Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, playtak είπε

Παιδιά να ρωτήσω ενώ έχεις κάνει το update(στο 7.50 που ειναι τώρα)είναι λογικό να σου βγάζει ξανά να κατεβάσεις το update σε safe mode η έχει καποιο πρόβλημα το λειτουργικό? οποίος μπορεί ας το τσεκαρει να μου πει τι του βγάζει όταν επιλέγει update σε safe mode...

Όχι δεν είναι λογικό.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, τσεκαρεις υγεία σκληρού.

Αν είναι οκ 100% ίσως να είναι και bug του λογισμικού, αλλά από εμπειρία μου λέει μάλλον σκληρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχ κατάλαβα κριμας και είναι και καινούργια κονσόλα ουσιαστικά (Δεκέμβρη την πήρα) .Μια φορά το μηνα μου βγάζει κάνα error και μια φορα την άνοιξα και έκανε κάτι περίεργα ο ήχος(έκανα reset και έφτιαξε)μήπως με κάνα initialize θα στρώσει? Άμα βγάλω σκληρό δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση έτσι?Η ακόμα και αν έχει θέμα και τον αλλάξω με καλύπτει? Να τονίσω ότι μόνο στο safe mode μου λέει ότι είναι διαθεσιμο το 7.50 ,σε κανονική λειτουργία δεν έχει θέμα ακόμα και όταν πάω για update μου λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι περασμένη που όντως είναι γιατί δεν θα έμπαινα ούτε online κλπ

Επεξ/σία από playtak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, playtak είπε

Οχ κατάλαβα κριμας και είναι και καινούργια κονσόλα ουσιαστικά (Δεκέμβρη την πήρα) .Μια φορά το μηνα μου βγάζει κάνα error και μια φορα την άνοιξα και έκανε κάτι περίεργα ο ήχος(έκανα reset και έφτιαξε)μήπως με κάνα initialize θα στρώσει? Άμα βγάλω σκληρό δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση έτσι?Η ακόμα και αν έχει θέμα και τον αλλάξω με καλύπτει? Να τονίσω ότι μόνο στο safe mode μου λέει ότι είναι διαθεσιμο το 7.50 ,σε κανονική λειτουργία δεν έχει θέμα ακόμα και όταν πάω για update μου λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι περασμένη που όντως είναι γιατί δεν θα έμπαινα ούτε online κλπ

Δεν έχεις θέμα εγγύησης αν βγάλεις η αλλάξεις σκληρό.

Εγγύηση χαλάει όταν πειραχτει η ταινία ασφαλείας που έχει πίσω για να ανοιχτεί η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε σε ευχαριστώ, θα τσεκαρω αν έχει θέμα ο σκληρός αν όχι του κάνω initialize μπας και στρώσει και βλεπουμε(στην τελική παίζει κανονικά η κονσόλα αλλά που και που βγάζει κάνα error)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να συνδέσεις 2 ή 3 εξωτερικούς σκληρούς δίσκους στη κονσόλα για να εγκαθιστάς παιχνίδια?

Αν ναι μπορείς να μεταφέρεις τα παιχνίδια από τον έναν εξωτερικό δίσκο στον άλλον?

Αν ναι πως μπορείς γιατί όταν πάω πάνω σε ένα παιχνίδι και πατάω το κουμπί "options" στο μοχλό δεν μου εμφανίζει πουθενά να μεταφέρω το παιχνίδι στον άλλον εξωτερικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μπορείς να συνδέσεις 2 ή 3 εξωτερικούς σκληρούς δίσκους στη κονσόλα για να εγκαθιστάς παιχνίδια?

Αν ναι μπορείς να μεταφέρεις τα παιχνίδια από τον έναν εξωτερικό δίσκο στον άλλον?

Αν ναι πως μπορείς γιατί όταν πάω πάνω σε ένα παιχνίδι και πατάω το κουμπί "options" στο μοχλό δεν μου εμφανίζει πουθενά να μεταφέρω το παιχνίδι στον άλλον εξωτερικό δίσκο.

Ναι γίνεται με 2-3 δίσκους ταυτόχρονα.

Για μεταφορά πας storage/applications σου ανοίγει την λίστα με τα εγκατεστημένα παιχνίδια και επιλέγεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' ότι διαβάζω στο ίντερνετ δυστυχώς πλέον δεν γίνεται.

Μετά από τα τελευταία system update η Sony απαγόρεψε η κονσόλα να βλέπει πάνω από 1 εξωτερικό ταυτόχρονα.

