Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Το Malwarebytes premium έχω, εντωμεταξύ όταν το βάζω να σαρώσει τον ίδιο φάκελο σε άσχετη στιγμή δεν βρίσκει τίποτα. Μόνο στην εκκίνηση του kodi ---> φόρτωση elementum "βρίσκει" trojan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάτι εκανα και χάθηκε το gkobu skin.

εμφανίζεται ενα skin με ελάχιστα πράγματα.

παταω στο gkobu gui fix μου βγάζει force close αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Κάποια δευτερόλεπτα εμφανίζεται κανονικά μετα το force close αλλά έρχεται ο updater και με γυρνάει πισω σε αυτό το  σχεδον κενό skin.

δοκίμασα clear cache και διαγραφή ενος αρχείου guiκατι.xml που βρήκα μεσα στο userdata αλλά και αλλαγή σε αλλο skin και γύρισμα πίσω στο gkobu skin αλλά τίποτα.

ολα τα skin δουλεύουν εκτος απο αυτο.

καμία ιδέα?

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα έχω ένα fire stick 1 gen. 

Βάζω ταινίες με το exodus redux. Η ταινίες στα 1080p παίζουν άψογα χωρίς κολλήματα. Όταν όμως φορτώνω subs πέφτουν αισθητά τα frame rates. Πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα; Έχετε και εσείς παρόμοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2019 στις 8:24 ΜΜ, Doubt είπε

@veros43

Προφανώς τώρα ξεκινάς με το kodi και δεν πρόκειται κανείς να σου γράψει εδώ όλα τα βήματα από την αρχή που το ανοίγεις πρώτη φορά.

Ψάξε στο google, στο youtube, διάβασε, δες βιντεάκια, ρίξε και μια ματιά εδώ και καλή αρχή.

https://www.pcsteps.gr/165094-όλα-τα-κόλπα-και-οι-ρυθμίσεις-στο-kodi/

Θα πρότεινες τον οδηγο του pcsteps σε καποιον για να ακολουθησει ολα τα βηματα ακομα και τωρα? (ενταξει τα λινκ που δινει φανταζομαι θα πρεπει να εχουν αλλαξει) ή απλα για να πάρει μια ιδεα για το κοντι?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pipis_vidas είπε

Θα πρότεινες τον οδηγο του pcsteps σε καποιον για να ακολουθησει ολα τα βηματα ακομα και τωρα? (ενταξει τα λινκ που δινει φανταζομαι θα πρεπει να εχουν αλλαξει) ή απλα για να πάρει μια ιδεα για το κοντι?

Ευχαριστώ.

Ως το "Συνδέσεις με περιορισμένη ταχύτητα" είναι χρήσιμο. Μετά βάζεις τα πρόσθετα σου και ξεκινάς.

Μερικά χαρακτηριστικά ακόμα τα μαθαίνω.😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Εδώ και 2-3 μέρες αργεί να φορτώσει την λίστα με τις ταινίες. Και με placenta και με exodus... είτε μέσα από build είτε σαν addons.

Πατάω π.χ. "πιο δημοφιλή" και κάνει 70 δευτερόλεπτα να μου δείξει τις ταινίες.

Μόλις μου βγάλει την λίστα όμως, μετά όλα καλά.  Έχω 50άρι vdsl και είμαι με ethernet.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To placenta εχει πεθανει εδω και 1+ χρονο τουλαχιστον και το exodus (εφοσον εννοεις το παλιο exodus και οχι το redux που βγηκε περυσι τετοιο καιρο και πεθανε μεχρι το καλοκαιρι) εδω και αρκετα χρονια. Οποτε, αντι να βαζεις builds και repos-χωματερες που ξεθαβουν οτι αρχαιολογια υπαρχει και την προωθουν για δικια τους, βαλε ενα μονο προσθετο και μεινε με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pipis_vidas είπε

Θα πρότεινες τον οδηγο του pcsteps σε καποιον για να ακολουθησει ολα τα βηματα ακομα και τωρα? (ενταξει τα λινκ που δινει φανταζομαι θα πρεπει να εχουν αλλαξει) ή απλα για να πάρει μια ιδεα για το κοντι?

