Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Τέλεια ευχαριστώ. Να πληρώσω δηλαδή μετρητά παντού ; Δεν με συμφέρει Eurobank ? Η Πειραιώς ;

Eμεις με μετρητα ειχαμε κινηθει. 

Protip: οι οδηγοι ταξι κλεβουν αγρια, οποτε προσεχε το. 

Protip2: Aν δεν εχεις υποψη σου καπου να φατε βραδυ, σου προτεινω το Manastirska Magernitsa. Ο χωρος ειναι εκπληκτικα κιτς, με την καλη εννοια, εχει μια αυθεντικοτητα και ζεστασια που προσωπικα με συνεπηρε ιδιαιτερα. Το δε φαγητο ηταν υπεροχο με κτηνωδεις μεριδες και μερικα ιδιαιτερα πιατα, τυπου ελαφια αν θυμαμαι καλα. Γενικα το προτεινω ανεπιφυλακτα για παραδοσιακη βαλκανικη κουζινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζει καποιος, εκτος απο την επιλογη να βρω ξενοδοχειο μονος μου μεσω booking κτλ και αεροπορικα εισιτηρια, αν υπαρχει κατι που να εχει προσφορες για τον συγκεκριμενο προορισμο για τον μηνα Νοεμβριο σε σχετικα καλες τιμες. Οτι εχω ψαξει σε καλες τιμες, ειναι με γκρουπ που αναγκαστικα θα πρεπει να ακολουθησουμε το προγραμμα τους και δεν θα το ηθελα. Αν εχει καποιος κατι ας μου πει παρακαλω πολυ (ακομα και σε προσωπικο μηνυμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γκρουπ έχουν καλύτερες τιμές από το booking ; Συνήθως δεν έχουν σίγουρο 100% συγκεκριμένο ξενοδοχείο , αλλά κατηγορία και περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Τα γκρουπ έχουν καλύτερες τιμές από το booking ; Συνήθως δεν έχουν σίγουρο 100% συγκεκριμένο ξενοδοχείο , αλλά κατηγορία και περιοχή.

Δεν θελω να παω με γκρουπ γιατι δεν θελω να ακολουθω το προγραμμα τους αναγκαστικα γιαυτο. Ειπα να παρω την προσφορα της vodafone thank you που δινει 1+1 πακετο διακοπων δηλαδη για Βιεννη αλλα η τιμη ξεφευγει οταν βαζουμε εξτρα αποσκευες (αφου ειναι 3 διανυκτερευσεις δεν μπορουμε να παμε μονο με τις 2 δωρεαν χειραποσκευες δυστηχως εκτος και αν υπαρχει οικονομικοτερος τροπος μεταφορας αποσκευων αλλα δεν νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Vaggelisioan είπε

Φτανει στο μεγεθος που ειναι οι δωρεαν χειραποσκευες?

Με ποια εταιρεία;

Η μικρή δωρεάν αποσκευή στι ς περισσότερες εταιρείες είναι αρκετή για 3 μέρες.

Στη ryan πχ που τη σταμάτησαν τη δωρεάν, το κόστος για να προσθέσεις μικρή αποσκευή δεν είναι μεγάλο.

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να αγορασω κατι απο σουηδια πιο πολυ συμφερει να αλλαξω ευρώ σε κορωνες σε ανταλλακτηριο ή να χρησιμοποιω την χρεωστικη μου αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος οι ελληνικες χρεωστικες εχουν πλεον προμηθεια στο εξωτερικο, ακομα και στο POS. Παλιοτερα δεν ειχαν, μονο κατα την αναληψη μετρητων. 

Αν λοιπον ισχυει αυτο, το ιδανικο ειναι να κανεις αναληψη μετρητων απο ΑΤΜ, σχετικα μεγαλο ποσο, ετσι ωστε να πληρωσεις προμηθεια μονο μια φορα. Κατα την αναληψη διαλεγεις παντα χωρις μετατροπη, να κανει την μετατροπη η τραπεζα σου. Το ανταλλακτηριο συνηθως προσφερει χειροτερη ισοτιμια ή προμηθεια.

Η Σουηδια ειναι λιγο περιεργη στα μετρητα, υπαρχουν υπηρεσιες και καταστηματα που ειναι cashfree, μονο καρτα δηλαδη ή πληρωμη με κινητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2018 στις 10:45 ΜΜ, doctorkostis είπε

Αν δεν κανω λαθος οι ελληνικες χρεωστικες εχουν πλεον προμηθεια στο εξωτερικο, ακομα και στο POS. Παλιοτερα δεν ειχαν, μονο κατα την αναληψη μετρητων. 

Αν λοιπον ισχυει αυτο, το ιδανικο ειναι να κανεις αναληψη μετρητων απο ΑΤΜ, σχετικα μεγαλο ποσο, ετσι ωστε να πληρωσεις προμηθεια μονο μια φορα. Κατα την αναληψη διαλεγεις παντα χωρις μετατροπη, να κανει την μετατροπη η τραπεζα σου. Το ανταλλακτηριο συνηθως προσφερει χειροτερη ισοτιμια ή προμηθεια.

Η Σουηδια ειναι λιγο περιεργη στα μετρητα, υπαρχουν υπηρεσιες και καταστηματα που ειναι cashfree, μονο καρτα δηλαδη ή πληρωμη με κινητο. 

Μόνο revolut και άσε τις ελληνικές τράπεζες να βρουν κορόιδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα.

Για Βουδαπέστη τι προτείνετε; Θα πάω τα Χριστούγεννα με την κοπέλα μου. Έχω βγάλει revolut και μάλλον αυτή θα χρησιμοποιήσω με αυτά που διαβάζω εδώ. Σκόπευα να κάνω όλες μου τις συναλλαγές με την πιστωτική και να αλλάξω και λίγα χρήματα εκεί, αλλά μάλλον δεν το προτείνετε ε;

Επιπλέον αξιοθέατα, φαγητό, ποτό κλπ τι προτείνετε; Έχω δει και σημειώσει αρκετά πράγματα, αλλά πάντα από τις επιπλέον γνώμες βγαίνεις κερδισμένος. 

Ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από thodoris20s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βερολίνο 5 6 ημέρες αρχές/μέσα Φεβρουαρίου

 

Που να μείνω; Τι να επισκεφτώ; 

Το κρύο λογικά θα είναι τσουχτερό;

 

(Υπάρχει amusement park στο Βερολίνο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Καλησπέρα, revolut ή n26 για πληρωμές με κάρτα στην Ιταλία? Από ελληνικές έχω Πειραιώς και eurobank, αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν επιπλέον χρεώσεις 

Η ιταλια έχει ευρω και είναι στην εε, αρα οτι χρεώσεις έχεις εδω θα έχεις και εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, καμια πρόταση για ΣΚ (2-4 Νοεμβρίου) με κοπέλα? Κοιτάω προς Αράχωβα, Καρπενήσι. 

Με αυτοκίνητο θα γίνει το ταξίδι οπότε ευκαιρία θα είναι να γυρίσουμε και τις γύρω περιοχές. Φαγητό μια φορά την μερα σε ταβερνάκι και ο υπόλοιπος χρόνος βόλτες. Μπάτζετ πιστεύω ένα 400αρι φτάνει

Απο Αθήνα θα φύγουμε ξέχασα να το αναφέρω 😂

Επεξ/σία από DrunkKiddo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...