Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Linuxdude είπε

λόγου πληθώρας αφελών, να έχει περισσότερες πιθανότητες να αναγνωριστεί,

φιλε μου επεσες μεσα ακριβως χαχα

το ποσο πραγματικα γραφω την αναγνωριση του δοαταπ για το πτυχιο μου δε νομιζω υπαρχουν λεξεις στην ελληνικη να το περιγραψουν. μια φορα περασα τη διαδικασια του δοαταπ για το μαστερ μου και δε θελω να το ξανα κανω. δυστυχως ομως εχει κοσμο που για δικους τους λογους τους ενδιαφερει το δημοσιο (μπλιαχ) οποτε δινω τη μαχη για εκεινους. οχι για εμενα.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Napier είπε

το εχω πει πολλες φορες. προσοπικα χεστηκα για την αναγνωριση απο δοαταπ. 

ενδιαφερει ομως πολυ κοσμο που σκεφτετε να κανει αιτηση στο uopeople και ειναι σημαντικο να προσελκισουμε στο uopeople οσο περισοτερο κοσμο γινετε.

και που ειναι το κακο?αν ειναι να δινει αβερτα υποτροφιες σε ατομα με σοβαρα κοινονικοοικονομικα προβληματα, προσφυγες,αστεγους, απορους κτλ τοτε οχι απλα να διαφιμιστει αλλα θα ψηφιζα και ο εθνικος προυπολογισμος να σπονσοραρει το uopeople.

περα απο τη πλακα ομως προσπαθω εδω και καιρο να βρω ευκερια για να κανω pitch στην ετερια μου  ωστε να ριξει δωρεα στο  uopeople στα πλαισια του CSR.

Έτσι όπως το θέτεις συμφωνώ μαζί σου και μακάρι να γίνει βέβαια το πιο πιθανό είναι να καταλήξει σε καμία πυραμίδα ή σε αυτές τις εταιρίες στην Αμερική που έδιναν πιστοποιήσεις από αφηρημένα ιδρύματα σε πολιτικούς για να τα βάλουν στο πορτοφόλιό τους με το αζημίωτο φυσικά. Όλοι πρέπει να έχουν πρόσβαση στην γνώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, magnam είπε

Έστω ότι το UoPeople αναγνωρίζεται. Έχουν περάσει περίπου 50 χρόνια στο σύγχρονο εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας και ακόμη δεν θεωρούνται ισάξια για την εξαιρετική πλειονότητα των πολιτών (και οργανισμών/επιχειρήσεων) τα (Α)ΤΕΙ και τα ΑΕΙ. Το να πιστεύεις πως με μια πιθανή και υποτιθέμενη αναγνώριση θα εξισωθεί στην ελληνική πραγματικότητα ως πτυχίο όπως όλα τα υπόλοιπα των κρατικών ΑΕΙ/ΕΑΠ, είναι σχεδόν αφελές. Με το ζόρι, μάλιστα, τα τελευταία χρόνια αρχίζουν να λαμβάνουν υπόψη το ΕΑΠ και τα όποια ανοικτά Πανεπιστήμια.

μαζι σου για τις γραφιοκρατικες μαλακιες. κοιτα εγω ειμαι προτος που τις συχενομε και ειναι εξαιρετικα λυπηρα και τα αναχωματα για τα ΤΕΙ και ολες τις αλλες γραφιοκρατικες αγκυλωσεις. πραγματικα οσες φορες αναγκαζομαι να ασχοληθω με γραφιοκρατια απλα ειμαι αρωστος μετα για καμια βδομαδα που λεει ο λογος. 

δυστυχως ομως αυτη η γραφιοκρατια ακομα εχει νοημα για οσους θελουν το σουπερ γαματο ελληνικο δημοσιο οποτε με τον ενα η τον αλλο τροπο πρεπει στην ελλαδα να το κανω address το θεμα του δοαταπ αν ειναι να ερθει στο uopeople περισοτερος κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητέ @Napier, εσένα δεν σε αφορά ο ΔΟΑΤΑΠ και η όποια αναγνώριση διότι έχεις ξεκαθαρίσει ο ίδιος πως το κάνεις απλά για τις γνώσεις και για την πιστοποίηση πως όντως έχεις αυτές τις γνώσεις.

