Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok το έφτιαξα. Να πω οτι το πληκτολόγειο και το touchpad δεν λειτουργούσαν ουτε στα windows και για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα και αφου δοκιμάσει να βάλει drivers πρώτα αν δεν δουλεύει, να βγάλει την μπαταρία να πατήσει για κανα 30λεπτο το κουμπί on/off και μετα θα δουλεύει μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω γιατι βγαζω μονο 4372; Χρησιμοποιω to geekbench3 . To multi-core score ειναι 4372 ,αυτο δεν ειναι που αναφερετε κι εσεις;

Πρέπει να patchαρεις powermanagement. είσαι πάνω από 6500 κανονικά.. αυτό φυσικά χωρίς dsdt άλλου υπολογιστή.

_________________________________________________________________________________________________

 

Τελικό κ μόνιμο πέρασμα στα Mavericks

 

Full.jpg

 

Full_1.jpg

 

Full_2.jpg

 

photoshop & final cut pro X

Full_3.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να patchαρεις powermanagement. είσαι πάνω από 6500 κανονικά.. αυτό φυσικά χωρίς dsdt άλλου υπολογιστή.

_________________________________________________________________________________________________

 

 

Στο kext pack που έχω ανεβάσει έχει μέσα πατσαρισμένο AppleIntelCpuPowerManagement και Client.

 

Είπαμε στο maverics ΔΕΝ χρησιμοποιούμε DSDT γιατί απλά δε χρειάζεται αφού ακολουθούμε άλλη προσέγγιση από ότι στο mountain lion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. τότε δεν το πέρασε,η το πέρασε και το .. ξεπέρασε .. αυτό το score δηλώνει οτι o επεξεργαστής δεν ανεβάζει αν βάλει να βλέπει τον πολλαπλασιαστή του θα το καταλάβει εύκολα..

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτά που γράφεις (σωστά ) - οι άλλοι τα τηρούν κατά γραμμα πάνω στο μπέρδεμα τους ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του Piterakos83 ,alla επειδη δε μπορουσα μετα να μπουταρω απο το usb -υποψιαζομαι λογω του οτι εχω και win8 ηδη περασμενα και παρα το οτι περασα στο usb to patch gia mbr- χρησιμοποιησα το usb που ειχα φτιαξει για το mountain lion μπηκα στο mavericks και στη συνεχεια εγκατεσtησα τον bootloader κι ολα τα υπολοιπα. Μπορει αυτο να επηρεασε σε κατι;Τωρα μπορω να ξαναπερασω τα πατσαρισμενα kext me wizard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες



Γεια σας παιδια  θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να μπορει να μου στησει ενα hack επι πληρωμή.. 


Θα το εκανα και μονος μου αλλα δεν  μου μενει χρονος να  ασχοληθω ... 


Oποιος θελει ας μου στειλει pm


ευχαριστώ



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deschri δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις τα κεξτ με πρόγραμμα. Μπορείς να τα βάλεις όλα ξανά στο φάκελο /Extra/Extensions (απλό copy) και να τρέξεις την εφαρμογή myHack και να επιλέξεις run myfix -> Full. Η συγκεκριμένη διαδικασία συγκρίνει το φάκελο extra/extensions με το φάκελο System/Library/Extensions και ουσιαστικά κάνει merge τα kext που έχεις στο extra με τα kext του S/L/E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να patchαρεις powermanagement. είσαι πάνω από 6500 κανονικά.. αυτό φυσικά χωρίς dsdt άλλου υπολογιστή.

_________________________________________________________________________________________________

 

Τελικό κ μόνιμο πέρασμα στα Mavericks

 

Full.jpg

 

Full_1.jpg

 

Full_2.jpg

 

photoshop & final cut pro X

Full_3.jpg

το patch που λες ειναι μονο για το fujitsu ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deschri δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις τα κεξτ με πρόγραμμα. Μπορείς να τα βάλεις όλα ξανά στο φάκελο /Extra/Extensions (απλό copy) και να τρέξεις την εφαρμογή myHack και να επιλέξεις run myfix -> Full. Η συγκεκριμένη διαδικασία συγκρίνει το φάκελο extra/extensions με το φάκελο System/Library/Extensions και ουσιαστικά κάνει merge τα kext που έχεις στο extra με τα kext του S/L/E

To εκανα αλλα παλι το ιδιο σκορ μου βγαζει στο geekbench: 4360 . Ti στο καλο συμβαίνει ; Παει καπου το μυαλο σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...