Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Ρε φίλε σε συμφέρει γενικά να κάνεις όλο αυτό? Τα fee δεν είναι πάρα πολλά στο να πουλάς και να αγοράζεις συνέχεια ?

Τα fees πάντως στην binance, είναι 0,1% και αν έχεις και έστω ενα μικρό ποσό σε BNB πέφτει στο 0,075%. Το ποσό είναι γελοίο μπροστά στο 30% κέρδος.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mindnever είπε

1.24€ είναι τώρα (το ADA).
0.98€ το είχα πάρει στην προηγούμενη πτώση και το πούλησα 1.30

Τωρα περιμένω να ξαναμπω...

Μια απο τα ίδια πάνω κάτω. Απλά δεν νομίζω οτι θα το ξανακάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sdevil είπε

Μια απο τα ίδια πάνω κάτω. Απλά δεν νομίζω οτι θα το ξανακάνω

1 ώρα πριν, mindnever είπε

1.24€ είναι τώρα (το ADA).
0.98€ το είχα πάρει στην προηγούμενη πτώση και το πούλησα 1.30

Τωρα περιμένω να ξαναμπω...

Και εγώ μια τα ίδια. Αγόρασα στο 1.11 και 0.98 και πούλησα στο 1.26.

Πιστεύω λίγο πολύ, έχουμε στο μυαλό μας τις πτώσεις που είδαμε και θα έρθουν(?) και για αυτό θέλουμε με το κέρδος να αγοράσουμε ακόμη περισσότερα (μπορεί και σε καλύτερη τιμή), όταν και αν ξαναπέσει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσες ευκαιρίες θα υπάρξουν ακόμη, επομένως ούτε εγώ θα το ξανακάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stavros750 είπε

Τα fees πάντως στην binance, είναι 0,1% και αν έχεις και έστω ενα μικρό ποσό σε BNB πέφτει στο 0,075%. Το ποσό είναι γελοίο μπροστά στο 30% κέρδος.

Το κακό είναι ότι εγώ έχω bitstamp , αν και πολύ καλή έχει αρκετά fees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

τι θα πυροβολήσεις;  

polygon; 

cardano; 

vet;

 

 

Γιατί όχι TRX και Polkadot;

Είναι 150% και 130% κάτω από το ATH τους και θεωρούνται αρκετά υποσχόμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Martini είπε

Μαθήματα υπάρχουν κάπου συγκεκριμένα ??

Αρκετοί traders κάνουν μαθήματα κυρίως διαδικτυακά. Κοίτα στα discord τους ή στείλε τους ενα μήνυμα και θα σου απαντήσουν. Απλά να ξέρεις οτι δεν είναι φθηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stavros750 είπε

Τα fees πάντως στην binance, είναι 0,1% και αν έχεις και έστω ενα μικρό ποσό σε BNB πέφτει στο 0,075%. Το ποσό είναι γελοίο μπροστά στο 30% κέρδος.

Προσοχή φιλε μου, οχι μονο να εχεις BNB αλλα και να εξοφλεις τις προμήθειες με ΒΝΒ, εχει σχετικη ρυθμιση στο προφιλ σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pp6210 είπε

Προσοχή φιλε μου, οχι μονο να εχεις BNB αλλα και να εξοφλεις τις προμήθειες με ΒΝΒ, εχει σχετικη ρυθμιση στο προφιλ σου

Πολύ σωστός! (Αν και δεν την ενεργοποίησα ποτέ χειροκίνητα αν θυμάμαι καλά, εκτός και αν μου διέφυγε κάπου)

Screenshot_2021-05-29-11-11-45-362_com.binance.dev.jpg

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Carrion είπε

Preseason sales είναι ακόμα 😊

εμ πως να πέσουν οι τιμές αφού μόλις πέφτουν λίγο είναι όλοι με το δάχτυλο στην σκανδάλη και αγοράζουν αμέσως οπότε η τιμή πάλι ανεβαίνει!

