Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είμαι νέος στο θέμα vaping.

Θέλω να αγοράσω ένα μηχανιμα..με ενδιαφέρει γεύση και ντουμάνι  κυρίως.

Τι προτείνετε από 40 ως 100 ευρώ. Για ολόκληρο σύστημα , μπαταρίες mod ατμοποιητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, K_Papagia είπε

Παιδιά είμαι νέος στο θέμα vaping.

Θέλω να αγοράσω ένα μηχανιμα..με ενδιαφέρει γεύση και ντουμάνι  κυρίως.

Τι προτείνετε από 40 ως 100 ευρώ. Για ολόκληρο σύστημα , μπαταρίες mod ατμοποιητη

τσιαγαρισιο ή πνευμονικο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, K_Papagia είπε

Παιδιά είμαι νέος στο θέμα vaping.

Θέλω να αγοράσω ένα μηχανιμα..με ενδιαφέρει γεύση και ντουμάνι  κυρίως.

Τι προτείνετε από 40 ως 100 ευρώ. Για ολόκληρο σύστημα , μπαταρίες mod ατμοποιητη

Αν το θες για να κοψεις το τσιγαρο τοτε καλυτερα να πας σε καποιον τσιγαρισιο ατμοποιητη που δεν θα εχει πολυ ντουμανι..Βεβαια προσωπικα το εκοψα με πνευμονικο(που εχει ντουμανι) αλλα εγω ειμαι εξαιρεση και δεν το προτεινω σε κανεναν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Αν το θες για να κοψεις το τσιγαρο τοτε καλυτερα να πας σε καποιον τσιγαρισιο ατμοποιητη που δεν θα εχει πολυ ντουμανι..Βεβαια προσωπικα το εκοψα με πνευμονικο(που εχει ντουμανι) αλλα εγω ειμαι εξαιρεση και δεν το προτεινω σε κανεναν..

Πνευμονικο θέλω. Δεν κάνω συχνά τσιγάρο . 5 -6 την μέρα. Απλά θέλω κάτι να ασχολούμαι στο στρατό ώστε να μην καπνίζω κανονικά τσιγάρα

Θέλω επίσης οι αντιστάσεις να είναι εύκολο να τις βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2019 στις 5:33 ΠΜ, K_Papagia είπε

Πνευμονικο θέλω. Δεν κάνω συχνά τσιγάρο . 5 -6 την μέρα. Απλά θέλω κάτι να ασχολούμαι στο στρατό ώστε να μην καπνίζω κανονικά τσιγάρα

Θέλω επίσης οι αντιστάσεις να είναι εύκολο να τις βρεις

https://www.skroutz.gr/s/16587623/Voopoo-Drag-2.html

Εδώ είσαι, με τα υπόλοιπα παίρνεις 2 μπαταρίες και ένα εξωτερικό φορτιστη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Pa0ki είπε

Τα 200w είναι overkill, τζάμπα περιορίζεις τις επιλογές σου

GeekVape Aegis Legend

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Επίσης επειδή πλέον από Κίνα έκοψαν τις αποστολές στα ηλεκτρονικά τσιγάρα. Μπορούμε να παραγγείλουμε μέσα από υπηρεσία Mail forwarding με διεύθυνση άλλης ευρωπαϊκής χώρας (πχ Γερμανία) και μετά να μας το στείλουν Ελλάδα. Γίνεται κάτι τέτοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/03/2019 at 08:26, likos_de said:

Επίσης επειδή πλέον από Κίνα έκοψαν τις αποστολές στα ηλεκτρονικά τσιγάρα. Μπορούμε να παραγγείλουμε μέσα από υπηρεσία Mail forwarding με διεύθυνση άλλης ευρωπαϊκής χώρας (πχ Γερμανία) και μετά να μας το στείλουν Ελλάδα. Γίνεται κάτι τέτοιο? 

 

Νομικά, η απαγόρευση ισχύει για όλες τις αποστολές, όχι μόνο από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παντού έκοψαν τις αποστολές, όχι μόνο από Κίνα. Ούτε από Ευρώπη επιτρέπεται, θα κρατηθεί στο τελωνείο.