Παρ' όλα αυτά, η πλειονότητα του κόσμου αποφασίζει να σπουδάσει κάτι (να αφιερώσει, δηλαδή, τόσα χρόνια και χρήματα) προκειμένου αργότερα να ασκήσει αυτό το κάτι επαγγελματικά. Συνεπώς, χρειάζεται να έχει αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα. Αυτά τα επαγγελματικά δικαιώματα δεν έρχονται ουρανοκατέβατα. Στα δίνει το κράτος αφού πρώτα επαληθεύσει πως έχεις τις κατάλληλες γνώσεις (ήτοι, αντιστοιχίσει το πτυχίο σου με κάποιο αντίστοιχο ελληνικού Πανεπιστημίου που έχει ήδη κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα για τους αποφοίτους του).

Συνεπώς, διαφωνώ μαζί σου. Ο ΔΟΑΤΑΠ μόνο άχρηστος δεν είναι. Καλά κάνει και υπάρχει. Αλλιώς θα κατέληγε να σε χειρουργεί κόσμος με "αγοραστό" πτυχίο ιατρικής από την Μποζονία.

Επεξ/σία από magnam
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Linuxdude είπε

έχετε 30 σελίδες συζήτηση που χαϊδεύετε έναν τύπο που έχει καταντήσει σαν τους ιεχοβάδες με την μαλακία που πάει να πασσάρει ως πανεπιστημίο ( το αναγνωρίζει αυτός από μόνος του οπότε το κράτος να πάει να γαμηθεί), εν τω μεταξύ όλοι του έχουν ευχηθεί καλο πτυχίο αλλά αυτος εκει να μειωσει το ΕΑΠ μπας και προσηλυτήσει κανέναν κακομοίρη να πετάξει τον χρόνο του και τα λεφτά του έτσι ώστε, λόγου πληθώρας αφελών, να έχει περισσότερες πιθανότητες να αναγνωριστεί, κάνε ότι θες αγόρι μου και χαρα στην επιχειρήση που θα σε παρει να την διοικήσεις μιας και παιρνεις από λόγια και είσαι και συννενοήσιμος θα προκόψεις.

Ετσι ειναι,καποιος εξυπνος ανθρωπος στις ΗΠΑ εκανε ενα φθηνο ονλαιν ιδρυμα χωρις αναγνωριση και μοιραζει πτυχια,δινει και καποιες δωρεαν υπηρεσιες και αυτο ειναι ολο.Πανεπιστημιο που δεν εχει εγκαταστασεις,δεν εχει καθηγητες παρα μονο καποιους εθελοντες,δεν εχει κριτηρια εισαγωγης,η βαθμολογηση σε μεγαλο ποσοστο γινεται απο τους ιδιους τους φοιτητες.Σε καμια αξιολογηση δεν εμφανιζεται πιυθενα παρα μονο στην webometrics η οποια ομως δεν βαθμολογει ακαδημαικα κριτηρια παρα μονο ποσες αναζητησεις εχει στο ιντερνετ.Μονο απο περιεργεια οι αναζητησεις που καναμε εδω πιθανως το ανεβασαν καποιες μοναδες.Τωρα  το να κανεις σημαια οτι αποφοιτοι καπου δουλευουν  ε και?καπου θα δουλευανε ετσι και αλλιως.Ο καθενας κανει οτι θελει αλλα μη λεμε οτι θελουμε.Σιγα μην ενδιαφερομτε οι εργοδοτες για το uop,εδω δεν τους καιγετε καρφακι για αλλλα και αλλα πανεπιστημια.Ενταξυ κουβεντα ναγινεται να περναει και η ωρα  αλλα υπαρχουν πολλα παιδια που ψαχνοντε και εναι κριμα. Ας μου πει εμενα καποιος σοβαρα αν ηταν εργοδοτης και του ερχοταν υποψφιος πχ κομπιουτερας η για θεση διοικητικου απο το ΕΚΠΑ,το ΟΠΑ το ΠΑΠI,το ΕΜΠ χωρια τα ξενα πανεπιστημια  και απο την αλλη απο το πανεπιστημιο του λαου,πιστευει κανενας σοβαρα οτι θα επελεγε τον τελευταιο?

