Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, volman είπε

Καθημερινή γίνετε σε 2 λεπτά.

Αυτό που γουστάρω με ρεβολούτ είναι ότι σε ενημερώνει κιόλας πότε θα φτάσουν τα χρήματα στον παραλήπτη.

Μου θυμίζει τα ελβετικά δημόσια μέσα μαζικής μεταφοράς όπου αν το λεωφορείο δεν έφτανε στην ώρα του, πήγαινες να φτιάξεις το ρολόι σου.

Μόλις δοκίμασα με 10 ευρώ και πράγματι η μεταφορά έγινε στο 5λεπτο. Και τα ΣΚ γίνεται άμεσα και χωρίς προμήθεια λοιπόν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Μόλις δοκίμασα με 10 ευρώ και πράγματι η μεταφορά έγινε στο 5λεπτο. Και τα ΣΚ γίνεται άμεσα και χωρίς προμήθεια λοιπόν :P

Νταξ. Ακόμα μία φορά μάμησε η ρεβολούτ.

Έχει τύχει εργάσιμες μέρες από πειραιώς σε ρεβολούτ να χρειαστούν 3 μέρες!

Ξεφτιλισμένες κ....ο $#%^#$% τράπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stylish είπε

1η φορά έκανα έμβασμα από άλφα σε revolut. Για να δούμε? Δευτέρα θα γίνει ή σήμερα; λογικά από εβδομάδα. 

Τσ τσ τσ ... αγαθό παιδί.

Αν κρίνω από Πειραιώς, μπορεί και Τρίτη, αν δεν είναι παχιές οι μύγες.

Σημειώνω επίσης όταν χρειάστηκα να στείλω χρήματα από binance σε ρεβολούτ για ανάληψη, είχα τα χρήματα στα χέρια μου (κασαδούρα, ανάληψη από ατμ) σε 5 λεπτά.

Δηλαδή τα χρήματά μου κάνουν τον γύρο της γης (η binance είναι κινέζικη) και τα έχω σε 5 λεπτά αλλά από Ελλάδα για να πάνε κάπου αλλού στο εξωτερικό θέλουν 3 μέρες!!!!

Ξεφτίλα λέμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, volman είπε

Τσ τσ τσ ... αγαθό παιδί.

Αν κρίνω από Πειραιώς, μπορεί και Τρίτη, αν δεν είναι παχιές οι μύγες.

Σημειώνω επίσης όταν χρειάστηκα να στείλω χρήματα από binance σε ρεβολούτ για ανάληψη, είχα τα χρήματα στα χέρια μου (κασαδούρα, ανάληψη από ατμ) σε 5 λεπτά.

Δηλαδή τα χρήματά μου κάνουν τον γύρο της γης (η binance είναι κινέζικη) και τα έχω σε 5 λεπτά αλλά από Ελλάδα για να πάνε κάπου αλλού στο εξωτερικό θέλουν 3 μέρες!!!!

Ξεφτίλα λέμε.

με μηδέν κόστος δεν το είπες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snet είπε

με μηδέν κόστος δεν το είπες...

Έλα ντε.

Με κακομάθανε οι σύγχρονες, απλές και χαμηλού κόστους υπηρεσίες που υπάρχουν για να σε ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ και τις θεωρούν ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ οι ξένοι κουτόφραγκοι.

Εμείς εδώ οι Ελληναράδες έχουμε τον πειραιώς, την άλφα και την εθνική και να τους πέρνουμε 4 π....ες για να κάνουμε την δουλειά μας.

Άι σιχτίρ.

Σταματάω εδώ γιατί με τσάντισαν οι μαμωτράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stylish είπε

1η φορά έκανα έμβασμα από άλφα σε revolut. Για να δούμε? Δευτέρα θα γίνει ή σήμερα; λογικά από εβδομάδα. 

Φόρτιση Revolut από κάρτα της Alpha, άμεσα και δωρεάν, 100 φορές έχει γραφτεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stylish είπε

1η φορά έκανα έμβασμα από άλφα σε revolut. Για να δούμε? Δευτέρα θα γίνει ή σήμερα; λογικά από εβδομάδα. 

το εκανα τεστ με μικρο ποσο. η εντολη δοθηκε παρασκευη μεσημερι, τα λεφτα τα ειδα στην ρεβο τριτη μεσημερι προς απογευμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Πόσο χρεώνει για κάθε open order; Μπορεί να πιάσει αυτά τα drops;

0 , ναι αλλά είναι πολύ σπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, omitziz είπε

0 , ναι αλλά είναι πολύ σπάνια.