Δώσε ένα 40άρι εδώ και πάρε ένα Vapor Storm Puma ή ένα Yosta Livepor να κάνεις την δουλειά σου και τέλος

(αν είναι το χρηματικό το πρόβλημα και θέλεις κάτι οικονομικό).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια περίεργη ερώτηση, (εαν επιτρεπεται) μπορειτε να μου προτεινεται καποιο μαγαζι στην Αθηνα που να μπορει καποιος να δοκιμασει γευσεις χωρις να εχει νικοτινη;

σε ολα τα μαγαζια που εχω παει εχουν με 3αρα νικοτινη μεσα και θεωρω οτι δεν ανταποκρινεται το ιδιο η γευση με και χωρις νικοτινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bubs είπε

Παιδιά να κάνω μια περίεργη ερώτηση, (εαν επιτρεπεται) μπορειτε να μου προτεινεται καποιο μαγαζι στην Αθηνα που να μπορει καποιος να δοκιμασει γευσεις χωρις να εχει νικοτινη;

σε ολα τα μαγαζια που εχω παει εχουν με 3αρα νικοτινη μεσα και θεωρω οτι δεν ανταποκρινεται το ιδιο η γευση με και χωρις νικοτινη.

Η διαφορα ειναι οτι αυτο με τη νικοτινη εχει καλυτερη γευση(πολυ αμυδρα το καταλαβαινεις,και μονο σε γευσατο rda για μενα),γιατι εχει αυτη την ιδιοτητα σε χαμηλα ποσοστα..Αλλιως ειναι σχεδον το ιδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2019 στις 2:26 ΜΜ, akpe είπε

Νομικά, η απαγόρευση ισχύει για όλες τις αποστολές, όχι μόνο από Κίνα.

 

Στις 11/3/2019 στις 2:27 ΜΜ, Baator είπε

Από παντού έκοψαν τις αποστολές, όχι μόνο από Κίνα. Ούτε από Ευρώπη επιτρέπεται, θα κρατηθεί στο τελωνείο.

Δώσε ένα 40άρι εδώ και πάρε ένα Vapor Storm Puma ή ένα Yosta Livepor να κάνεις την δουλειά σου και τέλος

(αν είναι το χρηματικό το πρόβλημα και θέλεις κάτι οικονομικό).

Πριν 1 μηνα απο cigabuy επιλογη european express παρελαβα IJOY SHOGUN 180w μεσα σε 10 μερες,κανενα προβλημα.(απο Γερμανια)

(πωλειται by the way σετακι με Dead Rabbit Rta)

εχει πολλες επιλογες για αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

Πριν 1 μηνα απο cigabuy επιλογη european express παρελαβα IJOY SHOGUN 180w μεσα σε 10 μερες,κανενα προβλημα.(απο Γερμανια)

(πωλειται by the way σετακι με Dead Rabbit Rta)

εχει πολλες επιλογες για αγορα...

Και ναρκωτικά μπορεί να βάλει ένας φίλος σου σε ένα φάκελο και να στα στείλει και να περάσουν και να 'ρθουν κανονικά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν απαγορεύεται ή ότι αν τα πιάσουν δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

 

Ο νόμος είναι ξεκάθαρος, απαγορεύεται οποιαδήποτε αγορά οποιουδήποτε προιόντος έχει σχέση με ηλ. τσιγάρο από ΟΛΕΣ τις χώρες του εξωτερικού, ανεξαιρέτως.

Τώρα, αν πέρασε κάποιο δέμα λόγω του τεράστιου φόρτου εργασίας δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, ρίσκαρες και ήσουν τυχερός.

Επιλογές δεν υπάρχουν καθόλου, καθαρά θέμα τύχης είναι και αν θα το τσακώσουν ή όχι. Δεν είναι σαν τα κινητά που με μαμουνιές και με τριγωνικές αποστολές, κτλ.

μπορεί να μην περάσει τελωνείο. Εισάγεις λαθραίο προιόν που απαγορεύεται να εισαχθεί στην χώρα.

 

Το αν έχει λογική ή όχι αυτή η νομοθεσία, γιατί ο έμπορος επιτρέπεται να τα φέρνει αλλά ο καταναλωτής όχι και γενικά η όλη αντιμετώπιση του ηλ. τσιγάρου από την ελληνική κυβέρνηση είναι άλλο θέμα.

Ο νόμος πάντως αυτό λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...