Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε να κάνεις update το bios της μητρικής και παίξε λιγο με τα boot options εχοντας τους σκληρούς κανονικά επάνω.

Με clover πρεπει να εμφανίζεται ως επιλογή στην μητρική το uefi boot partition του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εβαλα εναν αλλο σκληρο και προχοραει κανονικα,τωρα κανω ενα backup να το δοκιμασω και στην πραξη.εχει το τελευταιο update η μητρικη.αλλα απορω πως γινεται να κανει επανεκινηση με τον σκληρο ενω δουλευει κανονικα στα windows και εχει 100%health.

 

θα δοκιμασω  με τον αλλον σκληρο και θα σας πω αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζεις τους οδηγούς που βρήκες για την μητρική σου,και σιγα σιγα χτίζεις τις συσκευές σου,καλα έκανες και χάρηκες αλλα τώρα αρχίζει η δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίντερνετ πως θα έχω για να το κάνω αυτό;κανει κάτι παγωματα από τι κατάλαβα.

Κανει πατώματα και μετά από 10 λεπτά κλείνει.αλλες φορές κολλάει η επιφάνεια για λίγο άλλες το ποντίκι πάει σπαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα δεν εχει δει την κάρτα γραφικών σωστά..

Τρέξε το multibeast yosemite edition και διάλεξε στο Network το AppleIGB έτσι θα έχεις ethernet.

 

..καταλαβαίνεις ομως οτι μπορούμε να βοηθήσουμε οπου κολλάς αλλα οχι να το φτιάξουμε μεσω μηνυμάτων σε forum πρέπει να διαβασεις περισσότερο να μάθεις τις συσκευές σου και να τις ενεργοποιήσεις μια μια..  είναι κάτι εξάλλου που πρέπει να έχεις κατανοήσει απο τώρα αν θέλεις να έχεις ένα υγιές Hackint0sh σύστημα,και στο μέλλον.

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ξαναπερασα.περασα και ενα αλλο kext για 4600 και δεν εχω κολληματα ουτε σβησιματα.για 2 ωρες που εκατσα.τωρα εχω τα windows 10 σε ssd και τα mac σε εναν απλο σκληρο.πως μπορω να κανω dual boot?διαβασα μερικους οδηγους αλλα ειναι για τον ιδιο σκληρο.και προσπαθησα να βρω ακρη για την r9290 αλλα ειναι περιπλοκα τα πραγματα.θελω να την βαλω πανω γιατι παιζω και κανενα παιχνιδακι.

 

καταλαβαινω τι λες αλλα σαν αρχαριος θελω και λιγη βοηθεια.στο ιντερνετ 100 λενε 5 ισχυουν,γιαυτο μπηκα και εγραψα και εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι κατι ιδιαίτερο για Dualboot σε ξεχωριστούς δίσκους απλα δίνεις προτεραιότητα στον osx και ο Clover θα δει και τους δυο,-εκτός αν η μια εγκατάσταση είναι legancy και η άλλη Uefi, τότε ξέρεις.. F12 οταν βλέπεις το Logo της μητρικής.. :X

 

Ποια εκδοσή έχεις Yosi 10.10.? (5?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζω πως το βλεπω?λογικα η μια ειναι legacy και η αλλη uefi.πφφ..να τα κανω παλι απο την αρχη?


η τελευταια απο το store ειναι.τωρα ειμαι σε windows περιβαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εκδοση ειναι αυτη που λες.μαλλον θα κανω εγκατασταση παλι να τα περασω σε uefi για να εχω dual boot.

δειχνει να δουλευει παντως.ηχο εχω επανεκιννηση κανει,σβησιμο,ιντερνετ,τα προγραμματα.δεν δουλευει το μαιλ απο τι καταλαβα τo imessage και το facetime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...