Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Διαβατήριο και το κεφαλι σου ησυχο. Οντως τα ψάχνουν πολυ, και η ελληνικη ταυτοτητα τους μοιάζει σαν κωλοχαρτο. 

Ναι πολύ σωστά θα συμφωνήσω και εγώ την πάτησα πριν χρόνια... από τότε παντού με διαβατήριο σίγουρα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, έχετε να προτείνετε κανένα καλό camping Χαλκιδική που να μπορείς να πας με κτελ;

Καλό θα ήταν να είναι κοντά σε χωριό για καμιά ταβερνούλα ή κανένα ψιλικατζίδικο και να έχει ωραία παραλία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, d_gkal είπε

Αρμενιστής τα έχει όλα. Δε χρειάζεται να βγεις απ' το κάμπινγκ.

Πάει ΚΤΕΛ.

Είναι μακρυά από χωριό.

Παραλια άριστη.

Έχω δει τα καλύτερα για αρμενηστή αλλά σε πολλά σχόλια αναφέρουν ότι έχουν ένα τουπέ.

Από φαγητό έχει εστιατόριο;

Καμία άλλη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει εστιατόριο(δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, ψιλονορμαλ τιμες), κρέπες, τοστ, κρύα σάντουιτς, χοτ ντογκ, σαλάτες, μίνι μάρκετ με υπερλογικες τιμες

 

 

Έχει αρκετό προσωπικό και όπως είναι λογικό κάποιοι έχουν τουπε, άλλοι νιώθεις ότι είναι αδέρφια σου και πάει λέγοντας. Αναλόγως σε ποιον θα πεσεις. Μια φορά παρεξηγηθηκα με μια κοπέλα στο μίνι μάρκετ, γιατί δε παραδέχτηκαν το λάθος τους(λάθος τιμή) και όταν ήρθε ένας άλλος το πρόβλημα λύθηκε αμέσως(σα να μην υπήρξε ποτέ)

 

Τα τελευταία 4 χρόνια πηγαινα κάθε καλοκαίρι. 

Μόνο φέτος δεν έτυχε να πάω (πιστεύω να μπορέσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάω Αίγυπτο περίπου 25 Οκτωβρίου, θα ήμαστε παρέα 6 ατόμων (3 άντρες-3 γυναίκες).

Θα ήθελα να με ενημερώσετε όποιος έχει εικόνα για το ταξίδι αυτό, για ασφάλεια και τι θα χρειαστούμε για να πάμε. Προς το παρών απλά έχω απευθυνθεί σε ένα πρακτορείο

loveyourholidays.gr από το οποίο και περιμένουμε προσφορά τις επόμενες ημέρες. Όποιος μπορεί να μου δώσει πληροφορίες θα είμαι υπόχρεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, The Spirit είπε

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάω Αίγυπτο περίπου 25 Οκτωβρίου, θα ήμαστε παρέα 6 ατόμων (3 άντρες-3 γυναίκες).

Θα ήθελα να με ενημερώσετε όποιος έχει εικόνα για το ταξίδι αυτό, για ασφάλεια και τι θα χρειαστούμε για να πάμε. Προς το παρών απλά έχω απευθυνθεί σε ένα πρακτορείο

loveyourholidays.gr από το οποίο και περιμένουμε προσφορά τις επόμενες ημέρες. Όποιος μπορεί να μου δώσει πληροφορίες θα είμαι υπόχρεος

Για ασφάλεια θα πρότεινα να αφήνετε απόσταση από τα γκρουπ Ιραηλινών τουριστών.

Κατά τα άλλα μια πολύ ασφαλής χώρα με τα περιστατικά βομβισμών τουριστικών στόχων, πυροβολισμών σε ξενοδοχεία και αποκεφαλισμών να είναι σχετικά μεμονωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrLo είπε

 

Κατά τα άλλα μια πολύ ασφαλής χώρα με τα περιστατικά βομβισμών τουριστικών στόχων, πυροβολισμών σε ξενοδοχεία και αποκεφαλισμών να είναι σχετικά μεμονωμένα.

Έτσι που το έγραψες πάντως εμένα δεν μου προκάλεσες και τεράστιο αίσθημα ασφάλειας..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε τπτ προτάσεις πού να κοιτάξω για διαμονή Ικαρία 20-25 Αυγ.?
Το booking δε μου δίνει και πολλές επιλογές (διαθέσιμες και μη).

 

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, ribo7 said:

Έχουμε τπτ προτάσεις πού να κοιτάξω για διαμονή Ικαρία 20-25 Αυγ.?
Το booking δε μου δίνει και πολλές επιλογές (διαθέσιμες και μη).

Για ξεκίνα τα τηλέφωνα... https://www.visitikaria.gr/gr/μείνε/δωμάτια-διαμερίσματα-στούντιος#

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bλέποντας το κυβερνητικό σάιτ του Η.Β. οχι στην Αίγυπτο αλλά ούτε στην Ελλάδα δε θα πήγαινα...

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/greece

Για την Ιταλία δε γράφουν για το Ηφαίστειο, για δασικές φωτιές αλλά και οτι ενδέχεται να τη χτυπήσουν τρομοκράτες....Θεοί!!!

Δεν διαβάζουμε ποτέ τους Αγγλους για ταξιδιωτικές συμβουλές. 

 

 

2 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Μη διαβάσεις ομως ταξιδιωτικη συμβουλή από Αγγλία γιατι θα σου βρουν οτι η Ικαρία έχει μεγάλα ποσοστά τρομοκρατίας και κάπου θα πετάξουν και κανα Ηφαίστειο :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, pontez2 said:

Μη διαβάσεις ομως ταξιδιωτικη συμβουλή από Αγγλία γιατι θα σου βρουν οτι η Ικαρία έχει μεγάλα ποσοστά τρομοκρατίας και κάπου θα πετάξουν και κανα Ηφαίστειο :P :P 

:P σίγουρα ήθελες εμένα να κάνεις quote; (Δεν κατάλαβα πού κολλάει μ'αυτό που πόσταρα...)

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Bλέποντας το κυβερνητικό σάιτ του Η.Β. οχι στην Αίγυπτο αλλά ούτε στην Ελλάδα δε θα πήγαινα...

Η αλήθεια είναι οτι αν η Ελλάδα ήταν στη θέση της Ουγγαρίας (δεν είχε θάλασσα/νησιά) δε θα μπορούσα να φανταστώ για πιο λόγο να έρθει κάποιος στην Ελλάδα.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...