Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dioz είπε

Οταν λες μακρια απο nw4 & nw5 (λογω περιοχης)....εννοεις λογω κοστους ή κατι αλλο...?

Παρα-κυκλοφορησε και συνεχιζει η Ηλιοπουλη & ο Αγιος Δημητριος να παιζουν με τους κυλινδρους που ανεφερα.

(Δε λεω για mauer red line 2 που ανοιγουν απο ημι-επαγγελματιες) 

Οταν σκασει η βομβα (αργα ή γρηγορα) καλο ειναι εγω να εχω κατι διαφορετικο σπιτι μου.

Οχι αν επελεξα το προϊον πριν απο 1-2 ή περισσοτερα χρονια. Μιλαμε για νεα τοποθετηση, οπου εχουμε καλυτερες ή /και διαφορετικες επιλογες.

Επαναλαμβανω, αν ειχα nw4 - nw5 δε θα τον αλλαζα. Αν εβαζα ομως τωρα νεο κυλινδρο, θα εψαχνα τι τοποθετουν οι συναδελφοι της περιοχης και θα πηγαινα σε κατι πιο σπανιο.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

θα βγει nw6

θα βγει και mottura 3Dkey (είμαι περίεργος να δω πως θάνε)

nw6 υπάρχει. :) 

35/50, τον ειχε αγορασει o swayback :D 

κι εγω περιμενω mottura 3dKey οπου θα μπει ξεκαθαρα στον ανταγωνισμο της Omega Plus !!!

Επεξ/σία από mclein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, K.TGS. είπε

για εσωτερική πόρτα;

Τι εννοείς εσωτερική πορτα εισοδου ή απλα μια εσωτερική πορτα δωματίου οικιας ?
Εαν εννοείς εισόδου μεχρι τι ποσο εισαι διατεθειμένος να δαπανήσεις ?

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, villasg είπε

Τι εννοείς εσωτερική πορτα εισοδου ή απλα μια εσωτερική πορτα δωματίου οικιας ?
Εαν εννοείς εισόδου μεχρι τι ποσο εισαι διατεθειμένος να δαπανήσεις ?

Εσωτερική πόρτα δωματίου, μέχρι 250€ (προφανώς laminate).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎13‎/‎8‎/‎2018 στις 3:10 ΜΜ, mclein είπε

υπηρχε και ενα ενδιαμεσο σεναριο στο καταστημα στον Α.Ι.Ρέντη και ηταν στα 450€.

ακομη και αυτη στα 300€, νομιζω ειναι πολυ καλη. βρισκεις ενα μαστορα με 100€ στην τοποθετει. βρισκεις και εναν nw4 / dck στα 100€ και εισαι θεος.

https://www.leroymerlin.gr/gr/portes-parathura-skales/portes/portes-asfaleias/porta-asfaleias-monis-thorakisis-me-exoteriki-ependusi-pvc-61937743/ 

ημουν για εναν ανοιγμα στα υπογεια τους πριν 2 βδομαδες & ανεβηκα να χαζεψω.

Καθώς μου καλοάρεσε το παραπάνω σενάριο για αντικατάσταση παλαιάς ξύλινης εξώπορτας, ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια?

α) Τι θα πρέπει να μετρήσω για να παραγγείλω σωστή διάσταση?

β) Έμπιστος και καλός εγκαταστάστης για Αθήνα-Πειραιά? Να ξέρω οτι θα μπεί μελετημένα και όχι απλά γεμίζοντας τον τόπο αφρό. Η υπηρεσία εγκατάστασης των Leroy αξίζει ή τα κάνουν όλα και 'συμφέρουν'?

γ) Πέρα απο τη -προφανή- ανάγκη για αλλαγή κυλίνδρου χρειάζεται κάτι παραπάνω?

δ) Η εν λόγω πόρτα είναι μονής ή διπλής θωράκισης? Στο site αναγράφει διπλής και στο λινκ διαβάζω "...-monis-thorakisis-..."

