Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Σαν κιτ είναι το καλύτερο για αρχάριο και για κάποιος που θέλει να κόψει το κάπνισμα.
Μπορείς αντί για κίτ να τα πάρεις και ξεχωριστά και θα πέσει και το κόστος:
https://www.skroutz.gr/s/21394244/Vaporesso-SWAG-2-80W-Black.html
https://www.skroutz.gr/s/23978352/Aspire-Nautilus-GT-Mini-TPD-2ml-22mm-Black.html
ή αντι για nautilus gt
https://www.skroutz.gr/s/18080791/Innokin-Zlide-2ml-22mm-Black.html?from=catspan
https://www.skroutz.gr/s/21943661/Innokin-Zenith-4ml-24mm-Black.html

πάρε και 1-2 μπαταρίες απο αυτές που έχω πεί σε προηγούμενο post και θα βγεί πιο φθηνό.(Με search google θα τα βρείς και λίγο πιο κάτω απο ατμομαγαζα σκρουτζ)

Τσιγαρίσια τζούρα είναι όπως κάνεις τσιγάρο και πνευμονική είναι όπως κάνεις ναργιλέ.

https://www.skroutz.gr/s/26419391/Augvape-Foxy-One-Box-Mod-100mAh-120W-Gunmetal-Brown-Leather.html?from=sku_color_variations

 

Αυτο πως σου φαινεται σαν mod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, vafkost είπε

Δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά έχω ακούσει/διαβάσει καλά πράγματα.Και εγώ θα το πάρω αυτό γιατί είναι όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιααα! Εχω τον Hellvape Dead Rabbit V2 RDA 24mm Black

Και μου εσπασε το 810 Drip Tip το κοκκινο
qGaemFX.jpg

 

Που μπορω να βρω ανταλλακτικο? κοκκινο σαν της φωτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Γεια σας παιδιααα! Εχω τον Hellvape Dead Rabbit V2 RDA 24mm Black

Και μου εσπασε το 810 Drip Tip το κοκκινο
qGaemFX.jpg

 

Που μπορω να βρω ανταλλακτικο? κοκκινο σαν της φωτο?

Ίδιο χρώμα ίδια απόχρωση λίγο δύσκολα γιατί εδώ δεν έχουν πολύ ποικιλία στα drip tip.Κάθε μαγαζί θα έχει 5-10 (και αν ) και τσιμπιμένη τιμή.Πάντως οποιοδήποτε 810 drip tip μπαίνει, δεν υπάρχει θέμα.Για εμένα πάρε ένα απλό να ατμίζεις απο εδώ και φέρε απο aliexpress που έχει ποικιλία και φθηνά και θα βρείς και αυτό που θες.Είχα πάρει καμιά 20ρια με 10ε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τα τελευταία 4 χρόνια έχω ένα eleaf istick tc40w με ατμοποιητή Nautilus mini, το οποίο μου το είχε δώσει ένας φίλος, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε και με το παραπάνω, νομίζω ήρθε η ώρα να πάω σε κάποιο καινούριο.

Τι θα μου προτείνατε να κοιτάξω; Δεν έχω ψάξει ποτέ και δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω. Σε μέγεθος δεν θέλω να ξεφεύγει. Σε blogs δεν είναι αντικειμενικοί καθώς συνήθως προωθούν συγκεκριμένα προϊόντα.

 

Edit: Αν γνωρίζετε κάποιο αντικειμενικό άρθρο που να περιγραφεί διαφορές μεταξύ των συσκευών ώστε να κατανοήσω τι χρειάζομαι, θα ήθελα να το μοιραστείτε. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Par1s*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Par1s* είπε

Καλησπέρα, τα τελευταία 4 χρόνια έχω ένα eleaf istick tc40w με ατμοποιητή Nautilus mini, το οποίο μου το είχε δώσει ένας φίλος, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε και με το παραπάνω, νομίζω ήρθε η ώρα να πάω σε κάποιο καινούριο.

