Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δηλαδή τα παιχνίδια βγαίνουν σε 4k UHD format; επίσης ταινίες θα μπορώ να βρω; 

Ναι βγαίνουν κυρίως από εταιρείες που σέβονται τον καταναλωτή, πχ το Red Dead Redemption 2 έχει 2 Blue Ray Disks μέσα τα οποία κάνουν περίπου 90GB install το παιχνίδι και κάπου άλλα 10GB κατεβαίνουν από το Ίντερνετ, ενώ κάποιες άλλες απλά βάζουν ένα DVD και σε αναγκάζουν να κατεβάσεις όλο το παιχνίδι από το Ιντερνετ, δεν λέμε ονόματα...(bethesda/id).

Ταινίες θα τις βρεις σε μαύρη ασημί συσκευασία αλλά μην περιμένεις να βρεις ποικιλία, εγώ πχ που πηγαίνω στα Seven Video Net είχε καμιά 25αριά ταινίες εδώ στην επαρχεία, Πρωτεύουσα δεν ξέρω ίσως έχουν μεγαλύτερη ποικιλία.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Ναι βγαίνουν κυρίως από εταιρείες που σέβονται τον καταναλωτή, πχ το Red Dead Redemption 2 έχει 2 Blue Ray Disks μέσα τα οποία κάνουν περίπου 90GB install το παιχνίδι και κάπου άλλα 10GB κατεβαίνουν από το Ίντερνετ, ενώ κάποιες άλλες απλά βάζουν ένα DVD και σε αναγκάζουν να κατεβάσεις όλο το παιχνίδι από το Ιντερνετ, δεν λέμε ονόματα...(bethesda/id).

Ταινίες θα τις βρεις σε μαύρη ασημί συσκευασία αλλά μην περιμένεις να βρεις ποικιλία, εγώ πχ που πηγαίνω στα Seven Video Net είχε καμιά 25αριά ταινίες εδώ στην επαρχεία, Πρωτεύουσα δεν ξέρω ίσως έχουν μεγαλύτερη ποικιλία.

Συμφέρει η αγορά του one X; 

Το βρήκα στα 250 25 ημερών αξίζει; έχω υπολογιστή όμως γιαυτό το σκέφτομαι αν έχει νόημα αυτό η το ps 4 pro. Δεν είμαι φαν καμιας να ξέρεις απλώς θέλω το καλύτερο για εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Πάρε το Χ, κάνε χρήση του gamepass ultimate και θα το χρησιμοποιείς και στο PC. Win win!

Δηλαδή να έχω τα ίδια παιχνίδια, ποιο το νόημα ; γιαυτό το σκέφτομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Συμφέρει η αγορά του one X; 

Το βρήκα στα 250 25 ημερών αξίζει; έχω υπολογιστή όμως γιαυτό το σκέφτομαι αν έχει νόημα αυτό η το ps 4 pro. Δεν είμαι φαν καμιας να ξέρεις απλώς θέλω το καλύτερο για εμένα. 

To pro δεν εχει 4Κ bluray παντως. Τα υπολοιπα μαλλον θα πρεπει να τα συζητησεις στο νημα ''ποια κονσολα να αγορασω''. Δεν ειναι ολοι οι τιτλοι του ΟΝΕ διαθεσιμοι στο pc παρεμπιπτοντως. Ειναι πολυπαραγοντικο το θεμα στη δικη σουθ περιπτωση λοιπον. Πρεπει να αναλογιστεις ποια παιχνιδια ενδιαφερεσαι να παιξεις κατα πρωτον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PC έχει (και) διαφορετικά παιχνίδια που δεν υπάρχουν στα της κονσόλας. 

 

Αν θες όμως να παίξεις τα exclusives του PS4, τότε το πας σε αυτο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

To pro δεν εχει 4Κ bluray παντως. Τα υπολοιπα μαλλον θα πρεπει να τα συζητησεις στο νημα ''ποια κονσολα να αγορασω''. Δεν ειναι ολοι οι τιτλοι του ΟΝΕ διαθεσιμοι στο pc παρεμπιπτοντως. Ειναι πολυπαραγοντικο το θεμα στη δικη σουθ περιπτωση λοιπον. Πρεπει να αναλογιστεις ποια παιχνιδια ενδιαφερεσαι να παιξεις κατα πρωτον.

Ποιοι τίτλοι ας πούμε δεν είναι διαθέσιμοι για pc; αυτό μόνο κ τέλος το of topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Συμφέρει η αγορά του one X; 

Το βρήκα στα 250 25 ημερών αξίζει; έχω υπολογιστή όμως γιαυτό το σκέφτομαι αν έχει νόημα αυτό η το ps 4 pro. Δεν είμαι φαν καμιας να ξέρεις απλώς θέλω το καλύτερο για εμένα. 

