Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν το έκανα install και παίζει! Τώρα κάποιες ερωτήσεις:

 

1. Το πρόβλημα που είχα και κόλλαγε λύθηκε με boot option, USBBusFix=yes -v. Το αρνητικό είναι ότι σε κάθε restart πρέπει να βάζω τα boot options διαφορετικά κολλάει. Γίνεται κάπως να τα βάλω μόνιμα; Επίσης για κάποιο λόγο αν δε βάλω -v (δηλαδή μόνο USBBusFix=yes) πάλι κολλάει, που είναι περίεργο γιατί το -v είναι απλά verbose να δεν κάνω λάθος.

2. Το σύστημα λειτουργεί ανέλπιστα καλά, χωρίς να επιλέξω απολύτως τίποτα στα cutomization options και αναγνωρίζεται ως Mac Pro (τρομάρα του!). Το μόνα πράγματα που δε δουλεύουν είναι το iMessage και μια camera creative που έχω. Υπάρχει τρόπος να δουλέψουν;

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ και εγω να εγκαταστήσω το iatkos ml2 σε ενα vaio vpcf12e1e το έκαψα το αρχείο σε ενα dvd πατάω να αρχίσει η εγκατάσταση και σε verbose και κολάει.. no interval found for . using 8000000

 τι μπορεί να φταίει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα επιχειρησα και εβαλα το mountain lion στο pc μου. Έχω Ati radeon 5750 HD Κατέβασα 2 kext αρχεία τα έκανα εγκατάσταση αλλά δεν βλέπω να μπουτάρει αμα δεν βάλω το Graphic enabler = nO.  Παραμένει στην οθόνη με το μήλο και το απο κάτω που γυρνάει συνέχεια.... περίμενα κανα 10'΄αλλά τίποτα.  Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο ; 

 

Υποθέτω οτι για να μην συνεχίζει κάποια ασυμβατότητα παίζει.

 

 

Επίσης εχω μια κάρτα ήχου Pci  Creative x-fi gamer και απο οτι βλέπω δεν θα έχω ποτέ ήχο. . . 

Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο ; 

Επεξ/σία από androu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=GIma8lGwafU

λοιπον εφτιαξα ενα unibeast οπως τον οδηγο αλλα οταν το bootaro μου βγαζει παραμορφομενα και δεν προχοραει?εχει θεμα αυτο mountain lion που κατεβασα?το εφτιαξα σε virtual μηχανη στον σταθερο μου ml2 mountain lion?σε hp probook 4330s θελω να βαλω το Mountain lion με τον τροπο εδω.

http://www.tonymacx86.com/hp-probook/77057-guide-installing-mountain-lion-hp-probook.html

τι λαθος γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν απαντάω στο πρώτο μου ερώτημα αφού απουσιάζουν όλοι:

 

1. Γίνεται επιλέγοντας την επιλογή USBBusFix=Yes απο το customization menu στη διάρκεια του installation.

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει για το 2., απλά να μας πει αν έχει δουλέψει να μη παιδεύομαι τσάμπα δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα επειχήρισα και εβαλα το mountain lion στο pc μου. Έχω Ati radeon 5750 HD Κατέβασα 2 kext αρχεία τα έκανα εγκατάσταση αλλά δεν βλέπω να μπουτάρει αμα δεν βάλω το Graphic enabler = nO.  Παραμένει στην οθόνη με το μήλο και το απο κάτω που γυρνάει συνέχεια.... περίμενα κανα 10'΄αλλά τίποτα.  Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο ; 

 

Υποθέτω οτι για να μην συνεχίζει κάποια ασυμβατότητα παίζει.

 

 

Επίσης εχω μια κάρτα ήχου Pci  Creative x-fi gamer και απο οτι βλέπω δεν θα έχω ποτέ ήχο. . . 

Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο ; 

 

 

τον μητσοτάκη τι τον έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=GIma8lGwafU

λοιπον εφτιαξα ενα unibeast οπως τον οδηγο αλλα οταν το bootaro μου βγαζει παραμορφομενα και δεν προχοραει?εχει θεμα αυτο mountain lion που κατεβασα?το εφτιαξα σε virtual μηχανη στον σταθερο μου ml2 mountain lion?σε hp probook 4330s θελω να βαλω το Mountain lion με τον τροπο εδω.

http://www.tonymacx86.com/hp-probook/77057-guide-installing-mountain-lion-hp-probook.html

τι λαθος γινετε?

καμια ιδεα τι κανω λαθος?η κατεβαζω χαλασμενο mountain lion?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε την κάρτα γραφικών και κανε την εγκατάσταση σου κανονικά με την ενσωματωμένη.. αν δεν αλλάξει ανέβασε μια φώτο  να δούμε τι είδους παραμόρφωση εννοείς..

 

για τους φίλους με τα laptops > κάθε μηχάνημα Hackint0sh είναι και διαφορετικό, πρέπει να βρείτε αναφορές στο διαδίκτυο για το αν δουλεύουν τα συγκεκριμένα μοντέλα κ πως. Κανείς δεν έχει την τεράστια αυτή εμπειρία γιατί κανείς δεν μπορεί να τα έχει φτιάξει όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε την κάρτα γραφικών και κανε την εγκατάσταση σου κανονικά με την ενσωματωμένη.. αν δεν αλλάξει ανέβασε μια φώτο  να δούμε τι είδους παραμόρφωση εννοείς..

 

για τους φίλους με τα laptops > κάθε μηχάνημα Hackint0sh είναι και διαφορετικό, πρέπει να βρείτε αναφορές στο διαδίκτυο για το αν δουλεύουν τα συγκεκριμένα μοντέλα κ πως. Κανείς δεν έχει την τεράστια αυτή εμπειρία γιατί κανείς δεν μπορεί να τα έχει φτιάξει όλα..

 

hp probook 4330s ειναι με ton i3 2310m και hd 3000

στο video sto 2,50 οπως φαινετε εμενα δεν γραφεi ουτε mountain lion,τπτ δεν γραφει κατω απο τα οικονιδια ποθ εμφανιζοντε και εχει μια γραμη λες και εχει θεμα με τα γραφοικα.Οταν παω να πατησω -v-x μου γραφει cant read αν δεν κανω λαθος...

http://www.youtube.com/watch?v=otXXMJK-jEo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry νόμιζα οτι το έβαζες στο σταθερό.. εγκατέστησε άλλον bootloader στο stick να δεις αν αλλάξει, βαλε το τελευταίο chimera αν εχεις ήδη αυτό βάλε έναν chameleon από το osx86.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το unibeast σου έβαλε κ εναν bootloader στο stick εσύ κατέβασε έναν stand alone bootloader και εγκατέστησε τον ξανα να δεις αν αλλάξει κάτι.. για να δεις αν είναι σωστό το dmg που κατέβασες αρκεί να διαβάσεις τα σχόλια που έκαναν οι υπόλοιποι που κατέβασαν το ίδιο.. γι'αυτο η καλύτερη option είναι να το δανειζόμαστε απο κάποιον που το εχει αγοράσει μεχρι να φτιάξουμε λογαριασμό στο AppStore και να αγοράσουμε το δικό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαζω με iatkos ml2.

σε λαπτοπ με hm65 i3 2310 hd 3000

δεν μπορω να περασω το πρωτο screen που σου λεει press any key or f8 ..

απλα κολαει εκει..τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...