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, magnam είπε

 Ο ΔΟΑΤΑΠ μόνο άχρηστος δεν είναι. Καλά κάνει και υπάρχει. Αλλιώς θα κατέληγε να σε χειρουργεί κόσμος με "αγοραστό" πτυχίο ιατρικής από την Μποζονία.

καλα να μην ανοιξουμε κουβεντα για τη καταχρηση του ρολου του που κανει στην ελλαδα ο δοαταπ. στα περισοτερα πολιτισμενα κρατη η ακαδημαικη αναγνωριση γινετε ειτε μεσω τον πανεπιστημιων ειτε μεσω φορεων που σε λιγες εργασιμες μερες εχουν αντιστιχισι το πτυχιο σου. εμενα πχ το πτυχιο μου απο ελλαδα σε μια βδομαδα μου το ειχαν πιστοποιηση οταν εκανα το μαστερ εξω.

7 λεπτά πριν, Caspersen είπε

Ετσι ειναι,καποιος εξυπνος ανθρωπος στις ΗΠΑ εκανε ενα φθηνο ονλαιν ιδρυμα χωρις αναγνωριση και μοιραζει πτυχια,δινει και καποιες δωρεαν υπηρεσιες και αυτο ειναι ολο.Πανεπιστημιο που δεν εχει εγκαταστασεις,δεν εχει καθηγητες παρα μονο καποιους εθελοντες,δεν εχει κριτηρια εισαγωγης,η βαθμολογηση σε μεγαλο ποσοστο γινεται απο τους ιδιους τους φοιτητες.Σε καμια αξιολογηση δεν εμφανιζεται πιυθενα παρα μονο στην webometrics η οποια ομως δεν βαθμολογει ακαδημαικα κριτηρια παρα μονο ποσες αναζητησεις εχει στο ιντερνετ.

ε μα ειναι να μην απαντησεις σε τετια ποστ? το uopeople αναγνωριζετε κανονικοτα απο το αμερικανικο υπουργιο παιδειας, εχει νασιοναλ ακρεντιτεισιον και εχει αρχισει τη διαδικασια για ριτζιοναλ ακρεντιτεισιον που ειναι η μεγαλιτερη πιστοποιηση που μπορει να λαβει αμερικανικο πανεπιστημιο. οι εθελεντες καθηγητες του πληρονοντε με honorarium συμβολικα ποσα για λογους φορολογησης στις ΗΠΑ αλλα και για να κρατησει χαμηλα τα κοστη του πανεπιστημιου ωστε να μην τα μετακιλυσει στους φοιτητες με κοινονικοοικονομικα προβληματα που κυριως εξυπηρετει.

το peer grading γινετε μονο σε 2 components απο τα συνολικα 5 βαθμολογουμενα για καθε μαθημα και τη διαδικασια επιβλεπει και τροποποιει αναλογα ο καθηγητης. τα χω ξαναπει φυσικα αλλα οκ να βρισκοντε.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Napier είπε

καλα να μην ανοιξουμε κουβεντα για τη καταχρηση του ρολου του που κανει στην ελλαδα ο δοαταπ. στα περισοτερα πολιτισμενα κρατη η ακαδημαικη αναγνωριση γινετε ειτε μεσω τον πανεπιστημιων ειτε μεσω φορεων που σε λιγες εργασιμες μερες εχουν αντιστιχισι το πτυχιο σου. εμενα πχ το πτυχιο μου απο ελλαδα σε μια βδομαδα μου το ειχαν πιστοποιηση οταν εκανα το μαστερ εξω.

