Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει πέσει μια ιδέα για το Πάσχα για Νάπολη και εκεί γύρω (Positano, Sorrento, Amalfi) για 6 βράδια. 

Μπορεί να δώσει κάποιος πληροφορίες για το τι αξίζει και τι όχι στην περιοχή; Είναι καλή ιδέα να μείνουμε Νάπολη και να κάνουμε εκδρομές στις κοντινές περιοχές ή να μείνουμε 2 βράδια Νάπολη για να τη δούμε και μετά να διανυκτερεύσουμε Amalfi ξερωγώ; 

Επίσης, η Νάπολη από θέμα επικινδυνότητας είναι ΟΚ; Το πλάνο είναι να νοικιάσουμε αμάξι και καλά πες το βράδυ θα είναι σε γκαράζ, το πρωί αν το αφήσουμε κάπου μετά θα το βρούμε γυρίζοντας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, derorist είπε

Ειχα ταξιδεψει παλιοτερα με αυτο το γραφειο. Ηξεραν τη δουλεια τους κ ειχαν αναπτυχθει, ιδιαιτερα στην περιοχη.

Δεν ξερω για τωρα..

Ενα τλν στα γραφεια τους θα ειναι αρκετο για πληροφοριες.

Το πρόσεξα και εγώ δεν έχουν προγραμματίσει κάτι μέσα στο 18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 27/6/2018 στις 9:18 ΜΜ, stormrain είπε

To μουσειο βασικα και να κανεις πολλες βολτες στο κεντρο της πολης που προσωπικα το θεωρω πολυ γραφικο. Απλως προσεχε λιγακι με τα γραφικα στενακια και μην πολυχωνεσαι το βραδυ γιατι κυκλοφορουν περιεργες φατσες και δεν ειναι ο,τι πιο safe. Γενικως κατα τη γνωμη μου η Ναπολη δεν εχει τα σουπερ μνημεια να δεις κλπ, αλλα ταυτοχρονα εχει μια φοβερη γραφικοτητα που μαγνητιζει. Επισης, φαε, φαε πολυ και φαε καλα, χωρις να ξεχασεις τα παγωτα ;)
Επισης μεγαλη προσοχη στους πορτοφολαδες.

Eγω θα αφιερωνα μια ημερα στην Πομπηια η οποια ειναι εξαιρετικοτατη. Πηγαινε δηλαδη το Σαββατο, απλως φροντισε να πας πρωι γιατι αν εχει ζεστη ο ηλιος δεν παλευεται και δεν εχει και τιποτα να σε καλυπτει. Αλλα μονο που θα βλεπεις τον Βεζουβιο στο βαθος και θα περιηγηθεις στην αρχαια πολη, αξιζει τον κοπο. Θα φροντιζα να εκλεινα ξεναγηση προσωπικα γιατι υπαρχουν πολλα που θα χασεις διαφορετικα.

Βασικα εγω θα αφιερωνα την Πεμπτη και την Κυριακη στη Ναπολη καθως και την επιστροφη το Σαββατο απο την Πομπηια και θα σκεφτομουν το ενδεχομενο να φαω την Παρασκευη στο Καπρι, το οποιο απο μονο του δε λεει κατι αν εχεις δει τη Σαντορινη λ.χ, αλλα αξιζει για να περπατησεις στα γραφικα στενακια. Αν το ψησεις τελικα, μην αμελησεις για κανεναν λογο να παρεις το τελεφερικ για το Ανακαπρι, ειναι μοναδικη εμπειρια πραγματικα.

 

9 ώρες πριν, katergaris79 είπε

Έχει πέσει μια ιδέα για το Πάσχα για Νάπολη και εκεί γύρω (Positano, Sorrento, Amalfi) για 6 βράδια.