Είχα κάνει 5 orders και ήμουν -50€ (10€ για κάθε order) στο cash balance, τα ακύρωσα και επιστράφηκαν... :ph34r:

Θα ξαναδοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, volman είπε

Κοίταξα τι είχε γίνει τον Φεβρουάριο.

Είναι ίδια ακριβώς φάση. Σε κάθε κύκλο (ως κύκλο εννοώ την ολοκληρωμένη πτώση που θα κάνει όταν τα κεριά τα έχουμε να δείχνουν ώρα) η τιμή πήγαινε και πιο κάτω και κράτησε αυτή η κατάσταση 7-10 μέρες.

Θα σπάσει την αντίσταση στα 46.

Το καλό είναι ότι θα γίνει σε πολλούς κύκλους και από λίγο πτώση κάθε φορά.

Όποιος αντέχει ένα μικρό ρίσκο, αν πετύχεις χαμηλά την τιμή θα δεις μία αύξηση 3-4%.

Αλλά περιμένεις για να πουλήσεις, δεν τα κρατάς. Αγοράζεις δηλαδή και μετά από 6-8 ώρες που ο κύκλος θα γίνει ανοδικός πουλάς.

Από ότι φαίνεται πάμε για 44-40Κ (οι περισσότεροι λένε για 42). Δεν θα μου φαινόταν περίεργο όμως αν γράψει και 39999.

Ακόμα και τώρα που βγήκαν οι αρκούδες παγανιά μπορεί κάποιος να κερδίσει ένα μικρό ποσό 1-2% της αξίας του πορτφόλιο σε κάθε κύκλο.

Αυτό που παρατήρησα ότι στο μεγάλο correction του Απρίλη η πτώση της τιμής ήταν μεγαλύτερη από το προηγούμενο correction του Μαρτίου, κάτι το οποίο δεν είχε συμβεί ξανά. Απ' ότι φαίνεται μάλλον θα γίνει και τώρα. Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει ένα bull run έστω για 1-2 ημέρες γιατί δεν μας βλέπω καλά. 

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Απο revolut σε binance με sepa η μεταφορά γίνεται άμεσα ή πάμε για Τρίτη-Τετάρτη;

Συνήθως άμεσα, αλλά μου έχει τύχει και σε λίγες ώρες ειδικά αν είναι ΣΚ. 

FB_IMG_1621104576708.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zananiro είπε

Αυτό που παρατήρησα ότι στο μεγάλο correction του Απρίλη η πτώση της τιμής ήταν μεγαλύτερη από το προηγούμενο correction του Μαρτίου, κάτι το οποίο δεν είχε συμβεί ξανά. Απ' ότι φαίνεται μάλλον θα γίνει και τώρα. Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει ένα bull run έστω για 1-2 ημέρες γιατί δεν μας βλέπω καλά. 

Συνήθως άμεσα, αλλά μου έχει τύχει και σε λίγες ώρες ειδικά αν είναι ΣΚ. 

FB_IMG_1621104576708.jpg

Έχω μία υποψία ότι θα σε στεναχωρήσω.

Αυτό που παρατήρησα τον Φεβρουάριο είναι ότι δεν ήταν σαφές πότε ήρθε το τέλος της πτώσης και πότε ξεκίνησε το bull run.

Και επειδή έχω βάσιμη υποψία ότι τα μεγάλα πορτοφόλια θέλουν να μπίξουν τα δοντάκια τους στην πίτα των κρυπτο, το ίδιο θα κάνουν και τώρα για να έχουν καλή θέση.

Δηλαδή θα το πιέζουν σιγά σιγά, βήμα βήμα, 500 ευρώ κάτω την φορά έτσι ώστε να αποφασίσουν ότι δεν θέλουν άλλο να το ρίξουν.

Σε αναγκάζουν δηλαδή να αγοράζεις πάντα χαμηλά και να έχεις πάντα τον νου σου αν δεν είναι η χαμηλότερη τιμή να πουλάς έγκυρα (και με ένα μικρό κέρδος 1-2% της αξίας του πορτφόλιού σου) έτσι ώστε να προλάβεις να αγοράσεις χαμηλότερα.

Αν αγοράσουν μπιτκοιν στα 42-44Κ και το φτάσουν 100-105Κ, μιλάμε για μία απόδοση 2.5 φορές μέσα σε 3-5 μήνες (λογικά τόσο θα χρειαστεί για να το φουσκώσουν).

Καθόλου άσχημα.

Η γνώμη ενός νουμπά trader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...