Πόσο μάλλον να μπορείς να μεταφέρεις παιχνίδια από τον έναν εξωτερικό στον άλλον.

 

Έστειλα και ένα μειλ στη Sony να το σιγουρέψω και περιμένω απάντηση.

 

Edit: Τελικά ισχύει δεν μπορείς να συνδέσεις πάνω από έναν εξωτερικό δίσκο στη κονσόλα ταυτόχρονα.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, playtak είπε

Παιδιά να ρωτήσω ενώ έχεις κάνει το update(στο 7.50 που ειναι τώρα)είναι λογικό να σου βγάζει ξανά να κατεβάσεις το update σε safe mode η έχει καποιο πρόβλημα το λειτουργικό? οποίος μπορεί ας το τσεκαρει να μου πει τι του βγάζει όταν επιλέγει update σε safe mode...

ναι και εμενα το ιδιο κανει και δεν εχει κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρω ότι πρόκειται για newbie question αλλά πρέπει να ρωτήσω για να σιγουρευτώ.

Πήρα ένα καινούργιο ps4 pro από Αγγλία και όπως είναι λογικό έχει το Βρετανικό καλώδιο.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την τάση ή οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω αντάπτορα για την μετατροπή ή να προτιμήσω νέο καλώδιο ελληνικής πρίζας;

Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nistisimos είπε

Καλησπέρα, ξέρω ότι πρόκειται για newbie question αλλά πρέπει να ρωτήσω για να σιγουρευτώ.

Πήρα ένα καινούργιο ps4 pro από Αγγλία και όπως είναι λογικό έχει το Βρετανικό καλώδιο.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την τάση ή οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω αντάπτορα για την μετατροπή ή να προτιμήσω νέο καλώδιο ελληνικής πρίζας;

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Εννοείται καλώδιο οχταράκι.

https://www.skroutz.gr/c/757/kalodia-trofodosias.html?from=most-popular&keyphrase=οχταρακι

Κανένα νόημα να μπλεξεις με αντάπτορα.

Και εγώ απο το amazon.co.uk το είχα πάρει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρέχει εδώ και 2 μέρες στο αμερικάνικο PS Store το Hidden Gems Sale, που έχει αρκετά παιχνίδια, και indie αλλά και AAA, σε πολύ μεγάλες εκπτώσεις.

Μπορείτε να δείτε κάποια από αυτά τα παιχνίδια στο παρακάτω site, ταξινομημένα με φθίνουσα ποσοστιαία έκπτωση:

https://psprices.com/region-us/discounts/?platform=PS4&sort=percent

Εγώ έβαλα μία prepaid κάρτα των 20$ και πήρα καμιά 15 αριά..

Μερικά που ξεχώρισα σε πολύ χαμηλές τιμές, για όποιον ενδιαφέρεται, είναι τα εξής:

Spoiler

- Reus 0.44$

- Wuppo 0.99$

- Defunct 0.74$ (έχει λίγο εκνευριστικά controls αλλά δεν είναι άσχημο)

- Aerea 0.59$ (έχει θέματα στο gameplay του αλλά δεν είναι άσχημο αν παίζεις με παρέα co-op splitscreen)

- Murdered Soul Suspect 1.99$

- Onrush Standard Digital Edition 2.49$

- The Count Lucanor 1.79$

- The Long Reach 1.79$

- Instant Indie Collection Vol.1 (Stealth Inc 2, The Swapper, Thomas Was Alone) 3.44$

- Ίσως και τα υπόλοιπα Instand Indie Collection, έχουν 3 παιχνίδια το καθένα και κοστίζουν από 3.74$ έως 4.49$

- Thief 2.99$

- The Bridge 1.49$

- Life is Strange Complete Season 3.99$

- Life is Strange: Before the Storm Deluxe Edition 4.99$

Υπάρχουν κι άλλα αξιόλογα παιχνίδια σε έκπτωση, ο καθένας ας δει τι υπάρχει κι ας επιλέξει αναλόγως τα γούστα του..

Σε κάθε περίπτωση, μείνετε μακριά από τα Real Farm και Shiny, τα αγόρασα μόνο και μόνο επειδή ήταν πολύ φτηνά αλλά πραγματικά δεν αξίζουν ούτε τα λίγα cents, καλύτερα με τα ίδια χρήματα να πάρετε κάτι από την παραπάνω λίστα.

 

Επεξ/σία από thomason993
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...