Μπορεί να δώσει κάποιος πληροφορίες για το τι αξίζει και τι όχι στην περιοχή; Είναι καλή ιδέα να μείνουμε Νάπολη και να κάνουμε εκδρομές στις κοντινές περιοχές ή να μείνουμε 2 βράδια Νάπολη για να τη δούμε και μετά να διανυκτερεύσουμε Amalfi ξερωγώ;

Επίσης, η Νάπολη από θέμα επικινδυνότητας είναι ΟΚ; Το πλάνο είναι να νοικιάσουμε αμάξι και καλά πες το βράδυ θα είναι σε γκαράζ, το πρωί αν το αφήσουμε κάπου μετά θα το βρούμε γυρίζοντας;

Στις 29/6/2018 στις 4:19 ΜΜ, FilipposMD είπε

Αυτοκίνητο; Μην κάνεις καμιά τρέλα! Οδηγούν σαν Έλληνες εκεί και επίσης δε χρειάζεται. Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Η Νάπολη αξίζει να την περπατήσεις. Έχει ένα ιστορικό κέντρο με σοκάκια και κάποιες πλατείες και μνημεία, αλλά όχι τίποτα συγκλονιστικό. Είναι ωραία βόλτα όμως. Κι εγώ για λίγο έκατσα, αλλά χρησιμοποίησα τη μία μέρα για να πάω Βεζούβιο και Πομπηία και δε μετάνιωσα. Για Βεζούβιο, παίρνεις το τρενάκι για Ερκολάνο (κανένα μισάωρο νομίζω) και ακριβώς έξω από τον σταθμό έχει μια εταιρεία που σε ανεβάζει με λεωφορείο επάνω και σε περιμένει να σε ξανακατεβάσει μετά από 1,5 ώρα. Πήγα βέβαια σε περίοδο χωρίς πολύ τουρισμό, οπότε δεν αποκλείω να γίνεται χαμός το καλοκαίρι. Είναι πάντως ωραία. Έχει ωραία θέα και περπατάς ακριβώς δίπλα στον κρατήρα που βγάζει καπνούς. Μόλις επέστρεψα στο Ερκολάνο, μπήκα ξανά στο τρένο και πήγα Πομπηία (πολύ κοντά). Σε αφήνει δίπλα στον αρχαιολογικό χώρο. Όντας από την Ελλάδα, δε θα εντυπωσιαστείς από κάποιο κτίσμα, αλλά είναι φανταστικό να περπατάς στην πόλη όπως ήταν πριν 2000 χρόνια. Πάρε audio guide ή οδηγό και θα το βρεις πολύ ενδιαφέρον. Εκτός αν τα βαριέσαι εντελώς αυτά, οπότε τι να πω. Εγώ το έκανα σε μια μέρα. Σίγουρα κουραστικό, αλλά αξίζει. Αν το κάνεις σε μια μέρα, ξεκίνα νωρίς, ώστε να κάνεις διάλειμμα μεταξύ των 2 όταν θα βαράει ο ήλιος.

Για την πόλη, προφανώς να φας πίτσα. Ίσως το πιο διάσημο εστιατόριο για πίτσα είναι ο Sorbillo στο κέντρο. Αυτό και άλλα 2 που μου είχαν προτείνει εμένα μαζεύουν κάτι θεόρατες ουρές με το που ανοίγουν. Δεν έκατσα να περιμένω 2 ώρες για να κάτσω. Αλλά υπάρχει το αδελφό εστιατόριο Sorbillo κοντά στο Castel dell'Ovo που πρακτικά φτιάχνει την ίδια πίτσα (πεντανόστιμη) και δεν έχει τόσο κόσμο. Πίτσα τεράστια με 5-6 ευρώ μιλάμε τώρα, οπότε ετοιμάσου για φαγοπότια.

Για ξενοδοχείο, προτείνω να διαβάσεις με προσοχή τις κριτικές. Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να μείνεις σε ασφαλή περιοχή, παρά να βρεθείς σε κανένα κακόφημο μέρος που δε θα μπορείς να βγεις το βράδυ.

Για Κάπρι δεν έχω γνώμη, δεν πήγα. Πάντως μην φας όλες τις μέρες στη Νάπολη, ενώ έχει τόσα μέρη εκεί δίπλα. Καλή διασκέδαση.

