Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/3/2019 στις 11:17 ΜΜ, tsitsigalas είπε

Καλησπερα... παραγγειλα ενα Tesla WYE 85W και τωρα κολλησα στον ατμοποιητη... ψαχνω για τσιγαρισιο με σχετικα καλη γευση και χωρις προβληματα... εχετε να μου προτεινεται κατι σε λογικη τιμη παντα;

η οθόνη του κάνει και για φακό. θα με θυμιθείς οταν ψαχνεις για φακο και κρατας μονο το μοντακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τελικα για τσιγαρισιους ατμοποιητες galaxies και ξερο  ψωμι,

ερωτηση εχει βγει καποιος πιο καινουριος? θελω ενα δευτερο εναλλακτικο και ο galaxies σχεδον χρονιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsitsigalas είπε

Eυχαριστω για τις προτασεις σας... θα παρω εναν aspire 2s και εναν zenith ουτως η αλλως χρειαζομαι 2

Καλυτερα να παρεις τωρα τον ζενιθ και να περιμενεις να παρει και zlide που θα βγει γιατι παιρνουν τις ιδιες αντιστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kage είπε

αν κανεις μονος σου 2-3 λιτρα το χρονο το λες  υπερβολη!

2 λιτρα το χρονο ειναι 5.5 ml τη μερα,ειναι πολυ νορμαλ καταναλωση για επισκευασιμους...Εγω κανω περιπου 8-10 μλ τη μερα πλεον οποτε γυρω στα 3-4 λιτρα το χρονο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, th3ofilos είπε

Καλυτερα να παρεις τωρα τον ζενιθ και να περιμενεις να παρει και zlide που θα βγει γιατι παιρνουν τις ιδιες αντιστασεις

O zlide  εχει βγει.. αυτον θα παρω μαζι με τον 2s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος να μου πει αν ληγμένα από 18.3.2019  έτοιμα υγρά ατμίσματος , συγκεκριμένα halo,   έχουν κίνδυνο αν χρησιμοποιηθούν τους επόμενους 2,3 μηνες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει λίτρα και λίτρα ληγμένων υγρών από 3ετία και πάνω. ΛΙΤΡΑ όμως, δεν είναι υπερβολή.

Τώρα που μιλάμε πρέπει να 'χω κανά δυο λίτρα ακόμα από υγρά που λήξανε το '16.

Εγώ διαφορά δεν καταλαβαίνω.

 

Απλά σκέψου με ποια λογική αποφασίζει η εταιρία να πει ότι το τάδε υγρό ή άρωμα έληξε "τότε".

Αποφάσισαν επειδή είναι υγρό και ο νόμος τους αναγκάζει να πούνε ότι κάποτε λήγει, έτσι στο άκυρο είπανε "ας βάλουμε 2 χρόνια".

Ακόμα και στην ίδια εταιρία βλέπεις το ίδιο υγρό το ένα να έχει ημ. λήξης 1 χρόνο μετά την ημ. παραγωγής και το άλλο 2, γιατί αποφάσισε ξαφνικά η εταιρία

να λέει πως το υγρό της τελικά αντέχει 2 χρόνια αντί για 1.

 

Για δε τις βάσεις τις μηδενικές που βλέπω άγχος συχνά, εκεί και αν είναι για γράψιμο εντελώς οι ημ. λήξης.

"Έληξε η γλυκερίνη". Lol.

 

Τα αρώματα, ΚΑΠΟΙΑ, μετά από πολύ καιρό παίζει να χάνουν την ένταση τους, σίγουρα όχι μετά από 1 χρόνο ή 2.

 

Ακόμα και αν εγώ είμαι ο περίεργος που κάνει ληγμένα 3ετίας, δεν έχει καμιά λογική να φοβάσαι να κάνεις υγρό που "έληξε" πριν 5 και 10 μέρες.

Ποιος αποφάσισε πότε λήγει; Με τα μισά υγρά και αρώματα που δεν έχουν καν επάνω ημ. λήξης τι γίνεται;

 

yolo ρε.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Baator είπε

Έχω κάνει λίτρα και λίτρα ληγμένων υγρών από 3ετία και πάνω. ΛΙΤΡΑ όμως, δεν είναι υπερβολή.

