Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/7/2019 στις 10:55 ΜΜ, raxanas είπε

Προσπαθούμε να βρουμε Σέριφο καπου να μείνουμε 17-23 αλλα δεν βρισκουμε τιποτα πιο κατω απο 250 το βραδυ για 4 ατομα....... Υπάρχει κάποιο site που να έχει λιστες με καταλυματα να αρχίσω να χτυπάω τηλεφωνα?

17-23 Ιουλη ή Αυγουστου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

17-23 Ιουλη ή Αυγουστου ; 

Αυγουστο... Δυσκολη περιοδος το ξερω αλλα ελπιζω αν χτυπαω στην τυχη τηλεφωνα να βρω κατι πιο προσιτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, raxanas είπε

Αυγουστο... Δυσκολη περιοδος το ξερω αλλα ελπιζω αν χτυπαω στην τυχη τηλεφωνα να βρω κατι πιο προσιτο....

δε θα βρεις νομιζω λιγοτερα απο 60€/ατομο..

ειδικα αν σκεφτεις οτι μιλαμε για νησι 2 ωρων απο την Αττικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: γιατί δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο Ελλάδα από Βουδαπέστη που είμαι τώρα; Δεν υποτίθεται πως στην ΕΕ η περιαγωγή είναι δωρεάν; Προσπαθώ να τηλεφωνήσω αλλά ακυρώνεται η κληση και παίρνω μνμ ότι ο χρόνος έχει ελλατωθει ενώ έχω καμία 1000 λεπτά δωρεάν κλήσεων.

Btw, τα ΜΒ λειτουργούν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Απορία: γιατί δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο Ελλάδα από Βουδαπέστη που είμαι τώρα; Δεν υποτίθεται πως στην ΕΕ η περιαγωγή είναι δωρεάν; Προσπαθώ να τηλεφωνήσω αλλά ακυρώνεται η κληση και παίρνω μνμ ότι ο χρόνος έχει ελλατωθει ενώ έχω καμία 1000 λεπτά δωρεάν κλήσεων.

Btw, τα ΜΒ λειτουργούν μια χαρά.

Βάλε το 0030 μπροστά κ λογικα δεν θα χεις θεμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello ! 

Ψάχνω μέρος είτε για οργανωμένο camping είτε με αρκετά φτηνά δωμάτια κοντά στην Αττική για Σεπτέμβριο για 10 μέρες. 

Θα είμαι μόνος, 26 οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλω να υπάρχουν και συνομήλικοι μου. 

Είμαι fan του camping, έχω λατρέψει την Σαμοθράκη όπου έχω μείνει 20 μέρες ψιλοοργανώμενος, αλλά τώρα λόγω απόστασης δεν βολεύει και από οτι έψαξα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ κοντά(?)

Έχω δει Αγκίστρι(με χάλασε το οτι δεν υπάρχει νερό πουθενά για να είμαι χύμα 10 μέρες ούτε οργανωμένο camping.)

To budget είναι γύρω στα 400. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκύρος vs Κύθηρα

10 μέρες 11-21 Αυγούστου

Ποιο να διαλέξουμε; 

Κύθηρα έχω ξαναπάει και πέρασα απίστευτα παρόλο που ήμουν με γονείς, τώρα με παρέα θεωρώ θα είναι ακόμα πιο top.

Σκύρο δεν έχω ξαναπάει, έχει πράγματα να κάνεις 10 μέρες ή θα βαρεθούμε μετά από τις 5 μέρες; Από φαγητό τι λέει;

Νυχτερινή ζωή κλπ δεν μας νοιάζει, ένα bar να έχει που να παίζει κομπλέ μουσική (όχι club-σκυλάδικα κλπ) και είμαστε εντάξει.

Επεξ/σία από tolhc1234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2019 στις 6:00 ΜΜ, alexc είπε

Hello ! 

Ψάχνω μέρος είτε για οργανωμένο camping είτε με αρκετά φτηνά δωμάτια κοντά στην Αττική για Σεπτέμβριο για 10 μέρες. 

Θα είμαι μόνος, 26 οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλω να υπάρχουν και συνομήλικοι μου. 

Είμαι fan του camping, έχω λατρέψει την Σαμοθράκη όπου έχω μείνει 20 μέρες ψιλοοργανώμενος, αλλά τώρα λόγω απόστασης δεν βολεύει και από οτι έψαξα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ κοντά(?)

Έχω δει Αγκίστρι(με χάλασε το οτι δεν υπάρχει νερό πουθενά για να είμαι χύμα 10 μέρες ούτε οργανωμένο camping.)

To budget είναι γύρω στα 400. 

Κάμπινγκ Nikolas II στην παλαιά Επίδαυρο, πολύ καλό και θα ευχαριστηθείς ειδικά το Σεμπτέμβριο.