H Costiera Amalfitana ειναι καλη φαση, εχει πολλα γραφικα μερη να δεις. Μην παραλειψεις το Capri σε αυτα που εβαλες. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να μεινεις στο Salerno πχ και να το εχεις σαν βαση, παιζει να σου βγει πιο οικονομικα απο το να εχεις τη Νapoli ως κεντρο. Γενικα αν θελεις τη γνωμη μου βρες ενα μερος και εχε το σα βαση και τριγυρνα, δεν εχει νοημα να μεινεις και Νapoli και Amalfi.

Αν ειναι τωρα να κανετε εκδρομες, δες τις τιμες των τραινων ή των λεωφορειων, προσωπικα δε θα οδηγουσα με καμια παναγια στη νοτια Ιταλια και ειδικα στη Νapoli, οι ανθρωποι νομιζω πως οδηγουν χαλαρα χειροτερα απο εμας, συν το οτι δε θα ηθελα τον μπελα του αυτοκινητου. Συν το οτι σου ειναι και πρακτικα αχρηστο, παρα μονο για τις μετακινησεις σου προς Αmalfi κ.ο.κ ΑΛΛΑ και εκει μετα δε θα το χρειαστεις, ειναι μικρα μερη και δε σου χρειαζεται.

Φυσικα μην ξεχασεις την Πομπηια, το λεω και το ξαναλεω, ειναι φοβερη εμπειρια και σου προτεινω να κλεισεις απο πριν ξεναγηση, κανει τη διαφορα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ εγω τη γνώμη μου για Napoli μιας και πήγαμε ένα 3ήμερο με μια παρέα 7 άτομα πρόπερσι το καλοκαιρι . Καταρχήν το θεμα διαμονής . Αν μέναμε παραπανω ημερες θα το μοιράζαμε Napoli Positano ( μας άρεσε περισοτερο απο όλη τη costriera ) . Τελικά μείναμε Napoli σε μα απο τις πιο επικυνδινες γειτονιές (quartieri spagnioli ) χωρίς να αντιμετωπίσουμε κάποιο προβλημα αν και πάθαμε ένα σοκ  οταν κατεβήκαμε απο το αμάξι . Είχαμε νοικιάσει βανάκι και κάναμε φουλ διαδρομές Napoli - costiera - Βεζούβιο - Πομπηία ) αλλα είχαμε οδηγό ένα φίλο πολυ έμπειρο που εχει οδηγήσει παντού τα παντα . Εγω δε ξέρω αν θα τη πάλευα ειδικα στη costiera οπου σε προσπερνάνε απο παντού σε δρόμο που ίσα χωράνε δυο αυτοκίνητα . Πομπηία βεζουβιο μπορείς να το κανείς σε μια ημέρα αν ζορίζεσαι χρονικά . Αξίζουν κ τα δυο πολυ . Κάπρι νοικιάσαμε ταχύπλοο απο Sorrento με καπετάνιο . Μας ήρθε 600 ευρώ σύνολο για 6 - 7 ώρες και ηταν τέλεια . Αν μείνεις Ναπολι θα τρως όλη την ημέρα στη costiera οταν πας εκεί και το βράδυ Napoli .Η Napoli πολυ ωραία για βόλτα και φυσικά φαγητό . Εμείς ρωτήσαμε στη γειτονιά που μέναμε που να φάμε πίτσα - πάστα και πάθαμε πλάκα . Ακομα και άτομο πο ειχαμε στη παρέα και ειχε σπουδάσει βόρεια Ιταλία μας ειπε οτι ηταν οτι καλυτερο ειχε φάει Ιταλία . Δυστυχώς δε θυμάμαι ονόματα εστιατορίων . Το ένα πάντως ηταν πολυ γνωστό στη πόλη πανω στη παραλία . Ο κόσμος ειναι γενικά αγενής και αντιμετωπίζει τους μη Ιταλούς λίγο περίεργα . 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ταξιδέψει κανείς σας εκεί ή γενικότερα στο Ισραήλ; Σκεφτόμουν να πάω προς το καλοκαίρι. Δεν έχω κάποιον ιδιαίτερο λόγο, θεωρώ ότι από πλευράς κόστους το ταξίδι είναι οκ για μένα και επειδή έχω ταξιδέψει γενικά στην Ευρώπη σε πολλές χώρες αλλά ποτέ σε άλλη χώρα θα ήταν μια ευκαιρία αυτό. Επίσης από ότι κοίταξα το Τελ Αβιβ είναι όμορφη πόλη και έχει πράγματα να δεις και να κάνεις. Όλοι μου λένε για Ιερουσαλήμ την οποία θα ήθελα να την επισκεφτώ αλλά δεν καίγομαι κιόλας ούτε πρόκειται να κάνω θρησκευτικό τουρισμό. Κάτι άλλο κοντινό εκτός Ευρώπης δεν με συγκινεί ιδιαίτερα (εκτός από Αίγυπτο όπου λόγω της κατάστασης κρίνω απαγορευτικό από άποψη ασφάλειας το ταξίδι εκεί).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση και από μένα για Ρώμη. Έχω κλείσει 3ημερο για αρχές Φεβ. με την δικιά μου, αλλά καθώς οι μέρες δεν θα είναι πολλές, θα ήθελα να πάω σε 4-5 σημεία που σας άρεσαν περισσότερο όσοι την έχετε επισκεφτεί. Θα έχω και αυτοκίνητο, αν και από τα σχόλια στις πιο πίσω σελίδες βλέπω ότι μάλλον δεν θα το χρειαστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2019 στις 1:32 ΜΜ, kolumvitis είπε

