Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ο μονος τυπικος λογος να μην αναγνωριστει το uopeople συμφωνα με τις αποφασεις του δοαταπ ειναι οι εξετασεις. που αυτη τη στιγμη ακομα δεν ειναι εναρμονισμενες με του εαπ. αλλα και αυτο συντομα θα αλλαξει.

10 ώρες πριν, dataking1986 είπε

Δεν έχω σκοπό να μπώ σε φορουμ και να υψώσω τόνους.. Πιστέυω θα κρατήσουμε low profile.Αμα μπαίνεις απλά και μόνο για να βάλεις την εργασία τι θέμα έχεις?

δυστυχως οχι. εισαι υποχρεομενος να απαντησεις και να βαθμολογησεις τουλαχιστον τρεις συμφοιτητες σου. εγω απο ενα σημειο και μετα εβρισκα τα καλυτερα ποστ και βαθμολογουσα ΜΟΝΟ αυτους και ΜΟΝΟ με δεκαρια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Thanks for the tip...

1 ώρα πριν, valkon είπε

Γιατί δεν κρατάτε χρήματα να κάνετε κανά σίγουρο σοβαρό online; Όπως Georgia Tech για παράδειγμα

Online έχει μόνο master (μη με φάτε, απο μια πρώτη έρευνα!) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

10 ώρες πριν, dataking1986 είπε

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο για Bachelor in Computer Science ? (όχι με 30.000, θα πρέπει να πουλήσω οικόπεδο...χαχα)

Το υniversity of london ,Σοβαρο και αναγνωρισμενο με leading institudions σοβαρα και αναγνωρισμενα  πανεπιστημια.Το περιφημο imperial,αν και ακριβο, αρκετα γνωστα βρετανικα πανεπιστημια  εχουν επισης distance learning.Για ΗΠΑ δεν γνωριζω.Προφανως το univerdity of london εχει κριτηρια εισαγωγης,κανονες και λειτουργει ως εξης.Σχεδον ολα τα πανεπιστημια του λονδινου οπως ucl,kings,lse, ανηκουν στο university of london.το καθε προγραμμα εχει leading institute ενα απο αυτα πχ οικονομικα το περιφημο. London school of economics.Οι καθηγητες που διδασκουν ειναι οι ιδιοι που διδασκουν στο κανονικο προγραμμα του καθε πανεπιστημιου.Ειναι αρκετα δυσκολο,εξετασεις δινεις οχι στο σπιτι σου αλλα στο βρετανικο συμβουλιο,και δεν ειναι τζαμπα ,αλλα εχει αντικρυσμα και στο εξωτερικο αναγνωριζεται πληρως.Το ιδιο ισχυει και για αλλα  σοβαρα βρετανικα πανεπιστημια που εχουν distance learningκαι ειναι αρκετα Σημασια δεν εχει το ποιο ειναι το πιο ευκολο η το  ποιο φθηνο αλλα αν σου δινει σοβαρες γνωσεις και κυριως αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις στην αγορα εργασιας

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Δηλαδή ; Μπορείς να μου δώσεις more info?

Και τι μαθήματα έχει;

BIOL 1121
Biology 1 for Health Studies Majors
None 4
PSYC 1111
Introduction to Human Psychology
None 3
SOC 1502
Introduction to Sociology
None 3
BIOL 1122
Biology 2 for Health Studies Majors
BIOL 1121 4
CPH 2211
Human Anatomy & Physiology (proctored course)
BIOL 1122 3
CPH 2212
Infectious Diseases
BIOL 1122 3
CPH 2611
Nutrition
BIOL 1122 3
CPH 2711
Community and Public Health 1 (proctored course)
BIOL 1122 3
CPH 2712
Community and Public Health 2
CPH 2711 3
CPH 3311
Epidemiology (proctored course)
CPH 2211 3
CPH 3610
Human Development in a Global Perspective (proctored course)
CPH 2712 3
CPH 3995
Internship (6 credits)
By permission only for CPH majors with over 100 credits 6
CPH 4212
Genetics (proctored course)
CPH 3311 3
CPH 4241
Psychopathology and Mental Health (proctored course)
CPH 2211 and PSYC 1111 3
CPH 4510
Biostatistics (proctored course)
MATH 1280 and CPH 3311 3
CPH 4810
Health Policy and Management (proctored course)
CPH 2712 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Δηλαδή ; Μπορείς να μου δώσεις more info?

