Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ShadowSora94 είπε

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω ένα kit απλά είμαι παντελώς άσχετος με το vaping. Θέλω να έχω επιλογές, είτε να βγάζει πολύ ατμό είτε να είναι σε λειτουργία "silent" για εσωτερικούς χώρους.

Είμαι πραγματικά άσχετος, αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι στα 70 ευρώ περίπου θα ήμουν ευγνώμων!

 

Ευχαριστώ πολύ.

Κιτ δεν ξερω να σου προτείνω αλλα θα ήθελες να πάρεις ένα mod και 2 ατμοποιητές;1 για πολυ ατμό και έναν τσιγαρίσιο.Με 70-80ε κάτι γίνεται.
 

P.S.
Kingdom of hearts η καλύτερη σειρά παιχνιδιών που έχω παίξει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 minutes ago, fernw_thn_souvla said:

Κιτ δεν ξερω να σου προτείνω αλλα θα ήθελες να πάρεις ένα mod και 2 ατμοποιητές;1 για πολυ ατμό και έναν τσιγαρίσιο.Με 70-80ε κάτι γίνεται.
 

P.S.
Kingdom of hearts η καλύτερη σειρά παιχνιδιών που έχω παίξει ποτέ.

Ναι και αυτό θα βόλευε, έχεις κάτι κατα νου;

 

P.S Αγαπημένο game franchise! Περίμενα το 3 13 χρόνια 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Ναι και αυτό θα βόλευε, έχεις κάτι κατα νου;

 

P.S Αγαπημένο game franchise! Περίμενα το 3 13 χρόνια 😂

Φαντάζομαι θες κάτι με έτοιμες αντιστάσεις.Μπορώ να σου προτείνω κάποιους να δείς.
Σφιχτή τζούρα:
Innokin zenith PRO
Aspire Nautilous GT 

Αεράτη τζουρα:
zeus sub ohm tank
Falcom 2 sub ohm
Smok tfv12 / 16 

Για mod
Vaporesso gen 220w (2 μπαταριες)
Geekvape aegis (βγαινει και με 1 μπαταρια και με 2)
Tesla wye (2 μπαταριες)
Innokin kroma r (1 μπαταρια)

Μία ακόμα λύση είναι να πας σε ενα μικρό και διακριτικό pod για για stealth vaping όταν είσαι σε εσωτερικούς χώρους όπως το caliburn pod της uwell ή το kubi/kubi 2 της hotcig.Και ένα mod + ατμο για το σπιτι.
Δυστυχώς δεν έχω πιάσει κανέναν απο τους ατμοποιητές για να σου πώ γνώμη γιατί παίζω με επισκευάσιμους.Οπότε ή περίμενε κάποιον που τον έχει ή έχει κάποιον άλλο να σου πεί ή ψάξε στο internet για αυτούς και δες αμα σε χαλάει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποια γεύση σε ηλεκτρονικό τσιγάρο που να είναι όσο το δυνατό πιο κοντά στη γεύση καπνού τσιγάρου ; Καπνίζω Marlboro. Προσπάθησα να ξεκινήσω ηλεκτρονικό τσιγάρο της blu με τα έτοιμα pods, αλλά η γεύση tobacco που νόμιζα πως θα ήταν κοντά σε αυτή του τσιγάρου, με αηδιάζει. Δεν θέλω έντονες γεύσεις καπνού (πχ πίπας). Θα ήθελα να ήταν η γεύση όσο το δυνατό πιο κοντά είτε σε Marlboro, είτε σε Assos, είτε σε κανονικό τσιγάρο γενικότερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτη αγορά RTA μετά από Zenith, ποιον θεωρείτε καλύτερο μεταξύ Brunhilde και ARES 2 LE, και οι δύο με το μεγάλο tank; Βασικός παράγοντας η έλλειψη διαρροών, ο οποίος θα καθορίσει και την επιλογή και η όσο το δυνατόν πιο κρύα τζούρα στα 16-20watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας έχω ένα aegis 100w tc με δύο ατμοποιητες ο ένας kylin mini rta και ο άλλος zeus x και θέλω να κάνω ανταλλαγή με smok mag kit 225w άμα έχει κάποιος αυτό το mod ας στείλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα,

