Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά. Νέος κάτοχος του s και δεν είχα ενημερωθεί ότι είναι για αγγλική πρίζα. Επειδή δεν έχω ανταπτορα και μέρες που είναι πρέπει να περιμένω μέχρι την Πέμπτη, διπινο κλασικό τροφοδοσίας κάνει (250v) η θα το κλαίω και να περιμένω να πάρω ανταπτορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, FernandoGr είπε

Καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά. Νέος κάτοχος του s και δεν είχα ενημερωθεί ότι είναι για αγγλική πρίζα. Επειδή δεν έχω ανταπτορα και μέρες που είναι πρέπει να περιμένω μέχρι την Πέμπτη, διπινο κλασικό τροφοδοσίας κάνει (250v) η θα το κλαίω και να περιμένω να πάρω ανταπτορα;

Ναι δεν έχεις θέμα, τροφοδοτικό "κανονικό" έχει εσωτερικά. Μόνο ο τύπος μπρίζας αλλάζει.

//edit: Εξάλλου ίδια τάση έχουμε με Αγγλία.

Επεξ/σία από non-serviam
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά αυτό το support της MS είναι απίστευτο. Δεν υπάρχει πως το λένε - 5 φορές που τους χρειάστηκα και τις 5 φορές μου δώσαν λύση άμεσα. Χθες το βράδυ ήθελα να στείλω σε ένα φίλο ένα game ως gift  για να παίξουμε co-op και έκανα λάθος ένα γράμμα στο email του. Μόλις το κατάλαβα - το ξαναέστειλα και το έκανε redeem. Το gift πήγε σε ένα email τυχαίο προφανώς.

Σήμερα έκανα ticket με live chat εκπρόσωπο - μήπως και μπορούσα να κάνω refund αλλά και να μην γινόταν θα έδινα τον κωδικό σε άλλο φίλο - πήγα δηλαδή με χαμηλά expectations - στην καλύτερη refund στην χειρότερη τον έδινα σε άλλο φίλο.

 

Και όμως - ο rep αφού με έστελνε σε σελίδα σε refund (το ετοιμάζουν τώρα από ότι κατάλαβα) που προφανώς λειτουργεί ήδη US αλλά όχι Ελλάδα - φυσικά μου έκανε refund στο τέλος από μόνη της γιατί κατάλαβε τι παίζεται.

 

Και εδώ κύριοι κατά αποκλειστικότητα η καινούργια σελίδα που ετοιμάζεται για το XBOX (όσον αφορά τα digital refunds).

https://support.xbox.com/en-US/billing/payment-and-purchases/request-refund

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Απορία περι live

Έστω ότι έχω συνδρομή μέχρι Ιανουάριο 2020. Κατεβαζω τα δωρεάν παιχνίδια καθε μήνα. 

Η κονσόλα πρέπει να είναι online για να παίξουν τα παιχνίδια; 

Το καλοκαίρι ας πούμε παω διακοπές και δεν έχω ιντερνετ. Θα μπορώ να παιζω αυτά που κατέβασα; Ή παιζουν ΜΟΝΟ οταν η κονσόλα είναι συνδεμένη;

 

 

2.Απορια περι game pass

Παίζουν ΜΟΝΟ online ή τα έχω και παίζω όποτε και όπου θέλω χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2018 στις 6:39 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Αν η αναβάθμιση αφορά το X1X μόνο ΚΑΙ δεν είχα λεφτά να πάρω τηλεόραση OLED ή με σωστό HDR KAI δεν είχα κάποιο τελείως "χάρβαλο" δεν θα έπαιρνα τίποτα και ιδίως μια mid/low - range  τηλεόραση για να λέω ότι έχω 4K. Μην ξεχνάμε το Downlsampling που γίνεται στις FHD το οποίο δίνει πολύ ωραία αίσθηση + ότι με μια 4Κ κλειδώνεσαι στα settings της (favor resolution κτλ.) μιας και κακά τα ψέματα ΔΕΝ είναι όλα (τα περισσότερα δηλαδή -NATIVE 4K) + ότι δεν είναι ότι καλύτερο το 1080p/60 (Forza 4) upscaled σε μια 4K από ότι native.

