Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αυτά που ανέφερες έχω πάει Σίφνο και Μήλο..Εαν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι παραλίες,ξεχνάς την Σίφνο και πας Μήλο...Όσες μέρες και να κάτσεις δεν πρόκειται να τις γυρίσεις όλες τις παραλίες της...Όπως είπε και το παιδί απο πάνω,πρέπει να πας οπωσδήποτε την κρουαζιέρα-γύρο του νησιού..Θα ευχαριστηθείς μπάνιο σε ξεχωριστά νερά!!Εκεί πλήρωσα αρκετά ακριβό δωμάτιο,αλλά γενικώς οι τιμές είναι οκ.Και στα 2 νησιά πάντως θα ευχαριστηθείς σωστό φαγητό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/6/2019 στις 12:52 ΜΜ, ElisavetKat είπε

Κανένα μικρό νησάκι που να μπορείς να το εξερευνήσεις όλο με τα πόδια, χωρίς να χρειαστείς αυτοκίνητο; 

Όπως είναι η Ύδρα. 

(Όχι Αίγινα/Σαλαμίνα..)

Έχεις εξερευνήσει την όλη την Ύδρα με τα πόδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει καλά από Θάσο για διακοπές μετά της 20 Αυγούστου οικογένειακα όπως που να νοικιάσω που να φάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο το νησί για οικογενειακές διακοπές είναι οι καλές παραλίες για μένα είναι νότια και ανατολικά... Νότια κοιτάς γύρω από ποτό Λιμενάρια και ανατολικά χρυσή αμμουδιά ..χρυσή αμμουδιά εντελώς για οικογενειακή κατάσταση τεράστια παραλία με ψιλή άμμο και ρηχή. Φαγητό στα παραθαλάσσια μέρη δεν έχει κάτι αξιόλογο... Φαγητό επάνω στα ορεινά χωριά , κατσικι στη σούβλα ...λουκούμι σκέτο. Για μένα τοπ είναι στο θεολογο ο στελιος με καλες τιμές , μετά Παναγιά και  Καζαβίτι ακριβουτσικο αυτο και πολύ δύσκολο παρκάρισμα.. Το μόνο αρνητικό πολύ σφήκα σε αυτά τα μέρη ...μαστουρωσαμε από το ελληνικό καφέ που έκαιγαν για να τις διώχνουν...Παραθαλασια στο μόνο που ευχαριστηθηκαμε ήταν η Κληματαριά στο ποτό..μουσακά να πάρεις. Μικρό νησί οπότε μια γύρα αξίζει ...εμείς το γυρίσαμε...μια από ανατολικά μια δυτικά  το επισκεπτεσε όλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2019 στις 12:38 ΜΜ, xgol είπε

Παιδες για Συρο απο που κλεινω εισιτήρια? Προτασεις για μερη/παραλίες/εστιατόρια/μπαρ? 

 

Από που σε βολεύει να φύγεις, Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο;

Εγώ το προτιμώ χειμώνα το νησί για χαλαρό άραγμα μερικές μέρες, δεν μπορώ να προτείνω παραλίες γιατί καλοκαίρι δεν έχω πάει, αλλά για φαγητό και ποτάκι στην Ερμούπολη έχει τα πάντα όλα, για μαγειρευτά καλά και φθηνά τρώμε στο γυναικείο συνεταιρισμό Το Καστρί, για πίτσες και σουβλάκια στο Τάκα Τάκα Grill+Pizza στην πλατεία Μιαούλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, donblunts είπε

Μήλο πήγα πέρσυ 3-15 Σεπτέμβρη.

Ζευγαρονήσι, gay-friendly, πολλές και τρομερές παραλίες (άλλες οργανωμένες, άλλες όχι), έχει αρκετές δραστηριότητες, βόλτα με σκάφος 1ήμερη για τον γύρο του νησιού, water sports, scuba, καλό φαγητό, νυχτερινή ζωή ελάχιστη, τρομερά τοπία, αλλα θα χρειαστείς μεταφορικό και θα σου πρότεινα αμάξι - Φιατάκι Panda (25€ / μέρα)
Είχα μείνει σε συγκρότημα~ξενοδοχείο με 35€ την ημέρα, πολύ καθαρό, με WiFi (χωρίς γεύματα)

Έχω κρατήσει επαφές, τηλέφωνα, ονόματα αν τα χρειαστείς.

Να πάς!!!!!
Εύκολα θα ξαναπήγαινα.
 