Άσχετος με το Vaping,θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Αρχικα να πω,πως δεν είμαι καπνιστής τσιγάρου (έχω δοκιμάσει δεν μου αρέσει να βρωμάει η ανάσα μου),μόνο ναργιλέ στο σπίτι μια στο τόσο και ακόμα πιο σπάνια κανένα πουρακι με άλλα λόγια,δεν νιώθω εξάρτηση απο τη νικοτίνη.Ειμαι στο στρατό εδώ και 1 μήνα και θέλω να πάρω ένα ηλεκτρονικό για αερατο ατμισμα μόνο για τη γεύση,ντουμάνι,χωρίς νικοτίνη.Αν δεν κάνω λάθος παίρνω τη συμπυκνωμένη γεύση προσθέτω γλυκερίνη στη ποσότητα που μου λέει;

Άρα κοιτάω κάποιο Κιτ πχ

Voopoo Argus GT kit

Voopoo Drag X Mod Pod

Έχουμε κάποια δοκιμασμένη καλή λύση περίπου στα 40-60€
 
Ευχαριστώ
Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά , μια μικρή βοήθεια...

χρειάζεται να αγοραστεί για την μάνα μου η Innokin Zlide 22mm η Aspire Nautilus GT Mini .
θα κουμπώσει πάνω σε dna75 mod. μέχρι τώρα έχει έναν Zenith και τις καίει συνέχεια αντιστάσεις.

τα υγρά που χρησιμοποιεί ειναι DIY , 80vg/10pg/10wfi base + άρωμα ~10-15% .
το ερώτημα είναι ποιόν να προτιμήσω και σε τι αντιστάσεις να κινηθώ..απέχω από τους εργοστασιακούς χρόνια τώρα και δεν έχω ιδέα που να καταλήξω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, discoboyminimal είπε

παιδιά , μια μικρή βοήθεια...

χρειάζεται να αγοραστεί για την μάνα μου η Innokin Zlide 22mm η Aspire Nautilus GT Mini .
θα κουμπώσει πάνω σε dna75 mod. μέχρι τώρα έχει έναν Zenith και τις καίει συνέχεια αντιστάσεις.

τα υγρά που χρησιμοποιεί ειναι DIY , 80vg/10pg/10wfi base + άρωμα ~10-15% .
το ερώτημα είναι ποιόν να προτιμήσω και σε τι αντιστάσεις να κινηθώ..απέχω από τους εργοστασιακούς χρόνια τώρα και δεν έχω ιδέα που να καταλήξω.

 

Δεν φταίει το mod που σου καίει αντιστάσεις αλλά το 80vg, αυτοί οι ατμποποιητές θέλουν 60vg/40pg για να μην καίνε αντιστάσεις ειδικά αν χρησιμοποιείς >1ohm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, jtheogr είπε

Δεν φταίει το mod που σου καίει αντιστάσεις αλλά το 80vg, αυτοί οι ατμποποιητές θέλουν 60vg/40pg για να μην καίνε αντιστάσεις ειδικά αν χρησιμοποιείς >1ohm.

Το mod δεν φταίει σε τίποτα αυτό είναι σίγουρο. ο ατμοποιητής από την άλλη , δεν είναι και ότι καλύτερο για ~80%vg.
Το θέμα είναι ότι 1-2 χρόνια τώρα με την ίδια αναλογία υγρών και τον zenith , δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Τώρα τελευταία άρχισε να της εμφανίζει καμένες αντιστάσεις ανά 3-4 μέρες με πολύ λογική χρήση (αν δεν κάνω λάθος 2-3-4 ml / ημέρα ).
Άρα ίσως είχε πρόβλημα η παρτίδα με τις αντιστάσεις που της είχα πάρει , γιατί στη τελευταία 5αδα άρχισε να συμβαίνει αυτό.

Παρ ολ αυτά , θα της πάρω έναν νέο, ΄δωράκι' , γι αυτό και ρωτάω σε ποιόν από τους 2 να καταλήξω.

Στην ουσία και οι 2 ατμοποιητές θα της φανούν γνωστοί , αφού πριν τον zenith είχε nautilus 2 και πιο πριν nautilus mini απλά θέλω να καταλήξω στον καλύτερο overall από τους 2 που προανέφερα (εκτός αν έχετε να προτείνεται κάτι άλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2020 στις 4:10 ΜΜ, BritGreek είπε

Για πρώτη αγορά RTA μετά από Zenith, ποιον θεωρείτε καλύτερο μεταξύ Brunhilde και ARES 2 LE, και οι δύο με το μεγάλο tank; Βασικός παράγοντας η έλλειψη διαρροών, ο οποίος θα καθορίσει και την επιλογή και η όσο το δυνατόν πιο κρύα τζούρα στα 16-20watt.