Στα παραπάνω προσμετράω ότι οι "απλές" 4K δεν έχουν πιθανότατα υποστήριξη freesync, hdmi 2.1 (120hz κτλ...) οπότε τηλεόραση αποκλειστικά για να εκμεταλλευτώ X θα έπαιρνα με το επόμενο X ή κάποια από τις τωρινές premium. 

Ελπίζω να τον μπέρδεψα τον φίλο :D

Παιδιά μια βοήθεια.εχω xbox one x και το απλό xbox.το απλό θέλω να το δώσω στον ανιψιό μου με τον λογαριασμό μου για να παίζει κάποια games που έχω.τι διαδικασία χρειάζεται; 

Επίσης δεν ξέρω γτ μου έβγαλε το κείμενο σαν απάντηση στον Sir_Teraflop.. 

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

1.Απορία περι live

Έστω ότι έχω συνδρομή μέχρι Ιανουάριο 2020. Κατεβαζω τα δωρεάν παιχνίδια καθε μήνα. 

Η κονσόλα πρέπει να είναι online για να παίξουν τα παιχνίδια; 

Το καλοκαίρι ας πούμε παω διακοπές και δεν έχω ιντερνετ. Θα μπορώ να παιζω αυτά που κατέβασα; Ή παιζουν ΜΟΝΟ οταν η κονσόλα είναι συνδεμένη;

2.Απορια περι game pass

Παίζουν ΜΟΝΟ online ή τα έχω και παίζω όποτε και όπου θέλω χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ;

Έχω την εντύπωση πως και του gold και του ganepass, τα παίζεις μόνο με ίντερνετ,για να γίνει το authentication ότι όντως σου ανήκουν.ελπιζω να βοήθησα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

1.Απορία περι live

Έστω ότι έχω συνδρομή μέχρι Ιανουάριο 2020. Κατεβαζω τα δωρεάν παιχνίδια καθε μήνα. 

Η κονσόλα πρέπει να είναι online για να παίξουν τα παιχνίδια; 

Το καλοκαίρι ας πούμε παω διακοπές και δεν έχω ιντερνετ. Θα μπορώ να παιζω αυτά που κατέβασα; Ή παιζουν ΜΟΝΟ οταν η κονσόλα είναι συνδεμένη;

2.Απορια περι game pass

Παίζουν ΜΟΝΟ online ή τα έχω και παίζω όποτε και όπου θέλω χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ;

Για το Gamepass (αλλά και για το Gold υποθέτω) τα παιχνίδια δουλεύουν σίγουρα για 30 ημέρες και offline από την ώρα που τα κατεβάζεις στην κονσόλα αρκεί όμως οι συνδρομές να είναι ενεργές μιας και αυτό αποθηκεύεται στην κονσόλα από ότι έχω καταλάβει.

Για τα Games with Gold (του ONE)  που δεν είμαι σίγουρος μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να βγάλεις offline την κονσόλα σου από τις ρυθμίσεις να δεις τι συμβαίνει. Του 360 τα παιχνίδια σου ανήκουν - έχεις δεν έχεις gold.

Αν μοιράζεσαι παιχνίδια φυσικά μέσω game sharing τα ξεχνάς τα πάντα μιας και πρέπει να είσαι Online απαραίτητα για να έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου.

20 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Παιδιά μια βοήθεια.εχω xbox one x και το απλό xbox.το απλό θέλω να το δώσω στον ανιψιό μου με τον λογαριασμό μου για να παίζει κάποια games που έχω.τι διαδικασία χρειάζεται; 

Επίσης δεν ξέρω γτ μου έβγαλε το κείμενο σαν απάντηση στον Sir_Teraflop.. 

Δεν μπορείς να του δώσεις τον λογαριασμό σου - θα κάνεις home την απλή κονσόλα και θα την δώσεις στον ανιψιό σου όπου θα του δημιουργήσεις τον δικό του λογαριασμό να μπαίνει και θα βλέπει τα παιχνίδια που έχεις αγοράσει εσύ ως διαθέσιμα. Αφού κάνεις login και θέσεις την κονσόλα ως home - θα κάνεις logout και θα μπαίνει ο ανιψιός σου μόνο στον δικό του λογαριασμό - και αν θες σβήνεις και τον δικό σου από αυτό το xbox. 

