Προς το περιεχόμενο

Αιμοδοσία


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρα ειναι 42 εθελοντικες. αλλοι δεν εχουν ουτε μια.

Just now, Πέτρος said:

Ναι, δεν φαίνονται, για αυτό το διαχωρίζω παραπάνω.

Τα έβαλα σε μια σχετική τάξη τώρα, βλέπω 42 εθελοντικές περασμένες. Σωστές πρέπει να είναι, πλέον.

Έχω μέλλον ακόμα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

μια χαρα ειναι 42 εθελοντικες. αλλοι δεν εχουν ουτε μια.

 

Να σου πω την αλήθεια, αν για κάτι περηφανεύομαι σε αυτο το θέμα, είναι ότι έχω "σύρει" αρκετό κόσμο τόσα χρόνια να γίνει εθελοντής και έχω καταφέρει 6-7 φίλους.

Λίγη επιμονή παραπάνω χρειάστηκε και μέτρησε ότι έκατσα και τους εξήγησα την όλη διαδικασία και ανάγκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Πέτρος said:

Να σου πω την αλήθεια, αν για κάτι περηφανεύομαι σε αυτο το θέμα, είναι ότι έχω "σύρει" αρκετό κόσμο τόσα χρόνια να γίνει εθελοντής και έχω καταφέρει 6-7 φίλους.

Λίγη επιμονή παραπάνω χρειάστηκε και μέτρησε ότι έκατσα και τους εξήγησα την όλη διαδικασία και ανάγκη.

το εχω πει σε μερικα ατομα αλλα περα βρεχει.δεν θα κατσω να τρελαθω κιολας.οταν λες στον αλλον οτι αμα χρειαστει αιμα ειτε για αυτον ειτε για καποιον αλλον θα πρεπει να ψαχνει τελευταια στιγμη και να παρακαλαει και δεν το καταλαβαινει τι να πω.και το ακομα χειροτερο οτι ατομα που εχουν βρεθει σε αυτην την κατασταση δεν εβαλαν μυαλο να δωσουν μετα. κοινως εδωσαν εκεινη την φορα ζητησαν και 2-3 φιαλες και μετα τερμα. βεβαια και εγω αντιστοιχα εχω ριξει πορτα οταν ζητησαν σε καποιους. πηρες μια και μυαλο δεν εβαλες.θα βαλεις μυαλο the hard way.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ntouris3 said:

Δεν χρειάστηκε ακόμη να το κάνω , θα σας ενημερώσω 😀

οκ.τρεις φορες που εδωσα εγω παντως σε αλλους μια χαρα.ισως και παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, dhmak είπε

Ως εθελοντής αιμοδότης γίνεται να τους πώ να μου κάνουνε εξετάσεις αίματος δωρεάν ;;

Οχι δεν γινεται. Δωρεαν εξετασεις κανεις σε οποιοδηποτε δημοσιο νοσοκομειο δωρεαν με παραπεμπτικο γιατρου, ασχετα αν εισαι αιμοδοτης ή οχι. Το μονο που θα σε ειδοποιησουν απο την αιμοδοσια ειναι αν εχεις κατι μεταδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να ρωτήσω όσον αφορά την καταχώρηση των φιαλών. Είμαι εθελοντής αιμοδότης από 18 χρονών (τώρα 44) και έχω δώσει αρκετές φιάλες, οι περισσότερες εκ των οποίων εθελοντικά. Φυσικά δεν γνωρίζω τον ακριβή αριθμό τους, αλλά στο μητρώο μου ηλεκτρονικά έχω περασμένες από τον 10/2015 μέχρι και σήμερα (18 στο σύνολο). Δυστυχώς έχω δώσει σε διάφορα νοσοκομεία, αλλά κυρίως στο νοσοκομείο εδώ που ζω.  Λέτε να τους πω κι εγώ να τις καταχωρήσουν? Ή θα με δουν με στραβό μάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ηλεκτρονικό μητρώο, εκεί που λέει ιστορικό, κάπου έχει μια καρτέλα που γράφει "παλιές καρτέλες" (εάν θυμάμαι καλά). Δες, μήπως κάποιες είναι περασμένες εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dhmak είπε

Ως εθελοντής αιμοδότης γίνεται να τους πώ να μου κάνουνε εξετάσεις αίματος δωρεάν ;;

Δικαιουμαστε σαν εθελοντές εξετάσεις αίματος μια φορά το χρόνο

Απλά πρέπει να πας νωρίς κ να μν εχεις φαει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannos13 είπε

Στο ηλεκτρονικό μητρώο, εκεί που λέει ιστορικό, κάπου έχει μια καρτέλα που γράφει "παλιές καρτέλες" (εάν θυμάμαι καλά). Δες, μήπως κάποιες είναι περασμένες εκεί.

Το είχα δει και δεν είναι περασμένο τπτ. Θα τους κάνω μια νύξη την επόμενη φορά να δούμε τι θα με πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2021 στις 10:53 ΜΜ, dhmak είπε

Ως εθελοντής αιμοδότης γίνεται να τους πώ να μου κάνουνε εξετάσεις αίματος δωρεάν ;;

Πολυ παλαιοτερα το ειχα κανει μια φορα,πιστευω θα γινεται ακομα

Ομως οταν πας για να δωσεις αιμα πας φαγωμενος,οταν πας για εξετασεις συνηθως πας νηστικος οποτε δεν γινονται ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
8 ώρες πριν, infini είπε

Για να δώσεις αίμα ισχύει οτι και για τους συνοδούς στο νοσοκομείο; Πρέει να έχεις κάνει το εμβόλιο αλλιώς rapid test;

Τελευταία φορά που έδωσα ήταν 28/8. Δεν ζητούσαν τίποτα από τα δύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...