Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

My 0.2$

Εσύ είσαι χουβαρντάς και δίνεις 20 λεπτά αντί για δυο; 😝

Πάντως και εγώ θα ήθελα ένα elite χειριστήριο αλλά ρε γμτ λέω να περιμένω μπας και βγάλουν κάνα νέο μοντέλο. Έστω type c να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Εσύ είσαι χουβαρντάς και δίνεις 20 λεπτά αντί για δυο; 😝

Πάντως και εγώ θα ήθελα ένα elite χειριστήριο αλλά ρε γμτ λέω να περιμένω μπας και βγάλουν κάνα νέο μοντέλο. Έστω type c να έχει.

Και εγω που το χω...με το νορμαλ παιζω για να μην το χαλασω γιατι ειναι σαν μπιμπελο στην θηκη του..αλλη αισθηση παντος αν παιξεις με elite .μολις το πιασεις βλεπεις αμεσως οτι ειναι premium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα, το καλυτερο σεναριο για μεγαλη χωρητικοτητα και καλυτερη ταχυτητα, ειναι η χρηση εξωτερικου 3.5αρη usb3 μηχανικου δισκου.

Σαφως δεν ειναι ssd, αλλα μιλαμε για αλλη χωρητικοτητα και αλλα χρηματα.

Και τρεχει πιο γρηγορα απο τον εσωτερικο 2.5αρη sata.

Αν θυμαμαι λαθος, διορθωστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, όπως έχω ξαναγράψει σε αντίστοιχη συζήτηση κάπου εδώ μέσα, με εξωτερικό Samsung EVO ssd 250Gb έχω δεί πολύ μεγάλη διαφορά σε όλα μου τα παιχνίδια. Bottleneck-ξεbottleneck, μου ρίχνει τα loading times σε μερικά παιχνίδια μέχρι και στο μισό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekio είπε

Ερώτηση τι μπαταρίες χρησιμοποιείτε στο xbox one controller, σκεφτομαι για επαναφορτιζόμενες eneloop ή Sony.

Έχω eneloop pro και ξεχνάω να φορτίσω.

Τις έχω λιώσει. 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nekio said:

Ερώτηση τι μπαταρίες χρησιμοποιείτε στο xbox one controller, σκεφτομαι για επαναφορτιζόμενες eneloop ή Sony.

 

Επαναφορτιζόμενες από Lidl μαζί με φορτιστή από Lidl. 

Και τα 2 σε καλές τιμές. Γενικά πάντως όποιες και να πάρεις θα βγάλουν τα λεφτά τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς πρόβλημα με το Looking for group τις τελευταίες ώρες?

Δηλαδή να βλέπει το κυκλακι να φορτώνει συνέχεια μέχρι να του βγάλει το μήνυμα "please try again later".

Και αυτό στα group που έχουν πολύ κόσμο γιατί σε αυτά που είναι πάρα πολύ λίγα ποστ τα εμφανίζει στιγμιαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nekio είπε

Ερώτηση τι μπαταρίες χρησιμοποιείτε στο xbox one controller, σκεφτομαι για επαναφορτιζόμενες eneloop ή Sony.

Έχω βάλει το δικό του το charge n play και δεν ασχολούμαι καν, δεν ανοίγω ούτε το καπάκι

 Φορτίζει το controller από τη usb θύρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει αυτό το φορτιστή 

Panasonic Eneloop Smart & Quick Charger BQ-CC55 + 1x4 AA 2500mAh https://www.photoagora.gr/energy/battery-chargers/panasonic-eneloop-smart-and-quick-charger-bq-cc55.html και αυτές τις επαναφορτιζομενες μπαταρίες επίσης eneloop pro 2500mAh https://www.photoagora.gr/energy/standard-batteries/panasonic-eneloop-1x4-pro-mignon-aa-2500-mah.html

θα είναι οκ για μεγάλη χρήση στο controller ή να παραμείνω με το Charge & Play Kit XBOX ONE;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, iraki86 είπε

Έχω παραγγείλει αυτό το φορτιστή 

Panasonic Eneloop Smart & Quick Charger BQ-CC55 + 1x4 AA 2500mAh https://www.photoagora.gr/energy/battery-chargers/panasonic-eneloop-smart-and-quick-charger-bq-cc55.html και αυτές τις επαναφορτιζομενες μπαταρίες επίσης eneloop pro 2500mAh https://www.photoagora.gr/energy/standard-batteries/panasonic-eneloop-1x4-pro-mignon-aa-2500-mah.html

