Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, logistoulis είπε

Η Σέριφος μιας και πάω κάθε χρόνο δεν είναι το ήσυχο μέρος να πας με την κοπέλα, παρότι αν θες μπορεί να είναι και ήσυχο 

επίσης αύγουστο όντως φυσάει απίστευτα συνήθως σε σημείο που φεύγουν τασάκια από το τραπέζι, η άμμος σε μαστιγώνει και όλο το νησί μαζεύεται σε μία μόνο παραλία τέρμα γωνία που το κόβει , αλλού δε μπορείς να σταθείς 

γενικά είναι μέρος που σκάει κόσμος για καβλαντα, εγώ απλά σκάω και υπάρχω στο χώρο μιας και δεν με ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι, απλά μένω τζάμπα και χαίρομαι και τα φοβερά νερά που έχει το νησί (από φυσικό τοπίο δεν μου αρέσει όπως και κανένα από τα ξερονήσια των Κυκλάδων καθότι Επτανήσιος)

Μέρος για να πας με κοπέλα θα έλεγα είναι περισσότερο η Μήλος, θα την ευχαριστηθείς σίγουρα περισσότερο από τη Σέριφο σε αυτό το κομμάτι

επίσης καθότι Επτανήσιος ήσυχο μέρος να πας με κοπέλα αλλά θέλει κάμποση οδήγηση είναι η Κεφαλονιά, αλλά εδώ μιλάμε για σχετικά μεγάλο νησί που θέλει 1.5 ώρα από άκρη σε άκρη όχι βράχο στη μέση της θάλασσας που κανείς το γύρο σε 35 λεπτά

Ακούω τελευταία από διάφορους για Σέριφο,όντως αξίζει για καυλάντα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Ακούω τελευταία από διάφορους για Σέριφο,όντως αξίζει για καυλάντα ? 

ναι, αν και το καλύτερο μέρος είναι η αντίπαρος που παίζει και αρκετή βόρεια ελλάδα , εκεί γίνεται χαμούλης το επίπεδο δυσκολίας είναι πολύ πιο χαμηλό ακόμα και αν δε μπορείς να μιλήσεις 

 

αλλά και σέριφο έχει πολλές κοριτσοπαρέες, έχει και το κάμπινγκ που γίνεται φάση αν είσαι μέτρια εναλλακτικός (δεν μιλάμε βέβαια για τοπ εναλλακτικότητες και αυτοδιαχειρίσεις τύπου κουφονήσια, πιο νορμάλ φάση) και είναι και βολικό μιας και είναι κοντά στην αθήνα με το γρήγορο πας σε 2 ώρες

 

εγώ πάω μόνο για την παρέα πάντως, αλλιώς δεν μου κάνει κάποιο κλικ το νησί , μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να βαριέμαι να κάνω ξανά και ξανά τα ίδια χωρίς να είμαι καν ντόπιος και επειδή δεν ψάχνω γυναίκα δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ και τις άλλες χάρες του νησιού 

αντιθέτως με γυναίκα πέρασα πολύ ωραία ως ζευγάρι στη μηλο, ήταν υπέροχα 

αλλά μήλος αντροπαρέα θα ήταν ο,τι χειρότερο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνείτε ότι φέτος με τα σωστά μέτρα και το λιγότερο πανικό οι διακοπές θα είναι παντού πιο ποιοτικές και πιό γνήσιες θυμίζοντας παλιές εποχές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Για Κερκυρα χρειαζομαι αμαξι; Ή να παω με αεροπλανο; Βρηκα φτηνα αεροπορικα.

διακοπες εννοειται.

Στο νησί θες σίγουρα αυτοκίνητο. 

*Έχω πάει δύο φορές, μία το 2012 και μία το 2018. Την πρώτη πέρασα υπέροχα, η δεύτερη φορά ήταν οι χειρότερες διακοπές που έχω πάει ποτέ.