Θα πήγαινα ares 2.Πιό εύκολο στήσιμο.Γενικά και οι 2 παίζουν το ίδιο καλά.
Το θέμα τον διαρροών έχει να κάνει με το στήσιμο.Άμα δε το έχεις και δεν σκοπεύεις να ασχοληθείς πάρε τον bruhilde που δεν θα σου κάνει διαρροή καθώς ο αέρας είναι απο πάνω αλλά το στήσιμο του είναι λίγο περίεργο, πρέπει να κατεβάσεις τα βαμβάκια κάτω.Δες βίντεο να καταλάβεις.
Κρυα ή ζεστή τζούρα πάλι έχει να κάνει κυρίως με το στήσιμο και τα watt που θα παίξεις.Ο ares έχει μικρό πλεονέκτημα εδώ γιατί έχει μεγαλύτερη "καμινάδα", ενώ στον bruhilde η αντίσταση είναι κάτω απο το drip tip.

Στις 12/12/2020 στις 1:13 ΜΜ, pigos23 είπε

καλημερα

Εχω καποια υγρα απο alter ego που δεν γραφουν ημερομηνια ληξης αλλα μονο παρτιδας Πως μπορω να ενημερωθω σωστα;

Εδώ λογικα θα λέει. (Δεξιά λέει εισάγετε αριθμο παρτίδας)
https://www.alterego.gr/eliquid-trace/ 

3 ώρες πριν, jtheogr είπε

Δεν φταίει το mod που σου καίει αντιστάσεις αλλά το 80vg, αυτοί οι ατμποποιητές θέλουν 60vg/40pg για να μην καίνε αντιστάσεις ειδικά αν χρησιμοποιείς >1ohm.

Το wfi το κάνει πιο αραιό για αυτό και δεν είχε θέμα τόσο καιρό.

 

2 ώρες πριν, discoboyminimal είπε

Το mod δεν φταίει σε τίποτα αυτό είναι σίγουρο. ο ατμοποιητής από την άλλη , δεν είναι και ότι καλύτερο για ~80%vg.
Το θέμα είναι ότι 1-2 χρόνια τώρα με την ίδια αναλογία υγρών και τον zenith , δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Τώρα τελευταία άρχισε να της εμφανίζει καμένες αντιστάσεις ανά 3-4 μέρες με πολύ λογική χρήση (αν δεν κάνω λάθος 2-3-4 ml / ημέρα ).
Άρα ίσως είχε πρόβλημα η παρτίδα με τις αντιστάσεις που της είχα πάρει , γιατί στη τελευταία 5αδα άρχισε να συμβαίνει αυτό.

Παρ ολ αυτά , θα της πάρω έναν νέο, ΄δωράκι' , γι αυτό και ρωτάω σε ποιόν από τους 2 να καταλήξω.

Στην ουσία και οι 2 ατμοποιητές θα της φανούν γνωστοί , αφού πριν τον zenith είχε nautilus 2 και πιο πριν nautilus mini απλά θέλω να καταλήξω στον καλύτερο overall από τους 2 που προανέφερα (εκτός αν έχετε να προτείνεται κάτι άλλο)

Εγώ θα πήγαινα στον aspire.Επίσης προτείνω dotaio se.Είναι μικρό και όμορφο και αν θυμάμαι σωστά είναι συμβατό και με αντιστάσεις της nautilus.Βγαίνει όμως γύρω στο 50ε.

 

Στις 10/12/2020 στις 1:03 ΠΜ, ipred είπε

Παιδιά υπάρχει κάποια γεύση σε ηλεκτρονικό τσιγάρο που να είναι όσο το δυνατό πιο κοντά στη γεύση καπνού τσιγάρου ; Καπνίζω Marlboro. Προσπάθησα να ξεκινήσω ηλεκτρονικό τσιγάρο της blu με τα έτοιμα pods, αλλά η γεύση tobacco που νόμιζα πως θα ήταν κοντά σε αυτή του τσιγάρου, με αηδιάζει. Δεν θέλω έντονες γεύσεις καπνού (πχ πίπας). Θα ήθελα να ήταν η γεύση όσο το δυνατό πιο κοντά είτε σε Marlboro, είτε σε Assos, είτε σε κανονικό τσιγάρο γενικότερα.

