Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

με ενδιαφέρει να στείλω ενα ποσό σε GBP που έχω απο paypal για αγορά altcoin σε ανταλλακτήριο. Εχετε να προτείνετε κάποιο που να δέχεται paypal ?
Η μετατροπή του σε EUR δε συμφέρει καθόλου λόγω μεγάλης προμήθειας απο το paypal.

Επεξ/σία από zx-spectrum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να βάζω λεφτά σε binance έχω μόνο εθνικη και δεν μπορώ να έχω σε άλλη τράπεζα!  Τι προτείνετε REVOLUT? N26? ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ BREXIT -REVOLUT ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΛΥΣΗ? Θα την έχω καθαρά για μεταφορά σε Binance. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, batigoal83 είπε

paypal.jpg

Πως γινετε αυτο ? 

Εμενα στο bin lite στο withdraw - fiat - euro μου βγαζει ως διαθεσιμες επιλογες

Bank transfer

Bank visa

Advcash

Etana

 

Τι χανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, στο Binance βλέπω το ίδιο νόμισμα να συναλλάσσεται με διάφορα stablecoins, πχ Busd, usdt αλλά και με ευρώ.

Ο κουβάς με το Crypto είναι κοινός? Δλδ αν πέσουν 5 whales για αγορά στο Busd, θα πάρουν και τα orders του usdt και το binance θα κάνει τη μετατροπή?

Γιατί αν είναι εντελώς ανεξάρτητα, μου κάνει εντύπωση πως καταφέρνουν να είναι τόσο καλά συγχρονισμένα.

Τέλος, βλέπω ότι το depth chart συνήθως τα walls υψώνονται σε "στρογγυλές" τιμές του κάθε νομίσματος.

Συνοψίζοντας, αν με ενδιαφέρει ένα μόνο νόμισμα πρέπει να το έχω ανοίξει σε και σε EUR και σε BUSD?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, volman είπε

Κοίταξα τι είχε γίνει τον Φεβρουάριο.

Είναι ίδια ακριβώς φάση. Σε κάθε κύκλο (ως κύκλο εννοώ την ολοκληρωμένη πτώση που θα κάνει όταν τα κεριά τα έχουμε να δείχνουν ώρα) η τιμή πήγαινε και πιο κάτω και κράτησε αυτή η κατάσταση 7-10 μέρες.

Θα σπάσει την αντίσταση στα 46.

Το καλό είναι ότι θα γίνει σε πολλούς κύκλους και από λίγο πτώση κάθε φορά.

Όποιος αντέχει ένα μικρό ρίσκο, αν πετύχεις χαμηλά την τιμή θα δεις μία αύξηση 3-4%.

Αλλά περιμένεις για να πουλήσεις, δεν τα κρατάς. Αγοράζεις δηλαδή και μετά από 6-8 ώρες που ο κύκλος θα γίνει ανοδικός πουλάς.

Από ότι φαίνεται πάμε για 44-40Κ (οι περισσότεροι λένε για 42). Δεν θα μου φαινόταν περίεργο όμως αν γράψει και 39999.

Ακόμα και τώρα που βγήκαν οι αρκούδες παγανιά μπορεί κάποιος να κερδίσει ένα μικρό ποσό 1-2% της αξίας του πορτφόλιο σε κάθε κύκλο.

Μπορείς κάποιος να δώσει μια εξήγηση για το κύκλο και το bull run στο περίπου πώς το εννοείται ? Από ότι κατάλαβα είναι όταν πέφτει και κύκλος κάποιο χρονικό διάστημα..

Επίσης όταν μιλάμε για 40Κ κτλ μιλάμε για usd ή eur ??

Γενικα είναι καλή στιγμή να αγοράσει κάποιος  Βtc , Eth και cardano??

Cardano ήθελα να πάρω αλλά είδα ανέβηκε πολύ όποτε σκεφτόμουν μήπως πρέπει να περιμένω να ξαναπέσει κάτω από 2 usd 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Να ρωτήσω, στο Binance βλέπω το ίδιο νόμισμα να συναλλάσσεται με διάφορα stablecoins, πχ Busd, usdt αλλά και με ευρώ.

Ο κουβάς με το Crypto είναι κοινός? Δλδ αν πέσουν 5 whales για αγορά στο Busd, θα πάρουν και τα orders του usdt και το binance θα κάνει τη μετατροπή?

Γιατί αν είναι εντελώς ανεξάρτητα, μου κάνει εντύπωση πως καταφέρνουν να είναι τόσο καλά συγχρονισμένα.

Τέλος, βλέπω ότι το depth chart συνήθως τα walls υψώνονται σε "στρογγυλές" τιμές του κάθε νομίσματος.

