Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Itsou είπε

Εψαξα και βρηκα καποια ενδιαφεροντα στοιχεια.Κατ αρχας δεν υπαρχουν καν κριτηρια γλωσσας διοτι μπορεις να κανεις (επι πληρωμη φυσικα) ενα δικο τους τεστ γλωσσας με καποιον επιτηρητη που εσυ οριζεις ,παντα online .προφανες οτι καλιστα εχω πλαι μου καποιον να διορθωνει τα λαθη μου.Δεν αναφερουν ποιοι αποτελλουν τους καθηγητες,πραγμα σαφως πολυ σοβαρο.Ας μην χανουμε τον χρονο μας για να δεις αν ειναι τα πραγματα οπως λενε γραψε στο Ναρικ,στον δοαταπ,και σε οποιο κανονικο πανεπιστημιο στον κοσμο θελεις και ρωτησε τους.Εγω πιστευω ,και ξερω,οτι θα σου πουν οτι ουτε καν το γνωριζουνκαι φυσικα δεν το αναγνωριζουν.Τοση ωρα που εφαγες στο σαιτ θα ειχες στειλει το ερωτημα αυτο και θαχες παρει την απαντηση Σου .Προσωπικο οφελος δεν εχω απο κανενα πανεπιστημιο αλλα σαν εργοδοτης δεν υπαρχει περιπτωση να προσλαβω καποιον απο ενα ανυπαρκτο πανεπιστημιο οταν μπορω να προσλαβω 20 υποψηφιους απο κανονικο πανεπιστημιοπ

δε τα εψαξες καλα . σορρυ παιδια γελαω γιατι εχετε πεσει ολοι πανω μου απο το αγχος να υποβιβασετε το uopeople (τωρα που βλεπετε τη ζημια που μπορει να κανει στο ΕΑΠ) και διασκεδαζω καθε φορα που σας διορθωνω. οκ εμενα ευχαριστω μου ειναι. μη σας πω περιμενα και την ευκαιρια να τα πω. 

οχι δεν δινεις ενα ονλαιν τεστ αγγλικων. πρωτα περνας το course 2 μηνες δηλαδη διαρκη δοκιμασια των αγγλικων σου και στη συνεχεια μαντεψε πιο τεστ δινεις για να περασεις τα αγγλικα του uopeople..ταραμ ταραμ (καντε τα βιολα να παιζουν χαχα). δινεις ονλαιν τεστ του πανεπιστημιου της οξφορδης! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, nitsa21 είπε

έτσι ακριβώς έγραφε η ανάρτηση; Πόσο τα σπάει; Βρε μήπως και δεν διάβασες καλά τι είπε το ΕΚΠΑ? 😛 Εγώ και τα παιδιά εδώ δεν παρεξηγούμαστε. Η καραντίνα μας έχει επηρεάσει όλους. Τους νορμάλ μας έκανε τρελούς και τους τρελούς φοιτητές 😛 :P :P 

Δεν μπορώ να ανεβάσω και το gif "ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΤΣΟΚΟΨΕΣ ΕΤΣΙ;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MiKe-Dee είπε

Δεν μπορώ να ανεβάσω και το gif "ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΤΣΟΚΟΨΕΣ ΕΤΣΙ;"

Εσένα σ'αγαπώ... :wub:

1 λεπτό πριν, Napier είπε

δε τα εψαξες καλα . σορρυ παιδια γελαω γιατι εχετε πεσει ολοι πανω μου απο το αγχος να υποβιβασετε το uopeople (τωρα που βλεπετε τη ζημια που μπορει να κανει στο ΕΑΠ) και διασκεδαζω καθε φορα που σας διορθωνω. οκ εμενα ευχαριστω μου ειναι. μη σας πω περιμενα και την ευκαιρια να τα πω. 

οχι δεν δινεις ενα ονλαιν τεστ αγγλικων. πρωτα περνας το course 2 μηνες δηλαδη διαρκη δοκιμασια των αγγλικων σου και στη συνεχεια μαντεψε πιο τεστ δινεις για να περασεις τα αγγλικα του uopeople..ταραμ ταραμ (καντε τα βιολα να παιζουν χαχα). δινεις ονλαιν τεστ του πανεπιστημιου της οξφορδης! 