Και τι μαθήματα έχει;

ναι αν προσεξεις τι πρωτες σελιδες του νηματος health science ειχα αρχισει να σπουδαζω αλλα επιδη ειχα βαρεθει τη ζωη μου αποφασισα να παω διοικηση επιχ.

ουσιαστικα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ως pre-med degree  δλδ για να ετοιμασεις το προφιλ σου ωστε να εισαχθεις καπου αλλου στην ιατρικη (στην αμερικη ολα αυτα ετσι) αφου τελιωσεις η να το χρεισιμοποιησεις για θεσεις σε νοσοκομια, κλινικες κοκ ουσιαστικα στο Healthcare Management. επισης ειναι το μοναδικο μπατσελορ που εχει ενα χρονο προεραιτικη πρακτικη (βγαινει δλδ 5 χρονια σπουδων συνολικα αν το θελεις).

εγω προσοπικα σκυλοβαρεθηκα γιατι πρωτον τα ηξερα ολα και τα ειχα ξαναδιδαχτει (στο τομεα υγιας δουλευω) και δευτερον γιατι αποφασισα να τη δω πιο μανατζηριαλ (εχω κανει σε θεση μανατζμεντ στην ετερια που δουλευω) και ετσι το γυρισα σε BA.

31 λεπτά πριν, constandinos είπε
BIOL 1121
Biology 1 for Health Studies Majors
None 4
PSYC 1111
Introduction to Human Psychology
None 3
SOC 1502
Introduction to Sociology
None 3
BIOL 1122
Biology 2 for Health Studies Majors
BIOL 1121 4
CPH 2211
Human Anatomy & Physiology (proctored course)
BIOL 1122 3
CPH 2212
Infectious Diseases
BIOL 1122 3
CPH 2611
Nutrition
BIOL 1122 3
CPH 2711
Community and Public Health 1 (proctored course)
BIOL 1122 3
CPH 2712
Community and Public Health 2
CPH 2711 3
CPH 3311
Epidemiology (proctored course)
CPH 2211 3
CPH 3610
Human Development in a Global Perspective (proctored course)
CPH 2712 3
CPH 3995
Internship (6 credits)
By permission only for CPH majors with over 100 credits 6
CPH 4212
Genetics (proctored course)
CPH 3311 3
CPH 4241
Psychopathology and Mental Health (proctored course)
CPH 2211 and PSYC 1111 3
CPH 4510
Biostatistics (proctored course)
MATH 1280 and CPH 3311 3
CPH 4810
Health Policy and Management (proctored course)
CPH 2712 3

προσοχη αυτα ειναι μονο τα υποχρεωτικα. 

τον πληρες καταλογο μαζι με τα επιλογης τον βρισκετε στο repository.  συνολικα 39 μαθηματα + η πρακτικη

επισης οποιος θελει να του εξηγησω τη διαδικασια για την αιτηση υποτροφιας/grant  βημα βημα ας μου στειλει πμ για να μη κουραζουμε με τα διαδικαστικα το νημα.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Napier είπε

ναι αν προσεξεις τι πρωτες σελιδες του νηματος health science ειχα αρχισει να σπουδαζω αλλα επιδη ειχα βαρεθει τη ζωη μου αποφασισα να παω διοικηση επιχ.