Έχει ταξιδέψει κανείς σας εκεί ή γενικότερα στο Ισραήλ; Σκεφτόμουν να πάω προς το καλοκαίρι. Δεν έχω κάποιον ιδιαίτερο λόγο, θεωρώ ότι από πλευράς κόστους το ταξίδι είναι οκ για μένα και επειδή έχω ταξιδέψει γενικά στην Ευρώπη σε πολλές χώρες αλλά ποτέ σε άλλη χώρα θα ήταν μια ευκαιρία αυτό. Επίσης από ότι κοίταξα το Τελ Αβιβ είναι όμορφη πόλη και έχει πράγματα να δεις και να κάνεις. Όλοι μου λένε για Ιερουσαλήμ την οποία θα ήθελα να την επισκεφτώ αλλά δεν καίγομαι κιόλας ούτε πρόκειται να κάνω θρησκευτικό τουρισμό. Κάτι άλλο κοντινό εκτός Ευρώπης δεν με συγκινεί ιδιαίτερα (εκτός από Αίγυπτο όπου λόγω της κατάστασης κρίνω απαγορευτικό από άποψη ασφάλειας το ταξίδι εκεί).   

'Εχω μείνει Ισραήλ μερικές μέρες. Έμεινα 2 μέρες Old Jaffa που είναι παραλιακά και 2 μέρες λίγο έξω απο τα τείχη της Ιερουσαλήμ. Επίσκεψη μέσα στην Ιερουσαλήμ εκτός απο την μουσουλμανική γειτονιά όπου δεν επιτρεπόταν η είσοδος σε μη μουσουλμάνους την ημέρα που πήγα. Μπορείς επίσης να πας και νεκρά θάλασσα για κολύμπι. Ετοιμάσου για ανάκριση στο αεροδρόμιο, ρωτάνε πολλά σε εκνευριστικό βαθμό. Επίσης παντού θα βλέπεις τους στρατιώτες μέσα στην πόλη και να μετακινούνται με τις συγκοινωνίες οπλισμένοι. Στα εμπορικά περνάς απο ανιχνευτή μετάλλων και ψάχνουν και την τσάντα σου. Μου άρεσε σε γενικές γραμμές, ωραίο φαϊ, πήγα για hummus σε ένα από τα πιο δημοφιλή μέρη εκεί (Ha-Dolfin St 1, Tel Aviv-Yafo, Ισραήλ, Abu Hassan), μέσα στην Ιερουσαλήμ είναι στην ουσία μια μεγάλη αγορά, αρκετός κόσμος (είχα πάει Φεβρουάριο) οπότε δεν περπατάς και πολύ άνετα γιατί είναι στενά σοκάκια, οι μαγαζάτορες να προσπαθούν να σου πουλήσουν. Επίσης αν δεις στους χάρτες της πόλης υπάρχει κάποιο σημείο οπού μπορείς να ακολουθήσεις μια διαδρομή στις στέγες των σπιτιών. Αν σε παίρνουν οι μέρες μπορείς να το συνδυάσεις και με επίσκεψη στην Ιορδανία που είναι δίπλα και είναι και αρκετά πιο οικονομικά σαν διαμονή/φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ερώτηση και από μένα για Ρώμη. Έχω κλείσει 3ημερο για αρχές Φεβ. με την δικιά μου, αλλά καθώς οι μέρες δεν θα είναι πολλές, θα ήθελα να πάω σε 4-5 σημεία που σας άρεσαν περισσότερο όσοι την έχετε επισκεφτεί. Θα έχω και αυτοκίνητο, αν και από τα σχόλια στις πιο πίσω σελίδες βλέπω ότι μάλλον δεν θα το χρειαστώ.

