Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, nick_p είπε

Το έβαλα λίγο το χέρι στην τσέπη και πήρα την fenvi t919. Δε πειράζει τι να κάνουμε.. αν και έχω την εντύπωση πως μπορούσα να λύσω την μητρική μου να αλλάξω τις κάρτες απλά, χώρις adapters και τα λοιπα. 
 

ερωτηση. Έχω ένα ποντίκι wireless Logitech g700s. 
με καλώδιο παίζει μπομπα , με το usb receiver του (ασύρματα δλδ) μου κάνει σχέδια... δουλεύει αλλά μπορεί να κοκαλώνει το βελάκι για λίγο στην οθόνη. 
καμια ιδεα;

Με το δικο του usb της Logi στο κανει αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξα θέση και δουλεύει άψογα. Μάλλον κάποια παρεμβολή θα ήταν! :)

 

ρε παιδιά τι πράγμα είναι αυτό με το fix του iservices.  Έχω δοκιμάσει πάνω από 60 serials με όνομα iMacPro1,1 στο genSMBIOS και όλα τα βγάζει invalid εκτός από 3 που πέτυχα να είναι ήδη validated. Τι στο καλό... την επόμενη καραντίνα θα την φάω ψάχνωντας ;; 🤣🤣 
εμεις ψάχνουμε να το βγάζει πράσινο αλλά να λέει not validated yet σωστά? 

Επεξ/σία από nick_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορώ, ένας εκεί στην apple δεν υπαρχει να ενοχλειται που ο safari σε fullscreen μολις πας το ποντικι αριστερα πεταγεται η sidebar  ωστε να βάλει εναν διακόπτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

απορώ, ένας εκεί στην apple δεν υπαρχει να ενοχλειται που ο safari σε fullscreen μολις πας το ποντικι αριστερα πεταγεται η sidebar  ωστε να βάλει εναν διακόπτη; 

Αν ακουμπήσεις απλά δεν ανοίγει..

Θέλει 2 sec. 

Εγώ εντωμεταξύ σπάνια δουλευβ safari full screen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nextsak είπε

Safari 14 μεσω software update και Catalina 10,15,6

Με shikigva=80 ενώ έπαιζε το Netflix, τώρα πάπαλα!!!

Τι θέλω και τα πειράζω...!!!

Καμμιά ιδέα;

shikigva=144

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια 2 μερες δε μπορω να το κανω να παιξει. τι μου διαφευγει? εχω ακολουθησει οτι οδηγο υπαρχει. ολα δουλευουν εκτος απο το imessage και το facetime..

δοκιμασα να αλλαξω πολλες φορες SMBIOS νεα serialls τα οποια εβγαιναν invalid σαν σειριακοι αλλα υπαρκτοι σαν ταυτοτητες μηχανηματων.(τα 2 site που τα ελεγχεις δλδ)

εβαλα και την mac address μου της ethernet η οποια στο hackintool ειναι τικαρισμενο το en0, παραυτα εκανα και χειροκινητα την διαδικασια στο plist να δωσω την ακριβης διευθυνση της (pci root, δεν ξερω αν χρειαζοταν απο την στιγμη που ηταν τικαρισμενο το en0 ηδη). καθαρισα και τα caches και την nvram στην εκκινηση,εσβησα μεχρι και οτι υπαρχε στο keychain.

Screenshot 2020-09-18 at 1.51.59 AM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, nick_p είπε

Ρε παιδια 2 μερες δε μπορω να το κανω να παιξει. τι μου διαφευγει? εχω ακολουθησει οτι οδηγο υπαρχει. ολα δουλευουν εκτος απο το imessage και το facetime..

δοκιμασα να αλλαξω πολλες φορες SMBIOS νεα serialls τα οποια εβγαιναν invalid σαν σειριακοι αλλα υπαρκτοι σαν ταυτοτητες μηχανηματων.(τα 2 site που τα ελεγχεις δλδ)

εβαλα και την mac address μου της ethernet η οποια στο hackintool ειναι τικαρισμενο το en0, παραυτα εκανα και χειροκινητα την διαδικασια στο plist να δωσω την ακριβης διευθυνση της (pci root, δεν ξερω αν χρειαζοταν απο την στιγμη που ηταν τικαρισμενο το en0 ηδη). καθαρισα και τα caches και την nvram στην εκκινηση,εσβησα μεχρι και οτι υπαρχε στο keychain.

Screenshot 2020-09-18 at 1.51.59 AM.png

Κανείς generate serial number , πρέπει να στο βγάλει invalid , αντιγραφείς τον serial , τον κανείς paste στο board serial μαζί με 5 τυχαία ψηφία , κανείς generate uuid , αποθήκευση , επανεκκίνηση και παίζει.

 https://hackintosher.com/guides/quick-fixes-facetime-icloud-imessage-hackintosh-not-working/

3 ώρες πριν, nextsak είπε

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω.

Εχω RX580 με Z370 και SMBIOS 18,3

Δοκίμασε και ενημέρωσε.

Z370 με τι cpu? 
εγω με 8700 παίζω με Mac Pro 1.1 sm

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Κανείς generate serial number , πρέπει να στο βγάλει invalid , αντιγραφείς τον serial , τον κανείς paste στο board serial μαζί με 5 τυχαία ψηφία , κανείς generate uuid , αποθήκευση , επανεκκίνηση και παίζει.

 https://hackintosher.com/guides/quick-fixes-facetime-icloud-imessage-hackintosh-not-working/

Δοκίμασε και ενημέρωσε.

Z370 με τι cpu? 
εγω με 8700 παίζω με Mac Pro 1.1 sm

Από αυτόν τον οδηγό έχω κάνει το 1 , 2 , 4 (με το opencore configuration) , 

το 3 νομίζω (αν έχω καταλάβει καλά) η Χ570aorus master που έχω έχει native NVRAM(???) , πέρα από αυτό δεν έχω πρόβλημα με το Apple store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακόμα γυρίσει στο hack, οπότε δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω.

με 8700Κ είμαι αν και νομίζω μόνο η κάρτα παίζει ρόλο. Δεν ξέρω πάντως έπαιζε μια χαρά.

Την περίπτωση με sm macpro την έχω υπόψη μου αλλά προτιμώ να είμαι όσο πιο κοντά σε πραγματικό mac.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να δοκιμάσω το πιό "σωστό" 19,2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά το Netflix δουλεψε με αλλον κωδικό στον σαφάρι 14; (οχι οτι ειναι κατι απαραιτητο αλλά ετσι για το γαμώτο)

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...