουσα -για μια ακομα φορα- τα hashes για το InstallDMG αρχειο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράψε εντυπώσεις.

Μια χαρα δειχνουν σταθερα,κατι γινεται με το Metal και δεν το εχω καταλαβει ακομα,σαν να εχει κοφτη το μηχανημα το X99 υποστηριζεται τουλαχιστον απο kernel πλεον, γι'αυτον τον λογο επρεπε να φτασω στο GBench περιπου 23000 αλλα πανω στο μετρημα μου ριχνει τον πολλαπλασιαστη στο x12 δηλαδη στο χαμηλοτερο σημειο,και καθε φορα σε αλλο stage του bench.. lol 

 

Απ'οτι καταλαβαινεις ειναι πολυ φρεσκα τα πραγματα,επισης δεν υπαρχουν επισημοι Nvidia drivers για το biuld και την σειρα 9xx με κατι beta παιζουμε εδω και καιρο.. 

Θα το ξεψαχνισω ομως,τωρα "ξυπνησα" και τα αλλα τζιμανια στην κοινοτητα που εχουν x99 και τρεχουν να κανουν εγκαταστασεις,ε οταν ειμαστε περισοοτεροι του ενος τα πραγματα θα εξελισσονται πιο γρηγορα.. ;)

 

GM is OuT and On λοιπον.. 

 

post-227308-0-38949600-1441875547_thumb.jpg

..εαν κατεβαζεις απο Developer Account (aka official καταστασεις), θα εκτιμουσα -για μια ακομα φορα- τα hashes για το InstallDMG αρχειο :-)

Φιλε εκανα update on the air σαν real mac δηλαδη και ξερεις μετα η μαμακια σου σβηνει το .app αλλα το εχω σε αλλον δισκο μολις τον βαλω πανω θα το εχεις.. 

 

Ε..μα ναι,ν'αρχισουμε να γουσταρουμε το 2011-3 ;)

 

post-227308-0-53829000-1441894446_thumb.jpg

 

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εαν κατεβαζεις απο Developer Account (aka official καταστασεις), θα εκτιμουσα -για μια ακομα φορα- τα hashes για το InstallDMG αρχειο :-)

 

Καλημερα !

 

post-227308-0-45045100-1441946863_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καθαρή εγκατάσταση που μολις έκανα στην GM, το EL_Capitan παρουσιάζει ενα αλλο διαφορετικό πρόσωπο..

Πρώτη φορα συναντάω τοσο μεγάλη διαφορά,ανάμεσα στις 2 διαφορετικές εγκαταστάσεις..

Διαφορετικό κ καλύτερο συγχρόνως οπότε ετοιμαστείτε με τα backup σας,τα πράγματα δείχνουν το clean install να γίνεται must. ;)

Επίσης όπως σωστά πρόβλεψα - ήλπιζα πιο πάνω,η υποστήριξη στις μεγάλες αναλύσεις 2κ - 4κ δείχνει και αυτή καλύτερη,και smooth.

 

UpDate,αν κρίνω από το ότι είδα μόλις 62c πιστεύω θα έχω άλλα 2 χιλιάρικα ακόμα.. :rolleyes:

 

post-227308-0-81058500-1442054454_thumb.jpg

 

Final (κεντηματάκι)

 

post-227308-0-61483300-1442143927_thumb.jpg

 

 

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθαρή εγκατάσταση που μολις έκανα στην GM, το EL_Capitan παρουσιάζει ενα αλλο διαφορετικό πρόσωπο..

Πρώτη φορα συναντάω τοσο μεγάλη διαφορά,ανάμεσα στις 2 διαφορετικές εγκαταστάσεις..

Διαφορετικό κ καλύτερο συγχρόνως οπότε ετοιμαστείτε με τα backup σας,τα πράγματα δείχνουν το clean install να γίνεται must. ;)

Επίσης όπως σωστά πρόβλεψα - ήλπιζα πιο πάνω,η υποστήριξη στις μεγάλες αναλύσεις 2κ - 4κ δείχνει και αυτή καλύτερη,και smooth.

 

UpDate,αν κρίνω από το ότι είδα μόλις 62c πιστεύω θα έχω άλλα 2 χιλιάρικα ακόμα.. :rolleyes:

 

attachicon.gifRecord.jpg

 

Final (κεντηματάκι)

 

attachicon.gifFinal.jpg

Σε μισώ.. Στο'χω ξαναπεί ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχω εδω και ενα χρονο hackintosh ουσιαστικα απροβληματιστα στον υπολογιστη μου. Τα specs φαινονται στην υπογραφη μου. Το δουλευω με chameleon.

