Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Ποια θήκη τσιμπησες? Γενικά εντυπώσεις?

Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Αν θες όταν πάω σπίτι να κοιτάξω μάρκα. Αλλά θυμάμαι πήρα την φθηνότερη με τις καλύτερες αξιολογήσεις. Δεν είχα δώσει πάνω από 10 ευρώ.
Κανένα απολύτως πρόβλημα. Χωρίς εξωτερική παροχή ρεύματος. Χρησιμοποιώ τον εξωτερικό για τα single player και τον εσωτερικό για τα multi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, psi1984 είπε

το προ οταν βγαζω το cd αργει πολυ να το πεταξει σα να κολαει μεσα ξερει κανεις τι να κανω ?

Πιάνουν σκόνη και μάκα οι μακροστενοι κύλινδροι όπου ρολαρει το δισκάκι.

Δες το πώς θα πάει στην πορεία,αν χειροτερέψει πρέπει να ανοιχτεί η κονσόλα και το drive.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρω μια δευτερη κονσολα να την εχω στο εξοχικο, θα μπορω να μεταφερω ολα τα save μου να συνεχισω εκει τα παιχνιδια η παιζει θεμα με κλειδωμενα saves οπως στο PS3. Μιλαμε για τονιδιο user account και χωρις να μαι πλας. Θελω να συγχρονιζονται τα τροφι και να συνεχισω οποιο παιχνιδι στην δευτερη κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2020 στις 7:27 ΜΜ, Malthador είπε

Η official εφαρμογή παίζει μόνο με DS4, οπότε πας αναγκαστικά για mount, π.χ. ένα τέτοιο.

Διαφορετικά, υπάρχει το repl4y app που μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο gamepad θέλεις.

Προσπάθησα να συνδέσω το DS4 αλλα δεν δουλεύει...(εχω το redmi note7) αν θυμάμαι καλα μου πέταξε μήνυμα οτι δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου,κατι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο
Does ps4 do cloud saves?
When you save data to online storage, you can then download the data to another PS4™ system and continue playing the game. To use this feature, you must be a PlayStation®Plus subscriber. You can also upload saved data from the home screen. ... You can place up to 1000 saved data items in online storage.

Για να έχεις cloud saves θες plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, therock είπε

Αν παρω μια δευτερη κονσολα να την εχω στο εξοχικο, θα μπορω να μεταφερω ολα τα save μου να συνεχισω εκει τα παιχνιδια η παιζει θεμα με κλειδωμενα saves οπως στο PS3. Μιλαμε για τονιδιο user account και χωρις να μαι πλας. Θελω να συγχρονιζονται τα τροφι και να συνεχισω οποιο παιχνιδι στην δευτερη κονσολα

 

1 λεπτό πριν, Hazuki είπε

Για να έχεις cloud saves θες plus.

Αλλιως πρεπει να τα αποθηκευσεις σε ενα στικακι και να τα μεταφερεις..Για να λες να συγχρονιστουν τα trophies φανταζομαι θα εχεις ιντερνετ στο εξοχικο αλλιως το ξεχνας κ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα τροφι θελω να συγχρονιζονται οχι τα save. Με στικακι θα τα περναω, αρκει να μην εχει κλειδωμενα και να μπορω να μςταφερω save απο καθε εγκατεστημενο μου παιχνιδι. Για trophy δε θες plus για να συγχρονισεις σε αλλη κονσολα με το ιδιο account σωστα ( ναι εχω ιντερνετ και στο αλλο μερος)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα κουλό πρόβλημα . Δεν μου αναγνωρίζει το drive ένα συγκεκριμένο δισκάκι όταν έχω το PlayStation οριζόντια. Μόλις το γυρίσω κάθετα το διαβάζει όπως και όλα τα άλλα DVD που έχω ανεξάρτητα τοποθέτησης  .

Το πιο περίεργο είναι οτι το DVD δεν είναι γραντζουνισμένο ???

Τι να κάνω διότι φοβάμαι μήπως είναι στα τελευταία του το Blue Ray παρόλο που το χρησιμοποιώ σπάνια !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βρίσκω το θέμα του  Star Wars Jedi: Fallen Order για τις κονσόλες, οπότε το γράφω εδώ μιας και έχω το ps4 pro.
(φοράω το τελευταίο official firmware, και έναν 2ΤΒ σκληρό δίσκο .

Αγόρασα digital το παιχνίδι, το κατέβασα μια χαρά last version κτλ, βάζω να παίξω σε 4k με κλειστό το performance mode του παιχνιδιού και αντιμετωπίζω τρομερό πρόβλημα.
Δεν μπορώ να παίξω!
Στην αρχή ακόμα εκεί που ψάχνεις τον φίλο σου στο τραίνο ενώ κοιμάσαι και προχωράς, τα npc τα φορτώνει μετά από λίγο, μερικές φορές παρατηρώ ότι τα textures επίσης δεν τα φορτώνει στην κάπα του, είναι κάπως νερουλά..το καλύτερο όλων είναι, ότι μόλις παω στην πόρτα που αλλάζω "διάσταση-μέρος" και αρχίσουν και χτυπάνε οι σειρήνες, και μόλις ακουμπήσω τον τοίχο, αμέσως μετά δεν φορτώνει τίποτα και ο χαρακτήρας μου πέφτει στο κενό!  Το δοκίμασα σε performance mode, πάλι τα ίδια.Έβαλα την τηλεόραση σε 1080p πάλι τα ίδια.
Έκανα rebuild database το ps4 πάλι τίποτα. Έσβησα το παιχνίδι και το κατέβασα από την αρχή, πάλι τίποτα.
και αυτό εδώ δοκίμασα, καλά αυτό το κλείνω πάντα στα παιχνίδια.