Καλησπέρα , θα με ενδιαφεραν κάποια τηλέφωνα γιατί κοιτούσα για μήλο και ήταν πανάκριβα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MadPax είπε

Από που σε βολεύει να φύγεις, Πειραιά, Ραφήνα ή Λαύριο;

Εγώ το προτιμώ χειμώνα το νησί για χαλαρό άραγμα μερικές μέρες, δεν μπορώ να προτείνω παραλίες γιατί καλοκαίρι δεν έχω πάει, αλλά για φαγητό και ποτάκι στην Ερμούπολη έχει τα πάντα όλα, για μαγειρευτά καλά και φθηνά τρώμε στο γυναικείο συνεταιρισμό Το Καστρί, για πίτσες και σουβλάκια στο Τάκα Τάκα Grill+Pizza στην πλατεία Μιαούλη.

Σ ευχαριστώ για την απαντηση.. μαλλον απο Πειραιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Σ ευχαριστώ για την απαντηση.. μαλλον απο Πειραιά. 

Ωραία...

Από Πειραιά έχει πάρα πολλά δρομολόγια και πολλές ώρες αναχώρησης για να επιλέξεις. Ακόμα και πλοία που δεν κατευθύνονται στις Κυκλάδες, κάνουν μια στάση στη Σύρο. Δεν θα δυσκολευτείς καθόλου. Ο ποιο εύκολος τρόπος για να δεις τα δρομολόγια είναι το openseas.gr  όπου βάζεις την ημερομηνία, το λιμάνι και τον προορισμό και αμέσως σου βγάζει τα δρομολόγια.

Από κει και πέρα μπαίνει στο site της κάθε εταιρείας και βγάζεις τα εισιτηριά σου...γνώμη μου να προτιμήσεις τα πλοία της (όσο υπάρχει ακόμα) Hellenic Seaways γιατί είναι πιο άνετα σε χώρους. Από Blue Star να προτιμήσεις τα BS Delos και BS Patmos που είναι και αυτά πιο άνετα σε χώρους. Αν ταξιδεύεις με παιδιά θα τα εκτιμήσεις, έχουν και παιδότοπο μέσα.

 

www.openseas.gr

https://hellenicseaways.gr/routes/view/111

https://hellenicseaways.gr/routes/view/49

https://www.bluestarferries.com/el/ταξιδέψτε-μαζί-μας/γραμμές-εσωτερικού/δρομολογια/πειραιάς-σύρος-τήνος-μύκονος.html?destination=&anchor=content-category

https://www.bluestarferries.com/el/ταξιδέψτε-μαζί-μας/γραμμές-εσωτερικού/δρομολογια/πειραιάς-σύρος-πάρος-νάξος-σαντορίνη-αμοργός-κατάπολα-αιγιάλη-ηρακλειά-σχοινούσα-κουφονήσι-δονούσα-αστυπάλαια.html?destination=&anchor=content-category

https://www.bluestarferries.com/el/ταξιδέψτε-μαζί-μας/γραμμές-εσωτερικού/δρομολογια/πειραιάς-σύρος-πάρος-νάξος-ίος-σαντορίνη-ανάφη.html?destination=&anchor=content-category

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα βρεθώ Πάργα πσκ και λεω να πάρω ένα από τα καραβάκια για μονοήμερη Παξούς/αντιπαξους. Έχει κανείς εμπειρία από κάποιο συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

Καμμία πρόταση για Αγκίστρι; Κυρίως για φαϊ και νυχτερινή διασκέδαση. Θα μείνουμε στην περιοχή της Σκάλας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Otter said:

Hello,

Καμμία πρόταση για Αγκίστρι; Κυρίως για φαϊ και νυχτερινή διασκέδαση. Θα μείνουμε στην περιοχή της Σκάλας. 

Α μπράβο, με πρόλαβες, όταν μάθεις γράψε να μάθω κι εγώ :P γιατί κάτι μου λέει ότι η φίλη μου θα θέλει να πηγαίνουμε και για κανα ποτό τα βράδια που θα μείνουμε στο Αγκίστρι (και δεν έχω ιδέα από nightlife εκεί).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα είμαι Ηράκλειο (με γυναίκα και παιδί) για 2-3 μέρες τον Αύγουστο. Μετά θα πάμε σε παραλίες, οπότε δε μας νοιάζουν τα μπάνια. Στην Κνωσό θα πάμε και θα κάνουμε καμιά βόλτα στην πόλη. Καμιά πρόταση για το πού να μείνουμε; Ψάχνουμε για καλό ξενοδοχείο (με εγγυημένη δροσιά) κάπου κεντρικά για να μην νοικιάσουμε αυτοκίνητο από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...