όχι μη με ευχαριστείς.... Ώπα σορρυ μάλλον η ανώτατη καλλιέργεια και εκπαίδευση σου ήθελε να γράψει ευχάριστο..... Χτύπα και άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Napier είπε

δε τα εψαξες καλα . σορρυ παιδια γελαω γιατι εχετε πεσει ολοι πανω μου απο το αγχος να υποβιβασετε το uopeople (τωρα που βλεπετε τη ζημια που μπορει να κανει στο ΕΑΠ) και διασκεδαζω καθε φορα που σας διορθωνω. οκ εμενα ευχαριστω μου ειναι. μη σας πω περιμενα και την ευκαιρια να τα πω. 

οχι δεν δινεις ενα ονλαιν τεστ αγγλικων. πρωτα περνας το course 2 μηνες δηλαδη διαρκη δοκιμασια των αγγλικων σου και στη συνεχεια μαντεψε πιο τεστ δινεις για να περασεις τα αγγλικα του uopeople..ταραμ ταραμ (καντε τα βιολα να παιζουν χαχα). δινεις ονλαιν τεστ του πανεπιστημιου της οξφορδης! 

Το ΕΑΠ μετά τις αναρτήσεις σου εδώ θα συνεδριάσει εκτάκτως για να αντιμετωπίσει την ασυμμετρη απειλή από το UoPeople.

😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nitsa21 είπε

έτσι ακριβώς έγραφε η ανάρτηση; Πόσο τα σπάει; Βρε μήπως και δεν διάβασες καλά τι είπε το ΕΚΠΑ? 😛 Εγώ και τα παιδιά εδώ δεν παρεξηγούμαστε. Η καραντίνα μας έχει επηρεάσει όλους. Τους νορμάλ μας έκανε τρελούς και τους τρελούς φοιτητές 😛 :P :P 

ναι εβγαλε ανακοινωση το ΕΚΠΑ ετσι απλα για να βρισκετε οχι επειδη το καιει να ειναι ψηλα σε μια καταταξη που ενα απο τα μεγαλυτερα πανεπιστημια της χωρας και μαλιστα το ιστορικοτερο θεωρουν ως τοσο σημαντικη! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Napier said:

δε τα εψαξες καλα . σορρυ παιδια γελαω γιατι εχετε πεσει ολοι πανω μου απο το αγχος να υποβιβασετε το uopeople (τωρα που βλεπετε τη ζημια που μπορει να κανει στο ΕΑΠ) και διασκεδαζω καθε φορα που σας διορθωνω. οκ εμενα ευχαριστω μου ειναι. μη σας πω περιμενα και την ευκαιρια να τα πω. 

οχι δεν δινεις ενα ονλαιν τεστ αγγλικων. πρωτα περνας το course 2 μηνες δηλαδη διαρκη δοκιμασια των αγγλικων σου και στη συνεχεια μαντεψε πιο τεστ δινεις για να περασεις τα αγγλικα του uopeople..ταραμ ταραμ (καντε τα βιολα να παιζουν χαχα). δινεις ονλαιν τεστ του πανεπιστημιου της οξφορδης! 

Γιατί να καιγόμαστε για το ΕΑΠ; Ποσοστά παίρνουμε; Η μήπως απόφοιτοι η φοιτητές είμαστε; Απλά καιρό βλέπω τα ποστ σου που παθαίνεις μια υστερία λες και είσαι μέτοχος του «πανεπιστημίου του Λαού» και λίγο η καραντίνα λίγο η βαρεμάρα δεν άντεξα... λύγισα. 
λεω δεν θα σχολιάσω ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει επιλογές αλλά όταν είδα στο άλλο τοπικ να δίνεις και συμβουλές σταδιοδρομίας σε άλλους κάπου με πέθανε.. Βέβαια ο καθένας πρέπει να κάνει την έρευνα του πριν επιλέξει κάτι όποτε και αυτοί ας κάνουν την έρευνα τους για να αποφύγουν παγίδες και κακοτοπιές 

οπως και να έχει. Καλή τύχη, καλό πτυχίο και καλή επαγγελματική αποκατάσταση 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MiKe-Dee είπε

Το ΕΑΠ μετά τις αναρτήσεις σου εδώ θα συνεδριάσει εκτάκτως για να αντιμετωπίσει την ασυμμετρη απειλή από το UoPeople.

