Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά αφού είδα όλα τα videos και ακολούθησα όλες τις συμβουλές που μου δώσατε, δεν άλλαξε κάτι. ΑΛΛΑ, ως έσχατη λύση, πίεσα το coil και κατ επέκταση τον ατμοποιητή, ενώ ήταν πάνω στο Mod, ελαφρά προς τα κάτω. Kαι η επαφή γίνεται, εν τέλει. Απλώς τώρα μένει να ξεκαθαριστεί ποιά επιφάνεια δε κάνει σωστή επαφή. Αυτή του ατμοποιητή, πιέστηκε προς τα επάνω ή του mod (της μπαταρίας) προς τα κάτω...

Δε θυμάμαι απλά, πόσα Ω αναγνώριζε πριν την αντίσταση. Είναι 0,5 και το mod τη διαβάζει 0,44. Δε ξέρω αν είναι πρόβλημα αυτό.
Ευχαριστώ πολύ πάντως...!

Επεξ/σία από mikmike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mikmike είπε

Τελικά αφού είδα όλα τα videos και ακολούθησα όλες τις συμβουλές που μου δώσατε, δεν άλλαξε κάτι. ΑΛΛΑ, ως έσχατη λύση, πίεσα το coil και κατ επέκταση τον ατμοποιητή, ενώ ήταν πάνω στο Mod, ελαφρά προς τα κάτω. Kαι η επαφή γίνεται, εν τέλει. Απλώς τώρα μένει να ξεκαθαριστεί ποιά επιφάνεια δε κάνει σωστή επαφή. Αυτή του ατμοποιητή, πιέστηκε προς τα επάνω ή του mod (της μπαταρίας) προς τα κάτω...
Ευχαριστώ πολύ πάντως...!

Και κατι αλλο που τωρα μου ηρθε, τσεκαρε να δεις αν ο πολος στο μοντακι δουλευει κανονικα, εχει ενα ελατηριο και αυτορυθμιζεται, τσεκαρε με ενα κατσαβηδακι αν δουλευει αυτο σωστα ή σου εχει κολησει κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, th3ofilos είπε

Και κατι αλλο που τωρα μου ηρθε, τσεκαρε να δεις αν ο πολος στο μοντακι δουλευει κανονικα, εχει ενα ελατηριο και αυτορυθμιζεται, τσεκαρε με ενα κατσαβηδακι αν δουλευει αυτο σωστα ή σου εχει κολησει κατω

ο πόλος απο το mod ανεβοκατεβαίνει ελαφρώς. Οπότε το ελατήριο του λογικά δουλεύει κανονικά. Τώρα ατμίζω κανονικά. Νομίζω πως ήθελε λίγο πίεση ο ατμοποιητής προς τα κάτω, μάλλον.
Απλά δε ξέρω αν διάβασε σωστά το coil. Γιατί η αντίσταση είναι 0.5Ω και την βλέπει 0.44. Αλλά λειτουργεί κανονικά όπως πριν (γευστικά κλπ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikmike είπε

ο πόλος απο το mod ανεβοκατεβαίνει ελαφρώς. Οπότε το ελατήριο του λογικά δουλεύει κανονικά. Τώρα ατμίζω κανονικά. Νομίζω πως ήθελε λίγο πίεση ο ατμοποιητής προς τα κάτω, μάλλον.
Απλά δε ξέρω αν διάβασε σωστά το coil. Γιατί η αντίσταση είναι 0.5Ω και την βλέπει 0.44. Αλλά λειτουργεί κανονικά όπως πριν (γευστικά κλπ). 

Οποτε το αφηνεις ετσι οπως ειναι, τσεκαρεις αυτο που σου ειπα σε φιλο ατμιστη ή σε μαγαζι, και οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, th3ofilos είπε

Οποτε το αφηνεις ετσι οπως ειναι, τσεκαρεις αυτο που σου ειπα σε φιλο ατμιστη ή σε μαγαζι, και οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε...

Αν δε δω κάποιο πρόβλημα παρακάτω, ναι. Προς το παρόν ήθελε λίγο πίεση. Τώρα όλα καλά. Να 'στε καλά παιδιά . Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, th3ofilos είπε

Και κατι αλλο που τωρα μου ηρθε, τσεκαρε να δεις αν ο πολος στο μοντακι δουλευει κανονικα, εχει ενα ελατηριο και αυτορυθμιζεται, τσεκαρε με ενα κατσαβηδακι αν δουλευει αυτο σωστα ή σου εχει κολησει κατω

Αν εχει συμβει αυτο, και εχει κολλησει ο πολος, μπορουμε να κανουμε κατι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mikmike είπε

ο πόλος απο το mod ανεβοκατεβαίνει ελαφρώς. Οπότε το ελατήριο του λογικά δουλεύει κανονικά. Τώρα ατμίζω κανονικά. Νομίζω πως ήθελε λίγο πίεση ο ατμοποιητής προς τα κάτω, μάλλον.
Απλά δε ξέρω αν διάβασε σωστά το coil. Γιατί η αντίσταση είναι 0.5Ω και την βλέπει 0.44. Αλλά λειτουργεί κανονικά όπως πριν (γευστικά κλπ). 

ελπιζω να μην γινω κακος μαντης, αλλα νομιζω οτι το μοντακι ετοιμαζεται να αποδημησει εις κυριον....