Κατσε ρε ανθρωπε γιατι μας λες πολλα και αμφιβαλω.Τι ελληνικο πτυχιο εχεις και απο που,που εκανες μαστερ και σε τι? Γιατι μου φαινεται τουλαχιστον παραξενο ναχεις αναγνωρισμενο ελληνικο πρυχιο,ναχεις μαστερ,και να καταληγεις για προπτυχιακο στο υop

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Napier είπε

καλα να μην ανοιξουμε κουβεντα για τη καταχρηση του ρολου του που κανει στην ελλαδα ο δοαταπ. στα περισοτερα πολιτισμενα κρατη η ακαδημαικη αναγνωριση γινετε ειτε μεσω τον πανεπιστημιων ειτε μεσω φορεων που σε λιγες εργασιμες μερες εχουν αντιστιχισι το πτυχιο σου. εμενα πχ το πτυχιο μου απο ελλαδα σε μια βδομαδα μου το ειχαν πιστοποιηση οταν εκανα το μαστερ εξω.

Αγαπητέ συμφορουμίτη, δεν νοείται σύγχρονο δυτικό (μην σου πω και ανατολικό) Κράτος στο οποίο μπορείς να ασκήσεις κάποιο επάγγελμα δίχως να έχεις αναγνωρισμένα τα αντίστοιχα επαγγελματικά δικαιώματα. Σε κανένα Κράτος, ούτε στις ΗΠΑ. Συνεπώς, είτε έχεις πτυχίο μη-αναγνωρισμένο είτε δεν έχεις, είναι το ίδιο και το αυτό, διότι κανένας ιδιωτικός (πόσο μάλλον δημόσιος) φορέας δεν μπορεί να σε προσλάβει γι' αυτό που σπούδασες.

Τα γράφω αυτά διότι έχεις συνδέσει κάπως τον ΔΟΑΤΑΠ με το δημόσιο τομέα. Κάνεις λάθος, συνδέεται και με τον ιδιωτικό. Διότι εάν το Κράτος (μέσω του ΔΟΑΤΑΠ) δεν σου αναγνωρίζει τα επαγγελματικά δικαιώματα του πολιτικού μηχανικού, δεν θα μπορέσει καμία κατασκευαστική εταιρία να σε προσλάβει ως πολιτικό μηχανικό. Γενικότερα, δεν θα μπορέσεις να ασκήσεις αυτό το επάγγελμα στη χώρα.

Εν ολίγοις, μην κοιτάς μόνο την αντιστοίχιση του πτυχίου σου με ένα ελληνικό. Δεν θέλεις τον ΔΟΑΤΑΠ μόνο γι' αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Caspersen είπε

Κατσε ρε ανθρωπε γιατι μας λες πολλα και αμφιβαλω.Τι ελληνικο πτυχιο εχεις και απο που,που εκανες μαστερ και σε τι? Γιατι μου φαινεται τουλαχιστον παραξενο ναχεις αναγνωρισμενο ελληνικο πρυχιο,ναχεις μαστερ,και να καταληγεις για προπτυχιακο στο υop

ε αμφεβαλε τι με νοιαζει. το πτυχιο μου απο το uopeople το εκανα στην αρχη για χομπι και στη συνεχια για στροφη στη καριερα μου . at the time ηταν το πιο οικονομικο που μπορουσα να βρω γιατι μαζευω και φραγκα για αγορα κατοικιας μεταξυ πολλων αλλων.

2 λεπτά πριν, magnam είπε

Αγαπητέ συμφορουμίτη, δεν νοείται σύγχρονο δυτικό (μην σου πω και ανατολικό) Κράτος στο οποίο μπορείς να ασκήσεις κάποιο επάγγελμα δίχως να έχεις αναγνωρισμένα τα αντίστοιχα επαγγελματικά δικαιώματα. Σε κανένα Κράτος, ούτε στις ΗΠΑ. Συνεπώς, είτε έχεις πτυχίο μη-αναγνωρισμένο είτε δεν έχεις, είναι το ίδιο και το αυτό, διότι κανένας ιδιωτικός (πόσο μάλλον δημόσιος) φορέας δεν μπορεί να σε προσλάβει γι' αυτό που σπούδασες.

Τα γράφω αυτά διότι έχεις συνδέσει κάπως τον ΔΟΑΤΑΠ με το δημόσιο τομέα. Κάνεις λάθος, συνδέεται και με τον ιδιωτικό. Διότι εάν το Κράτος (μέσω του ΔΟΑΤΑΠ) δεν σου αναγνωρίζει τα επαγγελματικά δικαιώματα του πολιτικού μηχανικού, δεν θα μπορέσει καμία κατασκευαστική εταιρία να σε προσλάβει ως πολιτικό μηχανικό. Γενικότερα, δεν θα μπορέσεις να ασκήσεις αυτό το επάγγελμα στη χώρα.

