Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/5/2020 στις 10:10 ΜΜ, Zerg13 είπε

Απο Παργα πως μπορω να παω Κερκυρα;

οποτε τα αεροπορικα και ας ειναι χωμα τα αφηνω λες;

Πάργα; :P 

Πάργα -> Ηγουμενίτσα -> Φέρρυ (είτε Κέρκυρα ή Κάβο), εχει 2 λιμανια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/5/2020 στις 11:32 ΠΜ, Chrisxxx είπε

Από οτι φαινεται καταλήγουν οτι θα μπορεις να ταξιδευεις χωρις τεστ.

αν δεις λενε με δικια σου ευθυνη..οποτε καταλαβαινεις....

εσυ ομως μπαινεις σε ενα αεροπλανο με 300 που εχουν κανει το ιδιο ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω λόγω κορωνοϊού ο Δήμος Σαμοθράκης ξύπνησε, όπως λέει και το άρθρο από τοπικό blog, μακάρι να έχει συνέχεια...

Δήμος Σαμοθράκης: Ανακοίνωση για την ελεύθερη κατασκήνωση - Το 2020 λόγω κορωνοϊού δεν θα υπάρχει ανοχή - Μακάρι αυτή να είναι η αρχή.....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δε καθαριστεί κάνα μονοπάτι, φτιάξετε καμιά υποδομή (δεν μιλάμε καν για το καράβι) και να αποκτηθεί τουριστική παιδεία (για τις περιοχές εκτός χώρας) ,  φαντάρους θα τρώτε τον χειμώνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλοκαιρι λεω να κανω καποιο τουρινγκ με αυτοκινητο, δεν εχω ακομα βρει διαδρομες.... μαλλον ευρυτερη περιοχη των βαλκανιων.

Ομως πρεπει να ξερω αν υπαρχουν περιορισμοι, πχ Σερβια, επιτρεπουν η οχι τουριστες? και με ποιους ορους?

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπου πληροφορηση? η να μαθω σερβικα ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tornado είπε

το καλοκαιρι λεω να κανω καποιο τουρινγκ με αυτοκινητο, δεν εχω ακομα βρει διαδρομες.... μαλλον ευρυτερη περιοχη των βαλκανιων.

Ομως πρεπει να ξερω αν υπαρχουν περιορισμοι, πχ Σερβια, επιτρεπουν η οχι τουριστες? και με ποιους ορους?

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπου πληροφορηση? η να μαθω σερβικα ισως?

δηλαδη να μη κανεις διακοπες φετος  δε γινεται....αστιευομαι γιατι ποσοι ειναι σα και σενα με τις ιδιες σκεψεις ....να πας ταξιδι και να εισαι μες το αγχος...

δε ξερω ποιες πολεις εχεις επιλεξει να πας αλλα γενικα ειναι ομορφο μερος...και αν τη κανεις μεχρι βορρα κανε και μια προς ουγγαρια διπλα ειναι..απο τα συνορα 1 ωρα περιπου Βουδαπεστη....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα οχι δεν εχω αγχος, αλλα μην φαω κανα πακετο στα συνορα και εχουμε αλλα.... αυτο προσπαθω να αποφυγω, με οσο το δυνατον γινεται πληροφορηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν από 15 έως 30 Ιουνίου μπορούν να μπουν από Ελλάδα Φρανκφούρτη και Βιέννη χωρίς καραντίνα; Εμείς ανοίγουμε τα σύνορα με Γερμανία και Αυστρία αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες αν και αυτοί ανοίγουν τα σύνορα για εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xdanger είπε

Γνωρίζει κανείς αν από 15 έως 30 Ιουνίου μπορούν να μπουν από Ελλάδα Φρανκφούρτη και Βιέννη χωρίς καραντίνα; Εμείς ανοίγουμε τα σύνορα με Γερμανία και Αυστρία αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες αν και αυτοί ανοίγουν τα σύνορα για εμάς.

Screenshot_2020-06-03-16-34-19-299_com.android.chrome.jpg.8a75af2a9c4f5b3ff2af1584eeee37dd.jpgScreenshot_2020-06-03-16-34-04-115_com.android.chrome.jpg.6f70b7c59b087d4aac0831d316dd0f31.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν έχουμε και λέμε. από Σάββατο πρωί θα βρίσκομαι στην Σαλόνικα (κέντρο) για 2 μέρες γεμάτες μετά συζύγου. 

Θα μένω στην πλατεία Αριστοτέλους και θέλω να με βοηθήσετε να βρω κάποιο parking (μου βρίσκει το ξενοδοχείο στο plateia parking με 17€/μέρα) απλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο (έστω και ανοιχτό δεν με ενδιαφέρει) πιο οικονομικό.

Το πιο σημαντικό όμως είναι να μου προτείνετε μέρη για πρωινό-καφέ, μπουγάτσα και κανένα καλό comfy εστιατόριο (για κρέας) mid range τιμών όχι κυριλέ αλλά ούτε και άσπρη πλαστική καρέκλα! Ανεξαρτήτου απόστασης αφού θα είμαι με αυτοκίνητο. (έχω βρει το ergon agora ας πούμε)
Επίσης για κλείσιμο ένα καλό σουβλατζίδικο (αυτό είναι must)! (εδώ έχω βρει το derlikatesen για παράδειγμα)

Στο μόνο που έχω καταλήξει είναι να δοκιμάσω τα τρίγωνα Ελενίδη. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Επεξ/σία από pananton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pananton είπε

Το πιο σημαντικό όμως είναι να μου προτείνετε μέρη για πρωινό-καφέ, μπουγάτσα και κανένα καλό comfy εστιατόριο (για κρέας) mid range τιμών όχι κυριλέ αλλά ούτε και άσπρη πλαστική καρέκλα! Ανεξαρτήτου απόστασης αφού θα είμαι με αυτοκίνητο. Επίσης για κλείσιμο ένα καλό σουβλατζίδικο (αυτό είναι must)!

Στο μόνο που έχω καταλήξει είναι να δοκιμάσω τα τρίγωνα Ελενίδη. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Για σουβλάκια στο Μίμη στην αγ. Δημητρίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, djcat είπε

Για σουβλάκια στο Μίμη στην αγ. Δημητρίου.

σωστός φίλε μου! πέτυχες διάνα στο σουβλάκι! θα το επισκεφτώ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουγάτσα στον Γιάννη, πίσω από τον πύργο αλλά μην περιμένεις περιβάλλον. Η Πρίγκηπος είναι ένα όμορφο καφενείο κοντά στο τουρκικό προξενείο. Για φαγητό οπωσδήποτε στο Σέμπρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στα σκαριά να ετοιμάσω ενα Ευρωπαικό road trip και θα ήθελα να ρωτήσω ποιά είναι η ιδανική εφαρμογη για να αποθηκευσεις τα πάντα. Από την διαδρομή, τις στασεις, ξενοδοχεία,  μεχρι αξιοθέατα κτλ. Εχω ασχοληθε'ι λίγο με το google maps αλλα ρωτάω μήπως κάποιος έχει δοκιμ'ασει κάτι πιο εξειδικευμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...