Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός Honor - Insomnia με δώρο ένα Honor 10 και πολλά άλλα δώρα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είμαι ήδη κάτοχος ενός Honor (honor 7). Όλα τέλεια, η κάμερα άψογη και γρήγορη, τα κολλήματα τα ξεχάσα, η μπαταρία κρατάει μέρες.

Γι'αυτό θέλω και το επόμενο να είναι πάλι Honor!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το Lenovo moto Z.Καλυτερο χαρακτηριστικο του κινητού είναι το χωρίς περιττές εφαρμογές σχεδόν stock λειτουργικό του.Το χειρότερο η μικρή σε χωρητικότητα μπαταρίας του που θέλει φόρτιση δύο φορές την ημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το Galaxy S7 edge.

Τα πιο καλά χαρακτηριστικά του είναι η κύρια κάμερα, που ακόμα και τώρα είναι μια από τις καλύτερες, η μπαταρία του που μου κρατάει πάρα πολύ και η οθόνη του που τη θεωρώ φοβερή.

Στα άσχημα είναι η μπροστινή κάμερα, που αλλοιώνει πολύ την εικόνα και το κόστος επισκευής, ειδικά για την οθόνη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Samsung S8 +

Καλύτερο χαρακτηριστικό: Ποιότητα φωτογραφίας και WifiCalling

Βασικότερο μείον : Κρατάει αρχείο κλήσεων μόνο για ένα μήνα

 

 

Επεξ/σία από MikeG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα θετικά έχει ωραίο σχεδιασμό ευκολο να το κρατάς με το ένα χέρι ,φορτίζει γρήγορα και η μπαταρία με τα 3000 μιλιαμπερομετρα  και κάτι κάνει το κινητό να έχει αυτονομία σχεδόν μια ημέρα μια καλή και τίμια κάμερα   θα μπορούσε να έχει super amoled οθόνη αλλά και αυτή καλή είναι βγαζει καλή ακουστική από το ηχείο που έχει  τα αρνητικά ότι έχει μόνο κάτω δεξιά έξοδο ήχου που μπορεί να καλυφθεί εύκολα από το χέρι και να μειωθεί ο ήχος δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή στην κάμερα η οθονη αν και παρά πολύ καλή τα χρώματα της πάνε περισσότερο προς το μπλε για τα χρήματα είναι μια τι μαία επιλογή 

 

 

Επεξ/σία από vts120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανανεώνω το σχόλιό μου, βάσει των νέων όρων.

Καλύτερο χαρακτηριστικό Honor 10: Ο Kirin 970 σε αυτή την τιμή.
Λοιπά θετικά Honor 10: Usb type-c, Καλό DAC για ήχο, Διπλή καλή κάμερα, Ξεχωριστό design.

Ενοχλητικό χαρακτηριστικό του smartphone που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή (Lenovo K6 Note) :
Προβληματικά μικρόφωνα (το κανονικό και το ακύρωσης θορύβου δε συνεργάζονται σωστά, στην κλήση "μπερδεύονται" και πρέπει να έχω κλειστό με σελοτέιπ το ακυρωτικό για να ακούγομαι σωστά. Ή να χρησιμοποιώ ακουστικά με μικρόφωνο. Τραγικό).
Κατά τα άλλα, απαράδεκτη η μη υποστήριξη με software updates.

Αναφορά σε κείμενο

Στα +

Τεράστια μπαταρία 4.000 mAh, βγάζει και 7 on screen time, ήτοι 2 μέρες για τη χρήση που του κάνω. Αυτό δεν έχει αλλάξει έπειτα από 1.5 χρόνο χρήσης.
Στιβαρό, καλή ποιότητα κατασκευής, μεταλλική.
Έχει υποστεί αρκετές πτώσεις, κάποιες αρκετά βάρβαρες, αλλά είναι σκυλί.
Επεξεργαστής Snapdragon 430 πολύ καλός σε κατανάλωση ενέργειας.
Αξιοπρεπής κάμερα.
Σχετικά καθαρό Android 7.0 με καλή διαχείριση των 3 gb RAM.
Ωραία χορταστική full hd οθόνη 5,5 ιντσών με ικανοποιητική απόδοση χρωμάτων. Έχω μικρά χέρια αλλά δε το νιώθω παντόφλα.
Πολύ γρήγορο και σχετικά καλό GPS, με συμπαθητική ακρίβεια.
Άψογη λήψη wi-fi και τρομερή απόδοση και λήψη σε 4g. Σε λίγα κινητά το έχω δει αυτό.
Dolby atmos που βελτιώνει τον ήχο. Είμαι και audiophile και είναι καλό αυτό (να ένας λόγος που θέλω το Honor 10, λόγω καλού DAC)

Αναφορά σε κείμενο

Στα -

Software bugs, προβληματικά μικρόφωνα (το κανονικό και το ακύρωσης θορύβου δε συνεργάζονται σωστά, στην κλήση "μπερδεύονται" και πρέπει να έχω κλειστό με σελοτέιπ το ακυρωτικό για να ακούγομαι σωστά. Ή να χρησιμοποιώ ακουστικά με μικρόφωνο. Τραγικό).
Απαράδεκτη η μη υποστήριξη με software updates. Oύτε 1,5 χρόνο δεν κράτησε η υποστήριξη, με το ζόρι πήραμε Nougat και αυτό με προβληματάκια.
Aργό fingerprint, ένα υποκειμενικό μείον το ότι το fingerprint είναι πίσω και όχι μπροστά αλλά και το ότι δεν έχει κάποια παραπάνω λειτουργία εκτός του ξεκλειδώματος.
Αργή φόρτιση.
Χωρίς θήκη γλιστράει πολύ.
Επεξεργαστής Snapdragon 430  ανεπαρκής σε ταχύτητα.
Προβληματικό καλώδιο micro usb όπως και η θύρα micro usb του κινητού. Σταμάτησαν να συνεργάζονται μετά από 1 χρόνο και έπρεπε να αγοραστεί άλλο.
Πολύ κιτρινιάρικο το dual led flash.
Γκρι χρώμα, επειδή δεν υπήρχε μάυρη πίσσα χρώμα. Τα gadgets μου τα θέλω κορακί, κατάμαυρα.

 

Επεξ/σία από QuantumDot
Αλλαγή όρων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Samsung galaxy a5 2017 γενικά άψογο κινητό, το καλύτερο χαρακτηριστικό η ταχύτητα του 

Και ενοχλητικο η έλλειψη φλας στην μπροστά κάμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

iPhone Χ

Μία πανάκριβη-απροβλημάτιστη αλλά με αρκετά αρνητικά συσκεύη που δεν δικαιολογούνται για την τιμή του.
Σε καθημερινή χρήση ξεχωρίζουν για εμένα τα εξής.

+Κάμερα

-Έλειψη αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος

 

Επεξ/σία από marnick13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...