Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, cliobaccarra είπε

Πάντως μην περιμένεις την ίδια δυναμική πλέον σε αναρτήσεις του Μασκαρα. Σίγουρα αν πουλήσει θα κάνει μια πτώση αλλά μέχρι εκεί. Πλέον θα βγει στο περιθώριο όσο περνάει ο καιρός, κατάλαβαν και οι τελευταίοι το παιχνιδάκι που παίζει.

 

Τα alts πρέπει να πέσουν αν θέλεις ευημερία στα crypto γενικότερα. Εντάξει δεν εννοώ το eth και κάνα δυο ακόμα στο top 5, άλλα νομίσματα τύπου doge coin. Όπως πολύ σωστά είχε αναφέρει κάποιος αν δεν πέσει το doge κάτω από 0.10 δεν θα δούμε προκοπή

Εννοείται δεν αναφέρομαι σε shitcoins. Σε κάθε πτώση του bitcoin η πτώση των alts είναι πολλαπλάσια, σε αυτό αναφερόμουν να κερδίσουν το χαμένο έδαφος. 

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

μια μου λέτε άνοδο να βγούνε διακοπές, μια μου λέτε πτώση να βάλετε εντολές αγοράς.

πτώση δε θέτε...άνοδο δε θέτε...Ε ΤΙ ΘΕΤΕ

 

 

Εγώ θέλω σταθερότητα btc μεταξύ 38-40k. 😀

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, zananiro είπε

Εγώ θέλω σταθερότητα btc μεταξύ 38-40k

Και εγώ θέλω BTC στα 6κ να χωσω ότι έχω και μετά να αγοράσω το πλαίσιο μπας και παραδώσω καμία gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τράβηξα πάντως την πενιχρή μου επένδυση και προσδοκώ σε νέο κατήφορο μπας και τα βρω με τον εαυτό μου μετά το χθεσινοβραδινό φιάσκο.🤣

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω περιμενω το επομενο φιασκο, αν απο τα 54κ πηγε στα 25κ σε 2-3 βδομαδες, η αγορα ειναι τοσο στην τσιτα που στην επομενη αρνητικη ειδηση θα παει 20κ και παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραψα χθες βράδυ οτι σκεφτόμουνα να τραβήξω όσο είμαι στα ίσα και να περιμένω...πλέον απλά κατάλαβα οτι δεν έχει νόημα να βλέπω τα πάνω κάτω αυτής της περιόδου. μπορει και να πέσει απο τα 30....τι διαφορα θα εχει αν θελουμε να βγουμε αν παει στα 100Κ (έχοντας την ελπίδα μας προφανώς).......είτε μπήκαμε στα 35 είτε στα 30 είτε στα 25. να μη κάνουμε τα χρήματα μας x5 να τα κάνουμε x6....ε και τι έγινε.....σάμπως και θα επενδύαμε σε κάτι άλλο με μελλοντικό καλύτερο προφιτ;

η αγορά είναι στη τσίτα, αψυχολόγητη και παίζονται χοντρά παιχνίδια που προφανώς και δεν έχουμε τη σωστή πληροφόρηση.

επομένως...αράζουμε χαλαρά βλέποντας ανά μέρα τη γίνεται αλλά δίχως βιαστικές αποφάσεις ή ημερήσιες φανφάρες.

εγώ καμια φορά το ρίχνω στη πλάκα για να χαλαρώνουμε.

αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και τι διαβάζουμε και τι ψυχολογία έχουμε για τις αποφάσεις που παίρνουμε. επίσης μεγάλο ρόλο τι εμπειρία έχουμε και πόσο καιρό παρακολουθούμε την κατάσταση των crypto. 

συμπέρασμα.

μπείτε όπου δείτε ευκαιρία. δε θα χαθεί από ευκαιρία αν δε βγείτε στο ποσοστό ανόδου που σας εκφράζει.

αν βγείτε γιατί κυριάρχησε η αμφιβολία μόνο χαμένοι θα είστε. σπάνια να πετύχετε μπες-βγες ξαναμπές με κέρδος...εδώ τις μισές φορές το χάνουν οι γκουρού...

εγώ και εσείς θα το πετύχουμε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η αγορά είναι στη τσίτα, αψυχολόγητη και παίζονται χοντρά παιχνίδια που προφανώς και δεν έχουμε τη σωστή πληροφόρηση.

Η σωστή πληροφόρηση είναι άχρηστη εκτός εάν παμπαρεις shitcoins .Εχει τοσα διαφορικά είδη day traders που κάνουν την αγορά άνω κάτω μαζί με τα bots.

Μετά συγκεκριμένα whales ή private groups έχουν τα coins να κάνουν manipulate οποτε γουστάρουν.

Και κάθονται μερικοί ρομαντικοί να κάνουν δήθεν ΤΑ στο στημένο παιχνίδι :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρασινάδα καλά κρατεί πάντως.

Θα μείνω και απόψε εκτός γιατί δε θα το αντέξω να αγορασω ADA και Matic εκεί που είναι τώρα και να τα δω την Τρίτη πχ κόκκινα.

θεωρω ότι θα έρθει το κόκκινο,μόλις τραβήξουν όσους θέλουν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, snet είπε

ειδικά το ADA μη το δούνε να πέσει μαζεύονται όλοι επάνω σαν τις μέλισσες!!

Εμένα με έπιασε η απληστία μου χθες και το ήθελα λίγο πιο κάτω ακόμα για να «κερδίσω» μια 100αδα ακόμα από τα πάρε-πουλα αλλά δε μου βγήκε.Το κατάφερα το προηγούμενο Σ/Κ και την είδα expert.

 

Δεν πειράζει.Βάζω μυαλό και μαθαίνω!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, panospeter είπε

Για πόσο χρονικό διάστημα ?

Βασικά θεωρώ ότι αν δεν πέσει κάτω από 34-35κ αυτήν την εβδομάδα και σταθεροποιηθεί στα 38κ-40κ για άλλο τόσο διάστημα, θα ηρεμήσει λίγο η αγορά, θα δούμε όμορφα πράγματα από τα alts αυτό το διάστημα και θα δοθει το έναυσμα για ανοδική πορεία. Μέχρι το επόμενο dip... 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, greekfragma είπε

μια μου λέτε άνοδο να βγούνε διακοπές, μια μου λέτε πτώση να βάλετε εντολές αγοράς.

πτώση δε θέτε...άνοδο δε θέτε...Ε ΤΙ ΘΕΤΕ

 

 

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα πάντως είχα μήνυμα από την Binance:

"Οι διακοπές βρίσκονται στον λογαριασμό σας" 

😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zananiro είπε

Βασικά θεωρώ ότι αν δεν πέσει κάτω από 34-35κ αυτήν την εβδομάδα και σταθεροποιηθεί στα 38κ-40κ για άλλο τόσο διάστημα, θα ηρεμήσει λίγο η αγορά, θα δούμε όμορφα πράγματα από τα alts αυτό το διάστημα και θα δοθει το έναυσμα για ανοδική πορεία. Μέχρι το επόμενο dip... 

είσαι σίγουρος?? πρόσεξε τι θα απαντήσεις γιατί θα είσαι υπεύθυνος!!!😵

image.png.a1536c7b69a7bedfc3fc8ae49efff97b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...