Εν ολίγοις, μην κοιτάς μόνο την αντιστοίχιση του πτυχίου σου με ένα ελληνικό. Δεν θέλεις τον ΔΟΑΤΑΠ μόνο γι' αυτό.

μα δεν ειπε καπιος να μη γινετε τυπικος ελεγχος αντιστιχιας του πτυχιου σου. το ζητημα ειναι να μη γινετε οπως το κανει ο δοαταπ. σου ξαναλεω σε ποια χωρα της δυσης η και ανατολικη παιρνει 1-2-3 χρονια καπιος να αντιστιχισι το πτυχιου του? εγω σε μια βδομαδα ξαναλεω αντιστιχισα το βασικο πτυχιο μου σε χωρα του εξωτερικου. συγκεκριμενα σε 6 εργασιμες μερες!!ναι!!

σου ειπα εχει μεγαλες παθογενιες ο δοαταπ στην ελλαδα. αυτο σχολιαζω.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως και εγώ σαν φοιτητής είχα μία περίοδο υπογράψει non-disclosure agreement με πολυεθνική κολοσσό, και το έχω στο experience στο linkedin. Ουσιαστικά δεν είχα καμία άμεση σχέση με την εταιρεία, αλλά ήμουνα φοιτητής-συνεργάτης, αλλά μαντέψτε, ποιον έχει alumniiii? 😄 Θέλω να καταλήξω, πως τα alumni στο linkedin στην πλειοψηφία τους είναι αστεία, ειδικά στις πολυεθνικές που μπορει ο καθένας να την εμφανίσει με τον Α ή Β λόγο.

Από εκεί και πέρα, βρίσκω αστείο το γεγονός ένα πρόγραμμα που αποτελείτε κυρίως από εθελοντές instructors και από αξιολογήσεις μεταξύ φοιτητών να το πάρω στα σοβαρά, και πόσο μάλλον να βλέπω πως στο μέλλον θα ανέβει. Νομίζω ο φίλος Napier, το έχει πάρει πολύ προσωπικά το θέμα και αδυνατεί να δει την αλήθεια. Όταν μάλιστα μιλάμε για Ελλάδα, γνωρίζοντας τα προηγούμενα αδυνατό ακόμα να καταλάβω πως κάποιος θα το πάρει στα σοβαρά και με βάση αυτό θα προσφέρει συνέντευξη. 

Στο ποιο σημαντικό κομμάτι, με την μικρή μου γνώση και εμπειρία, τα πανεπιστήμια διακρίνονται όχι με τον αριθμό των φοιτητών που έχουν και αποφοιτούν, αλλά με την δυναμική των καθηγητών, το ερευνητικό έργο, τις χρηματοδοτήσεις, ερευνητικές δημοσιεύσεις και συναφή πράγματα. Πως λοιπόν, βλέπεις ένα online πανεπιστήμιο, χωρίς τίποτα απο τα προηγούμενα απο ότι κατάλαβα, να ανέβει τόσο πολύ όσο λες στην παγκόσμια κατάταξη, γιατί από αυτό που δείχνεις και εκφράζεσαι, αφήνεις μία γεύση οτι το university of people στα επόμενα χρόνια θα έχει γίνει γνωστό σε κάθε σπίτι, θα αποτελεί νούμερο ένα επιλογής ανθρώπων και τα λοιπά. Και δεν νομίζω πως είμαι ο μόνος που βλέπω αυτό το hype απο μεριάς σου.

Επεξ/σία από paim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Napier είπε

ε αμφεβαλε τι με νοιαζει. το πτυχιο μου απο το uopeople το εκανα στην αρχη για χομπι και στη συνεχια για στροφη στη καριερα μου . at the time ηταν το πιο οικονομικο που μπορουσα να βρω γιατι μαζευω και φραγκα για αγορα κατοικιας μεταξυ πολλων αλλων.

