Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, equilibrium είπε

Μιλησα πριν λιγο με British Airways και δεν ξερουν την τυφλα τους, θελουν pcr/lateral flow test εαν δεν εισαι πληρως εμβολιασμενος. 

Δυστηχως ενημερωνονται απο εδω https://travel.gov.gr/#/ και η σελιδα δυστηχως δεν ειναι updated. 

Επειδη χρονος δεν υπαρχει, πρεπει να κλεισω τεστ για αυριο.

 

Η Aegean παντως δεν ζηταει τιποτα. Ποτε ξανα με British. 

http://www.ypa.gr/news/aeroporikh-kinhsh-martioy-kai-prwtoy-trimhnoy-2022-megalh-anodos-epibatwn-ejwterikoy-676-8-se-sxesh-me-to-2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

H BA δίκιο έχει γιατί το αρμόδιο κυβερνητικό  site δεν έχει ενημερωθεί ακόμα,έχουμε 2-05 και αφορά κάτι που ισχύει απο χθες.Πόσο δημόσιοι υπάλληλοι; 

https://travel.gov.gr/#/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι τρομερο δικιο, τι να σου πω. Οι αλλες εταιρειες ηταν ηδη ενημερωμενες. 

Salvation, δεν κοιτανε αυτη την πηγη, τους την ειχα δειξει την ypa.gr.

 Σημερα το πρωι τελικα ενημερωθηκε και η British, τελευταια και καταιδρωμενη. 

Οποτε τσαμπα τα λεφτα του τεστ που κλεισαμε. Μικρο το κακο αλλα οτι ειναι εκνευριστικη ολη αυτη η καθυστερηση, ειναι. 

Για μενα ποτε ξανα με την συγκεκριμενη εταιρεια, ακομα και αν πουλαει εισιτηρια για 5 ευρω. 

Ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Λεμε φέτος για Ναξο, μεσα με τελος Ιουλίου, υπολογιζω 6-7 διανυκτερευσεις, 4μελη οικογενεια με 2 παιδια δημοτικου. Οποιος εχει εμπειρια, που να μεινουμε (τοποθεσια ή και καταλυμμα) και γενικοτερα πληροφοριες για το νησι , τον ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ, τον Ιούνιο θα ταξιδέψουμε στην Βιέννη με την κοπέλα μου για 5 μέρες, και λέμε να περάσουμε μια μέρα και στο χαλστατ. Για Βιέννη έχει κανείς να προτείνει κάποιο μαγαζί ή κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να δουμε; Φυσικά έχω ήδη βρει στο ίντερνετ διάφορα άλλα κυρίως θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει και έχει μια παραπάνω εμπειρία. Επισης υπάρχει καμία γνώμη για austrian airlines; Καθώς ήταν η πιο οικονομική όταν έκλεινα τα εισιτήρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mugiwara9 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ, τον Ιούνιο θα ταξιδέψουμε στην Βιέννη με την κοπέλα μου για 5 μέρες, και λέμε να περάσουμε μια μέρα και στο χαλστατ. Για Βιέννη έχει κανείς να προτείνει κάποιο μαγαζί ή κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να δουμε; Φυσικά έχω ήδη βρει στο ίντερνετ διάφορα άλλα κυρίως θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει και έχει μια παραπάνω εμπειρία. Επισης υπάρχει καμία γνώμη για austrian airlines; Καθώς ήταν η πιο οικονομική όταν έκλεινα τα εισιτήρια. 

Από μαγαζιά θα σας πρότεινα σίγουρα το Cafe Central για καφέ και για το καλύτερο σνίτσελ θα πάτε να φάτε στο Figlmuller.

Όσον αφορά τα αξιοθέατα εκτός απ' τα κλασσικά που είναι στο κέντρο και περπατιούνται όλα πολύ εύκολα, Κάστρο Μπελβεντέρε, Ανάκτορα Σενμπρούν, Πράτερ, Πύργος του Δούναβη.

