Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mclein² είπε

αμα εισαι γουρλης κανε το νικνειμ Κουλης18120 για σιγουρια ! 

Και για να μείνω οn topic μην μας πουν και τίποτα. 😁

Λες να υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τις τιμές μόλις τελειώσει όλο αυτό; 

Οι τιμές πχ στο booking να είναι οι "παλιές" ; 

Γιατί μου φαίνεται υπερβολικό και λίγο τρελο να θέλουν τα ίδια να πάρουν μετά από όλο αυτό.... 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Και για να μείνω οn topic μην μας πουν και τίποτα. 😁

Λες να υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τις τιμές μόλις τελειώσει όλο αυτό; 

Οι τιμές πχ στο booking να είναι οι "παλιές" ; 

Γιατί μου φαίνεται υπερβολικό και λίγο τρελο να θέλουν τα ίδια να πάρουν μετά από όλο αυτό.... 

με δεδομενο οτι ειναι κλειστες εντελως τετοιου ειδους επιχειρησεις (αγνωστο εως ποτε) & με δεδομενο οτι φιλοι ξενοδοχοι στην Παρο ετοιμαζονται για του χρονου...θεωρω οτι μολις γινει γνωστο το αν θα ανοιξουν & με ποιο τροπο, τοτε θα αλλαξουν οι κοστολογησεις.

διοτι αν πουν Αγγλια, Σουηδια, Γερμανια δεν προσγειωνονται σε Ελληνικο χωρο....ε, προφανως θα ερθουν στην πραγματικοτητα και οι ξενοδοχοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Και για να μείνω οn topic μην μας πουν και τίποτα. 😁

Λες να υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τις τιμές μόλις τελειώσει όλο αυτό; 

Οι τιμές πχ στο booking να είναι οι "παλιές" ; 

Γιατί μου φαίνεται υπερβολικό και λίγο τρελο να θέλουν τα ίδια να πάρουν μετά από όλο αυτό.... 

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή τα ξενοδοχεία είναι κλειστά και Στο 90% αυτών δε γίνεται καμία διεργασία είτε επι τιμολόγησης είτε κρατήσεων τίποτα απολύτως (τάδε Έφη φίλη ξενοδόχος!) Όποτε οι περισσοτερες τιμές είναι προ-κλεισίματος...

για να είμαι όμως ταυτόχρονα 100% ειλικρινής Μου είπε Ότι πριν κλείσουν είχαν 95% Ακυρώσεις για Απρίλιο Μάιο και Ιούνιο... όποτε μάλλον εν τελεί πάνε να βγάλουν τα σπασμένα κάποιοι...

 

υγ σε high society νησιά ακούγεται ότι περίπου το 60% των ξενοδοχείων δε θα ανοίξουν καν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή τα ξενοδοχεία είναι κλειστά και Στο 90% αυτών δε γίνεται καμία διεργασία είτε επι τιμολόγησης είτε κρατήσεων τίποτα απολύτως (τάδε Έφη φίλη ξενοδόχος!) Όποτε οι περισσοτερες τιμές είναι προ-κλεισίματος...

για να είμαι όμως ταυτόχρονα 100% ειλικρινής Μου είπε Ότι πριν κλείσουν είχαν 95% Ακυρώσεις για Απρίλιο Μάιο και Ιούνιο... όποτε μάλλον εν τελεί πάνε να βγάλουν τα σπασμένα κάποιοι...

υγ σε high society νησιά ακούγεται ότι περίπου το 60% των ξενοδοχείων δε θα ανοίξουν καν...

Αυτό ακριβώς. 

Οι τιμές είναι πριν γίνει αυτό. Λογικά όσα ανοίξουν και δουλέψουν κανονικά ώστε να έχουν έσοδα θα προσαρμόσουν και τις τιμές. (καλά εννοείται ότι και μερικοί θα πάνε να βγάλουν σπασμένα και θα τις πάνε στον Θεό, και απλά θα μείνουν να κοιτάνε τους τοίχους 😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

καλά εννοείται ότι και μερικοί θα πάνε να βγάλουν σπασμένα και θα τις πάνε στον Θεό, και απλά θα μείνουν να κοιτάνε τους τοίχους

Ε όταν τα δούνε άδεια θα ρίξουν τις τιμές και θα αρχίσουν τις προσφορές. Βέβαια, το πόσο είναι ένα θέμα. Δε θα έχει και ο κόσμος λεφτά, αν εξαιρέσεις κλασσικά το δημόσιο... 