τετοια προβληματα θυμαμαι ειχαμε παλια με τα μηχανικα μοντ (κατι τορπιλες) και με ενα βελονακι που πλεκουν

σηκωναμε τον πολο του μοντ γιατι απο το βιδωσε - ξεβιδωσε ο πολος του μοντ "καθοταν" δεκατο του χιλιοστου και ετσι δεν εκανε επαφη ο ατμοποιητης.

Αλλα αυτη η πατεντα δουλευε για λιγο καιρο γιατι ποσες φορες θα το κανεις?

Καλυτερα παρε ενα πικο να καθαρισεις απο ολα αυτα και φροντιζε καθε φορα που κανεις αλλαγη (και πιο νωρις) να καθαριζεις καλα την υποδοχη του μοντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, wolves είπε

Αν εχει συμβει αυτο, και εχει κολλησει ο πολος, μπορουμε να κανουμε κατι?

Αυτο θεμα το ειχα στο wismec 2/3 αυτο που εκανα ειναι να προσπαθω με ενα τσιμπιδακι για τον γυρναω τον πολο κυκλικα μπας και ξεσκαλωσει, ωρες ωρες εφτιαχνε, αλλα δεν μου διαβαζε ολους τους ατμο, λογικα οσοι ατμο ειχα μεγαλυτερο 510 πολο εκανε καλυτερη επαφη...

Επεξ/σία από th3ofilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ohm της αντίστασης έχουν σχέση με την αναλογία PG/VG στο υγρό; Ας πούμε όσο λιγότερα είναι τα ohm θέλει παραπάνω VG ή δεν είναι απόλυτο; Έχω φτιάξει ένα 50/50 που ακόμα δεν το έχω αρχίσει και πολύ φοβάμαι μήπως με τις 0,5Ω αντιστάσεις που έχω τραβάω υγρό. Έχει κάποια λογική αυτό που σκέφτομαι ή καμιά σχέση; ο κατασκευαστής δίνει μέχρι 19W, πρόκειται για τις plexus για τον zenith. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2019 στις 11:02 ΜΜ, tornado είπε

ελπιζω να μην γινω κακος μαντης, αλλα νομιζω οτι το μοντακι ετοιμαζεται να αποδημησει εις κυριον....

τετοια προβληματα θυμαμαι ειχαμε παλια με τα μηχανικα μοντ (κατι τορπιλες) και με ενα βελονακι που πλεκουν

σηκωναμε τον πολο του μοντ γιατι απο το βιδωσε - ξεβιδωσε ο πολος του μοντ "καθοταν" δεκατο του χιλιοστου και ετσι δεν εκανε επαφη ο ατμοποιητης.

Αλλα αυτη η πατεντα δουλευε για λιγο καιρο γιατι ποσες φορες θα το κανεις?

Καλυτερα παρε ενα πικο να καθαρισεις απο ολα αυτα και φροντιζε καθε φορα που κανεις αλλαγη (και πιο νωρις) να καθαριζεις καλα την υποδοχη του μοντ.

Εγώ το παθαίνω συνέχεια με ένα ολοκαίνουργιο μοντ (Aegis). Όταν τοποθετώ την αντίσταση στον ατμοποιητή μου την διαβάζει στη μισή τιμή της. Όταν προσθέτω το βαμβάκι τότε μόνο διαβάζει την κανονική τιμή της αντίστασης.

 

Και στη γυναίκα μου που έχει διαφορετικό μοντ και ατμο συμβαίνει το ίδιο ακριβώς.

Επεξ/σία από invisiblesurfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, tornado είπε

υπαρχουν και τετοιες αντιστασεις?

ακυρο κεκτημενη ταχυτητα. 0,5Ω ηθελα να πω.

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Πριν 15 μερες έφτιαξα το shake&vape που έχω της Mad Juice το Banned και όταν το ατμίζω ή γεύση και το άρωμα μου δεν είναι δυνατό.Το κάνω στον ατμοποιητή solomon της Kaees ξέρεται τι μπορεί να αφολείται και να μην έχω τόσο δυνατή γευσή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι.

Πήρα flat clapton (26ga*18ga) ,εκεί που τοποθέτησα τις αντιστάσεις και τις καίω (που ανάβουν για να δούμε αν κάνει επαφή το σύρμα) μετά από 4 φορές fire ξαφνικά στο mod μου βγάζει  "atomizer short" ενώ με το που βγάζω και ξαναβάζω τον RDA μου λέει ξανά το ίδιο μήνυμα ενώ διαβάζει την αντίσταση 0.2 με 0.25Ω. 

Μήπως φταίει που έκανα 6 σπείρες αντί για 5 ?? Μήπως όταν ζεσταίνουμε το σύρμα δεν πρέπει να το κάνουμε πάνω στο mod ???

Κούνησα τις αντιστάσεις μήπως ήταν καμιά επαφή αλλά δεν μου έβγαλε atomizer short και έκανε fire αλλά όταν πήγα να τις κάψω ξανά για να δω αν κάνει επαφή οι αντιστάσεις δεν άναψαν.

Είπα ας βάλω τα βαμβάκια και υγρό αλλά κανονικά βγάζει ατμό και ατμίζεται αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...