Θα πρότεινα επειδή 5 μέρες για Βιέννη θεωρώ ότι είναι αρκετές και ίσως δείτε τ ίδια και τα ίδια, μία μονοήμερη βόλτα στην Μπρατισλάβα που είναι πολύ κοντά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ηθελα να παω ενα ταξιδι στην Αιγυπτο με 5ημερη κρουαζιερα στο Νειλο με οργανωμενο γκρουπ. Μηπως εχει κάποιος προσφατη εμπειρια και θα  μπορουσε να μου προτεινει κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο? Επίσης οποιαδηποτε συμβουλη ή τι να προσεξω θα βοηθουσε! 
Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εταιρίες δεν ξέρω, αλλά θα σου πω να μην πας πουθενά χωρίς την παρουσία κάποιου άντρα (δεν το λέω μισογυνιστικά προφανώς) ή μεγάλου γκρουπ. Είχε πάει ο πατέρας μου πριν κάποια χρόνια και ακόμη και σήμερα οι άνθρωποι εκεί έχουν μείνει στο 1600. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να προσπαθήσουν να σε παρενοχλήσουν. Take care!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε μασ παροκολουθουν?? σημερα εβλεπα  λιγο yt και επεσα σε βιντεο με βλογκερσ που πηγαν αιγυπτο και τουσ σκαμερσ  που τουσ ενοχλουσαν δρομο χαχα

συμφωνω.μη πασ σε δρομουσ μονη  σου.απ την ωρα που βλεπουν οτι εισαι ξενοσ  ερχονται καταπανω σου και καλα να σε οδηγησουν σε τουριστικα μερη καποιοι επητιδειοι αιγιπτιοι ενταντι καπιασ χαζησ αμοιβησ.και αν το πασ ευγενικα δε φευγουν..πρεπει να τουσ βρισεισ η να πεισ ευχαριστω αλλα με περιμενουν ατομα

δυστηχωσ οσο ενδιαφερουσα και να ναι η αιγυπτοσ ειναι γεματη κλεφτεσ και απατεωνεσ

παντα με συνοδεια γκρουπ η αν δε μπορεισ να πασ με καπιον πεσ στο γκρουπ αν μπορειτε για αρχη να πηγαινεται βολτεσ ολοι μαζι η να χωθεισ καπου με καπια ατομα

αν σε παρενοχλησουν αυτο που πα με περιμενει καπιοσ η κανε πωσ δε μιλασ ουτε αγγλικα και θα σε αφησουν ησυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε...

Ηξερα ότι σίγουρα στην Αίγυπτο σαν μουσουλμανικη χώρα υπάρχει θέμα, αλλά δεν το περίμενα τόσο χάλια και επικίνδυνα που ακούω. 

Εμπειρίες δεν έχω πέραν ενός κολλητού που ταξίδεψε πριν αρκετά χρόνια με τους γονείς του σε γκρουπ και δεν μου είπε κάτι αρνητικό. 

Καλα κάνετε και αναφέρετε πάντως αυτές τις εμπειρίες για να προσέχουν όσοι είναι να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς συμπτωματικά, διάβαζα εχθές ένα ποστ στο reddit σχετικά με διάσημα μέρη που δεν αξίζει να επισκεφθείς. Παραθέτω μερικές απαντήσεις σχετικά με την Αίγυπτο.

Tip: Διαβάστε και τις απαντήσεις των απαντήσεων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα τελεια...ηξερα οτι ειναι επικινδυνα αλλα απο οτι βλεπω καμμια βελτιωση μετα απο τοσο καιρο. Με γκρουπ σιγουρα λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πλανητέρο - καλαβρυτα αξίζουν για μονοήμερη?

σκεφτομαι πρώτα στο Πλανητέρο που δεν έχω ξαναπάει, να παμε να χαζεψουμε τη φύση και μετά να φύγουμε για Καλαβρυτα. Να κάνουμε βολτούλα, να φάμε και μετά δεν ξερω αν προλαβαίνουμε να σταματήσουμε και κάπου αλλού για καφέ στον δρόμο της επιστροφής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάω και εγώ προς Πλανητέρο αυτό το καλοκαίρι. Θα με ενδιέφερε τι αξίζει εκεί κοντά και προτάσεις για φαγητό.
Είδα έχει και ένα σπήλαιο εκεί κοντά, λέω να το επισκεφτώ. Και ίσως το παρατηρητήριο του Χελμου.

Επεξ/σία από ribo7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...