Κοντά χωρίς να κάνεις ένα σκασμό χιλιόμετρα και με εύκολη πρόσβαση, δες τις κριτικές του, εγώ πάω κάθε ΣΚ και τις αργίες του καλοκαιριού, είμαι θαμώνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, tolhc1234 said:

Σκύρος vs Κύθηρα

10 μέρες 11-21 Αυγούστου

Ποιο να διαλέξουμε; 

Κύθηρα έχω ξαναπάει και πέρασα απίστευτα παρόλο που ήμουν με γονείς, τώρα με παρέα θεωρώ θα είναι ακόμα πιο top.

Σκύρο δεν έχω ξαναπάει, έχει πράγματα να κάνεις 10 μέρες ή θα βαρεθούμε μετά από τις 5 μέρες; Από φαγητό τι λέει;

Νυχτερινή ζωή κλπ δεν μας νοιάζει, ένα bar να έχει που να παίζει κομπλέ μουσική (όχι club-σκυλάδικα κλπ) και είμαστε εντάξει.

Θα προωθησω τον τοπο καταγωγης μου -φυσικα- και θα πω Σκυρο! (Κυθηρα δεν εχω παει ποτε ομως για να συγκρινω.)

Για την Σκυρο τα εχω ξαναπει, ηρεμο νησι, σπιτια σε στυλ Κυκλαδων, ανοιχτοι ανθρωποι, νορμαλ τιμές, ηρεμία, οργανωμενες & μη οργανωμενες παραλιες (πχ στην κεντρικη παραλια -Μαγαζια- θα βρεις beach bar, ταβερνες, ξενοδοχεια, ενοικιαζομενα δωματια), νοστιμα τοπικα προϊόντα (ξινοτυρι λατρεια μου, εχει ομως και γραβιερα πικαντικη κλπ), ωραια μπαρακια στην κεντρικη πλατεια (+σε ταρατσες), τοπιο για ολα τα γουστα (ο βορας καταπρασινος και ο νοτος ξερος), δυνατοτητα να κανεις τον γυρο του νησιου και να δεις τις σπηλιές + φωκιες, και φυσικα να πας σε φαρμα με Σκυριανα πονυ. 

:) Το αν θα βαρεθεις ειναι παρα πολυ υποκειμενικο, εσυ ξερεις τον εαυτο σου και την παρεα σου. Μπειτε σε σχετικα site και παρτε μια ιδεα και για τα δύο νησια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο έμενα .  Αυριο πάω πηλιο για διακοπές ( Ζαγορά συγκεκριμένα ) και θέλω να ρωτήσω αν καποιος εχει κανει τις διαδρομές ποια διαδρομη ειναι καλύτερη . μεσω χανιων η μεσω μηλιες -τσαγκαραδα κτλ ? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, kostaskosk είπε

Καλησπέρα απο έμενα .  Αυριο πάω πηλιο για διακοπές ( Ζαγορά συγκεκριμένα ) και θέλω να ρωτήσω αν καποιος εχει κανει τις διαδρομές ποια διαδρομη ειναι καλύτερη . μεσω χανιων η μεσω μηλιες -τσαγκαραδα κτλ ? Ευχαριστώ

Μεσω Χανίων, ειναι και ποιο κοντα, γενικα ο δρομος μεχρι Χάνια ειναι καλυτερος.

Μεσω μηλεων θα φας τις διπλασιες στροφες στο ανατολικο πηλιο και πιστεψε με εχει πολλες στροφες το Πηλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ταξιδεψω στο Λονδινο αλλα η ταυτοτητα μου εχει εκδοθει το 2004 οποτε εχει περασει η 15ετια(με λατινικους χαρακτηρες).ξερετε αν θα εχω προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, sta_v said:

Θελω να ταξιδεψω στο Λονδινο αλλα η ταυτοτητα μου εχει εκδοθει το 2004 οποτε εχει περασει η 15ετια(με λατινικους χαρακτηρες).ξερετε αν θα εχω προβλημα?

Θα χεις. Πηγαινε ανανεωσε με 9€ παραβολα ή βγαλε διαβατηριο για να μην στην σπασουν οι αστυνομικοι οταν φτασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Jason13 είπε

Θα χεις. Πηγαινε ανανεωσε με 9€ παραβολα ή βγαλε διαβατηριο για να μην στην σπασουν οι αστυνομικοι οταν φτασεις

οντως....

οι αγγλοι αστυνομικοι ειναι πολυ ψειρες σε θεματα ασφαλειας και ελεγχου.

Εμενα πριν χρονια, παρολιγο να με χωσουν μεσα γιατι καταρχην η ταυτοτητα μου δεν τους αρεσε.

Παρολο που τους εδειχνα αρκετα αλλα πραγματα στο ονομα μου (εισητηριο στο ονομα μου, πιστωτικες κλπ) εφαγα 3ωρη ανακριση...

Αμα ξαναπατησω εγω αγγλια εμενα να με χχχχ

δεν παω ουτε με τσαμπα ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...