θα είναι οκ για μεγάλη χρήση στο controller ή να παραμείνω με το Charge & Play Kit XBOX ONE;

Αρχοντόπουλο θα είσαι, ξεχνάς τι θα πει αλλαγή μπαταρίας...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε System Update - αντίθετα με άλλες περιπτώσεις εντός και εκτός "stability update" για να μην γέρνει η κονσόλα 🎃, εδώ έχουμε πλήρες changelog:

 

OS version - 10.0.17763.4085 (rs5_release_xbox_dev_ 1902.190131-1620)

Release date

2/12/2018 <----- (λολ).

Audio

  • Added reliability fixes to Cortana.
  • Unplugging a headset during video playback no longer results in audio loss before video playback freezes.
  • Made audio system upgrades when switching from Home to a game or app.

Cortana

  • Improved Cortana responsiveness to commands.

Console

  • Fixed an issue that caused some consoles to crash unexpectedly.

Home

  • Improved performance on the Home Dashboard.

Mouse

  • Improved mouse responsiveness to reduce lag.

My games and apps

  • Improved the installation experience for various FastStart titles.
  • Fixed a problem in some games (e.g. Resident Evil 0) in which cutscenes would fail and the game would lock.
  • Fixes an issue to ensure certain apps like the Avatar Editor and Microsoft Rewards work on first launch.

System

  • Fixed an issue in which some people received the E203 error when taking a system update.
  • Improved performance on the network port.
  • Improved performance and reliability on the save game feature when games are suspended.
  • Improved speed and performance of My games & apps.
  • Improved idle screen performance.
  • Improved 4K visual performance in games.
  • Improved the performance of the guide on Home.

Video

  • Made improvements to the 4K video pipeline so that apps like Netflix display 4K content correctly.

 

Σίγουρα σε σχέση με το bold άλλαξε ο video driver μιας και την ώρα του update "αναβόσβησε" η TV στυλ κάνω driver update σε PC.

Για να δούμε :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Είχαμε System Update - αντίθετα με άλλες περιπτώσεις εντός και εκτός "stability update" για να μην γέρνει η κονσόλα 🎃, εδώ έχουμε πλήρες changelog:

OS version - 10.0.17763.4085 (rs5_release_xbox_dev_ 1902.190131-1620)

Release date

2/12/2018 <----- (λολ).

Audio

  • Added reliability fixes to Cortana.
  • Unplugging a headset during video playback no longer results in audio loss before video playback freezes.
  • Made audio system upgrades when switching from Home to a game or app.

Cortana

  • Improved Cortana responsiveness to commands.

Console

  • Fixed an issue that caused some consoles to crash unexpectedly.

Home

  • Improved performance on the Home Dashboard.

Mouse

  • Improved mouse responsiveness to reduce lag.

My games and apps

  • Improved the installation experience for various FastStart titles.
  • Fixed a problem in some games (e.g. Resident Evil 0) in which cutscenes would fail and the game would lock.
  • Fixes an issue to ensure certain apps like the Avatar Editor and Microsoft Rewards work on first launch.

System

  • Fixed an issue in which some people received the E203 error when taking a system update.
  • Improved performance on the network port.
  • Improved performance and reliability on the save game feature when games are suspended.
  • Improved speed and performance of My games & apps.
  • Improved idle screen performance.
  • Improved 4K visual performance in games.
  • Improved the performance of the guide on Home.

Video

  • Made improvements to the 4K video pipeline so that apps like Netflix display 4K content correctly.

Σίγουρα σε σχέση με το bold άλλαξε ο video driver μιας και την ώρα του update "αναβόσβησε" η TV στυλ κάνω driver update σε PC.

Για να δούμε :) 

Δυστυχώς σε εμένα το UI σέρνεται μετά το update. Ποτέ ξανά δεν ήταν τόσο χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα έτσι κάνει στην αρχή Darth μετά από Update (όπως και μετά από restart) από ότι έχω παρατηρήσει. Πλοηγήσου λίγο στα μενού, άστο να τελειώσει το "φακέλωμα" και θα στρώσει :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...