Διάβασα πως είχε προβλήματα το παιχνίδι με το performance του, με αυτά τα προβλήματα. Αλλά περίμενα να είναι διορθωμένα.


Έβαλα τώρα πάνω τον μανίσιο σκληρό και κατεβάζω το παιχνίδι να δω πως τρέχει και εκεί. Αν κάνει τα ίδια, θα είναι η κονσόλα να υποθέσω;

 

~ edit ~

Με τον μανίσιο σκληρό, όλα καλά! Παίζει σωστά το παιχνίδι!
Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχει μια καθυστέρηση στο μενού της κονσόλας που είχα δει!
Οπότε ο δίσκος έγινε RMA να τον στείλω πίσω για αντικατάσταση. (παρόλο που το HD sentinel δεν εμφανίζει λάθη στον δίσκο, ακούγεται παράξενα όταν μπαίνει σε λειτουργία)
 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ένας φίλος έστειλε το ps4 απλά για καθάρισμα...  Ούτε πάστες ούτε τίποτα απλά καθάρισμα..  Κ μάλλον δεν το είχε ξανακάνει αυτός που το ανέλαβε... 

Το θέμα είναι όταν το πήρε πίσω..  Πατάει το dualshok να κάνει δεξιά...  Κ δεν το κάνει καθόλου ή το κάνει με καθυστέρηση...   Δοκίμασε κ άλλο χειριστήριο τα ίδια.. κ σε άλλη tv   με άλλο hdmi πάλι τα ίδια.. Μερικές φορές κάνει συχνά αποσύνδεση ενώ έχει μπαταρία κανονικά όταν παιζει  .. Έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακων... Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σας δουλεύει το 2-step verification; Σας έρχεται SMS;

Εμένα ενώ δείχνει ανενεργό στο PS4 και δεν ενεργοποιείται, η Sony λέει πως τους το δείχνει ενεργό.Αυτό πρίν μήνες, δεν έχω ασχοληθεί απο τότε.

Επίσης επειδή είχα βάλει λάθος ημερομηνία γέννησης όπως λένε, σε κάτι δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν και ζήτησαν σκανάρισμα ταυτότητας σε email.Μου έχουν δώσει αριθμό καρτέλας.

*Edit:

Το σφάλμα που μου έβγαζε, έγραφε πως το email χρησιμοποιείται ήδη σε κάποια άλλη υπηρεσία, εγώ όμως δεν το έχω βάλει πουθενά.

Θυμάμαι πως αν δεν αν δεν απενεργοποιούσα το 2 step verification (όσο λειτουργούσε), δεν μπορούσα να κάνω sign in στο site της Sony, αν θυμάμαι σωστά, απο όταν σταμάτησε να λειτουργεί το 2 step, μπαίνω έτσι.

Ελπίζω κάποια μέρα να μην χάσω το account με τα games.Του αδερφού μου που κάνουμε game share, λειτουργεί κανονικά το 2 step.

Επίσης έχω διαπιστώσει πως όταν κάποιο email δεν χρησιμοποιείται για καιρό, δεν μπορείς να κάνεις πλέον sign in, ζητάει εκτός απο ονοματεπώνυμο κλπ και άλλα στοιχεία, πχ σε ποιούς 2-3  έστειλες τελευταία email, αφού δεν είχα στείλει σε κανέναν συμπλήρωσα τα υπόλοιπα στοιχεία αλλά θεώρησε πως δεν ήταν επαρκή, αυτό το email τέλος.Αυτό το έπαθα σε άλλο email.Υποθέτω πως το ίδιο μπορεί να έχει συμβεί και στο email του PSN.

Εδώ μου παραβίασαν το email που το είχα βάλει μόνο στο PayPal, μου μπλόκαρε το PayPal, τρόμαξα να κάνω sign in με αλλαγή κωδικού, μετά καταχώρησα το Gmail (Στο οποίο έχω 2 step) με σκοπό να αντικαταστήσω το παλιό email, αλλά ενώ το έκανα Verify από το email που μου έστελνε το PayPal, δεν το έκανε, τελικά κάποια μέρα ξεκόλλησε, το έκανα verify, μετά το καταχώρησα ως κύριο και έσβησα το παλιό στο οποίο δεν είχα πρόσβαση.Η φάση είναι πως στο Paypal έχω καταχωρημένη την χρεωστική της Alpha Bank μισθοδοσίας.

Πως το βρήκαν το email;Μάλλον απο το PC θα το "τσίμπησαν".

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Σας δουλεύει το 2-step verification; Σας έρχεται SMS;

Πριν λιγο προσπαθησα να μπω να παρω κατι και την πρωτη φορα που εκανα login δεν μου ηρθε αλλα ισως επειδη δεν ειχα καλο σημα?? Ξαναπατησα και την δευτερη φορα ηρθε...Αλλα γενικα εχω παρατησει πολλες φορες αργει και μεχρι να ερθει ο κωδικος εχει ληξει.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...