Εσύ στο X θα πρέπει να είσαι μόνιμα συνδεδεμένος στο Internet για να έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου. Χωρίς net δεν θα μπορείς να παίξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Για το Gamepass (αλλά και για το Gold υποθέτω) τα παιχνίδια δουλεύουν σίγουρα για 30 ημέρες και offline από την ώρα που τα κατεβάζεις στην κονσόλα αρκεί όμως οι συνδρομές να είναι ενεργές μιας και αυτό αποθηκεύεται στην κονσόλα από ότι έχω καταλάβει.

Για τα Games with Gold (του ONE)  που δεν είμαι σίγουρος μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να βγάλεις offline την κονσόλα σου από τις ρυθμίσεις να δεις τι συμβαίνει. Του 360 τα παιχνίδια σου ανήκουν - έχεις δεν έχεις gold.

Αν μοιράζεσαι παιχνίδια φυσικά μέσω game sharing τα ξεχνάς τα πάντα μιας και πρέπει να είσαι Online απαραίτητα για να έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου.

Δεν μπορείς να του δώσεις τον λογαριασμό σου - θα κάνεις home την απλή κονσόλα και θα την δώσεις στον ανιψιό σου όπου θα του δημιουργήσεις τον δικό του λογαριασμό να μπαίνει και θα βλέπει τα παιχνίδια που έχεις αγοράσει εσύ ως διαθέσιμα. Αφού κάνεις login και θέσεις την κονσόλα ως home - θα κάνεις logout και θα μπαίνει ο ανιψιός σου μόνο στον δικό του λογαριασμό - και αν θες σβήνεις και τον δικό σου από αυτό το xbox. 

Εσύ στο X θα πρέπει να είσαι μόνιμα συνδεδεμένος στο Internet για να έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου. Χωρίς net δεν θα μπορείς να παίξεις.

Δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει δηλαδή τον λογαριασμό μου στην κονσόλα που θα του δώσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις συνδρομή γίνεται και χωρίς ίντερνετ να παίξεις τα παιχνίδια αρκεί να έχεις τουλάχιστον μία φορά που το είχα δοκιμάσει έπιασε αλλά δεν είμαι και 100 τις εκατό σίγουρος μπορείς άνετα να το δοκιμάσεις απενεργοποιώντας το WiFi για λίγο αλλά αν τελειώσει το game pass δεν έχεις ξανά πρόσβαση είτε είσαι είτε όχι στο ίντερνετ κάτι τέτοιο συμβαίνει και με το gold αν και εκεί δεν θυμάμαι αν το δοκίμασα χωρίς ίντερνετ αλλά του game pass εμένα είχε δουλέψει. 

 

Καλύτερα να του κάνεις ένα νέο λογαριασμό σαν κύριο και μετά αν θες του δίνεις και τον δικό σου για δεύτερο αλλά τα παιχνίδια να τα παίζει με αυτό που θα κάνει αλλιώς θα έχεις θέμα και ειδικά αν είστε και οι δυο ταυτόχρονα θα πετάει έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, x.ristos1980 είπε

Δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει δηλαδή τον λογαριασμό μου στην κονσόλα που θα του δώσω; 

Μπορεί αλλά όπως σου είπε και ο Dinos από επάνω αν κάνει login στον λογαριασμό σου θα σε πετάξει - άσε που αν έχεις καμία κάρτα συνδεδεμένη και δεν έχεις κλειδώσει τον λογαριασμό σου και ανάλογα φυσικά την ηλικία του μπορεί να δεις να πετάνε χρήματα από αυτήν. Κάνε ότι σου είπα βάλε home την κονσόλα του - σβήσε μετά τον λογαριασμό σου από αυτή και θα μπορεί να παίξει ότι αγόρασες/αγοράζεις. Αν είναι λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία και σκοπεύει να αγοράζει και αυτός games ας κάνει την δικιά σου κονσόλα αντίστοιχα home για να παίζεις και εσύ ότι αγοράζει. Είναι τόσο απλά τα πράγματα με το xbox game sharing. Πιο απλά δεν γίνονται.