😂😂

κλαίω!!!! ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

2 λεπτά πριν, Napier είπε

ναι εβγαλε ανακοινωση το ΕΚΠΑ ετσι απλα για να βρισκετε οχι επειδη το καιει να ειναι ψηλα σε μια καταταξη που ενα απο τα μεγαλυτερα πανεπιστημια της χωρας και μαλιστα το ιστορικοτερο θεωρουν ως τοσο σημαντικη! χαχα

Διάβασε τι έγραψες... Διόρθωσε το συντακτικά ώστε να έχει αρχή, μέση και τέλος και να βγάζει ένα υποτυπώδες  νόημα. Και ξαναστείλε... χαχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

 αλλά όταν είδα στο άλλο τοπικ να δίνεις και συμβουλές σταδιοδρομίας σε άλλους κάπου με πέθανε.. Βέβαια ο καθένας πρέπει να κάνει την έρευνα του πριν επιλέξει κάτι όποτε και αυτοί ας κάνουν την έρευνα τους για να αποφύγουν παγίδες και κακοτοπιές 

οπως και να έχει. Καλή τύχη, καλό πτυχίο και καλή επαγγελματική αποκατάσταση 

αυτο που δε προσεξες στο αλλο τοπικ ομως ειναι οτι τη σωστη συμβουλη σταδιοδρομιας εγω την εδωσα στο τελος. ο αλλος δεν ηξερε καν οτι για να παρεις ακαδημαικη αναγνωριση ζηταει ο ΔΟΑΤΑΠ λεκτικο για τον τοπο που εγιναν οι σπουδες σου. 

δε λεω μπορει να λυγισες αλλα ισως η καραντινα εχει επηρεασει λιγο τις γνωστικες σου ικανοτητες. την μια δε καταλαβες τι λεω για το impact την αλλη δε καταλαβες ποιος εχει δικιο στο αλλο τοπικ. ισως να κανεις καμια βολτα ετσι να σπασει η καραντινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Napier είπε

δε τα εψαξες καλα . σορρυ παιδια γελαω γιατι εχετε πεσει ολοι πανω μου απο το αγχος να υποβιβασετε το uopeople (τωρα που βλεπετε τη ζημια που μπορει να κανει στο ΕΑΠ) και διασκεδαζω καθε φορα που σας διορθωνω. οκ εμενα ευχαριστω μου ειναι. μη σας πω περιμενα και την ευκαιρια να τα πω. 

οχι δεν δινεις ενα ονλαιν τεστ αγγλικων. πρωτα περνας το course 2 μηνες δηλαδη διαρκη δοκιμασια των αγγλικων σου και στη συνεχεια μαντεψε πιο τεστ δινεις για να περασεις τα αγγλικα του uopeople..ταραμ ταραμ (καντε τα βιολα να παιζουν χαχα). δινεις ονλαιν τεστ του πανεπιστημιου της οξφορδης! 

Καλη σου τυχη,ειναι φυσικο να υποστηριζεις τις επιλογες σου .Εγω διαφωνω .Δεν εχω κανενα αγχος να υποβιβασω κανεναν δεν με ενδιαφερει αλλωστε.Μαλλον να προστατευσω θελω και γιαυτο σουγραψα οτι απλα ρωτα οργανισμους και πανεπιστημια αν το αναγνωριζουν ,και οταν σου απαντησουν οχι να σκεφτεις αν εσενα σε καλυπτει παρα το οτι δεν το αναγνωριζει κανεναςΑν τωρα νοιωθεις οτι σου δινει γνωσεις μια χαρα,προσπαθησε ομως αν σου ειναι δυνατον να σπουδασεις και καπου αλλου Γιατι ειναι σημαντικο να εχεις εστω τα τυπικα προσοντα σε μια αγορα εργασιας γεματη υποψηφιους με σπουδαιες περγαμηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nitsa21 είπε