Τι θα μου προτείνατε να κοιτάξω; Δεν έχω ψάξει ποτέ και δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω. Σε μέγεθος δεν θέλω να ξεφεύγει. Σε blogs δεν είναι αντικειμενικοί καθώς συνήθως προωθούν συγκεκριμένα προϊόντα.

 

Edit: Αν γνωρίζετε κάποιο αντικειμενικό άρθρο που να περιγραφεί διαφορές μεταξύ των συσκευών ώστε να κατανοήσω τι χρειάζομαι, θα ήθελα να το μοιραστείτε. Ευχαριστώ

Υποθέτωντας ότι θες να συνεχίσεις στο ίδιο στυλ (δηλαδή εργοστασιακό τσιγαρίσιο ατμοποιητή) προτείνω να δείς
nautilus gt
innokin zlide
innokin zenith
Απο mods (αν θες να αλλάξεις) δες
eleaf pico 75w
geekvape aegis solo
drag x mod plus
Innokin kroma r
vaporesso swag 2

Πάντως αν είσαι ευχαριστημένος και σε έχει βολέψει με τον nautilus mini μείνε αυτόν και απλά πάρε άλλο mod.Μη περιμένεις να δείς καμία τρελή διαφορά.Είναι αρκετά καλός ατμοποιητής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εχω κάποιες απορίες αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε...να κόψω το κάπνισμα επιτέλους...

1. Ειναι ασφαλές το ηλεκτρονικό τσιγάρο και για μενα και για τους γύρω μου δλδ ο ατμός ειναι σαν του τσιγάρου βλαβερός;

2. Απορια σχετικα με τα 10 ml έτοιμου υγρού ποσα τσιγάρα αντιστοιχούν πανω κατω πχ εγω κανω 10 - 15 στριφτά την μερα ποσο θα χρειάζομαι περιπου υγρό την εβδομάδα... μπορείτε να μου προτείνετε καποια υγρά ωστε να δοκιμάσω χωρίς νικοτίνη;

3. Στα υγρά υπάρχει κατι που πρέπει να προσέξω τπτ νοθευμένα κακά υγρά που κυκλοφορούν και αλλα επικίνδυνα και βλαβερά;ειμαι αρχάριος για αυτό ρωτώ.καποιες μαρκες καλες ασφαλές;αν υπάρχουν.

4. 

https://www.skroutz.gr/s/21943661/Innokin-Zenith-4ml-24mm-Black.html

https://www.skroutz.gr/s/18357184/Geek-Vape-Aegis-Solo-100W-Black.html

Αυτα ειναι οκ ; Ταιριάζουν μεταξύ τους;και μπορείτε να μου πείτε

φορτιστή ποιον να παρω γτ δεν έχει απο οτι άκουσα η λάθος;

Μπαταρίες ποιες να παρω κ πόσες;

αντιστάσεις ποιες κ ποσες;

Είμαι Σκιάθο κ δεν υπάρχει μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο εδω στο νησί συγγνώμη για το μέγεθος των ερωτήσεων αλλα που να απευθυνθώ για να μαθω;

ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, skiathos7 είπε

Καλησπέρα εχω κάποιες απορίες αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε...να κόψω το κάπνισμα επιτέλους...

1. Ειναι ασφαλές το ηλεκτρονικό τσιγάρο και για μενα και για τους γύρω μου δλδ ο ατμός ειναι σαν του τσιγάρου βλαβερός;

2. Απορια σχετικα με τα 10 ml έτοιμου υγρού ποσα τσιγάρα αντιστοιχούν πανω κατω πχ εγω κανω 10 - 15 στριφτά την μερα ποσο θα χρειάζομαι περιπου υγρό την εβδομάδα... μπορείτε να μου προτείνετε καποια υγρά ωστε να δοκιμάσω χωρίς νικοτίνη;

3. Στα υγρά υπάρχει κατι που πρέπει να προσέξω τπτ νοθευμένα κακά υγρά που κυκλοφορούν και αλλα επικίνδυνα και βλαβερά;ειμαι αρχάριος για αυτό ρωτώ.καποιες μαρκες καλες ασφαλές;αν υπάρχουν.