Δε χρειάζεσαι αυτοκίνητο.

Θα βγάλεις μια κάρτα για τα μέσα μεταφοράς - έχει κάτι προσφορές σε συνδυασμό με μουσεία. Αν βρεις χρόνο βάλε στο πρόγραμμα και τις κατακόμβες - απλά δεν είναι στο κέντρο της πόλης.

http://www.romapass.it/en/the-cards/

Για το μουσείο στο Βατικανό να κλείσεις οπωσδήποτε από το internet για να γλυτώσεις τη μεγάλη ουρά.

Για να μπεις στην εκκλησία στο Βατικανό - είσοδος δωρεάν, παρότι η ουρά μπορεί να σου φανεί μεγάλη, προχωράει πολύ γρήγορα - αξίζει να ανέβεις και πάνω, αν και για αυτό πληρώνεις.

Να πας και το βράδυ να δεις φωτισμένα Κολοσσαίο και Ρωμαϊκή αγορά.

Προσοχή στους Αφρικάνους με το κόλπο με τα βραχιολάκια - ζητάνε λεφτά για να στείλουν στην οικογένεια!

Επεξ/σία από djcat
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ερώτηση και από μένα για Ρώμη. Έχω κλείσει 3ημερο για αρχές Φεβ. με την δικιά μου, αλλά καθώς οι μέρες δεν θα είναι πολλές, θα ήθελα να πάω σε 4-5 σημεία που σας άρεσαν περισσότερο όσοι την έχετε επισκεφτεί. Θα έχω και αυτοκίνητο, αν και από τα σχόλια στις πιο πίσω σελίδες βλέπω ότι μάλλον δεν θα το χρειαστώ.

Σίγουρά στο Βατικανό που θα σου φάει μισή μέρα αν το δείτε ψιλοτρέχοντας. Επειδή (όπως σωστά λέει ο φίλος παραπάνω) η ουρά για την εκκλησία είναι μεγάλη, μπορείς να την παρακάμψεις αν ανέβεις πρώτα στον τρούλο. Άρα βλέπετε τα μουσεία στο Βατικανό και στο τέλος τους (στην Καπέλα Σιξτίνα) θα διασχίσετε το δωμάτιο και θα βγείτε από την δεξιά πόρτα.  Αυτή σε βγάζει ακριβώς μπροστά από το κιόσκι εισιτηρίων για την κορυφή. Θα δείτε τον τρούλο και μετά θα κατεβείτε με ασανσέρ που σε βγάζει μέσα στον ναό αποφεύγοντας τις ουρές στην πλατεία. 

Μια επισήμανση, η ανάβαση στον τρούλο δεν είναι εύκολη, έχει αρκετό ζόρι με πολλά και στενά σκαλιά. Σε ανταμείβει όμως η θέα της Ρώμης από ψηλά. Αξίζει 100%.