Συνοψίζοντας, αν με ενδιαφέρει ένα μόνο νόμισμα πρέπει να το έχω ανοίξει σε και σε EUR και σε BUSD?

 

Κάθε νόμισμα είναι ξεχωριστό.

Το BUSD ελέγχετε από binance, το Tether από Χονκ Κονγκ.

Δεν θα ανταλλάξουν εντολές αγοράς το ένα με το άλλο.

Για το ένα νόμισμα που ρωτάς στο τέλος, έχει σχέση με το ζευγάρι των κρύπτο που σε ενδιαφέρουν.

Το Tether είναι χωμένο παντού. Εγώ Tether έχω και επιλέγω σε τι κρύπτο θα χωθώ.

18 λεπτά πριν, andreas314p είπε

Θελω να βάζω λεφτά σε binance έχω μόνο εθνικη και δεν μπορώ να έχω σε άλλη τράπεζα!  Τι προτείνετε REVOLUT? N26? ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ BREXIT -REVOLUT ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΛΥΣΗ? Θα την έχω καθαρά για μεταφορά σε Binance. 

Revolut και τα μυαλά στα κάγκελα.

Πάρε ρεβολούτ και θα με θυμηθείς (σαν την διαφήμιση: Λούσου με ούλτρεξ και θα δεις).

Μόλις τώρα, Martini είπε

Μπορείς κάποιος να δώσει μια εξήγηση για το κύκλο και το bull run στο περίπου πώς το εννοείται ? Από ότι κατάλαβα είναι όταν πέφτει και κύκλος κάποιο χρονικό διάστημα..

Επίσης όταν μιλάμε για 40Κ κτλ μιλάμε για usd ή eur ??

Γενικα είναι καλή στιγμή να αγοράσει κάποιος  Βtc , Eth και cardano??

Cardano ήθελα να πάρω αλλά είδα ανέβηκε πολύ όποτε σκεφτόμουν μήπως πρέπει να περιμένω να ξαναπέσει κάτω από 2 usd 

 

Η χειρότερη στιγμή για να αγοράσεις είναι αυτές οι μέρες.

Όταν αναφέρομαι σε κύκλους εννοώ ότι, ανάλογα τι έχεις επιλέξει τα καντήλια να εμφανίζουν, αρχίζει και γίνεται σαφές κάποιες όμοιες συμπεριφορές.

Όταν θέλεις να βρεις μία χαμηλή τιμή για να αγοράσεις χαμηλά, βάζεις την χρονική περίοδο που αντιπροσωπεύουν τα καντήλια στο λεπτό.

Εκεί αμέσως γίνεται αντιληπτό η τάση της αγοράς, όπου αλλάζει ραγδαία κάθε 3 - 5 - 10 λεπτά.

Όταν θέλεις όμως να αγοράσεις ένα νόμισμα για να δεις αν αξίζει να το έχεις για τις υπόλοιπες 6-12-24 ώρες, εκεί θα πρέπει να δεις την τάση του κρύπτο.

Η τάση δεν φαίνεται με τα καντήλια του λεπτού, θέλεις τα καντήλια της ώρας για αρχή και ποιο μετά των 15 λεπτών.

Όταν αναφερόμουν στους κύκλους, χρησιμοποιούσα τα καντήλια της ώρας για να ξέρω την τάση του κρύπτο για το υπόλοιπο της ημέρας.

Στην συγκεκριμένα περίπτωση ο κύκλος διήρκησε 8-12 ώρες και κάθε φορά ο κύκλος της πτώσης έδινε όλο και πιο χαμηλές τιμές.

Υπάρχουν πολλά βίντεο που εξηγούν καλύτερα αυτό το μεγάλο θέμα και έχει πάρα πολύ ζουμί.

40Κ μιλάμε για Tether, δηλαδή για δολλάρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες υπάρχει κάποιος που έχει στείλει παλιά ταυτότητα με ελληνικούς χαρακτήρες στη binance κ να έγινε επιτυχώς η ταυτοποίηση; γτ εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα, δε μου δέχονται ταυτότητα ούτε δίπλωμα οδήγησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, topaz είπε

Παίδες υπάρχει κάποιος που έχει στείλει παλιά ταυτότητα με ελληνικούς χαρακτήρες στη binance κ να έγινε επιτυχώς η ταυτοποίηση; γτ εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα, δε μου δέχονται ταυτότητα ούτε δίπλωμα οδήγησης 

Καινούριο δίπλωμα?  Αν ναι τότε άλλαξε κινητό γιατί δεν βγάζει σωστή ανάλυση 

Επίσης παρε ένα λογαριασμό τηλεφώνου κάνε μετατροπή σε word (vodafone γίνεται cosmote δεν ) γράψε την διεύθυνση σε λατινικα αποθήκευσε σε pdf και στείλτο! 