4. 

https://www.skroutz.gr/s/21943661/Innokin-Zenith-4ml-24mm-Black.html

https://www.skroutz.gr/s/18357184/Geek-Vape-Aegis-Solo-100W-Black.html

Αυτα ειναι οκ ; Ταιριάζουν μεταξύ τους;και μπορείτε να μου πείτε

φορτιστή ποιον να παρω γτ δεν έχει απο οτι άκουσα η λάθος;

Μπαταρίες ποιες να παρω κ πόσες;

αντιστάσεις ποιες κ ποσες;

Είμαι Σκιάθο κ δεν υπάρχει μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο εδω στο νησί συγγνώμη για το μέγεθος των ερωτήσεων αλλα που να απευθυνθώ για να μαθω;

ευχαριστώ πολύ

Παθητικό άτμισμα δεν υπάρχει, δεν υπάρχει θέμα για τους γύρω σου.
"Ασφαλές" το ηλεκτρονικό ή όχι, είναι τεράστια κουβέντα. Με νορμάλ χρήση,
τα μέχρι στιγμής δεδομένα λένε ότι είναι πιο ασφαλές από το τσιγάρο.
Άμα κάνεις 30ml την μέρα και δεν το αφήνεις από το στόμα σου...ποιος ξέρει
τι θα γίνει σε 10 και 15 χρόνια. Καλύτερα να μην κάνεις τίποτα προφανώς.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις ποσότητα υγρού με κανονικά τσιγάρα.
Καταναλώνεις τόσο υγρό, όσο χρειάζεται ώστε να μην σου λείπει το τσιγάρο.
Κανένας δεν μπορεί να απαντήσει στο "κάνω 10 Marlobo την μέρα, πόσο υγρό θα χρειάζομαι;".

Υγρά υπάρχουν άπειρα. Πας σε ένα μαγαζί, σου προτείνουν 3-4 με βάση το προφίλ που έχεις στο μυαλό, δοκιμάζεις, άμα σου αρέσει το ξαναπαίρνεις. Στα υγρά δεν έχει καλό ή κακό, έχει "εμένα μου αρέσει, εσένα σου φαίνεται αηδία". Άμα δεν δοκιμάσεις ο ίδιος, άποψη δεν θα έχεις.

Νοθευμένα υγρά και ιστορίες δεν θα βρεις άμα πας σε κάποιο σοβαρό μαγαζί.
Όλα το ίδιο πράγμα είναι. Κανένας δεν θα ρισκάρει να βάλει στο μαγαζί του μη νόμιμο υγρό, δεν αξίζει κιόλας (χρηματικά). Τώρα άμα πηγαίνεις να αγοράζεις υγρά από τα κινεζομάγαζα ή τις λαικές, άλλη ιστορία.

Ταιριάζουν μεταξύ τους τα 2 προιόντα που έβαλες.
Φορτιστή πάρε όποιον σου προτείνει το μαγαζί. 10-12 ευρώ έχει ένας που παίρνει 2 μπαταρίες. 
Μπαταρίες χρειάζεσαι 18650. Θα έχουν σίγουρα. Όλα τα μαγαζιά τις ίδιες έχουν, LG HG2, Samsung 30Q, Samsung 25R, VCT5A, VTC6, τις ίδιες 5-6 μπαταρίες έχουν όλοι. Όλες καλές είναι αν πας σε σοβαρό μαγαζί (που πουλάει ηλ. τσιγάρα και όχι απλά μπαταρίες ώστε να ζητήσεις μια τυχαία 18650). Πάρε 2 τουλάχιστον. Όσες παραπάνω, τόσο πιο άνετος θα είσαι, αλλά με 3 μαξ, είσαι υπερ-κομπλέ.

Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει 5-6 διαφορετικές αντιστάσεις. Όσο κατεβαίνεις στα ohm, τόσο πιο "αεράτη" είναι η τζούρα. Τρελές διαφορές μην περιμένεις, πάντα τσιγαρίσιος παραμένει. Η πιο δημοφιλής αντίσταση για τον συγκεκριμένο είναι αυτή με τα 0.8ohm. Εσένα βέβαια μπορεί να σε βολέψει καλύτερα κάποια άλλη.
Τις ζητάς με το όνομα του ατμοποιητή και τα ωμ, π.χ. λες "θέλω ένα κουτάκι 0.8 ζενίθ".
Αντίσταση, με μια λογική χρήση, αλλάζουμε κάθε 7-10 μέρες. Μεγάλο ρόλο παίζει και τι υγρό κάνουμε, κάποια υγρά καταστρέφουν τις αντιστάσεις σε 1 μέρα.
Υπολογίζεις για πόσες μέρες θες να έχεις αντιστάσεις και παίρνεις ανάλογα.
Συνήθως ένα κουτάκι των 5 παίρνουν οι πιο πολλοί, να βγάλουν άνετα τον μήνα.
Τα περισσότερα μαγαζιά 2.5 ευρώ την μία τις έχουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Baator είπε

Παθητικό άτμισμα δεν υπάρχει, δεν υπάρχει θέμα για τους γύρω σου.
"Ασφαλές" το ηλεκτρονικό ή όχι, είναι τεράστια κουβέντα. Με νορμάλ χρήση,
τα μέχρι στιγμής δεδομένα λένε ότι είναι πιο ασφαλές από το τσιγάρο.
Άμα κάνεις 30ml την μέρα και δεν το αφήνεις από το στόμα σου...ποιος ξέρει
τι θα γίνει σε 10 και 15 χρόνια. Καλύτερα να μην κάνεις τίποτα προφανώς.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις ποσότητα υγρού με κανονικά τσιγάρα.
Καταναλώνεις τόσο υγρό, όσο χρειάζεται ώστε να μην σου λείπει το τσιγάρο.
Κανένας δεν μπορεί να απαντήσει στο "κάνω 10 Marlobo την μέρα, πόσο υγρό θα χρειάζομαι;".

Υγρά υπάρχουν άπειρα. Πας σε ένα μαγαζί, σου προτείνουν 3-4 με βάση το προφίλ που έχεις στο μυαλό, δοκιμάζεις, άμα σου αρέσει το ξαναπαίρνεις. Στα υγρά δεν έχει καλό ή κακό, έχει "εμένα μου αρέσει, εσένα σου φαίνεται αηδία". Άμα δεν δοκιμάσεις ο ίδιος, άποψη δεν θα έχεις.

Νοθευμένα υγρά και ιστορίες δεν θα βρεις άμα πας σε κάποιο σοβαρό μαγαζί.
Όλα το ίδιο πράγμα είναι. Κανένας δεν θα ρισκάρει να βάλει στο μαγαζί του μη νόμιμο υγρό, δεν αξίζει κιόλας (χρηματικά). Τώρα άμα πηγαίνεις να αγοράζεις υγρά από τα κινεζομάγαζα ή τις λαικές, άλλη ιστορία.

Ταιριάζουν μεταξύ τους τα 2 προιόντα που έβαλες.
Φορτιστή πάρε όποιον σου προτείνει το μαγαζί. 10-12 ευρώ έχει ένας που παίρνει 2 μπαταρίες. 
Μπαταρίες χρειάζεσαι 18650. Θα έχουν σίγουρα. Όλα τα μαγαζιά τις ίδιες έχουν, LG HG2, Samsung 30Q, Samsung 25R, VCT5A, VTC6, τις ίδιες 5-6 μπαταρίες έχουν όλοι. Όλες καλές είναι αν πας σε σοβαρό μαγαζί (που πουλάει ηλ. τσιγάρα και όχι απλά μπαταρίες ώστε να ζητήσεις μια τυχαία 18650). Πάρε 2 τουλάχιστον. Όσες παραπάνω, τόσο πιο άνετος θα είσαι, αλλά με 3 μαξ, είσαι υπερ-κομπλέ.

Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει 5-6 διαφορετικές αντιστάσεις. Όσο κατεβαίνεις στα ohm, τόσο πιο "αεράτη" είναι η τζούρα. Τρελές διαφορές μην περιμένεις, πάντα τσιγαρίσιος παραμένει. Η πιο δημοφιλής αντίσταση για τον συγκεκριμένο είναι αυτή με τα 0.8ohm. Εσένα βέβαια μπορεί να σε βολέψει καλύτερα κάποια άλλη.
Τις ζητάς με το όνομα του ατμοποιητή και τα ωμ, π.χ. λες "θέλω ένα κουτάκι 0.8 ζενίθ".
Αντίσταση, με μια λογική χρήση, αλλάζουμε κάθε 7-10 μέρες. Μεγάλο ρόλο παίζει και τι υγρό κάνουμε, κάποια υγρά καταστρέφουν τις αντιστάσεις σε 1 μέρα.
Υπολογίζεις για πόσες μέρες θες να έχεις αντιστάσεις και παίρνεις ανάλογα.
Συνήθως ένα κουτάκι των 5 παίρνουν οι πιο πολλοί, να βγάλουν άνετα τον μήνα.
Τα περισσότερα μαγαζιά 2.5 ευρώ την μία τις έχουν.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και τον κόπο σου να μου εξηγήσεις κάποια πράγματα να είσαι καλά φιλε μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα 

Θα ήθελα της βοήθεια σας γιατι έχουν σπάσει τα νεύρα μου λιγάκι τώρα μια βδομάδα.... Έχω ένα Hastur Cthulhu σχεδόν 2 χρόνια τώρα αλλά τώρα τελευταία έχει αρχίσει κ μου καίει τις αντιστάσεις. Κάθε 2 μέρες φτιάχνω αντίσταση.χθες το βράδυ την εφτιαξα τώρα το πρωί π έκανα 5 6 απανωτές με τον καφέ πάλι πήρα σα καμένο....μια έντονη γεύση που σε καίει στο λαιμό σαν να έχει στεγνώσει το βαμβάκι η έχεις φορτώσει βατ πολλά παραπανω. Βραχυκυκλωνει πουθενά ο ατμοποιητης δε μπορώ να καταλάβω... Τον είχα λύσει πριν 2 βδομάδες για καθάρισμα...

Ριξτε καμία ιδέα γιατί είμαι έτοιμος να τον πετάξω όπου φτάνει το χέρι μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.ειμαι ατμιστης από τον Νοέμβρη και χρησιμοποιώ innokin adept zlide με καπνικες γεύσεις κ μεγάλη νικοτίνη.

Έχει 4 μέρες που αγόρασα το argus gt kit της voopoo(κυρίως για να αλλάζω λίγο)μιας κ το βρήκα σε καλή προσφορά.

Έχω το εξής θέμα (Πέραν της μικροδιαρροης του tank που αφήνει μια σταγόνα στην αντίσταση ή στο adapter😂😂),σκεφτόμουν να αγοράσω τον zeus της geekvape.και το ερώτημα μου είναι αν αξίζει να τον πάρω ,αν δλδ έχει τόση έντονη διάφορα με το τανκ του argus

Και αν πάω για τον zeus ,να κοιτάξω για τον sub Ohm ή για τον επισκευάσιμο;;;έχουν τόση έντονη διάφορα στην γεύση ;;;

Αξιζει να ασχοληθώ από τρ με επισκευασιμους;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

άρχισε να τα φτύνει το Innokin mod https://www.skroutz.gr/s/21809108/Innokin-Kroma-R-80W-Stainless.html

και άρχισα να κοιτάω τι άλλο παίζει εκεί έξω.

Παίζω σε 15w με 0.5ohm και αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αντέχει στο χρόνο και να αλλάζει εύκολα η μπαταρία καθώς φορτίζω τις μπαταρίες και όχι το ίδιο το mod.