Ευχαριστώ.

Αν έχεις χρόνο για χάσιμο να διαθέσεις και δεν σε νοιάζει η ποιότητα της εικόνας, το buffering, οι αποσυνδέσεις, τα λινκ που δεν δουλεύουν τα μισά από αυτά, το ανύπαρκτο έως μηδενικό Iptv, τα olpair σε λινκ για να εκκινήσει μια ταινία και οι της κακιάς ώρας ελληνικοί υπότιτλοι, καθώς και κάθε μήνα 2 μηνός ξανά μάνα από την αρχή τότε go for it, κάποιοι το απόκαλουν διασκέδαση εγώ βασανιστηριο,....

Όσο και αν το ζαλισα δυστυχώς λύση που να είναι ικανοποιητική δεν...ούτε με συνδρομητική, στο λέω ώντας συνδρομητής nova, netflix και πάλι δεν, πάντως το ,kodi είναι το χειρότερο εκτός ίσως από την μέγιστη απάτη το modbro

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Αν έχεις χρόνο για χάσιμο να διαθέσεις και δεν σε νοιάζει η ποιότητα της εικόνας, το buffering, οι αποσυνδέσεις, τα λινκ που δεν δουλεύουν τα μισά από αυτά, το ανύπαρκτο έως μηδενικό Iptv, τα olpair σε λινκ για να εκκινήσει μια ταινία και οι της κακιάς ώρας ελληνικοί υπότιτλοι, καθώς και κάθε μήνα 2 μηνός ξανά μάνα από την αρχή τότε go for it, κάποιοι το απόκαλουν διασκέδαση εγώ βασανιστηριο,....

Όσο και αν το ζαλισα δυστυχώς λύση που να είναι ικανοποιητική δεν...ούτε με συνδρομητική, στο λέω ώντας συνδρομητής nova, netflix και πάλι δεν, πάντως το ,kodi είναι το χειρότερο εκτός ίσως από την μέγιστη απάτη το modbro

Έλα ντε, συμφωνώ. Κάθε λίγο και λιγάκι κάτι χαλάει. Το κόντι βασικά φτιάχτηκε για άλλο σκοπό, όχι για πειρατική τηλεόραση, όσο κι αν λέμε ότι τα βλέπουμε νόμιμα. Εγώ προτιμώ πάντως το stremio, σταθερή αξία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Coppermine είπε

Αν έχεις χρόνο για χάσιμο να διαθέσεις και δεν σε νοιάζει η ποιότητα της εικόνας, το buffering, οι αποσυνδέσεις, τα λινκ που δεν δουλεύουν τα μισά από αυτά, το ανύπαρκτο έως μηδενικό Iptv, τα olpair σε λινκ για να εκκινήσει μια ταινία και οι της κακιάς ώρας ελληνικοί υπότιτλοι, καθώς και κάθε μήνα 2 μηνός ξανά μάνα από την αρχή τότε go for it, κάποιοι το απόκαλουν διασκέδαση εγώ βασανιστηριο,....

Όσο και αν το ζαλισα δυστυχώς λύση που να είναι ικανοποιητική δεν...ούτε με συνδρομητική, στο λέω ώντας συνδρομητής nova, netflix και πάλι δεν, πάντως το ,kodi είναι το χειρότερο εκτός ίσως από την μέγιστη απάτη το modbro

πωω ξενερωσα πολύ μπορώ να πω καθως παρηγγειλα μολις ενα boxακι αλλα είναι καλό που εκανες αυτο το σχολιο και ευχαριστώ για να ειμαι προετοιμασμενος για το χειρότερο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Coppermine είπε

Αν έχεις χρόνο για χάσιμο να διαθέσεις και δεν σε νοιάζει η ποιότητα της εικόνας, το buffering, οι αποσυνδέσεις, τα λινκ που δεν δουλεύουν τα μισά από αυτά, το ανύπαρκτο έως μηδενικό Iptv, τα olpair σε λινκ για να εκκινήσει μια ταινία και οι της κακιάς ώρας ελληνικοί υπότιτλοι, καθώς και κάθε μήνα 2 μηνός ξανά μάνα από την αρχή τότε go for it, κάποιοι το απόκαλουν διασκέδαση εγώ βασανιστηριο,....