είναι περίπου όπως όταν ο σκύλος κυνηγά την ουρά του! αν δε δούμε 1-2 φάλαινες να κάνουν παιχνίδι δε γίνεται δουλειά έτσι!!!!🤔

ερώτηση: ποιο νόμισμα συμφέρει για μεταφορά χρημάτων από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο; USDT ίσως; ποιο έχει το μικρότερο fee ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπερα σε όλους.

Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το harmony  εγω προσωπικα το θεωρω σαν μια πολυ καλη δουλεια με πολυ δυνατη ομαδα απο πισω και θεωρω πως η τιμη ειμαι πολυ χαμηλη αυτην την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, snet είπε

εμ πως να πέσουν οι τιμές αφού μόλις πέφτουν λίγο είναι όλοι με το δάχτυλο στην σκανδάλη και αγοράζουν αμέσως οπότε η τιμή πάλι ανεβαίνει!

είναι περίπου όπως όταν ο σκύλος κυνηγά την ουρά του! αν δε δούμε 1-2 φάλαινες να κάνουν παιχνίδι δε γίνεται δουλειά έτσι!!!!🤔

ερώτηση: ποιο νόμισμα συμφέρει για μεταφορά χρημάτων από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο; USDT ίσως; ποιο έχει το μικρότερο fee ?

Εγώ συνήθως το κάνω με ripple, ada , doge ή rvn. Ανάλογα την στιγμή και το ανταλλακτηριο επιλέγω. Γενικά για τέτοια transfers δεν βάζω eth token.

Επεξ/σία από Carrion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, snet είπε

εμ πως να πέσουν οι τιμές αφού μόλις πέφτουν λίγο είναι όλοι με το δάχτυλο στην σκανδάλη και αγοράζουν αμέσως οπότε η τιμή πάλι ανεβαίνει!

είναι περίπου όπως όταν ο σκύλος κυνηγά την ουρά του! αν δε δούμε 1-2 φάλαινες να κάνουν παιχνίδι δε γίνεται δουλειά έτσι!!!!🤔

ερώτηση: ποιο νόμισμα συμφέρει για μεταφορά χρημάτων από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο; USDT ίσως; ποιο έχει το μικρότερο fee ?

Άμα δεις τον όγκο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Scalpers με bots είναι. Όταν θα κάνει ο θεσμικός manipulate την αγορά μόνο το stop limit του scalper θα δουλέψει.

 

Στο πράσινο σοβαρός σκαλπερ , σοβαρό μεροκάματο στο 3λεπτο. Στο πορτοκαλί σκαλπερ από τα λιντλ με μεροκάματο 30€.

Screenshot_20210529-144710.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Άμα δεις τον όγκο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Scalpers με bots είναι. Όταν θα κάνει ο θεσμικός manipulate την αγορά μόνο το stop limit του scalper θα δουλέψει.

 

Στο πράσινο σοβαρός σκαλπερ , σοβαρό μεροκάματο στο 3λεπτο. Στο πορτοκαλί σκαλπερ από τα λιντλ με μεροκάματο 30€.

Screenshot_20210529-144710.jpg

30 ευρω με 10 μόχλευση είναι μια τρακοσάρα στο τσακ μπαμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω τα 30Κ να έρχονται την Κυριακή....ίσως βρω ευκαιρία επιτέλους να μπω στο Polygon που τόσο καιρό περιμένω. αν βέβαια σπάσουν και τα 30Κ.....θα κλάψουν μανούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Επειδή βλέπω τα 30Κ να έρχονται την Κυριακή....ίσως βρω ευκαιρία επιτέλους να μπω στο Polygon που τόσο καιρό περιμένω. αν βέβαια σπάσουν και τα 30Κ.....θα κλάψουν μανούλες.

Αν πάει 30K, θα τα αγοράσουμε. Καμία μανούλα να μη κλάψει αν δεν έβαλε το γάλα των παιδιών της :P.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...