Τέλος για τους φίλους που θέλουν να πάρουν την κονσόλα μαζί τους διακοπές και δεν έχουν internet εκεί - μετά τον μήνα που δουλεύει η κονσόλα offline - υπάρχει πάντα η επιλογή να κάνουν hotspot το κινητό τους - ώστε να ανανεωθούν τα digital licenses και φυσικά σταματάμε/δεν κάνουμε τα game updates για αυτόν τον σκοπό. Ίσα - ίσα να μπει το xbox - άντε κανένα reboot ώστε να σιγουρευτούμε ότι παίζουν όλα ok - μέχρι εκεί.

Χρόνια πολλά σε όλους :)

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Μπορεί αλλά όπως σου είπε και ο Dinos από επάνω αν κάνει login στον λογαριασμό σου θα σε πετάξει - άσε που αν έχεις καμία κάρτα συνδεδεμένη και δεν έχεις κλειδώσει τον λογαριασμό σου και ανάλογα φυσικά την ηλικία του μπορεί να δεις να πετάνε χρήματα από αυτήν. Κάνε ότι σου είπα βάλε home την κονσόλα του - σβήσε μετά τον λογαριασμό σου από αυτή και θα μπορεί να παίξει ότι αγόρασες/αγοράζεις. Αν είναι λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία και σκοπεύει να αγοράζει και αυτός games ας κάνει την δικιά σου κονσόλα αντίστοιχα home για να παίζεις και εσύ ότι αγοράζει. Είναι τόσο απλά τα πράγματα με το xbox game sharing. Πιο απλά δεν γίνονται.

εγώ αυτό με το game sharing σε διαφορετικές κονσόλες πάνω που λέω ότι το κατάλαβα.......ξαναμπερεδεύομαι!!!

Αν μπορούσε κάποιος (που το κατέχει καλά και το έχει δοκιμάσει) να μας γράψει έναν αναλυτικό βήμα-βήμα οδηγό για το πως μπορούν 2 χρήστες με 2 διαφορετικές κονσόλες να παίζουν ο καθένας τα παιχνίδια του ΚΑΙ τα παιχνίδια του άλλου ας κάνει έναν κόπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, tempo είπε

εγώ αυτό με το game sharing σε διαφορετικές κονσόλες πάνω που λέω ότι το κατάλαβα.......ξαναμπερεδεύομαι!!!

Αν μπορούσε κάποιος (που το κατέχει καλά και το έχει δοκιμάσει) να μας γράψει έναν αναλυτικό βήμα-βήμα οδηγό για το πως μπορούν 2 χρήστες με 2 διαφορετικές κονσόλες να παίζουν ο καθένας τα παιχνίδια του ΚΑΙ τα παιχνίδια του άλλου ας κάνει έναν κόπο

Ναι η αλήθεια είναι αυτή ότι το σκέφτηκα να κάνω έναν οδηγό γιατί και το νήμα έχει καταντήσει support - αλλά και γίνονται καινούργια νήματα ενώ τα πάντα έχουν απαντηθεί στις τελευταίες 10 σελίδες αυτού του νήματος. Προφανώς αυτό οφείλεται στις αυξημένες πωλήσεις xbox one από ότι κατανοώ για αυτό και κάποια πράγματα που είναι απλά για τους "παλιούς" φαίνονται "βουνό" για τους νέους. Μιας και δεν έχω αρκετό χρόνο να κάνω κάποιο Guide με γραφήματα και τέτοια θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο απλός και κατανοητός μπορώ:

 

- Το κάθε xbox/MS account ανεξάρτητα από την απόσταση της κονσόλας (2 μέτρα στο σπίτι απόσταση τουαλέτας-κουζίνας-υπνοδωμάτιο ή 500 χιλιόμετρα στην Θεσσαλονίκη από Αθήνα) έχει μια λειτουργία: Αυτό που λέμε ως Home Console. To να ορίσεις κάτι ως Home Console (ή και να το καταργήσεις) γίνεται όχι μόνο από την φυσική παρουσία του ατόμου αλλά και αν μπορείς και θες να δώσεις τους κωδικούς σου στο άτομο που θες να μοιραστείς το game sharing αλλά και μέσω web από το xbox.com. Εδώ να σημειώσουμε ότι αλλαγές home console κάθε χρόνο είναι πεπερασμένες - δηλαδή 5 φορές τον χρόνο.