Σκουπίδια παντού, παντού όμως και το νερό τους είχε απίστευτα άσχημη μυρωδιά βόθρου σε σημείο που δεν μπορούσες να κάνεις καν μπάνιο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Στο νησί θες σίγουρα αυτοκίνητο. 

*Έχω πάει δύο φορές, μία το 2012 και μία το 2018. Την πρώτη πέρασα υπέροχα, η δεύτερη φορά ήταν οι χειρότερες διακοπές που έχω πάει ποτέ.

Σκουπίδια παντού, παντού όμως και το νερό τους είχε απίστευτα άσχημη μυρωδιά βόθρου σε σημείο που δεν μπορούσες να κάνεις καν μπάνιο.  

Απο Παργα πως μπορω να παω Κερκυρα;

οποτε τα αεροπορικα και ας ειναι χωμα τα αφηνω λες;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με τα τεστ Κορωναίου τι θα παιχτεί. Θα πρέπει να πληρώσεις για να κάνεις τεστ πριν το ταξίδι στο εξωτερικό? Κάτι τέτοιο άκουσα από νοσηλευτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2020 στις 10:10 ΜΜ, Zerg13 είπε

Απο Παργα πως μπορω να παω Κερκυρα;

οποτε τα αεροπορικα και ας ειναι χωμα τα αφηνω λες;

Σιγουρα θα χρειαστεις αυτοκινητο.Ποτε θα ερθεις και ποσες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 1:18 ΠΜ, stevengreeceGR είπε

Ρε παιδιά με τα τεστ Κορωναίου τι θα παιχτεί. Θα πρέπει να πληρώσεις για να κάνεις τεστ πριν το ταξίδι στο εξωτερικό? Κάτι τέτοιο άκουσα από νοσηλευτές. 

Το τι λέει ένας νοσηλευτής για το τι τεστ χρειάζεσαι (αν χρειάζεσαι) για να ταξιδέψεις έχει τόση αξία όσο και ενός φούρναρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 12:18 ΠΜ, stevengreeceGR είπε

Ρε παιδιά με τα τεστ Κορωναίου τι θα παιχτεί. Θα πρέπει να πληρώσεις για να κάνεις τεστ πριν το ταξίδι στο εξωτερικό? Κάτι τέτοιο άκουσα από νοσηλευτές. 

Από οτι φαινεται καταλήγουν οτι θα μπορεις να ταξιδευεις χωρις τεστ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειχα κλεισει ενα ταξιδι στις 18 Μαρτιου και λογω της καταστασης η πτηση ειχε ακυρωθει. Εκανα αιτημα refund στη Ryanair στις 16 μαρτιου οπου ακυρωθηκε η πτηση . Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι δικαιουμαι κανονικα full refund και να περιμενω περιπου 1 μηνα και θα παρω τα χρηματα μου... Εχουν περασει 2.5 μηνες και ακομα τιποτα. Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν λογω πολλων ακυρωσεων θα αργησει. Μπορω να κανω κατι για να τους πιεσω ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Καλησπερα ειχα κλεισει ενα ταξιδι στις 18 Μαρτιου και λογω της καταστασης η πτηση ειχε ακυρωθει. Εκανα αιτημα refund στη Ryanair στις 16 μαρτιου οπου ακυρωθηκε η πτηση . Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι δικαιουμαι κανονικα full refund και να περιμενω περιπου 1 μηνα και θα παρω τα χρηματα μου... Εχουν περασει 2.5 μηνες και ακομα τιποτα. Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν λογω πολλων ακυρωσεων θα αργησει. Μπορω να κανω κατι για να τους πιεσω ?

Ευχαριστω

αφου εχουν ανταποκριθει στα ερωτηματα σου νομιζω οτι το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη...Καταλαβαινεις οτι ειναι δυσκολη περιοδος...Μαζι με εσενα εχουν μερικα ακομα χιλιαδες αιτηματα ακυρωσεων και επιστροφης χρηματων...Απλα ανα λιγο καιρο "θυμιζε" τους το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...