αν δεν καταλήξεις στο Χ,  θα με ενδιαφέρε  σε αυτή την τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ποιοι τίτλοι ας πούμε δεν είναι διαθέσιμοι για pc; αυτό μόνο κ τέλος το of topic. 

Το πρωτο ειναι το Halo 5. Επειτα ειναι τα παλαια Gears 2-3-Judgment. Ta Halo 2-3-4 επισης δεν ειναι ακομα διαθεσιμα ακομα στο πισι. Κ.ο.κ

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Συμφέρει η αγορά του one X; 

Το βρήκα στα 250 25 ημερών αξίζει; έχω υπολογιστή όμως γιαυτό το σκέφτομαι αν έχει νόημα αυτό η το ps 4 pro. Δεν είμαι φαν καμιας να ξέρεις απλώς θέλω το καλύτερο για εμένα. 

Ανάλογα τα παιχνίδια που θες να παίζεις, αν σε ενδιαφέρουν τα αποκλειστικά της SONY πας για Playstasion. Αν δεν σε ενδιαφέρουν και θέλεις με μια Ultimate υπηρεσία στο Xbox με 40€ τον χρόνο να παίζεις είτε στην κονσόλα είτε στο PC και ακόμα παραπέρα στο Xcloud αργότερα με streaming σε κινητό ή tablet, τότε πας για Xbox1Χ που έτσι και αλλιώς είναι πολύ πιο δυνατό σε Hardware και αθόρυβο από το PS4 pro που ζεσταίνεται και κάνει θόρυβο σε απαιτητικούς τίτλους.   Επίσης το PS4 pro δεν διαθέτει UHD 4k Blue Ray Disk Drive, αλλά απλό Blue Ray Disk Drive, δεν μπορεί δηλαδή να κάνει αναπαραγωγή 4K content, ούτε Audio CD δεν μπορεί να παίξει γιατί δεν έχει πληρώσει τα δικαιώματα η SONY! 😱

 

21 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δηλαδή να έχω τα ίδια παιχνίδια, ποιο το νόημα ; γιαυτό το σκέφτομαι. 

Φίλε το ερώτημα που θέτεις έχει πολλές παραμέτρους, εγώ πχ ασχέτως αν έχω ένα αρκετά καλό PC με 27'' IPS οθόνη από την στιγμή που πήρα Xbox όλα τα παιχνίδια τα παίζω στην 55΄΄ TV ξάπλα στον καναπέ σε LAzyBoy πολυθρόνα, Ε!! από τότε δεν έχω ξανά καθίσει στο PC να παίξω παιχνίδι πέρα από εξαιρέσεις όπως το The outerworlds που δεν μου έδινε καλή αίσθηση το gamepad, είτε αναγκαστικά όταν θέλει η οικογένεια να δει τηλεόραση και συνεχίζω τα παιχνίδια στο Pc μέσω playanywhere.

Τώρα αν ο άλλος έχει pc και απλά σκέφτεται στην οθόνη του PC να βάλει την κονσόλα και με μια Gamepass υπηρεσία να έχει 200+ games, προσωπικά δεν θα το έκανα.

Η κονσόλα πέρα του plag n play και της άνεσης του σαλονιού έχει και την ευκολία του Instant Co op, εχθές έπαιζα 4πλο Streats of Rage 4!! pure fan. Γενικά ο καθένας πρέπει να αναλογιστεί τι θέλει να κάνει και τι απαιτήσεις έχει πριν αποφασίσει τι θα αγοράσει.

Επεξ/σία από Saloufas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το πρωτο ειναι το Halo 5. Επειτα ειναι τα παλαια Gears 2-3-Judgment. Ta Halo 2-3-4 επισης δεν ειναι ακομα διαθεσιμα ακομα στο πισι. Κ.ο.κ

Δεν θα ακουμπάω αυτά αλλά Οκ σε ευχαριστώ 

Παιδιά στα 250 αξίζει η κονσόλα ή να το κατεβασω όσο μπορώ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Παιδιά στα 250 αξίζει η κονσόλα ή να το κατεβασω όσο μπορώ; 

Δεν περιμένεις μέχρι τις 7 Μαΐου που έχουμε event,  μήπως πετάξουν καμιά φωτοβολίδα για το Series S (Lockhart) στα 299$?? 😉

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Saloufas είπε

Δεν περιμένεις μέχρι τις 7 Μαΐου που έχουμε event,  μήπως πετάξουν καμιά φωτοβολίδα για το Series S (Lockhart) στα 299$?? 😉

Λες να γίνει κάνα σκηνικό; θα περιμένω δεν έχω θέμα 

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Περιμενε αλλα ναι αν ειναι καινουργιο το Χ που βρηκες στα 250 ειναι καλη τιμη.Για μτχ οχι δεν ειναι.

Έναν μήνα το έχει το παλικάρι,λογικά σε καλή κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...