κλαίω!!!! ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Διάβασε τι έγραψες... Διόρθωσε το συντακτικά ώστε να έχει αρχή, μέση και τέλος και να βγάζει ένα υποτυπώδες  νόημα. Και ξαναστείλε... χαχα

εχω δυσλεξια παιδια το εχω αναφερει νωριτερα. ειναι επομενο να κανω λαθη συντακτικα και ορθογραφικα. στο προφορικο ειμαι αλλιως.

η ουσια ειναι οτι το ιστορικοτερο πανεπιστημιο της ελλαδας θεωρει το webometrics σημαντικη καταταξη ωστε να βγαλει και ειδικη ανακοινωση για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Napier said:

αυτο που δε προσεξες στο αλλο τοπικ ομως ειναι οτι τη σωστη συμβουλη σταδιοδρομιας εγω την εδωσα στο τελος. ο αλλος δεν ηξερε καν οτι για να παρεις ακαδημαικη αναγνωριση ζηταει ο ΔΟΑΤΑΠ λεκτικο για τον τοπο που εγιναν οι σπουδες σου. 

δε λεω μπορει να λυγισες αλλα ισως η καραντινα εχει επηρεασει λιγο τις γνωστικες σου ικανοτητες. την μια δε καταλαβες τι λεω για το impact την αλλη δε καταλαβες ποιος εχει δικιο στο αλλο τοπικ. ισως να κανεις καμια βολτα ετσι να σπασει η καραντινα?

Φάσκεις και αντιφάσκεις. Πριν μια σελίδα έλεγες ότι γίνεται «mega-university» και είναι θέμα χρόνου να πάρει αναγνώριση και τώρα θέτεις ως ζήτημα το λεκτικό που λέει για την γλώσσα διδασκαλίας και τον τόπο; 
ακαδημαικη ισοτιμία δεν θα πάρει ποτέ όπως και τα κολέγια σε Ελλάδα. Επαγγελματικά δικαιώματα προφανώς θες και επαγγελματική ισοτιμία. Αυτό τα ιδιωτικά κολέγια θα το πάρουν, για αυτό αμφιβάλλω.

 

εν πασει περιπτώσει όπως είπα σε μερικούς το τραβάει ο οργανισμός τουε το δούλεμα. Δεν ασχολούμαι άλλο, ο καθένας ας κάνει την έρευνα του και ας πάει όπου τον βγάλει ο δρόμος του. Όπως προείπα καλή τύχη 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marmagia είπε

Φάσκεις και αντιφάσκεις. Πριν μια σελίδα έλεγες ότι γίνεται «mega-university» και είναι θέμα χρόνου να πάρει αναγνώριση και τώρα θέτεις ως ζήτημα το λεκτικό που λέει για την γλώσσα διδασκαλίας και τον τόπο; 
 

συγνωμη αλλα τα εχεις κανει σαλατα στο μυαλο σου. διαβασε τι απαντησα στο αλλο τοπικ για την ακαδημαικη αναγνωριση. καμια σχεση δεν εχει οτι θα γινει mega university. που κολαει το ενα με το αλλο. 2 διαφορετικα θεματα ηταν. 

κοιτα οκ εγω μπορει το τραβαω το δουλεμα αλλα εσυ εκτιθεσε αφου θα διαπιστωσεις οτι εχω δικιο στο αλλο τοπικ. παρε βαθιες αναπνοες και διαβασε ξανα την απαντηση μου στον mike στο αλλο τοπικ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/737463-τι-γνωμη-εχετε-για-πουδες-πληροφορικης-σε-ιδιοτικα-κολλεγιαπχμmediterranean/

