Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, yanis13 είπε

Ειναι σχεδον 4ωρακι οδηγηση. Θα το σκεφτω!

Για Τιμισοαρα τι αποψη εχεις; Γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια

Όμορφη είναι σίγουρα. Η κεντρική πλατεία θεωρώ είναι το μεγαλύτερο αξιοθέατο και αξίζει μια βόλτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω να πάω Κέρκυρα με πλοίο μέσω Ηγουμενίτσας αρχές Ιουλίου.

Οι συγκοινωνίες εκεί είναι καλές ή να πάρω αυτοκίνητο;

Να κλείσω ξενοδοχείο/διαμέρισμα μέσω στην χώρα;

Ποια είναι τα καλύτερα αξιοθέτα/παραλίες;

20 ώρες πριν, Jedi35 είπε

Καλησπερα  απο βδομαδα θα παω μυκονο 4 μερες καποιο tip ?

Το φαγητό είναι πανάκριβο, οπότε κανόνισε να πας σε κάποιο σουπερμαρκετ για να έχεις προμήθειες. Αν θυμάμαι καλά έχει έναν ΑΒ Βασιλόπουλο στην πόλη, ένα μικρό κατάστημα.

Τα ποτά μέσα στην πόλη είναι σε πιο νορμάλ τιμές (για Μύκονο). Αναλόγως βέβαια και με τα οικονομικά σου και την παρέα σου (φίλοι, κοπέλα κλπ)

Ξαπλώστρες αν θυμάμαι καλά κανά 30άρι το σετ για 2 άτομα στα πιο "λαικά" μέρη.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα μερικές προτάσεις για βουτιές κοντά στην Αθήνα με πρόσβαση για αμάξι.

Καλό θα ήταν να είναι ελεύθερη και χωρίς πολυκοσμία αλλά το δεύτερο είναι κάπως δύσκολο.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για Θάσο 4 μελή οικογένεια, 2 παιδιά 10-7 ετών.

Ψάχνουμε κατάλυμα με πισίνα. Μας ενδιαφέρει να έχει κήπο κούνιες κλπ +πισίνα.

Κάποια πρόταση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρε κόσμε...!!! Θα ήθελα βοήθεια σε όσους ξέρουν από Βουδαπέστη . Θα πάω με φιλαράκι τέλη Αυγούστου θα είμαι το απόγευμα και πετάω ξημερώματα για άλλη πόλη. Η Βουδαπέστη έκατσε από σπόντα επειδή ήταν πιο φθηνά. Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας στο τι να δω που να πάω για φαγητό και τέτοια. Ευχαριστώ!!!

Επεξ/σία από mixosskaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνεις ενω δεν εχεις παει? Μωρε μπραβο. Αλλα ναι, Ελλαδα τα καφε γινονται μετα μπαρακια

Μια χαρα πολη ειναι. Αν εχεις χρονο για αξιοθεατα, καστρο και απο κατω κατακομβες (ισως και hospital in the rock). Φαγητο οταν ειχαμε παει, μας αρεσε το Magdalena (στην πεστη, σχετικα κοντα στην Oktogon) και ωραιο μερος για φαι/μπαρακια ηταν το gozsdu udvar. Για φαι και trattoria Pomo D'oro, αλλα μαλλον για κατι σε budget ψαχνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις καλύτερες πόλεις τις Ευρώπης αλλά και τις πιο οικονομικές. Φυσικά σε 13 ώρες δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα γιατί αν φτάνεις απόγευμα και πετάς ξημερώματα δεν έχεις 13 ώρες, αλλά μάλλον 5-6 με τα πήγαινε έλα. Έχει φοβερή νυχτερινή ζωή πάντως οπότε κάτι θα βρείτε να κάνετε μέχρι να πάτε πίσω στο αεροδρόμιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2022 στις 6:08 ΜΜ, mixosskaf είπε

Χαίρε κόσμε...!!! Θα ήθελα βοήθεια σε όσους ξέρουν από Βουδαπέστη . Θα πάω με φιλαράκι τέλη Αυγούστου θα είμαι το απόγευμα και πετάω ξημερώματα για άλλη πόλη. Η Βουδαπέστη έκατσε από σπόντα επειδή ήταν πιο φθηνά. Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας στο τι να δω που να πάω για φαγητό και τέτοια. Ευχαριστώ!!!

Αφου θα εισαι ενα απογευμα-βραδυ, το ιδανικοτερο ειναι να κανεις μια βραδινη κρουαζιερα στον Δουναβη (κατα τις 9) και μετα φαγητο, προσωπικη μου προταση το Vakvarju (γκουλας, κυριως πιατο της επιλογης σου και επιδορπιο σουφλε σοκολατας). Θα με ευχαριστεις.

Κατα τ' αλλα, εξαιρετικη Βουδαπεστη. Απ' τις αγαπημενες μου εκδρομες.

Επεξ/σία από yanis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...