Το μονο θέματακι που έχω είναι οτι καποιες φορες οταν ανοιγω καποιο βιντεο βγαζει "χιονια" στην εικονα, ο ηχος παιζει κανονικα. Αμα κανω reload τη σελιδα πχ youtube δουλευει κανονικα. Επισης οταν κανω edit φωτογραφιες με την ενσωματωμενη λειτουργια (το εικονιδιο χαρτοφυλακα) σχεδον παντα μου αλοιωνει την εικονα οταν την αποθηκευει, με "χιονια" ειτε στο σημειο που εβαλα πχ ενα βελος η text ειτε ολοκληρη την εικονα (φαινεται στη φωτο). Έχετε καμια ιδεα τί παίζει; Επισης εκανα μια αποπειρα να αλλαξω σε clover αλλα δεν τα καταφερνω. Κυριως με ενδιαφερει αυτο για τα βιντεο. Αν καποιος γνωστης εχει τη διαθεση να ρθει να το δει απο κοντα και ειδικα να με βοηθησει με το clover θα με υποχρεωνε, βρισκομαι Ιλιον.

Ο,τι φαει και ο,τι πιει κερασμενα απ το μαγαζι φυσικα :-D

Κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!υπαρχει περίπτωση να σηκώσει το PC μου OSX El Capitan?

Τα specs μου ειναι Intel Q9550, Asus P5Q3 deluxe/wifi, Corsair XMS3 1600, Asus HD7850 DCII

Αυτή τη στιγμή τρέχει win8.1 άψογα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μητρική έχεις;

ga h81m-ds2

Παιδια καλησπερα!υπαρχει περίπτωση να σηκώσει το PC μου OSX El Capitan?

Τα specs μου ειναι Intel Q9550, Asus P5Q3 deluxe/wifi, Corsair XMS3 1600, Asus HD7850 DCII

Αυτή τη στιγμή τρέχει win8.1 άψογα..

δεν εχει καμια σχεση οτι τρεχει αψογα τα windows, το θεμα ειναι με τη συμβατοτητα του hawrdware οχι τη δυναμη του. ξεκινα απο yosemite και περιμενε να βγει το el capitan κανονικα και μετα το ψαχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!υπαρχει περίπτωση να σηκώσει το PC μου OSX El Capitan?

Τα specs μου ειναι Intel Q9550, Asus P5Q3 deluxe/wifi, Corsair XMS3 1600, Asus HD7850 DCII

Αυτή τη στιγμή τρέχει win8.1 άψογα..

Ναι μπορεις ξεκινα διαβασμα εδω  > http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-support/145596-asus-p5q3-yosemitw-success.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ταβανι 700ε πρεπει να παρω laptop. Σιγουρα δεν με φτανουν για macbook οποτε εχει να προτεινει καποιος ενα laptop μεχρι τα 700ε που να ειναι πληρως λειτουργικο σε mac os?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλήρως λειτουργικό είναι μεγάλη κουβέντα,δεν θα στο πρότεινα αυτή την στιγμή σε laptop νέας γενιάς,

αντιθέτως σε desktop τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά..

 

Με την ευκαιρία,να πω επίσης ότι "οι κάπως εύκολες εγκαταστάσεις Hackint0sh" τελειώνουν στο EL_Capitan,,η Apple και αποφάσισε να βάλει και μεγαλύτερη 'ασφάλεια" στο λειτουργικό της,και έκανε remap συσκευές που αν θέλει κάποιος να κάνει εγκατάσταση μόνος του θα πρέπει να αφιερώσει πολύ χρόνο κ διάβασμα ώστε να έχει ένα αντίστοιχης λειτουργικότητας μηχάνημα με το σημερινό Hackint0sh..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλήρως λειτουργικό είναι μεγάλη κουβέντα,δεν θα στο πρότεινα αυτή την στιγμή σε laptop νέας γενιάς,

αντιθέτως σε desktop τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά..

 

Με την ευκαιρία,να πω επίσης ότι "οι κάπως εύκολες εγκαταστάσεις Hackint0sh" τελειώνουν στο EL_Capitan,,η Apple και αποφάσισε να βάλει και μεγαλύτερη 'ασφάλεια" στο λειτουργικό της,και έκανε remap συσκευές που αν θέλει κάποιος να κάνει εγκατάσταση μόνος του θα πρέπει να αφιερώσει πολύ χρόνο κ διάβασμα ώστε να έχει ένα αντίστοιχης λειτουργικότητας μηχάνημα με το σημερινό Hackint0sh..

ευχαριστω για την απαντηση. Δυστηχως σε desktop δεν μπορω να παω λογο φορητοτητας. Απο εκει και περα θα ηταν ευπροσδεκτο και ενα λαπτοπ που να του λειπει ας πουμε π.χ. μονο το wifi ή και να ειναι παλαιοτερο, που ψαχνοντας ισως το βρω εστω και μεταχειρησμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...