-  Όταν λοιπόν ένα account το οποίο μπορεί να έχει επιλέξει οποιαδήποτε κονσόλα ως home console - ακόμα και κάποια πολλά χιλιόμετρα μακριά - ότι έχει στον λογαριασμό της το απολαμβάνει η κονσόλα που έχει ορίσει ως Home. Αυτό περιλαμβάνει τα Gold/Game Pass/EA Αccess αλλά και φυσικά ότι παιχνίδια έχει στον λογαριασμό της.

- Αντίστοιχα το ίδιο account - όπου κάνει Login - απολαμβάνει τα ίδια πλεονεκτήματα. Ο περιορισμός εδώ είναι ότι αυτό το Account θα πρέπει να έχει πρόσβαση στο Internet. Όσο όμως αυτός ο λογαριασμός αυτός είναι logged in - οι τοπικοί χρήστες αυτής (Home or Not console) θα απολαμβάνουν τα ίδια πλεονέκτημα (Gold/Game Pass κλπ.).

-Αντίστροφα συμβαίνει και για αυτόν που ορίζει και την δική μας console ως Home. Εδώ θέλει προσοχή. Αν μιλάμε για κάποιο ανιψάκι, παιδάκι κλπ που δεν πρόκειται να αγοράσει games αλλά απλά να επωφεληθεί από το Game Sharing ή αντίστροφα είναι κάποιος ενήλικος όπου συμφωνεί ότι θα πληρώνει για αγορές παιχνιδιών, συνδρομές κλπ και ότι θα δίνει κάποιο προσυμφωνημένο πόσο και αφήνει το master account να κάνεις τις αγορές πληρωμές - ΔΕΝ υπάρχει κάποιος λόγος στην ουσία να κάνει Home Console την δική μας παρά μόνο μειονεκτήματα - του στυλ ότι και αυτός θα πρέπει να είναι always online για να κάνει log στον λογαριασμό του κλπ.

-Τα παιχνίδια Game Pass και Gold παίζουν για 30 ημέρες offline: Αυτό το έχει αναφέρει και η ίδια η Microsoft. (Στο Nintendo Switch π.χ. o αντίστοιχος χρόνος για να παίξεις offline τα Nes Games με την συνδρομή είναι 14 ημέρες πριν χρειαστεί η κονσόλα πάλι πρόσβαση στο Internet για να ανανεώσει τα digital rights). Αυτά τα ψηφιακά δικαιώματα - σώνονται στην κονσόλα ότι και αν πιστεύει κανείς.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν και άλλοι παράμετροι ανάλογα το πόσο γνωστός είναι αυτός που θες να μοιραστείς games/συνδρομές.

Για παράδειγμα αν κάνουμε δώρο ένα xbox σε ένα συγγενή ίσως είναι προτιμότερο να το δηλώσουμε εμείς στην Microsoft ως 2η κονσόλα μας, διότι έτσι έχουμε επιλογή (μέσω web) να κάνουμε install παιχνίδια που αγοράζουμε ή όχι. Αν είμαστε και λίγο πιο έμπειροι στα της τεχνολογίας - οποιοδήποτε service request το διαχειριζόμαστε εμείς και προφανώς όπως διαπίστωσα πρόσφατα μας δίνει το web(xbox) account μας - metrics για την "υγεία" (κατάσταση της κονσόλας) ώστε να φροντίζουμε για την τυχόν επισκευή της. Ούτως ή άλλως αυτά είναι metrics που τα συλλέγει η κονσόλα και η MS απλώς μας δίνει κάποιες πληροφορίες παραπάνω ευτυχώς.

Ελπίζω να βοήθησα.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το οne S έχει νόημα να ενεργοποιώ το freesync στην οθόνη; Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση στην κονσόλα; Λίγο που το έψαξα ενεργοποιούν την επιλογή allow variable refresh rate αλλά δε μπορώ να την επιλέξω κάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Mε το οne S έχει νόημα να ενεργοποιώ το freesync στην οθόνη; Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση στην κονσόλα; Λίγο που το έψαξα ενεργοποιούν την επιλογή allow variable refresh rate αλλά δε μπορώ να την επιλέξω κάν.

Μπα?! Μπήκε σε update? Δεν το είχα προσέξει.

Αν παίζεις σε τηλεόραση όχι δεν έχει νόημα εκτός αν είναι καμία QLED της Samsung. Σε moitor με Freesync θα σου φτιάξει την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...