Όσο και αν το ζαλισα δυστυχώς λύση που να είναι ικανοποιητική δεν...ούτε με συνδρομητική, στο λέω ώντας συνδρομητής nova, netflix και πάλι δεν, πάντως το ,kodi είναι το χειρότερο εκτός ίσως από την μέγιστη απάτη το modbro

Τα έχεις φτύσει βλέπω όλα  αλλά δεν προτείνεις κάτι εναλλακτικό. Όταν τα θέλουμε όλα τζάμπα τότε να είμαστε έτοιμοι και για λίγο ταλαιπωρία, αλλιώς βίντεο κλαμπ (αν υπάρχει ακόμα κάποιο στην περιοχή μας) ή pay per view ή περιμένουμε να δούμε τι αυγά θα βράσει το disney+. Συμφωνώ για nova, otetv ότι δεν αξίζουν μία, εκτός αν βλέπει κάποιος πολλούς αγώνες.

Επίσης, το kodi δεν είναι το χειρότερο. Το kodi είναι ένα media center που αναπαράγει αξιόπιστα multimedia υλικό. Τα πρόσθετα είναι το πρόβλημα άλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό.

20 λεπτά πριν, pipis_vidas είπε

πωω ξενερωσα πολύ μπορώ να πω καθως παρηγγειλα μολις ενα boxακι αλλα είναι καλό που εκανες αυτο το σχολιο και ευχαριστώ για να ειμαι προετοιμασμενος για το χειρότερο 

Φίλε μην πτοείσαι. Βάλε atlas και exodus redux και αν θέλεις μια μοιρασμένη συνδρομή στο netflix (3,5€ τον μήνα δεν είναι τρομερό ποσό) και δες πως θα πάει. Μόνο, αν βάλεις netflix να συνδέσεις ποντίκι ασύρματο γιατί αλλιώς είναι βάσανο.

btw, ποιο μποξάκι πήρες;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@micos000

Εάν βρεις και εσύ εναλλακτική πες την και σε εμένα ήδη πληρώνω 43€ το μήνα στην nova full cinema και 15€ στο netflix....και τι να κάνω που δεν καλύπτονται τα γούστα μου ειδικά η ,nova ,στα cinema είναι .   απλά έχει κορυφαία ποιότητα εικόνας για full hd που εκπέμπει, αλλά ντοκιμαντέρ που με ενδιαφέρουν σχεδόν δεν έχει τίποτα, αθλητικά δεν έχω ούτε ποιος έχει πάρει πρωτάθλημα δεν ξέρω και δε με ενδιαφέρει να μάθω, στο on demand στις scifi ταινίες που με ενδιαφέρουν έχει 6 τίτλους μόνο ορισμένοι 10ετιας, το netflix μετά από την σαβουρα των ,b movies είδα τον Ιρλανδό,....

Γενικά κατεβάζω από τορρεντ λύση άλλη δεν βρίσκω έχω περίεργα γούστα αλλά δεν μπορώ να τα αλλάξω κι ολας π Χ. η ,nova ,είχε το got γνωστοί μου το βλέπουν εγώ όχι οπότε τορρεντ και πάλι τορρεντ

Ποιο Disney εμένα μου αρέσει ένα που παίζει το hbo, άλλο του,scifi και άλλο ένα στο cbs τώρα?

Όσο δεν υπάρχει μια πλατφόρμα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι αφου υπάρχει ανταγωνισμός των εταιρειών για το ποια θα έχει μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά

 

Επεξ/σία από Coppermine
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...