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, djcat είπε

Ε όταν τα δούνε άδεια θα ρίξουν τις τιμές και θα αρχίσουν τις προσφορές. Βέβαια, το πόσο είναι ένα θέμα. Δε θα έχει και ο κόσμος λεφτά, αν εξαιρέσεις κλασσικά το δημόσιο... 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Τα Κύριλλε τουλάχιστον Προτιμούν να μην ανοίξουν καν Παρά να τα «σκοτώσουν»... κανένα δωματιάκι της κυρα κουλας που παλεύει με τα παιδιά της για ένα μεροκάματο μπορεί και να το βρεις πιο φθηνο... αλλά αυτό ούτως η άλλως θα ήταν ήδη σχετικά προσιτό. 
τωρα για το αν ο κόσμος έχει λεφτά μη την ανοίγεις την κουβέντα γιατί εγώ 10 χρόνια τώρα ανέχεια ακούω αλλά δε τη βλέπω, υπάρχει λίπος στο 80% των Ελλήνων, το υπόλοιπο 20% ούτως ή αλλιώς δε μπορούσε να πάει διακοπές ποτέ του

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μεινουν κλειστα ενα 30% με 40% των καταλυμματων σε καθε μερος, τοτε οι τιμες δε θα αλλαξουν.

η ζητηση θα ειναι αρκετη γι'αυτα που θα ειναι ανοιχτα οποτε δε θα υπαρχει και λογος μειωσης.

το κακο ειναι οτι ακομη κι εμεις που παμε διακοπες μετα τις 15/09...παιζει να βρεθουμε αναμεσα σε μπουγιο & χωρις καλυτερες τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσωτερικος τουρισμος θα ειναι φαινεται το must για φετος για ολες σχεδον τις χωρες

Δεν πιστευω οτι περναμε τωρα καραντινα για να ανοιξουμε τις πυλες της κολασεως λχ τον Ιουλιο

Παρομοιως οι αλλες χωρες δεν πιστευω οτι θα ανοιξουν επισης πλην εξαιρεσεων και πολλων περιορισμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για γνωστο:

Ειχε κλεισει μεσω booking ξενοδοχειο στη Γερμανια για 18 Μαιου. Ζητησε refund και του προτειναν ή 10% refund ή αλλη ημερομηνια εντος το 2020. Υπαρχει κατι που μπορει να κανει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zenwalk23 είπε

Ερωτηση για γνωστο:

Ειχε κλεισει μεσω booking ξενοδοχειο στη Γερμανια για 18 Μαιου. Ζητησε refund και του προτειναν ή 10% refund ή αλλη ημερομηνια εντος το 2020. Υπαρχει κατι που μπορει να κανει;

 η γερμανια ανοιγει επιχειρησεις απο δευτερα / τριτη...οποτε θεωρητικα και ξενοδοχεια.

ο γνωστος μπορει να στηριχθει οτι το ελληνικο κρατος απαγορευει τις πτησεις προς Ιταλια, Γερμανια, Ισπανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κλείσει εισητηριο Κρακοβία Αθήνα 23 Ιουλίου. Μου στέλνει η Aegean ότι εάν κάνω αλλαγή αυτές τις ημέρες θα είναι δωρεάν + 2000 μίλια. Καλύτερα να το μετάθεσω για τέλη Αυγούστου ή και μέσα Οκτωβρίου? Πόσο πιθανό πιστεύετε να μπορέσουμε να πάμε τελικά καλοκαίρι εξωτερικό? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stevengreeceGR είπε

Παιδιά έχω κλείσει εισητηριο Κρακοβία Αθήνα 23 Ιουλίου. Μου στέλνει η Aegean ότι εάν κάνω αλλαγή αυτές τις ημέρες θα είναι δωρεάν + 2000 μίλια. Καλύτερα να το μετάθεσω για τέλη Αυγούστου ή και μέσα Οκτωβρίου? Πόσο πιθανό πιστεύετε να μπορέσουμε να πάμε τελικά καλοκαίρι εξωτερικό? 🤔

Όσο περνάνε οι μέρες γίνεται όλο και πιο δύσκολο αυτό το ενδεχόμενο. Ακόμα και να επιτραπούν κάποιες πτήσεις θα υπάρχουν πολύ αυστηρά κριτήρια, οι δε πόλεις θα είναι σχεδόν έρημες, μουσεία, καφέ, εστιατόρια δεν προβλέπεται να ανοίξουν πολύ σύντομα :( 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι το βλέπω να πάω, η θα χει κορωνοϊό ή δε θα έχω λεφτά (ή και τα 2). αλλά αν δώσει ο Θεός και πάω επιτέλους διακοπές μετά από τόσα χρόνια, πείτε μου ένα ωραίο νησάκι που δε θέλει αυτοκίνητο να πάω μερικές μερούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...