Τώρα που μιλάμε πρέπει να 'χω κανά δυο λίτρα ακόμα από υγρά που λήξανε το '16.

Εγώ διαφορά δεν καταλαβαίνω.

Απλά σκέψου με ποια λογική αποφασίζει η εταιρία να πει ότι το τάδε υγρό ή άρωμα έληξε "τότε".

Αποφάσισαν επειδή είναι υγρό και ο νόμος τους αναγκάζει να πούνε ότι κάποτε λήγει, έτσι στο άκυρο είπανε "ας βάλουμε 2 χρόνια".

Ακόμα και στην ίδια εταιρία βλέπεις το ίδιο υγρό το ένα να έχει ημ. λήξης 1 χρόνο μετά την ημ. παραγωγής και το άλλο 2, γιατί αποφάσισε ξαφνικά η εταιρία

να λέει πως το υγρό της τελικά αντέχει 2 χρόνια αντί για 1.

Για δε τις βάσεις τις μηδενικές που βλέπω άγχος συχνά, εκεί και αν είναι για γράψιμο εντελώς οι ημ. λήξης.

"Έληξε η γλυκερίνη". Lol.

Τα αρώματα, ΚΑΠΟΙΑ, μετά από πολύ καιρό παίζει να χάνουν την ένταση τους, σίγουρα όχι μετά από 1 χρόνο ή 2.

Ακόμα και αν εγώ είμαι ο περίεργος που κάνει ληγμένα 3ετίας, δεν έχει καμιά λογική να φοβάσαι να κάνεις υγρό που "έληξε" πριν 5 και 10 μέρες.

Ποιος αποφάσισε πότε λήγει; Με τα μισά υγρά και αρώματα που δεν έχουν καν επάνω ημ. λήξης τι γίνεται;

yolo ρε.

Ευχαριστώ πολύ chief. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν. Μπορεί να λατρεύω τον Nepho, αλλά βαρέθηκα πια όλα τα κουσούρια που έρχονται με τα τανκάκια. Βασικά δεν έχει κανένα σοβαρό αυτός, πέρα από το ότι θέλει σκούπισμα κάθε δίωρο που γεμίζω, αλλά θέλω και να κάνω μια αλλαγή. Με το στήσιμο δεν το έχω, ελλείψη υπομονής και χρόνου (και μια δόση OCD).

Οπότε πάω στο άλλο άκρο. Dripper. Και επειδή όπως είπαμε δεν το'χω στο στήσιμο, επέλεξα τον Wotofo Profile που «στήνεται» πανεύκολα με Mesh.

Το έψαξα αρκετά, ξέρω τα συν και τα (ελάχιστα) πλην του, ξέρω π.χ. πως δίνει γεύση ένα κλικ κάτω σε σχέση με τανκάτους, ενώ ξέρω πως θα στάζω κάθε πέντε τζούρες, έχει squonk pin αλλά παρά την επιμονή του disco δεν με βλέπω να πάω σε squonker ακόμα. Αυτό που με προβληματίζει είναι τυχόν διαφορές και ίσως προβλήματα που θα έχω στο άτμισμα και τις συνήθειες μου σε μετάβαση από εργοστασιακό τανκ σε dripper, πέρα από το συνεχές dripping δηλαδή. Δεδομένου πως ατμίζω αποκλειστικά τανκάκια εδώ και 10 χρόνια, έχω μια ανησυχία για τυχόν αλλαγές που ίσως με ξενερώσουν αν δεν προετοιμαστώ κατάλληλα.

 Έχει κανένας εμπειρία από τέτοια αλλαγή να μου πει αν και τι πρέπει να προσέχω; :)

Επίσης, κοιτάω και για μοντάκι, αλλά εκεί είμαι πιο περίεργος: θέλω κάτι με μια 21700, οσο πιο μικρό γίνεται, να χωράει 24ρη ατμοποιητή και κατά προτίμηση σε ss χρώμα. Μέχρι τώρα έχω δει pico s, το οποίο δεν με ξετρέλλανε, καθώς και το vaporesso armour pro, στο οποίο μάλλον θα καταλήξω. Κάποια άλλη πρόταση;

Επεξ/σία από akpe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, akpe είπε

...θα στάζω κάθε πέντε τζούρες, έχει squonk pin αλλά παρά την επιμονή του disco δεν με βλέπω να πάω σε squonker ακόμα....

