Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, aGka8l είπε

ανεμβολίαστος που πετάει απευθείας απο Ελλάδα σε πτήσ εξωτερικού που δεν εχει μέτρα , πρεπει να κανει rapid για να μπει στο αεροδρόμιο?

Δεν ξέρω να ελέγχουν την είσοδο σε αεροδρόμια.Τουλάχιστον σε ΕλΒεν δεν έχω δει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια θέλω να πάω στα Βασιλικά κτηματα πρώτη φορά, Τατόι. 

Επειδή δεν έχω ιδέα από την περιοχή, τι να βάλω στο Google για να με βγάλει εκεί που μπορω να παρκάρω και να χει και είσοδο? 

Βλεπω τα παρακάτω 

Screenshot_20220423-102944_Maps.jpg.c19a8bf84b16a5bf3f73770c710be9f2.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, margaritagr said:

Ρε παιδια θέλω να πάω στα Βασιλικά κτηματα πρώτη φορά, Τατόι. 

Επειδή δεν έχω ιδέα από την περιοχή, τι να βάλω στο Google για να με βγάλει εκεί που μπορω να παρκάρω και να χει και είσοδο? 

Βλεπω τα παρακάτω 

αυτο ψαχνεις?

Screenshot_20220423-184526_Maps.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθαλλασιο μερος στην αθηνα για τριημερακι? περισυ πηγαινα 3ημερα και εκλεινα airbnb καμια αλλη περιοχη στην αθηνα που να εχει θαλασσα και νυχτερινη ζωη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, eidikos33 said:

παραθαλλασιο μερος στην αθηνα για τριημερακι? περισυ πηγαινα 3ημερα και εκλεινα airbnb καμια αλλη περιοχη στην αθηνα που να εχει θαλασσα και νυχτερινη ζωη?

λουτρακι εκτος αν το θεωρεις μακρυα. δεν ειναι αθηνα αλλα κοντα αθηνα. μετα ωρωπο σκεφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω πάει Καλαμάτα, που αλλού εκει κοντά μπορώ να πάω για 3 μέρες σύνολο; εκει γύρω, για μέρος βάσης. Στούπα, Μεθώνη;

Επεξ/σία από Dereki2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2022 στις 6:46 ΜΜ, poulinos είπε

αυτο ψαχνεις?

Screenshot_20220423-184526_Maps.jpgεχω να πάω από πέρσι. Τι γίνεται γενικά μέρα τις φωτιές; Αξίζει η βόλτα με το παιδί ή θα μας πάρει από κάτω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/04/2022 at 22:46, archimidis said:

πέρσι. Τι γίνεται γενικά μέρα τις φωτιές; Αξίζει η βόλτα με το παιδί ή θα μας πάρει από κάτω;

θα σε γελασω.αλλα αν θες να πας καπου μικρο παιδι αξιζει και παρνηθα οπως και ιπποκρατειος πολιτεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως καποιος εχει καταλαβει τι ισχυει για την εισοδο στην χωρα? Θα χρειαστει να κανει καποιος τουριστας pcr/lateral flow test για να εισελθει στην Ελλαδα?

Η κυβερνηση ελεγε τοσο καιρο οτι θα κανει αρση ολων των μετρων κατα του ιου. Σημερα διαβασα οτι αναστελλεται η επιδειξη του covid pass και του eudcc. Ειναι λιγο μπερδεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, equilibrium είπε

Μηπως καποιος εχει καταλαβει τι ισχυει για την εισοδο στην χωρα? Θα χρειαστει να κανει καποιος τουριστας pcr/lateral flow test για να εισελθει στην Ελλαδα?

Η κυβερνηση ελεγε τοσο καιρο οτι θα κανει αρση ολων των μετρων κατα του ιου. Σημερα διαβασα οτι αναστελλεται η επιδειξη του covid pass και του eudcc. Ειναι λιγο μπερδεμα.

 

Νομίζω είναι ελεύθερα πλέον για να μπεις Ελλάδα.. αλλά καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο ίσως η στο αεροδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/05/2022 at 01:30, equilibrium said:

Μηπως καποιος εχει καταλαβει τι ισχυει για την εισοδο στην χωρα? Θα χρειαστει να κανει καποιος τουριστας pcr/lateral flow test για να εισελθει στην Ελλαδα?

Η κυβερνηση ελεγε τοσο καιρο οτι θα κανει αρση ολων των μετρων κατα του ιου. Σημερα διαβασα οτι αναστελλεται η επιδειξη του covid pass και του eudcc. Ειναι λιγο μπερδεμα.

 

πανε τα μετρα.οσο ξερω ουτε plf δεν εχει πλεον.

 

On 29/04/2022 at 21:10, archimidis said:

Ευχαριστώ έχω πάει αρκετές φορές αλλά πριν τις περσινές φωτιές και μας άρεσε. Για αυτό ρώτησα

 

δυστυχως δεν ξερω κατι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, equilibrium είπε

Μηπως καποιος εχει καταλαβει τι ισχυει για την εισοδο στην χωρα? Θα χρειαστει να κανει καποιος τουριστας pcr/lateral flow test για να εισελθει στην Ελλαδα?

Η κυβερνηση ελεγε τοσο καιρο οτι θα κανει αρση ολων των μετρων κατα του ιου. Σημερα διαβασα οτι αναστελλεται η επιδειξη του covid pass και του eudcc. Ειναι λιγο μπερδεμα.

 

http://www.hcaa.gr/news/aeroporikh-kinhsh-martioy-kai-prwtoy-trimhnoy-2022-megalh-anodos-epibatwn-ejwterikoy-676-8-se-sxesh-me-to-2021

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2022 στις 6:36 ΜΜ, xgol είπε

Kαλά αν θέλει μέρη χωρις θάλασσα και με βουνά, δε χρειάζεται να φτάσει Ισλανδία. Μπορεί πχ να πάει Ελβετία και να δει Άλπεις πχ. και τα ορεινά χωριά, που είναι συνολικά ότι ομορφότερο έχει να επιδείξει η Ευρώπη σε ορεινό τουρισμό.

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα, στην Ισλανδία μπορεί να δει και ενεργό ηφαίστειο, χώρια τους παγετώνες που έχει. Ελβετία μπορεί να πάει οποτεδήποτε, ενώ εκεί θα είναι ταξίδι που δεν ξαναπάς εύκολα στην ζωή σου. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Joanna000 είπε

Νομίζω είναι ελεύθερα πλέον για να μπεις Ελλάδα.. αλλά καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο ίσως η στο αεροδρόμιο.

Μιλησα πριν λιγο με British Airways και δεν ξερουν την τυφλα τους, θελουν pcr/lateral flow test εαν δεν εισαι πληρως εμβολιασμενος. 

Δυστηχως ενημερωνονται απο εδω https://travel.gov.gr/#/ και η σελιδα δυστηχως δεν ειναι updated. 

Επειδη χρονος δεν υπαρχει, πρεπει να κλεισω τεστ για αυριο.

 

Η Aegean παντως δεν ζηταει τιποτα. Ποτε ξανα με British. 

Επεξ/σία από equilibrium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...