 

Ειναι υποκειμενικό το θέμα των γευσεων.Καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις.Λόγο της κατάστασης που επικρατεί αυτό δε γίνεται οπότε προτείνω να δείς τι χαρμάνι έχει ο malboro που καπνίζεις και να πάρεις το ίδιο σε υγρό.Πάρε 10ml για να μη πετας ποσότητες σε περίπτωση που δεν σου αρέσει.

Στις 12/12/2020 στις 9:50 ΠΜ, stathis97 είπε

Καλησπέρα και από μένα,

Άσχετος με το Vaping,θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Αρχικα να πω,πως δεν είμαι καπνιστής τσιγάρου (έχω δοκιμάσει δεν μου αρέσει να βρωμάει η ανάσα μου),μόνο ναργιλέ στο σπίτι μια στο τόσο και ακόμα πιο σπάνια κανένα πουρακι με άλλα λόγια,δεν νιώθω εξάρτηση απο τη νικοτίνη.Ειμαι στο στρατό εδώ και 1 μήνα και θέλω να πάρω ένα ηλεκτρονικό για αερατο ατμισμα μόνο για τη γεύση,ντουμάνι,χωρίς νικοτίνη.Αν δεν κάνω λάθος παίρνω τη συμπυκνωμένη γεύση προσθέτω γλυκερίνη στη ποσότητα που μου λέει;

Άρα κοιτάω κάποιο Κιτ πχ

Voopoo Argus GT kit

Voopoo Drag X Mod Pod

Έχουμε κάποια δοκιμασμένη καλή λύση περίπου στα 40-60€
 
Ευχαριστώ

Θα πήγαινα στο drag X

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Θα πήγαινα ares 2.Πιό εύκολο στήσιμο.Γενικά και οι 2 παίζουν το ίδιο καλά.
Το θέμα τον διαρροών έχει να κάνει με το στήσιμο.Άμα δε το έχεις και δεν σκοπεύεις να ασχοληθείς πάρε τον bruhilde που δεν θα σου κάνει διαρροή καθώς ο αέρας είναι απο πάνω αλλά το στήσιμο του είναι λίγο περίεργο, πρέπει να κατεβάσεις τα βαμβάκια κάτω.Δες βίντεο να καταλάβεις.
Κρυα ή ζεστή τζούρα πάλι έχει να κάνει κυρίως με το στήσιμο και τα watt που θα παίξεις.Ο ares έχει μικρό πλεονέκτημα εδώ γιατί έχει μεγαλύτερη "καμινάδα", ενώ στον bruhilde η αντίσταση είναι κάτω απο το drip tip.

Εδώ λογικα θα λέει. (Δεξιά λέει εισάγετε αριθμο παρτίδας)
https://www.alterego.gr/eliquid-trace/ 

Το wfi το κάνει πιο αραιό για αυτό και δεν είχε θέμα τόσο καιρό.

 

Εγώ θα πήγαινα στον aspire.Επίσης προτείνω dotaio se.Είναι μικρό και όμορφο και αν θυμάμαι σωστά είναι συμβατό και με αντιστάσεις της nautilus.Βγαίνει όμως γύρω στο 50ε.

 

Ειναι υποκειμενικό το θέμα των γευσεων.Καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις.Λόγο της κατάστασης που επικρατεί αυτό δε γίνεται οπότε προτείνω να δείς τι χαρμάνι έχει ο malboro που καπνίζεις και να πάρεις το ίδιο σε υγρό.Πάρε 10ml για να μη πετας ποσότητες σε περίπτωση που δεν σου αρέσει.

Θα πήγαινα στο drag X

Με μόνο γλυκερίνη θα είμαι οκευ σε steam train signalman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stathis97 είπε

Με μόνο γλυκερίνη θα είμαι οκευ σε steam train signalman;

ναι δε ξερω πως θα παιξει με μόνο γλυκερίνη.Καλύτερα περίμενε να σου πεί κάποιος που το έχει γιατί μπορεί να μη σου κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τον smok ατμοποιητη αλλα δεν βρισκω πια ευκολα αντιστασεις ξερει κανεις αν υπαρχουν συμβατες αντιστασεις για αυτον https://www.easmoking.gr/smok_brit_spiral_d22?skr_prm=WyI1NWVlN2JlOC01NjNlLTQ4ZjUtODA3Mi03MGUzOTU4ZmU2NGYiLDE2MDEyMDM3MDYwOTYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

οι αντιστασεις που φοραει ειναι αυτες https://www.skroutz.gr/s/18114221/Smok-Spirals-0-3ohm-1τμχ.html?from=sku_spec_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...