Ναι αμφιβαλω,ειναι σαν να μου λες οτι ειμαι τελειωμενος γιατροςμε ειδικοτητα και διδακτορικο και παω σε σχολη για να σπουδασω βοηθος νοσοκομου.Αποκλειεται καποιος που εχει πτυχιο ελληνικου η ξενου πανεπιστημιου και μαστερ αναγνωρισμενο να  πηγαινει  στο υοp και να ενδιαφερεται για την αναγνωριση που δινει η δεν δινει.Και για να με ταπωσεις ανεφερε σχολη και πτυχιο,μαστερ και πανεπιστημιο διαφορετικα αυτο λεγεται παραπληροφορηση,και αντιποιηση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Caspersen είπε

.Αποκλειεται καποιος που εχει πτυχιο ελληνικου η ξενου πανεπιστημιου και μαστερ αναγνωρισμενο να  πηγαινει  στο υοp και να ενδιαφερεται για την αναγνωριση που δινει η δεν δινει.

ναι ε?αποκλιετε?χαχα 

δε ξερω σε πιο μικροκοσμο ζεις φιλε μου αλλα οχι μονο εγω αλλα η πλειοψηφια των συμφοιτητων μου στο uopeople ηδη εχουν πτυχιο και καποιοι ακομα  και μαστερ, δεν ειμαι ο μονος !!

σοκαριστικες τωρα ε?

6 λεπτά πριν, paim είπε

 Και δεν νομίζω πως είμαι ο μόνος που βλέπω αυτό το hype απο μεριάς σου.

για να δουμε ομως. θα πεσω εξω στο hype μου?

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Napier είπε

ναι ε?αποκλιετε?χαχα 

δε ξερω σε πιο μικροκοσμο ζεις φιλε μου αλλα οχι μονο εγω η πλειοψηφια των συμφοιτητων μου στο uopeople ηδη εχουν πτυχιο καποια και μαστερ, δεν ειμαι ο μονος !!σοκαριστικες τωρα ε?

Εξακολουθεις να μην απαντας.Που και τι σπουδασες και ασε τους μικροκοσμους και τους μακροκοσμους Κανενα πανεπιστημιο δεν δεχεται καποιος να προσποιειτε τον αποφοιτο του,Δυο φορες σε ρωτησα και αυτη ειναι η τριτη και δεν απαντας στο απλουστατο ερωτημα.Δεν θες?δικαιωμα σου αλλα δεν μπορεις να προσποιεισαι κατι που δεν εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Caspersen είπε

 αλλα δεν μπορεις να προσποιεισαι κατι που δεν εισαι

 ντετεκτιβιλικι βλεπω και εδω χαχα

δε προσποιουμε κατι φιλε μου. η αληθεια ειναι αυτη και πραγματικα με εντυπωσιαζει που υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι εχουν τοσο περιορισμενη αντιληψη. ναι οι πλειοψηφια των συμφοιτητων μου στο uopeople εχουμε ηδη πτυχια και μαλιστα αν δε κανω λαθος σε ενα απο τα courses που ειμαι σε αυτο το τερμ ειμαστε κοντα στους 10 με μαστερ απο τους 25 συνολικα.

διαβασε και εδω μερικα για τη καριερα μου να παρεις μια γευση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τρεις φορες ρωτησα και δεν απαντησες και καλα εκανες διοτι οχι ουτε πτυχιο εχεις ουτε μαστερ.Αν ελεγες  ψευτικα στοιχεια και ψευτικο πτυχιο ,αυτο αποτελει ποινικο αδικημα.Τα δε περι περιορισμενης αντιληψης αστα,ουτε με ενδιαφερει τι κανουν  αλλοι στην αμερικη.Ως αποφοιτος ομως ελληνικου πανεπιστημιου και μεταπτυχιακου δεν ανεχομαι καποιος ψευδως να αναφερει οτι κατεχει αυτους τους τιτλους.Αυτο αποτελει και ποινικο αδικημα  και ηθικο ολισθημα Ασε λοιπον τα εντυπωσιαζομαι,και τα χα χα  και το ποσοι ειστε σε τι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...