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Άστοχο τότε το σχόλιο μου για τα ορθογραφικά σου. Πέρα από τη πλάκα όμως όσο και αν εκτιμώ τη θέρμη σου να υπερασπιστείς κατι για το οποίο έχεις πληρώσει να αποκτήσεις πρέπει να θέτεις όρια στον εαυτό σου. Όταν βλέπεις ότι κάτι δεν είναι τόσο καλό αποδέξου το και μην προσπαθείς να το αποθεώσεις άδικα. Άκου ανθρώπους που έχουν γνώση και εμπειρία και μην προσπαθείς να διδάξεις. Πολλές φορές η καλλιέργεια και αυτό που σου δίνουν τα μεγάλα πανεπιστήμια είναι η ταπεινότητα και η ενσυναίσθηση. Μα πάνω από όλα σου εμφυσίουν το αίσθημα ότι δεν τα ξέρεις όλα. Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά με το πανεπιστήμιο που μαρκετάρεις. Ο απόφοιτος του Cambridge θα πει "δε τον ξέρω". Εσένα δεν σε έχω δει να παραδέχεσαι την άγνοια σου. 

2 λεπτά πριν, Napier είπε

εχω δυσλεξια παιδια το εχω αναφερει νωριτερα. ειναι επομενο να κανω λαθη συντακτικα και ορθογραφικα. στο προφορικο ειμαι αλλιως.

η ουσια ειναι οτι το ιστορικοτερο πανεπιστημιο της ελλαδας θεωρει το webometrics σημαντικη καταταξη ωστε να βγαλει και ειδικη ανακοινωση για αυτο.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nitsa21 είπε

ΟΚ. Άστοχο τότε το σχόλιο μου για τα ορθογραφικά σου. Πέρα από τη πλάκα όμως όσο και αν εκτιμώ τη θέρμη σου να υπερασπιστείς κατι για το οποίο έχεις πληρώσει να αποκτήσεις πρέπει να θέτεις όρια στον εαυτό σου. Όταν βλέπεις ότι κάτι δεν είναι τόσο καλό αποδέξου το και μην προσπαθείς να το αποθεώσεις άδικα

κανενα προβλημα για το σχολιο σου για τα ορθογραφικα μου συνταντικα. τα ακουω συνεχια

για το αλλο που λες ομως περα απο το οτι δεν εχω πληρωσει (ειμαι φοιτητης με υποτροφια) δεν αποδεχομαι με τιποτα οτι ''δεν ειναι τοσο καλο''. συγνωμη αυτο δεν εχει να κανει με τη ενσυναισθηση (αλλο πραγμα σημαινει ενσυναισθηση εντωμεταξυ-φιλικα στο λεω). εχει να κανει με το οτι βλεπω πολυ ξεκαθαρα οτι το uopeople στα σημαντικα που αφορουν καθε φοιτητη ειναι πολυ δυνατο και θα συνεχισει να γινεται ακομα δυνατοτερο. ουτε σχεση εχει με εγωισμους ουτε τετοια πραγματα. δεν ειμαι παιδαρελι 18 χρονων.

2 πτυχια εχω και 35αρης, εχω μια σχετικη αισθηση τι γινετε γυρω μου θεωρω.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Napier είπε

συγνωμη αλλα τα εχεις κανει σαλατα στο μυαλο σου. διαβασε τι απαντησα στο αλλο τοπικ για την ακαδημαικη αναγνωριση. καμια σχεση δεν εχει οτι θα γινει mega university. που κολαει το ενα με το αλλο. 2 διαφορετικα θεματα ηταν. 

κοιτα οκ εγω μπορει το τραβαω το δουλεμα αλλα εσυ εκτιθεσε αφου θα διαπιστωσεις οτι εχω δικιο στο αλλο τοπικ. παρε βαθιες αναπνοες και διαβασε ξανα την απαντηση μου στον mike στο αλλο τοπικ

Ενταξει σεβομαι την διαθεση για μαθηση,και μακαρι να την διατηρησεις.προσπαθησε να μαθεις οσο περισσοτερα πραγματα μπορεις και καλη σου επιτυχια.Μην σταματας την προσπαθεια να βοηθησεις τον εαυτο σου και καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...