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας σύντροφοι

Επεξ/σία από nvnight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) αυτος που θα την τοποθετησει καλο θα ηταν να μετρησει & να αναλαβει την ευθυνη :D 

b) τα κανουν ολα & συμφερουν αλλα δε θα εχεις θεμα, ουτε θα ψαχνεις να τους βρεις Αυγουστο.

c) ολα ηταν αψογα. κυλινδρο ειχε k22. υπηρχε και σεναριο με Asix Pro. Αλλαγη κυλινδρου μόνο !

d) μονής θωρακισης ειναι η φθηνη & διπλης η ακριβοτερη.

6 ώρες πριν, K.TGS. είπε

Εσωτερική πόρτα δωματίου, μέχρι 250€ (προφανώς laminate).

Leroy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδιά χρηματοκιβωτιου έχουν ποιότητες ή είναι όλα ίδια ως προς την αντοχή τους;

Έχω ένα τέτοιο πάνω στα κλειδιά μου, από το οποίο συνεχώς σπάει ένα δοντακι (συνήθως αν πέσουν τα κλειδιά κατω 1-2 φορές, από το ύψος του χεριου, δηλαδή 1-1.5 μετρο, δεν μιλάω για μπαλκόνια κλπ) με αποτέλεσμα να πρέπει να βγάζω αλλο. Αξίζει να δοκιμάσω να βγάλω αντίγραφο σε άλλον (πιθανώς πιο ακριβό) ή τελικά όλα ίδια είναι οπότε ψάχνω το φθηνότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dtzgr είπε

Τα κλειδιά χρηματοκιβωτιου έχουν ποιότητες ή είναι όλα ίδια ως προς την αντοχή τους;

Έχω ένα τέτοιο πάνω στα κλειδιά μου, από το οποίο συνεχώς σπάει ένα δοντακι (συνήθως αν πέσουν τα κλειδιά κατω 1-2 φορές, από το ύψος του χεριου, δηλαδή 1-1.5 μετρο, δεν μιλάω για μπαλκόνια κλπ) με αποτέλεσμα να πρέπει να βγάζω αλλο. Αξίζει να δοκιμάσω να βγάλω αντίγραφο σε άλλον (πιθανώς πιο ακριβό) ή τελικά όλα ίδια είναι οπότε ψάχνω το φθηνότερο;

ολα τα αντίγραφα ειναι απο 3 εταιρειες.

silca, keyline, errebi. ολοι το ιδιο μεταλλο χρησιμοποιουν αρα φανταζομαι οτι το ιδιο σεναριο θα συμβαινει συνεχεια !

επισης, το ιδιο προβλημα εχουν και τα αυθεντικά :( 

Επεξ/σία από mclein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/8/2018 στις 4:59 ΜΜ, mclein είπε

δυο ετων ?

Από αρχές 2016 υπάρχει σίγουρα ο nw5. mclein τι διαφορές έχει ο nw4/nw5/nw6 ?

Επεξ/σία από cger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cger είπε

Από αρχές 2016 υπάρχει σίγουρα ο nw5. mclein τι διαφορές έχει ο nw4/nw5/nw6 ?

ο nw6 ειναι μακρυτερος εξωτερικα (βγαινει μονο 36/51) και ειναι αρκετα δυσκολοτερος σε pick. ειτε με pick-gun ειτε με λαμακια.

θεωρω πως δεν εχουν προβλημα οι nw γενικως σαν προφιλ αλλα με ενοχλει που αναβαθμιζουν τις εκδοσεις τους χωρις να λενε κατι.

πχ, ειχαμε το nw4 και εχουμε nw5 / nw6 με ιδιο προφιλ κλειδιου αλλα καλυτερο κραμα μεταλλου στο συνολο του κυλινδρου.

προφανως για μενα κατι συμβαινει και αναβαθμιζουν τους κυλινδρους. οπως ap3s, ap4s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...