Με το κινητό το έκανα και app OFFICE 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Blacktan είπε

Πως γινετε αυτο ? 

Εμενα στο bin lite στο withdraw - fiat - euro μου βγαζει ως διαθεσιμες επιλογες

Bank transfer

Bank visa

Advcash

Etana

 

Τι χανω ?

Συγνωμη δεν κατάλαβα την απορία σου.

Coinbase σε αφήνει να βγάλεις fiat σε paypal αλλά όχι να στείλεις από paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, volman είπε

Κάθε νόμισμα είναι ξεχωριστό.

Το BUSD ελέγχετε από binance, το Tether από Χονκ Κονγκ.

Δεν θα ανταλλάξουν εντολές αγοράς το ένα με το άλλο.

Για το ένα νόμισμα που ρωτάς στο τέλος, έχει σχέση με το ζευγάρι των κρύπτο που σε ενδιαφέρουν.

Το Tether είναι χωμένο παντού. Εγώ Tether έχω και επιλέγω σε τι κρύπτο θα χωθώ.

Revolut και τα μυαλά στα κάγκελα.

Πάρε ρεβολούτ και θα με θυμηθείς (σαν την διαφήμιση: Λούσου με ούλτρεξ και θα δεις).

Η χειρότερη στιγμή για να αγοράσεις είναι αυτές οι μέρες.

Όταν αναφέρομαι σε κύκλους εννοώ ότι, ανάλογα τι έχεις επιλέξει τα καντήλια να εμφανίζουν, αρχίζει και γίνεται σαφές κάποιες όμοιες συμπεριφορές.

Όταν θέλεις να βρεις μία χαμηλή τιμή για να αγοράσεις χαμηλά, βάζεις την χρονική περίοδο που αντιπροσωπεύουν τα καντήλια στο λεπτό.

Εκεί αμέσως γίνεται αντιληπτό η τάση της αγοράς, όπου αλλάζει ραγδαία κάθε 3 - 5 - 10 λεπτά.

Όταν θέλεις όμως να αγοράσεις ένα νόμισμα για να δεις αν αξίζει να το έχεις για τις υπόλοιπες 6-12-24 ώρες, εκεί θα πρέπει να δεις την τάση του κρύπτο.

Η τάση δεν φαίνεται με τα καντήλια του λεπτού, θέλεις τα καντήλια της ώρας για αρχή και ποιο μετά των 15 λεπτών.

Όταν αναφερόμουν στους κύκλους, χρησιμοποιούσα τα καντήλια της ώρας για να ξέρω την τάση του κρύπτο για το υπόλοιπο της ημέρας.

Στην συγκεκριμένα περίπτωση ο κύκλος διήρκησε 8-12 ώρες και κάθε φορά ο κύκλος της πτώσης έδινε όλο και πιο χαμηλές τιμές.

Υπάρχουν πολλά βίντεο που εξηγούν καλύτερα αυτό το μεγάλο θέμα και έχει πάρα πολύ ζουμί.

40Κ μιλάμε για Tether, δηλαδή για δολλάρια.

Αυτά που αναφέρεις είναι για shortακίδες! Στα crypto τα λεφτά είναι στο long run, κανένας δεν έβγαλε χρήμα που να του έμεινε σε short!!! Εκτός και εάν shortάρεις εκατομυρία, που δεν νομίζω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, costas1973 είπε

Αυτά που αναφέρεις είναι για shortακίδες! Στα crypto τα λεφτά είναι στο long run, κανένας δεν έβγαλε χρήμα που να του έμεινε σε short!!! Εκτός και εάν shortάρεις εκατομυρία, που δεν νομίζω !

Μην το λες, πριν κάνα δίμηνο έβγαζα καλά σε σορτάρισμα. Τον προηγούμενο μήνα έχασα στο σορτάρισμα και το γύρισα μόνο λονγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες οι πληροφορίες αν κατάλαβα καλα.βλεπεις την τάση και το μοντέλο πώς πάει.. αλλά εγώ αναφέρομουν σε μεγαλύτερο διάστημα πχ μήνα και ή μηνες..  εκτός αν λειτουργεί το ίδιο...

Πχ cardano πήγε 2,20 ενώ ήταν 1,60 όποτε παίρνεις η περιμένεις να ξαναπέσει μέχρι να πάρεις? 

Αντίστοιχα γτα btc px η eth που έπεσαν πολύ είναι πχ ευκαιρία ? 

Τα λέω πολύ απλοϊκά αλλά οκ 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό διάβασμα θα ήθελα να βάλω ένα μικρό ποσό για αρχή σε Polygon. Δεν είμαι όμως σίγουρος για το timing. Έχει κάποιος άποψη να τη μοιραστεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...