Επίσης βάλτε στο πρόγραμμα την Piazza Navona που είναι όμορφη, την Piazza di Spagna, το Pantheon και οπωσδήποτε ένα πέρασμα από την Fontana di Trevi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα παω 5 μερες Μαδριτη και 4 μερες Βαρκελωνη τελος του μηνα... Και ψαχνω μερη που αξιζουν να δω... Εχετε να μου προτεινεται κατι ? Επεισης σκευτομε αν αξιζει να νοικιασω καποιο αυτοκινητο για να βγω εκτος μαδριτης γιατι μου ειπαν οτι ειναι πολυ ομορφες οι πολεις γυρω απο τη μαδριτη ή να παω σε καποιες συγκεκριμενες με λεωφορειο... Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Καλησπερα θα παω 5 μερες Μαδριτη και 4 μερες Βαρκελωνη τελος του μηνα... Και ψαχνω μερη που αξιζουν να δω... Εχετε να μου προτεινεται κατι ? Επεισης σκευτομε αν αξιζει να νοικιασω καποιο αυτοκινητο για να βγω εκτος μαδριτης γιατι μου ειπαν οτι ειναι πολυ ομορφες οι πολεις γυρω απο τη μαδριτη ή να παω σε καποιες συγκεκριμενες με λεωφορειο... Ευχαριστω

Για βαρκελωνη σιγουρα σαγκραδα φαμιλια( μην χασεις χρονο να μπεις μεσα γτ οι μερες δεν ειναι πολλες και εχει και σχτικη ουρα) παρκο γκουελ οπωσδηποτε, καζα μιλα και καζα μπατλιο(αξιζει να μπεις στο δευτερο) βολτιτσα λα ραμπλα και οπως την κατεβανεις αριστερα μπαινεις στην πολλη γραφικη γοτθικη συνοικια.Επισης απογευματακι στο συντριβανι πιστεψε με θα σε αποζημιωσει και ανεβα και πιο πανω για εξαιρετικη θεα διπλα στο μουσειο τεχνης.Αν εισαι φαν της μπαρτσα ενα τουρ μεσα ειναι ωραιο(εγω δεν το εκανα γτ δεν προλαβαινα) οποτε απλα περασα απεξω για να λεω οτι πηγα.Τελος παρκο θιουταντελα για ωραια βολτιτσα χαλαρη μεσα στο πρασινο και στο ενυδρειο που ειναι απιστευτο  και να το συγκρινεις με αυτο της μαδριτης που λενε οτι ειναι ακομα καλυτερο.Αυτα εν ολιγοις για οτι αλλο εδω ειμαστε...

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Μαδρίτη κάτι έγραψα λίγες σελίδες πριν

 

Για Βαρκελώνη, πέρα από τα γνωστά που αναφέρθηκαν, εμένα μου άρεσε για βόλτα και φαγητό προς Gracia (με καλό καιρό όμως που είναι όλοι έξω). Μου έχει μείνει ακόμη εδώ και 3 μήνες η μυρωδιά της πιτσαρίας Micaela όταν περνάς απ'έξω (δεν έφαγα γιατί είχα φάει σε tapas λίγο πριν)!!


image.png.955681dbe8ec06c26a3a46ebffce0fda.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια !! Απο θεμα εκδρομης αξιζει να βγουμε ποιο εξω να δουμε και αλλες πολεις ? ή ειναι λιγες οι μερες και δεν θα προλαβουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο εισαι βαρκελωνη η πιο κοντινη πολη που αξιζει για μενα ειναι η τζιρονα ,αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα προλαβεις να δεις τα υπολοιπα.

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θέλω τα φώτα σας. Μένω Γερμανία και ένας φίλος γερμανός θέλει να έρθει Ιούλιο Κρήτη για 12-14 μέρες με την κοπέλα του και τον έφηβο γιο της.. Βρήκε ένα πακέτο 3600 ευρώ με γεύματα και αθλητικές δραστηριότητες..Πως σας φαίνεται σαν τιμή; έχετε κάποια φθηνότερη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...