Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Καλύτερα μπας και προλάβω να μαζέψω 32 eth σε 3-4 χρόνια να γίνω κι εγώ Validator 😁

Όπως έχει γίνει η φάση δεν αξίζει .. το interest έχει πιάσει πάτο γιατί δεν έβαλαν limit στο στακαρισμα. Έρχονται/ ήρθαν και τα στακινγκ pools τώρα .. ADA χίλιες φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, omitziz είπε

Ερώτηση ,

Είναι ο Χ που ασχολείται μερικά χρόνια με το trading , πιθανότατα να έχει και ανάλογες σπουδές , έχει φτιάξει τα εργαλεία του έχει το portfolio του κτλπ.

Και είναι και Ψ που επειδή είναι μόδα τα crypto αυτό το 🌙 άνοιξε ένα account στο Binance έδωσε και ότι είχε και ένιωσε trader. Άρχισε λοιπόν να πατάει στην τύχη κουμπάκια πράσινα και κόκκινα.

Ποιος πιστεύετε ότι θα βγει κερδισμένος και ποιος χαμένος? 

Θα σου πω εγώ. Στην ομάδα που είμαι είναι ενας απο την γερμανία. Δεν είχε ιδέα απο εργαλεία. Του εξιγούσα πως να κάνει σωστό risk managment αλλα έκανε τα δικά του. Απο τον Ιανουάριο που είμασταν στην ομάδα είχε βγάλει 400κ. Στην μεγάλη πτώση έχασε 250κ αλλα πρόλαβε και βγήκε. Κατάλαβε πόσο δίκιο είχα που του τα έλεγα απλά ήταν τυχερός γιατι είχαμε superbull trend. Τώρα ξεκινάει μαθήματα για να μάθει τα βασικά (Νομίζω ή 6 μήνες ή 1 χρόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

τρελό ξυλίκι στα 36Κ.

για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το Σαββατοκύριακο. Αναμένεται χοτ:P

Εγώ περιμένω με το χέρι στη σκανδάλη 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Εγώ περιμένω με το χέρι στη σκανδάλη 😁😁

τι θα πυροβολήσεις;  

polygon; 

cardano; 

vet;

 

γνώμη μου είναι οτι ίσως το ΣουΚου να υπάρξει ένα μικρό μπαμ προς τα κάτω αλλά θα ήμουν επιφυλακτικός αν θα ήταν ολοκληρωμένο ή μόνο η αρχή....παρότι οι περισσότερες παράμετροι δείχνουν οτι θα κάτσουμε κάνα 2βδομαδο στα 35Κ πριν ανέβει ξανά....υπάρχει και το σενάριο να μυρίστηκαν αίμα και φόβο και να γίνουν πιο greedy σπρώχνοντας τα νούμερα και στα 30Κ πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greekfragma είπε

τι θα πυροβολήσεις;  

polygon; 

cardano; 

vet;

 

γνώμη μου είναι οτι ίσως το ΣουΚου να υπάρξει ένα μικρό μπαμ προς τα κάτω αλλά θα ήμουν επιφυλακτικός αν θα ήταν ολοκληρωμένο ή μόνο η αρχή....παρότι οι περισσότερες παράμετροι δείχνουν οτι θα κάτσουμε κάνα 2βδομαδο στα 35Κ πριν ανέβει ξανά....υπάρχει και το σενάριο να μυρίστηκαν αίμα και φόβο και να γίνουν πιο greedy σπρώχνοντας τα νούμερα και στα 30Κ πάλι.

Ada και matic. Από vet είμαι κομπλέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Στο ποσο είναι καλα να αγοράσουμε πιστεύεις ;

Όσο πιο χαμηλά, τόσο πιο καλά. Εάν πέσουν κάτω από 1 θα είναι καλά.

Βέβαια θα δείξει πόσο χαμηλά μπορεί να πάει. Εάν πάει πάλι το matic στα 0.70 (που δεν το πιστευω), θα μπω ολόκληρος 😁😁😁 

Μη σου πω, να πουλήσω και καμιά 3070 να τα κάνω ada 😂😂😂

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

MATIC και ADA κάτω από 1.4€ τα θεωρώ προσφορά. Όσοι δεν έχουν καθόλου, θα είναι η ευκαιρία τους.

1.24€ είναι τώρα (το ADA).
0.98€ το είχα πάρει στην προηγούμενη πτώση και το πούλησα 1.30

Τωρα περιμένω να ξαναμπω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Θα σου πω εγώ. Στην ομάδα που είμαι είναι ενας απο την γερμανία. Δεν είχε ιδέα απο εργαλεία. Του εξιγούσα πως να κάνει σωστό risk managment αλλα έκανε τα δικά του. Απο τον Ιανουάριο που είμασταν στην ομάδα είχε βγάλει 400κ. Στην μεγάλη πτώση έχασε 250κ αλλα πρόλαβε και βγήκε. Κατάλαβε πόσο δίκιο είχα που του τα έλεγα απλά ήταν τυχερός γιατι είχαμε superbull trend. Τώρα ξεκινάει μαθήματα για να μάθει τα βασικά (Νομίζω ή 6 μήνες ή 1 χρόνο).

Μαθήματα υπάρχουν κάπου συγκεκριμένα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, mindnever είπε

1.24€ είναι τώρα (το ADA).
0.98€ το είχα πάρει στην προηγούμενη πτώση και το πούλησα 1.30

Τωρα περιμένω να ξαναμπω...

Ρε φίλε σε συμφέρει γενικά να κάνεις όλο αυτό? Τα fee δεν είναι πάρα πολλά στο να πουλάς και να αγοράζεις συνέχεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...