Αυτό π.χ https://www.skroutz.gr/s/12162163/Eleaf-iStick-Pico-25-85W-Full-Black.html είναι ότι πρέπει αλλά με ενοχλεί που πρέπει να βιδώνω και να ξεβιδώνω για να αλλάξω μπαταρία και μιας και είχα παλιότερα ένα παρόμοιο από Eleaf με τον καιρό ψιλοχαλάνε οι βόλτες στο καπάκι της μπαταρίας.

Αυτό της Innokin ήταν ότι πρέπει σε αυτό το θέμα αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

tl;dr Έχει να προτείνει κανείς κάποιο mod που να αλλάζει εύκολα η μπαταρία?

Ευχαριστώ.

 

Επεξ/σία από Xvipes
Eleaf link
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xvipes είπε

αλλά με ενοχλεί που πρέπει να βιδώνω και να ξεβιδώνω για να αλλάξω μπαταρία

 

Απλά από περιέργεια, τι ακριβώς εννοείς πρέπει να βιδώνεις και να ξεβιδώνεις για να αλλάξεις μπαταρία στο Kroma-R;

Δεν έχει κάτι το συγκεκριμένο να ξεβιδώσεις για την αλλαγή της μπαταρίας, από τα πιο εύκολα είναι στην αλλαγή.

Ένα καπάκι σηκώνεις και βάζεις την νέα μέσα. Πόσο πιο εύκολο να γίνει;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Baator said:

Απλά από περιέργεια, τι ακριβώς εννοείς πρέπει να βιδώνεις και να ξεβιδώνεις για να αλλάξεις μπαταρία στο Kroma-R;

Δεν έχει κάτι το συγκεκριμένο να ξεβιδώσεις για την αλλαγή της μπαταρίας, από τα πιο εύκολα είναι στην αλλαγή.

Ένα καπάκι σηκώνεις και βάζεις την νέα μέσα. Πόσο πιο εύκολο να γίνει;

Έχεις δίκαιο, μιλούσα για το eleaf αλλά ξέχασα να βάλω το link και έβγαζε εντελός άλλο νόημα.

Αυτό που έχει το Innokin είναι τέλειο(αν και καμιά φορα μου άνοιγε στο άσχετο) απλά είπα να μη πάρω το ίδιο γιατί μου άντεξε 1 χρόνο με το ζόρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Xvipes είπε

Καλησπέρα,

άρχισε να τα φτύνει το Innokin mod https://www.skroutz.gr/s/21809108/Innokin-Kroma-R-80W-Stainless.html

και άρχισα να κοιτάω τι άλλο παίζει εκεί έξω.

Παίζω σε 15w με 0.5ohm και αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αντέχει στο χρόνο και να αλλάζει εύκολα η μπαταρία καθώς φορτίζω τις μπαταρίες και όχι το ίδιο το mod.

Αυτό π.χ https://www.skroutz.gr/s/12162163/Eleaf-iStick-Pico-25-85W-Full-Black.html είναι ότι πρέπει αλλά με ενοχλεί που πρέπει να βιδώνω και να ξεβιδώνω για να αλλάξω μπαταρία και μιας και είχα παλιότερα ένα παρόμοιο από Eleaf με τον καιρό ψιλοχαλάνε οι βόλτες στο καπάκι της μπαταρίας.

Αυτό της Innokin ήταν ότι πρέπει σε αυτό το θέμα αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

tl;dr Έχει να προτείνει κανείς κάποιο mod που να αλλάζει εύκολα η μπαταρία?

Ευχαριστώ.

 

https://www.skroutz.gr/s/16402483/Vapor-Storm-Eco-90W-Black.html

Δεν έχει οθόνη, δεν είναι ρυθμιζόμενο αλλά αποδίδει απροβλημάτιστα και αλλάζει πανεύκολα η μπαταρία (πορτάκι με μαγνήτη).

Εγώ το χρησιμοποιώ σε Nautilus GT  με 0.4ohm αντίσταση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...