ουσιαστικα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ως pre-med degree  δλδ για να ετοιμασεις το προφιλ σου ωστε να εισαχθεις καπου αλλου στην ιατρικη (στην αμερικη ολα αυτα ετσι) αφου τελιωσεις η να το χρεισιμοποιησεις για θεσεις σε νοσοκομια, κλινικες κοκ ουσιαστικα στο Healthcare Management. επισης ειναι το μοναδικο μπατσελορ που εχει ενα χρονο προεραιτικη πρακτικη (βγαινει δλδ 5 χρονια σπουδων συνολικα αν το θελεις).

εγω προσοπικα σκυλοβαρεθηκα γιατι πρωτον τα ηξερα ολα και τα ειχα ξαναδιδαχτει (στο τομεα υγιας δουλευω) και δευτερον γιατι αποφασισα να τη δω πιο μανατζηριαλ (εχω κανει σε θεση μανατζμεντ στην ετερια που δουλευω) και ετσι το γυρισα σε BA.

προσοχη αυτα ειναι μονο τα υποχρεωτικα. 

τον πληρες καταλογο μαζι με τα επιλογης τον βρισκετε στο repository.  συνολικα 39 μαθηματα + η πρακτικη

επισης οποιος θελει να του εξηγησω τη διαδικασια για την αιτηση υποτροφιας/grant  βημα βημα ας μου στειλει πμ για να μη κουραζουμε με τα διαδικαστικα το νημα.

Στείλε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω επισης μποριτε να δειτε τον καταλογο του υπ.παιδιας των ΗΠΑ για τα πιστοποιημενα πανεπιστημια στον οποιο συμπεριλαμβανετε το uopeople

συμφωνα λοιπον με το  U.S. Department of Education

https://ope.ed.gov/dapip/#/home

https://ope.ed.gov/dapip/#/institution-profile/233675

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος ενδιαφερετε μπορι να διαβασει το προσφατο αρθρο του www.timeshighereducation.com για το UoPeople.

https://www.timeshighereducation.com/news/online-university-head-fears-students-will-suffer-shift-online

η νεα προβλεψη ειναι οτι μεχρι του χρονου το UoPeople θα εχει 80 χιλιαδες φοιτητες!!

Αναφορά σε κείμενο

The institution has 31,000 students, 7,000 of whom started this month, and is recruiting 1,000 volunteer instructors. Mr Reshef said that it had seen “unprecedented growth” from students in China, Japan, South Korea and Italy, many of whom have been “laid off and are pursuing degrees to aid future job searches”. He expected enrolment to grow to 40,000 by September and 80,000 a year later

 

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΕΑΠ ανακοίνωσε οτι φέτος οι εξετάσεις δεν θα γίνουν όπως κάθε χρόνο και θα ανακοινώσουν σύντομα τον τρόπο...

https://www.eap.gr/el/anakoinwseis/274-trechouses/8383-anakoinosi-gia-ti-dienergeia-ton-exetaseon-akad-etous-2019-2020

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, dataking1986 είπε

To ΕΑΠ ανακοίνωσε οτι φέτος οι εξετάσεις δεν θα γίνουν όπως κάθε χρόνο και θα ανακοινώσουν σύντομα τον τρόπο...

https://www.eap.gr/el/anakoinwseis/274-trechouses/8383-anakoinosi-gia-ti-dienergeia-ton-exetaseon-akad-etous-2019-2020

τελεια.

το τελευτεο τυπικο εμποδιο για την ανανγωριση του uopeople απο το δοαταπ ηταν ο τροπος εξετασεων που δε συμφωνουσε μεχρι σημερα με το εαπ και ετσι με αυτη την αλλαγη στο εαπ επιτελους εναρμονιζετε η διαδικασια μεταξυ των 2 πανεπιστημιων. σε αναμονη τωρα της νεας αποφασης του δοαταπ που θα καταργη την υποχρεωση δια ζωσης εξετασης για τα εξ' αποστασεως πτυχια.

αν εχεις διαβασει δωσε, εξαλλου τελη ιουνιου θα αρχισεις στο uopeople. θα παρεις μια γευση πως θα ειναι και στο uopeople.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...