....Επίσης, κοιτάω και για μοντάκι, αλλά εκεί είμαι πιο περίεργος: θέλω κάτι με μια 21700 , οσο πιο μικρό γίνεται, να χωράει 24ρη ατμοποιητή και κατά προτίμηση σε ss χρώμα .....

αντωνη... πηγαινε σε Pulse X ! βαζεις οτι μονη μπαταρια θες , και εχει και squonk bottle για να ασχολεισε τα σαββατοκυριακα :P

ειναι φθηνο και φαινεται αξιοπιστο (το χρησιμοποιω μερα παρα μερα εδω και λιγους μηνες)

θες - δεν θες ,  θ αρχησεις να ζουλας!

 

ο ατμοποιητης που πηρες τιμιος και ευκολος στο στησιμο!

νομιζω η δυσκολια στο μυαλο σου ειναι,  παρα στη διαδικασια να squonkαρεις. το dripping θα σε κουρασει αρκετα συντομα πιστευω

Στις 26/3/2019 στις 7:38 ΜΜ, HALF EVIL είπε

Ευχαριστώ πολύ chief. 

btw κ εγω ειμαι σχολης baator. εχω αρωματα 2-3-4 ετων , βασεις 2 ετων  και κανω mix φρεσκα και παλια.

στα δικα μου αρωματα και βασεις ποτε δεν αντιληφθηκα καμια αλλοιωση.

επισης τα περισσοτερα αρωματα και υγρα μου τα εχω σε ψυγειο. γενικα οσο μπορειτε να τα αποθηκευεται καταλληλα σε δροσερα και σκιερα μερη ασχετος ημερομηνιας ληξης

Επεξ/σία από discoboyminimal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Ξεκίνησα με ηλεκτρονικό περίπου πριν δύο μήνες γιατί μου άρεσε πολύ το cloud - chasing. Μετά τη μεγάλη αγορά του πρώτου μου ηλεκτρονικού όμως έμεινα πολύ απογοητευμένος, καθ' ότι ήταν αρκετά extreme για μένα. Το άντεξα για περίπου ένα μήνα και μπορώ να πω ότι υπήρχαν στιγμές που το απολάμβανα. 

Δυστυχώς όμως αποφάσισα να παραιτηθώ και τώρα ψάχνω κάποιον που να ενδιαφέρεται. Μαζί έχω φορτιστή μπαταρίες γεύσεις κλπ. Αν ξέρετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ θα το εκτιμούσα πολύ.

Είναι χρησιμοποιημένο για ένα μήνα. (Wismec Noisy Cricket ΙΙ- 25 Mod Aspire Revvo Tank )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sen1400012 είπε

Καλησπέρα.

Ξεκίνησα με ηλεκτρονικό περίπου πριν δύο μήνες γιατί μου άρεσε πολύ το cloud - chasing. Μετά τη μεγάλη αγορά του πρώτου μου ηλεκτρονικού όμως έμεινα πολύ απογοητευμένος, καθ' ότι ήταν αρκετά extreme για μένα. Το άντεξα για περίπου ένα μήνα και μπορώ να πω ότι υπήρχαν στιγμές που το απολάμβανα. 

Δυστυχώς όμως αποφάσισα να παραιτηθώ και τώρα ψάχνω κάποιον που να ενδιαφέρεται. Μαζί έχω φορτιστή μπαταρίες γεύσεις κλπ. Αν ξέρετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ θα το εκτιμούσα πολύ.

Είναι χρησιμοποιημένο για ένα μήνα. (Wismec Noisy Cricket ΙΙ- 25 Mod Aspire Revvo Tank )

Κατ αρχην ξεκινησες με πολυ επικινδυνο ηλεκτρονικο για 1ο..Κατα 2ον μπορεις να το βαλεις στις αγγελιες του insomnia η και σε group στο fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...